Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Argentína El Chaltén

Ubytovanie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Argentíny, ktorého hlavnou atrakciou je národný park Los Glaciares. V tomto parku sa nachádza niekoľko najznámejších vrcholov v Patagónii, ako je napríklad Fitz Roy alebo Cerro Torre. Preto je El Chaltén známy ako "trekkingové hlavné mesto Patagónie".

Ak plánuješ navštíviť tento nádherný kút sveta, môžeš sa tešiť na úplne najlepšie ubytovacie možnosti. V El Chaltén je síce malý výber hotely a hostelov, ale tieto dve možnosti ponúkajú vynikajúce ubytovanie so všetkými potrebnými doplnkami.

Medzi najlepšie hotely v El Chaltén patria hotely s vierohodným názvom, ako sú napríklad Hotel Los Cerros, Hotel La Aldea De La Selva Lodge, Hotel Boutique Lo De Trivi, a ďalšie. Tieto hotely ponúkajú okrem luxusu aj nádherný výhľad na impozantné hory a prisľubujú nezabudnuteľné pobyty. Nachádzajú sa v blízkosti turistických atrakcií, tiež majú na dosah najlepšie reštaurácie, kaviarne, obchody s múzeami a historické pamiatky.

Hostely sú pre pohodlné a cenovo dostupnejšie ubytovanie. Hostely v El Chaltén sú čisté a starostlivo zariadené s priateľskými hostiteľmi, ktorí ti radi pomôžu s plánovaním tvojho dobrodružstva. Medzi najlepšie hostely v El Chaltén patria Hostel Andino, Hostel Kaulem, Hostel Rancho Grande, a mnoho ďalších.

El Chaltén je najlepšie navštíviť od decembra do marca, keď je tam teplejšie a päťhodinová cesta z El Calafate je rovnaká ako všetky ostatné ročné obdobia. Na návštevu El Chaltén nie je potrebné žiadne ťažké zariadenie ani veľa peňazí. Stačí sa obliecť k účelu, vezmú sa so sebou dobrú turistickú mapu a vyráziť na svoje dobrodružstvo!

Ak sa chystáš na návštevu Argentíny, nezabudni odísť do El Chaltén. Táto nádherná krajina umožňuje turistom stráviť nezabudnuteľný čas a ponúka vynikajúcu turistickú infraštruktúru s okázalými hotely a cenovo dostupnými hostelmi. Nezmeškaj šancu nasávať krásy Patagónie a zarezervuj si svoje ubytovanie ešte dnes!


Letenka Argentína El Chaltén


El Chaltén, známe aj ako "Horské mesto" v južnej Patagónii v Argentíne, je ideálna destinácia pre dobrodružné duchy a milovníkov prírody. Mesto je známe svojimi fascinujúcimi horami Fitz Roy a Cerro Torre, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a bezpočet outdoorových aktivít.

Ak plánujete navštíviť El Chaltén, letenka je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko možností letov na tento úžasný kúsok sveta.

Prvá možnosť je využiť medzinárodný letisko v meste El Calafate, ktoré je asi 220 kilometrov od El Chaltén. El Calafate je leteckým uzlom v južnej Patagónii, s priamymi letmi z Buenos Aires a iných veľkých miest v Argentíne. Po prílete do El Calafate môžete si zobrať prenájom automobilu, vziať si autobus alebo taxík, ktoré vás doveziú do El Chaltén za približne trojhodinovú jazdu.

Druhá možnosť je využiť miestnu leteckú spoločnosť, ktorá poskytuje pravidelné lety z mesta El Calafate do El Chaltén. Tieto lety sú oveľa rýchlejšie ako cesta autom, pretože trvajú iba približne 45 minút. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú ušetriť čas a pohodlne sa dostať do El Chaltén.

Tretia možnosť je využitie letu z mesta Buenos Aires, priamo do El Chaltén. Tieto lety sú však menej časté a dostupné, a väčšinou sú sezónne. Ak máte plán navštíviť El Chaltén v samotnom strede sezóny, je možné nájsť lety z Buenos Aires, ktoré vás zavedú priamo do tejto malebnej destinácie.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť letenky si vyberiete, jedno je isté - cesta do El Chaltén bude nesmierne odmenená, keď uvidíte nádheru tohto miesta. Národný park Los Glaciares, kde sa El Chaltén nachádza, je domovom ľadovcov, krásnych jazier a horských dolín. Milovníci turistiky, horolezectva a fotografovania budú mať nekonečné možnosti vychutnať si túto divokú krajinu.

Okrem horských túr si môžete vychutnať aj rybolov v riekach a jazerách, plavby na kajakoch po jazerách, a dokonca aj jazdu na koni okolo okolitých horských scén. El Chaltén ponúka aj skvelé ubytovanie v horských chatách a reštaurácie s miestnou kuchyňou, kde si môžete vychutnať mäso, ako je slávny argentínsky steak.

Takže, ak sa chcete vydať do jedného z najkrajších miest na svete, neváhajte a získajte si letenku do Argentíny a El Chalténu. Toto nepopierateľné útočisko pre dobrodruhov a prírodných milovníkov vás prívetivo privíta so svojou ohromujúcou scenériou a nekonečným radom outdoorových aktivít.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Chaltén


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii El Chaltén v Argentíne:

1. Kde sa nachádza El Chaltén?
El Chaltén sa nachádza v juhovýchodnej časti Argentíny, v provincii Santa Cruz.

2. Ako sa dostanem do El Chalténu?
Najlepšou možnosťou je vziať lietadlo do letiska El Calafate a odtiaľ pokračovať cestou autom, autobusom alebo taxíkom do El Chalténu. Cesta trvá približne 3 hodiny.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu El Chalténu?
Najlepší čas na návštevu El Chalténu je od novembra do marca, keď je teplejšie počasie a menej daždivých dní.

4. Aké aktivity a atrakcie sú v El Chalténe?
El Chaltén je známy pre svoje turistické chodníky a túry v národnom parku Los Glaciares. Medzi hlavné atrakcie patrí Cerro Torre, Fitz Roy a ľadovec Viedma.

5. Koľko dní by som mal stráviť v El Chalténe?
Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v El Chalténe, aby ste mali dosť času na výlety a túry v okolí.

6. Mám si rezervovať ubytovanie vopred?
Áno, odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej sezóny. El Chaltén je populárna destinácia, a preto je lepšie mať ubytovanie zabezpečené.

7. Potrebujem odvodňovacie botasky na túry v El Chalténe?
Áno, je veľmi odporúčané mať odvodňovacie botasky na vyzutie popri riekach a potokoch, pretože existuje veľa brodov na túrach v okolí.

8. Existujú v El Chalténe reštaurácie a obchody?
Áno, v El Chalténe sa nachádza niekoľko reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete kúpiť potraviny a iné nevyhnutnosti.

9. Aké iné atrakcie sú v okolí El Chalténu?
V okolí El Chalténu sa nachádza mnoho ďalších atrakcií, vrátane ľadovca Perito Moreno, národného parku Torres del Paine a mnohých ďalších turistických miest.

10. Je potrebné si priniesť vlastný outdoorový vybavenie?
Je najlepšie mať so sebou vlastné outdoorové vybavenie, najmä oblečenie vhodné pre turistiku a chodníky, turistické batohy a nádobu na vodu. Môžete si tiež prenajať niektoré vybavenie v miestnych obchodoch, ak potrebujete.


Počasie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malé mestečko, ktoré sa nachádza v argentínskej provincii Santa Cruz. Mesto je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov horolezectva a turistiku, pretože sa nachádza v národných parkoch Los Glaciares a Fitz Roy. Avšak, predtým než sa vydáte do tohto úžasného miesta, je dôležité poznať miestne počasie.

El Chaltén sa nachádza voľne vystavené v pustej a vetrom známej stepi, čo znamená, že počasie v tomto oblasti je veľmi nepredvídateľné. Väčšinou prevláda chladné podnebie, s miernymi letmi a studenými zimami. Priemerná teplota v lete (od decembra do marca) sa pohybuje od 10 °C do 18 °C, zatiaľ čo v zime (od júna do septembra) teploty klesajú pod bod mrazu, s priemernou teplotou okolo -2 °C.

Zároveň je dôležité si uvedomiť, že El Chaltén je známy svojimi silnými vetrami. Najväčšími veternými rýchlosťami sa meria až 130 km/h, čo môže mať vplyv na vašu turistiku a horolezectvo. Je preto potrebné mať dobre oblečenie a vybavenie, ktoré odolá extrémnym podmienkam.

Ďalším faktorom, ktorý treba zohľadniť, je zložitosť predpovedania a rýchlosť zmeny počasia v tejto oblasti. Môže sa stať, že ráno bude slnečno a teplé, ale doobeda sa počasie zhorší a zmrazí. Turisti by mali byť pripravení na rýchle zmeny a mať so sebou vhodné oblečenie na ochranu pred dažďom, vetrom a chladom.

Vďaka svojmu geografickému umiestneniu je El Chaltén tiež známy pre časté zrážky a sneh. Počas dažďa a sneženia môže byť turistika a horolezectvo nebezpečné a niekedy aj nemožné. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a radšej plánovať svoje aktivity v závislosti od predpovede.

V neposlednom rade treba pripraviť sa na krátke dňa v zime. Kvôli severskej polohy trvá zima viac ako 17 hodín, čo dáva obmedzený čas na turistiku a horolezectvo. Ranné slnko vychádza neskoro a zapadá skoro poobede, čo znamená, že plánovanie je kľúčom k využitiu času na maximum.

Celkovo je počasie v El Chaltén nepredvídateľné a podmienky môžu byť náročné. Avšak, s primeranou prípravou, dobrým vybavením a sledovaním predpovede počasia môžete naplánovať úspešnú a bezpečnú cestu do tohto krásneho miesta. Nech už cestujete za krásnym výhľadom na hory, alebo sa chcete ponoriť do divokej prírody, El Chaltén vám ponúka nezabudnuteľný zážitok v každom ročnom období.


Dovolenka Argentína El Chaltén


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá ponúka na jedenkrát krásne prírodné scenérie a adrenalinové aktivity, potom by ste mali zvážiť svoju cestu do argentínskeho mesta El Chaltén. Toto malebné miesto sa nachádza v provincii Santa Cruz na juhu Argentíny a je považované za hlavné mesto turistiky v regióne Patagónie.

El Chaltén je známe svojimi nádhernými pohoriami, ľadovcami a jazerami, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti pre horolezcov, turistov a milovníkov prírody. Jeho najznámejšou atrakciou je národný park Los Glaciares, ktorý je uvedený na zozname svetového dedičstva UNESCO. Park je domovom mnohých veľkých ľadovcov vrátane famózneho ľadovca Perito Moreno, ktorý je najväčším ľadovcom v Argentíne.

El Chaltén je tiež vyhľadávaný pre svoje množstvo turistických ciest a trekingových trás, ktoré vedú cez nádherné horské údolia, bujné lesy a krásne vodopády. Najznámejšou a najpopulárnejšou trasou je trek na vrchol hory Fitz Roy, ktorá je symbolom Patagónie. Táto 3405 metrov vysoká hora láka mnoho horolezcov zo všetkých kútov sveta a ponúka nenapodobiteľný výhľad na okolitú krajinu.

Okrem turistiky a horolezectva je El Chaltén ideálnym miestom pre milovníkov rôznych adrenalinových športov. Mnoho miestnych agentúr ponúka možnosť vyskúšať si rafting na rieke Santa Cruz alebo splavovať sa na kajaku po jazere Viedma. Pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie aktivity, je k dispozícii aj rybolov v riekach a jazerách mesta.

Po náročnom dni strávenom objavovaním krásy prírody v El Chaltén si môžete oddýchnuť v niektorom z miestnych hostincov alebo reštaurácií, ktoré ponúkajú argentínsky štýl jedla. Nezabudnite si vyskúšať tradičné jedlá, ako sú asado (grilované mäso) a empanadas (korenené mäsové koláčiky).

El Chaltén je tiež výborným miestom na nákupy suvenírov, ako je lamaová vlna, pončá a tradičné ručne vyrobené oblečenie. Tu nájdete aj mnoho obchodov so zdrojmi na turistiku, kde si môžete zakúpiť všetko potrebné vybavenie pre vaše dobrodružstvo v Patagónii.

Ak chcete zažiť jedinečné prírodné scenérie a nezabudnuteľné adrenalínové zážitky, neváhajte a vydeľte si niekoľko dní na vašu dovolenku v El Chaltén v Argentíne. Vyhľadajte si, kedy je najlepší čas na návštevu a nechajte sa unášať krásou Patagónie. Vaša dovolenka v Argentine bude určite nezabudnuteľnou až do konca života.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky