Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Albánsko Pishat e Butrintit

Počasie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je nádhernou krajinou na balkánskom polostrove s pestrými kultúrnymi a histórickými dedičstvami. Nachádza sa na juhu Európy a je ohraničené Gréckom na juhu, Macedónskom na východe, Čiernou Horou na severe a Kosovom na severovýchode. Jeho geografické umiestnenie a rôznorodosť reliéfu ovplyvňujú aj jeho klimatické podmienky.

Butrint, známy aj ako Pishat e Butrintit, je malá obec v Albánsku, ktorá sa nachádza pri pobreží Jónskeho mora. Je to jedno z najstarších a najvýznamnejších archeologických miest v Albánsku a je zároveň zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem archeologických pamiatok ponúka aj impozantné prírodné scenérie.

Počasie v oblasti Pishat e Butrintit je podobné ako v iných častiach Albánska. Krajina má STredomorské podnebie, čo znamená teplé a suché letá a mierny a daždivý zimy. Letá sú obzvlášť tepelné, s priemerami teplôt okolo 30 °C. Tieto horúce teploty sú stotožnené so slnečnými dnami, a preto je ideálne obdobie na návštevu Butrintu v lete. Návštevníci môžu využiť jónske pobrežie a stráviť svoj čas na pláži, pričom sa môžu vychladnúť v príjemnom mori.

Zimy v oblasti Pishat e Butrintit sú miernych a daždivé. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C, môže však dôjsť aj k poklesu pod nulu. Turisti sa nájdu aj v zime, keďže menej davov a nižšie ceny sú lákavé faktory. Krajina je okrášlená zelenými plánikmi a vrchmi v zime, čo je prehliadaný, ale nádherný pohľad.

Jesenné a jarné obdobie sú prechodné obdobia s miernymi teplotami a niekedy deštruktívnymi dažďami. Tieto obdobia sú menej rušné, ale stále je možné si vychutnať pokojnejšiu atmosféru tohto miesta.

Oblasti Pishat e Butrintit a Albánsko sú známe aj svojou bohatou flórou a faunou. Vďaka pestrému zeleniu a vlhkému klimatu je okolie Butrintu ideálnym miestom pre rozmanité rastliny a živočíchy. Turisti môžu objavovať a obdivovať túto prírodnú krásu počas návštevy tohto archeologického miesta.

V oblasti Pishat e Butrintit sa odporúča navštíviť Butrintský národný park so svojimi historickými pamiatkami, pozorovať množstvo vtáctva na Blato Butrint a objavovať nádheru hlavného sajonského mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj Stúpnu skalu, ktorá poskytuje vynikajúce výhľady na okolitú krajinu.

Nezávisle od obdobia návštevy vám Butrint a jeho okolité prostredie ponúknu jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Ako prekypuje históriou a prírodou, Pishat e Butrintit je skvostom v Albánsku a jedného dňa by ste si ho určite mali vychutnať.


Letenka Albánsko Pishat e Butrintit


Jeden z najkrajších a najzaujímavejších miest Albánska je Butrint, ktoré sa nachádza v pobrežnom mestečku Pisha. Toto nádherné historické miesto je jedným z najdôležitejších archeologických lokalít Balkánu a jeho bohatá história siaha až do staroveku.

Ak plánujete navštíviť túto fascinujúcu destináciu, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je zakúpiť si letenku do Albánska. S množstvom leteckých spoločností, ktoré ponúkajú rôzne trasy do Tirany, hlavného mesta Albánska, je cestovanie do tejto krajiny pohodlné a dostupné.

Tirana má medzinárodné letisko, z ktorého je ľahké sa dopraviť do Pishy, kde sa nachádza Butrint. Existuje niekoľko možností dostania sa do Pishy z Tirany. Jednou z nich je prenájom auta, čo vám umožní flexibilitu a slobodu pri presune medzi rôznymi miestami Albánska. Môžete si auto požičať priamo na letisku a vybrať sa na približne 4-hodinovú jazdu po malebnom albánskom pobreží až do Pishy.

Ak preferujete hromadnú dopravu, prepravu zo Tirany do Pishy zabezpečujú autobusové spoločnosti, ktoré ponúkajú pravidelné spojenia medzi týmito dvoma miestami. Cesta autobusom trvá asi 5 hodín a ceny sú relatívne nízke. Po príchode do Pishy budete musieť zohnať miestnu dopravu, napríklad taxík, aby ste sa dostali priamo do Butrintu.

Butrint je známy ako jedno z najzachovalejších antických miest v Európe a v roku 1992 bol zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jeho históriu môžete objaviť pri prechádzke rozsiahlym areálom, ktorý zahŕňa rôzne pamiatky a zvyšky starovekého mesta. Medzi najznámejšie atrakcie patrí amfiteáter, chrám Venuše a baptistéria z 6. storočia.

Po dlhom dni strávenom objavovaním histórie a kultúry v Butrinte sa môžete vrátiť do Pishy a zrelaxovať si pri vyhliadke na Jónske more, ktoré obklopuje toto nádherné prímorské mestečko. Pisha je malá, ale pôvabná destinácia, ktorá ponúka útulné hotely, reštaurácie s tradičnou albánskou kuchyňou a príjemnú atmosféru.

Ak ste zvedaví na albánsku kultúru a históriu a chcete objaviť úžasné miesta ako Pisha a Butrint, letenka do Albánska je perfektný spôsob, ako sa tam dostať a zažiť všetku krásu, ktorú táto krajina ponúka. Nech už sa rozhodnete cestovať autom alebo autobusom, vaša cesta do Butrintu bude určite nezabudnuteľným dobrodružstvom plným histórie a prírodného pôvabu.


Dovolenka Albánsko Pishat e Butrintit


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá kombinuje nádhernú prírodu, bohatú históriu a jedinečnú kultúru, Albánsko by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. A ak písaním tento článok patrí váš záujem o Albánsko do Butrintu, tak ho prečítajte do konca.

Butrint, jedno z najdôležitejších miest Albánska a zároveň zalistovaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, je neodmysliteľnou súčasťou každej dovolenky v Albánsku. Toto historické a archeologické mesto sa nachádza na juhu Albánska, len pár kilometrov od hranice s Gréckom.

Hlavnou atrakciou Butrintu je staroveké mesto, ktoré sa rozprestiera na ploche 30 hektárov. Jeho historický význam siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom, keď tu vznikla grécka kolónia. Neskôr sa mesto stalo rímskou provinciou a potom patrilo Byzantskej ríši a Osmanskej ríši. Pozostatky týchto ríš nájdete v Butrinte v obrovskom množstve, čo z neho robí fascinujúce archeologické miesto.

Prechádzka starým mestom vám umožní objaviť starodávne obydlia, amfiteáter, termálne kúpele, mozaiky a mnoho ďalších historických artefaktov. Vynikajúce zábery tu nájdete aj pri úžasných ruínach byzantskej baziliky. Ale nebol by som si istý, že je to všetko.

Okrem toho, že Butrint je domovom impresívnych historických pamiatok, je tiež obklopený nádhernou prírodou. Poloostrov, na ktorom sa mesto nachádza, leží v jazere Butrint, ohraničenom pobrežím Jónskeho mora. Táto unikátna kombinácia sladkej a slanej vody vytvára jedinečný ekosystém, ktorý je domovom rôznych druhov vtákov a rýb. Ak ste milovníkom prírody, môžete si prenajať čln a objaviť jazero Butrint na vlastnú päsť, čo vám umožní vidieť túto degustáciu divokého života.

Svoju dovolenku v Albánsku a Butrinte si môžete spríjemniť aj návštevou obľúbených pláží v okolí. Napríklad pláže Ksamil sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od Butrintu a ponúkajú jemný piesok, azúrové more a tiché kúpele.

V blízkosti Butrintu nájdete aj niekoľko archeologických miest a historických dedín, vrátane miest Butrint, Gjirokastra a Berat. Tieto miesta vám umožnia ďalšie objavovanie albánskej histórie a kultúry a rozšíriť vaše dobrodružstvo.

Na záver môžeme povedať, že Albánsko a Butrint majú čo ponúknuť každému, kto má záujem o históriu, kultúru a prírodu. Tento malý kúsok Balkánu je však stále veľmi neprestúpený a neobjavený, čo znamená, že si tu môžete užívať menej preplnené a autentické zážitky. Nech už ide o objavovanie starovekých ruín alebo relaxovanie na pláži, dovolenka v Albánsku a Butrinte vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Pishat e Butrintit


1. Čo je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita v Albánsku, ktorá bola kedysi antickým mesto-k štátu.

2. Koľko stojí vstup na Butrint?

Vstup na Butrint stojí 700 lek (asi 5€) pre dospelých a 350 lek (asi 2,5€) pre deti a študentov.

3. Aké sú otváracie hodiny Butrintu?

Butrint je otvorené od 1. apríla do 31. októbra každý deň od 8:00 do 19:00 hod. Od 1. novembra do 31. marca sa otváracie hodiny menia na 8:00 do 17:00 hod.

4. Existuje v Butrinte úschovňa vecí?

Áno, vstupnou bránou sa nachádza veľká úschovňa vecí. Môžete si tu nechať veci, ktoré nechcete nosiť so sebou na prehliadku.

5. Do Butrintu môžem vstúpiť so psom?

Nie, so psami do Butrintu vstupovať nesmiete.

6. Je v Butrinte možné viesť predaj suvenírov?

Áno, v Butrinte je niekoľko miest, kde sa dajú kúpiť suveníry ako napríklad tričká, magnetky alebo anticko-nové náušnice.

7. Ktorý je najlepší spôsob, ako sa dostať do Butrintu?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Butrintu, je automobilom alebo taxíkom.

8. Je v Butrinte k dispozícii bezplatné wifi pripojenie?

Áno, v celom areáli Butrintu je k dispozícii bezplatné wifi pripojenie.

9. Môžem v Butrinte viesť piknik?

Nie, piknik v areáli Butrint nie je povolený.

10. Kde sa nachádzajú najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte?

Najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte sú napríklad divadlo, chrám Asclepia, baptisterium alebo baptistéria, rímska ťažobná technológia, ktorá zahrňuje acueducts a rímske kúpele.


Ubytovanie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je jednou z najkrajších krajin, ktoré si môžete na Balkáne užiť. Jeho bohatá kultúra a prírodné krásy pritiahli turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria Butrint a jeho okolie. Jedným z najlepších miest na ubytovanie v tejto oblasti je Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit je malé letovisko, nachádzajúce sa na juhu Albánska, asi 18 kilometrov južne od mesta Saranda. Toto letovisko je obľúbené medzi turistami kvôli svojej blízkosti k národnému parku Butrint, ktorý je zároveň chráneným svetovým kultúrnym dedičstvom UNESCO.

Ubytovanie v Pishat e Butrintit ponúka rôzne možnosti. Ak si želáte luxusný pobyt, môžete sa ubytovať v jednom z hotelov alebo rezortov, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na príjemnú dovolenku. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s výhľadom na more, bazény, wellness centrá a reštaurácie s albánskou a medzinárodnou kuchyňou. Môžete sa tešiť na vynikajúcu obsluhu a starostlivosť.

Ak dávate prednosť niečomu menej náročnému, existuje mnoho súkromných apartmánov, ktoré si môžete prenajať. Tieto apartmány sú väčšinou dobre vybavené a ponúkajú vám dostatok súkromia. Mnoho z nich má vlastné pláže, kde si môžete užívať slnko a more.

Okolie Pishat e Butrintit je ako raj pre milovníkov prírody. Národný park Butrint je známy svojimi archeologickými nálezmi a krásnymi prírodnými scenériami. Môžete sa vydal na prechádzku po starodávnych ruínach a objavovať históriu tejto oblasti. Okrem toho môžete navštíviť aj jazerá a rieky v blízkosti, kde si môžete užiť vodné športy a rybolov.

Pishat e Butrintit je tiež ideálnou východiskovou stanicou na preskúmanie okolitých miest, ako je napríklad mesto Saranda. Saranda je živé a rušné prímorské mesto, ktoré ponúka rôzne možnosti zábavy a reštaurácie. Môžete sa prejsť po malebnom nábreží, vychutnať si tradičné albánske jedlo v miestnych reštauráciách a nakúpiť suveníry.

Pishat e Butrintit je miesto, kde si môžete skutočne oddýchnuť a užiť si pokoj a krásu albánskeho pobrežia. S jeho bohatou kultúrou a prírodnými zázrakmi je to skvelá voľba pre dovolenku. Nezáleží na tom, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo súkromný apartmán, určite si vychutnáte všetko, čo Pishat e Butrintit a jeho okolie ponúkajú.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky