Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Albánsko Himara

Ubytovanie Albánsko Himara


Himara, krásne prímorské mesto nachádzajúce sa na juhu Albánska, je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine. Jeho úchvatná príroda, nádherné pláže a bohatá kultúra robia z Himary vynikajúce miesto na dovolenku. Ak plánujete navštíviť Himaru, vyberte si správne ubytovanie, ktoré prispieva k skutočne nezabudnuteľnému zážitku.

V Himare nájdete širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných hotelov po jednoduché penzióny. Najpopulárnejšími možnosťami sú hotely nachádzajúce sa priamo na pláži. Tieto hotely vám ponúkajú jedinečnú príležitosť prebudiť sa s krásnym výhľadom na more a užiť si plážový život bez toho, aby ste museli cestovať doďaleka. Niektoré hotely majú aj vlastné pláže a ponúkajú rôzne atrakcie, ako sú bazény, reštaurácie a wellness centrá.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a samostatnosť, sú tu aj možnosti ako prenájom apartmánov alebo domov. Mnohé z týchto ubytovaní sú moderné a vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Väčšina apartmánov a domov má k dispozícii kuchyňu, čo vám umožní vlastné stravovanie a flexibilitu. Táto možnosť je vhodná najmä pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktorí chcú stráviť viac času spolu a zažiť autentickú atmosféru Himary.

Ak preferujete lacnejšie možnosti, existujú aj lacné hotely a penzióny v centre mesta. Tieto možnosti vám umožnia objavovať okolitú oblasť a spoznať miestny život. Tieto ubytovania sú často jednoduché, ale čisté a pohodlné. K dispozícii je tiež veľa reštaurácií a kaviarní, v ktorých si môžete vychutnať lahodné jedlá a nápoje.

Niektoré apartmány a hotely v Himare majú aj nádherné výhľady na staré mesto Himara, ktoré sa nachádza na kopci nad plážou. Tento malebný starobylý hrad má bohatú históriu a je známy svojimi úzkymi kamennými uličkami a starobylou architektúrou. Ak si vyberiete ubytovanie v blízkosti tohto starého mesta, budete mať výhodu nachádzať sa v centre diania a zároveň si vychutnať výhľad na nádhernú panorámu Himary.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania zvolíte, nezabudnite rezervovať vopred, najmä v letných mesiacoch, kedy je Himara obľúbeným cieľom turistov. Ubytovanie v Himare vám umožní objaviť krásy tohto prímorského rajom a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v Albánsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Albánska Himara:

1. Kde sa nachádza Himara v Albánsku?
Himara sa nachádza na juhu Albánska, pri albánskej riviére, približne 200 kilometrov južne od Tirany.

2. Ako sa tam dostanem?
Môžete sa tam dostať cestou zo severných častí Albánska autom či autobusom. Existujú tiež pravidelné autobusové spojenia zo západných susedných krajín, ako je Grécko.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Himare?
Himara má nádherné pláže a úchvatné pobrežie. Medzi najznámejšie atrakcie patria pláže Llaman, Potami a Livadh. Môžete tiež navštíviť staré mesto Himare s jeho historickými uličkami a zachovalými budovami.

4. Kde sa dá ubytovať v Himare?
Himara ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od malých rodinných penziónov po luxusné hotely. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza pri pláži a ponúka úžasné výhľady.

5. Aké aktivity sa dajú vykonávať v Himare?
V Himare sa dá využívať široká škála aktivít, ako sú plávanie, potápanie, horská turistika, jazda na bicykli, rybolov, vodné športy a mnoho iného. Okolie ponúka nádhernú prírodu a rázovitú kultúru, ktorú sa oplatí preskúmať.

6. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
Albánska kuchyňa je plná lahôd, ako sú čuftený chlebík (Byrek), grilované mäso (Qofte), morské plody a chutné zákusky. Medzi miestne špeciality patria aj olivy, čerstvé ovocie a zelenina. Albánske víno a pivo sú tiež pomerne populárne.

7. Ako je počasie v Himare?
Letné mesiace v Himare sú veľmi teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 30°C. Zimy sú miernych teplot, ale môžu byť aj daždivé. Najlepšie obdobie pre návštevu Himary je od mája do septembra.

Tieto otázky a odpovede by vám mali poskytnúť základné informácie o Albánsku Himara. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je možno jednou z najviac neobjavených a nedocenených krajín v Európe, a to platí aj pre jeho nádhernú pobrežnú oblasť. Jedným z týchto malo známych klenotov je mestečko Himara, ktoré je ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Himara sa nachádza v južnej Albánsku, na pobreží Jónskeho mora. Tento pôvabný prímorský raj je obklopený strmými horami a krásnymi plážami s tyrkysovou vodou. Jeho priezračné more a teplé slnečné počasie v kombinácii s vynikajúcou albánskou pohostinnosťou robia z Himary skvelé miesto pre oddych a relaxáciu.

Himara ponúka niekoľko pláží, z ktorých každá má svoje jedinečné čaro. Pláž Potami je jednou z najpopulárnejších, s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, čo je ideálne pre rodiny s deťmi. Pláž Livadhi, ďalšia vyhľadávaná destinácia, je viac zarastená zelenou a ponúka útočisko pred horúcim slnkom. Ak ste dobrodružne založení, určite musíte navštíviť pláž Gjipe, ktorá je prístupná iba cez pešiu turistickú trasu a ponúka nádherný výhľad na skalnaté útesy.

Okrem slnenia sa na pláži je Himara tiež bohatá na kultúrne pamiatky a historické miesta, ktoré si určite zaslúžia návštevu. V samotnej Himare nájdeme pevnosť z 16. storočia, ktorá je významnou historickou atrakciou tohto regiónu. Od pevnosti sa taktiež odkrývajú úchvatné výhľady na mesto a okolité hory.

Milovníci aktívneho oddychu sa môžu vydať na výlet do Národného parku Llogara. Tento park sa nachádza v blízkosti Himary a ponúka nádherné horské túry, ktoré odhalujú úchvatné výhľady na pobrežie a okolitú prírodu. Park je domovom množstva druhov rastlín a zvierat a je ideálnym miestom pre pikniky a relaxáciu v prírode.

Albánska kuchyňa je tiež jedným z najznámejších ťahákov tejto oblasti. V Himare nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentické albánske jedlá. Obliekané krevety, ryby v pikantnej omáčke a syrový burek sú iba niektoré z miestnych pochúťok, ktoré musíte ochutnať.

Albánsko Himara je teda skvostným miestom na strávenie dovolenky. Jeho nádherné pláže, prírodné poklady a kultúrne a historické pamiatky vás určite očaria. Ak túžite po dovolenke mimo turistických smerníc a chcete objaviť niečo naozaj jedinečné, Himara je miestom, ktoré musíte navštíviť.


Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásna krajina plná rôznych prírodných scenérií a miest s bohatou históriou. Himara, malé pobrežné mestečko na juhu krajiny ponúka návštevníkom príjemné subtropické počasie.

V lete, najmä v mesiacoch júl a august, sú teploty typicky okolo 30 stupňov Celzia, s miernymi výkyvmi vysoko nad 30 stupňov. Nachádza sa v hornej časti Jónskeho mora a v blízkosti hôr, takže toto obdobie môže byť občas dosť vlhké. V zime sú teploty miernejšie, ale stále pomerne teplé, pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia.

Na jar a jeseň sa môžu počasie v Himare meniť a prechádzať z miernych do tropických. Príjemné počasie v jarných mesiacoch vás priláka s jasným, modrým nebom a mierne teplým počasím. Jesenné obdobie vám poskytne podobné počasie s teplotami, ktoré môžu dosiahnuť až 25 stupňov Celzia.

Celkovo je počasie v Himare veľmi priaznivé pre návštevy, hlavne v lete, kedy sa teploty držia na úrovni, ktorá umožňuje návštevníkom prežiť svoj čas aktívne a zároveň sa môžu ľahko schovať v tôni, ak si to želajú. Vzhľadom na neustále teplé počasie, však nemusí byť potrebné balenie teplého oblečenia, ani dažďovky. Odporúčame vám však mať so sebou opaľovací krém a slnečné okuliare počas celej návštevy.

Záverečné slová

Himara v Albánsku je miestom, ktoré ponúka návštevníkom príjemné subtropické počasie po celý rok. V lete sú teploty veľmi priaznivé pre plážové aktivity, zatiaľ čo jar a jeseň ponúkajú príjemné teploty a krásne scenérie. Nezáleží na tom, kedy sa chystáte na cestu do Albánska, Himara určite stojí za návštevu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky