Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Keď hovoríme o Patagónii, mnohým sa vybaví nádherná krajina so snežnými vrchmi, šírymi jazerami a prekrásnymi prírodami. A jednou z najlepších možností, ako sa tam dostať, je cestou lietadlom. Ak plánujete navštíviť Argentínu a objaviť jej skvosty v regióne Patagónie, mestá Bariloche, El Calafate a Ushuaia sú určite miestami, ktoré by ste nemali vynechať.

Bariloche, známe aj ako San Carlos de Bariloche, je pohodlné letovisko situované v pohorí Andy na brehu jazera Nahuel Huapi. Toto mesto je známe svojou krásnou prírodou a mnohými outdoorovými aktivitami. Nájdete tu širokú sieť turistických chodníkov, kde môžete objavovať okolitý národný park Nahuel Huapi. Z vrcholu hory Cerro Campanario si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu. A ak máte radi lyžovanie, Bariloche je tiež domovom niekoľkých lyžiarskych stredísk.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré nesmie chýbať na vašej cestovateľskej trase, je El Calafate. Toto mestečko sa nachádza v provincii Santa Cruz a ponúka jedinečnú príležitosť navštíviť známe ľadovce. Tu môžete objaviť Los Glaciares národný park a obdivovať svetoznámy ľadovec Perito Moreno. Sledovať veľkoleposť tejto ľadovej formácie, ktorá sa neustále mení a pohybuje, je nezabudnuteľným zážitkom. Okrem toho, môžete si vychutnať aj ďalšie aktivity ako jazdu na koni, rybolov a prechádzky po okolitých jazerách.

Posledným, no zďaleka nie najmenej dôležitým miestom na vašej cestovateľskej trase po Patagónii je Ushuaia. Toto mesto je známe ako najjužnejší bod na svete, a preto je považované za bránu do Antarktídy. Ushuaia sa nachádza na brehu Beagleho zálivu a ponúka nádherné prírodné scenérie. Medzi must-see atrakcie patrí návšteva Národného parku Tierra del Fuego, kde si môžete užiť prechádzku na koni až k Panamskej rieke a vychutnať si pohľad na horský masív Martial.

Letenky do Patagónie, konkrétne do týchto troch miest, možno zakúpiť z mnohých medzinárodných letísk. Je vhodné plánovať vopred, pretože ceny leteniek sa môžu líšiť podľa sezóny a dopytu. Pri plánovaní svojej cesty nezabudnite, že Patagónia je obrovská oblasť a pre presuny medzi jednotlivými miestami v regióne bude pravdepodobne potrebné využiť dopravné spoje, ako sú vnútroštátne lety alebo autobusy.

Príletom do Patagónie cez letisko v Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia sú návštevníci pripravení na nezabudnuteľný dobrodružný zážitok v prírode. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre aktivitu v horských miestach Bariloche, zázračný ľadovec v El Calafate alebo pre nespútanú prírodu Ushuaia, jedno je isté – Patagónia bude na vás pôsobiť svojou krásou a úchvatnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Aké sú populárne atrakcie v Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
V Bariloche sú najpopulárnejšie atrakcie Lago Nahuel Huapi, Cerro Catedral a Colonia Suiza.
V El Calafate je to zasa Perito Moreno, Torres del Paine a Lago Argentino.
V Ushuaia môžete navštíviť Národný park Tierra del Fuego, Beagleho prieliv a Lesné železnice.

2. Ako sa dostanem z Bariloche do El Calafate a z El Calafate do Ushuaia?
Najľahšou možnosťou je cestovať cez letisko. Existujú pravidelné lety medzi Barilochom a El Calafate, ako aj medzi El Calafate a Ushuaiou.
Alternatívne, môžete tiež využiť cestovanie autobusom. Existuje niekoľko autobusových spojení medzi týmito mestami, ale cesta bude trvať dlhšie.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne?
Najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne je v lete (december - február), keď je príjemné a teplé počasie. Avšak, ak chcete zažiť zimnú atmosféru a možnosť vidieť snehové vrcholky hôr, môžete tiež navštíviť Patagóniu v zime (jún - august).

4. Aké sú najlepšie turistické trasy v Patagónii?
V Bariloche je populárna trasa do Circuito Chico, ktorá vám umožní vidieť najlepšie z okolitých jazier a hôr.
V El Calafate nevynechajte prechádzku po Perito Moreno, ktorá ponúka úžasný pohľad na tento ľadovec.
V Ushuaia je jednou z najpopulárnejších trás prechádzka cez Národný park Tierra del Fuego a plavba po Beagleho prielive.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Patagónii?
Všetky tieto mestá sú popularitou u turistov a ponúkajú širokú škálu možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, rodinnými penziónmi, hostelm a privátnymi apartmánmi. Pred návštevou je vhodné rezervovať si ubytovanie vopred.

6. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu pre populárne atrakcie v Patagónii?
Je odporúčané si vopred rezervovať vstupenky pre populárne atrakcie v Patagónii, ako napríklad prehliadku Perito Moreno alebo výlety do Torres del Paine. Týmto si zabezpečíte miesto a minimalizujete riziko vyčerpaných kapacít.

7. Aký je priemerný rozpočet na cestovanie do Patagónie?
Rozpočet na cestovanie do Patagónie sa líši v závislosti od preferencií a štýlu cestovania. V priemere môžete očakávať, že na denne výdavky zhruba 70-100 eur na ubytovanie, jedlo a aktivity. Súvisiace výlety a preprava môžu byť značne drahšie, takže je dôležité zahrnúť tieto náklady do vašeho rozpočtu.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o navštívení Patagónie v Argentíne.


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína Patagónia je známa svojím jedinečným a premenlivým počasím. Toto rozsiahle územie v južnej časti Argentíny ponúka úchvatné scenérie a rôznorodé prírodné krásy. Patagónia sa delí na južnú a severnú časť, pričom južná časť je ešte chladnejšia a vetrenejšia.

Bariloche, známe aj ako San Carlos de Bariloche, sa nachádza v severnej časti Patagónie. Toto mesto sa nachádza v nadmorskej výške 770 metrov a je obľúbeným cieľom vďaka svojim pôsobivým jazieram, hôrkam a lesom. Počasie v Bariloche sa líši v závislosti od ročného obdobia. Letá, ktoré trvajú od decembra do marca, sú obvykle miernymi teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Noci sú chladné s teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Zimy sú studené a chladné s teplotami klesajúcimi pod nulu. Je to obdobie, keď turisti prichádzajú na lyžovačku do blízkych lyžiarskych stredísk.

El Calafate sa nachádza v južnej časti Patagónie a je vstupnou bránou do známeho národného parku Los Glaciares. Najväčšou atrakciou tohto regiónu je obrovský ľadový príkrov Perito Moreno. Počasie v El Calafate sa veľmi mení. Letá (december až marec) sú príjemné s teplotami okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Zimy sú studené s teplotami klesajúcimi pod nulu. Turistom sa odporúča nosiť teplé oblečenie počas celého roka, pretože premenlivé počasie môže viesť k rýchlym zmenám teplôt a poveternostných podmienok.

Ushuaia, známa aj ako "koniec sveta", je najjužnejším mestom na svete. Nachádza sa na ohromujúcom Tierra del Fuego, kde sa stretáva Atlantický oceán s Tichým oceánom. Počasie v Ushuaia je veľmi chladné a veterné počas celého roka. Letné mesiace (december až marec) ponúkajú miernu teplotu okolo 10 až 15 stupňov Celzia, ale pravidelné dažde a silné vetry môžu toto obdobie oživiť. Zimy sú drsné, s teplotami klesajúcimi pod nulu a silným snežením. Turisti si musia byť vedomí, že počasie môže byť v Ushuaia veľmi nepredvídateľné a kvôli extrémnym podmienkam v tomto regióne je nevyhnutné mať vhodné teplé oblečenie a obuv.

Počasie v argentínskej Patagónii, konkrétne v Bariloche, El Calafate a Ushuaia, je teda veľmi rôznorodé a premenlivé. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto oblasť, by mali byť pripravení na rôzne typy počasia a mali by si so sebou vziať vhodné oblečenie a obuv. Bez ohľadu na to, kedy ste tam, ponúka Argentína Patagónia nádherné scenérie a prírodne divy, ktoré vás ohromia.


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ak hľadáte dobrodružstvo v divokej prírode a krásne scenérie, argentínska časť Patagónie je miestom, ktoré určite nechcete premeškať. Nachádza sa na juhu Argentíny a je domovom niektorých z najkrajších prírodných krás na svete. Medzi tieto krásy patria mesta Bariloche, El Calafate a Ushuaia, ktoré ponúkajú úžasné možnosti na ubytovanie.

Bariloche je prvém miestom, ktoré by ste mali navštíviť v argentínskej Patagónii. Toto mesto je známe svojimi nádhernými jazerami, zelenými horami a alpskou architektúrou. Jednou z najpopulárnejších aktivít v Bariloche je výlet na vrchol Cerro Campanário, odkiaľ máte úžasný výhľad na celé okolité prostredie. V meste nájdete množstvo ubytovacích možností vrátane luxusných rezortov, malých rodinných penziónov a hostelov.

El Calafate je ďalším zaujímavým miestom v argentínskej Patagónii. Je známe svojim impozantným ľadovcom Perito Moreno, ktorý je patrične chránený ako súčasť národného parku Los Glaciares. Môžete sa vybrať na výlet na perito Moreno ľadovec a dokonca sa aj prejsť po ňom. Okolie má tiež množstvo turistických trás na prieskum. V El Calafate nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane horských chát, hotela a hostelu.

Ushuaia, známa aj ako „koniec sveta“, je posledným miestom, ktoré si musíte v argentínskej Patagónii pozrieť. Nachádza sa na Ohňovej zemi a je najjužnejším mestom na svete. Je obklopené hrebeňmi pohoria Martial a ponúka úžasné výhľady na priestranné more a zasnežené vrcholy. Toto miesto je tiež bránou k Antarktíde a ponúka možnosť vyraziť na výlet na toto fascinujúce miesto. Ushuaia má množstvo hotelov, hostelu a horských chatiek pre ubytovanie.

Celkovo vo všetkých týchto mestách nájdete rozmanité možnosti na ubytovanie pre každý rozpočet. Od luxusných rezortov a hotelov s výhľadom na jazero alebo oceán po cenovo dostupné hostely a malé rodinné penzióny, ktoré vám umožnia zažiť charmantnú atmosféru Patagónie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Argentínu Patagóniu, nemali by ste sa trápiť s ubytovaním. Bariloche, El Calafate a Ushuaia ponúkajú očarujúce miesta, kde sa môžete ubytovať a zažiť prírodnú krásu tejto oblasti. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšiu variantu, jedno je isté - vaša dovolenka v argentínskej Patagónii bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína je veľká krajina s množstvom fascinujúcich miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Argentíne, odporúčame vám navštíviť oblasť Patagónie. Táto oblasť sa nachádza na juhu krajiny a ponúka návštevníkom nádherné scenérie, množstvo turistických atrakcií a nezabudnuteľné zážitky.

Bariloche

Bariloche je kúzelné mestečko obklopené nádhernou prírodou a nachádza sa v Andách, v provincii Río Negro. Mesto sa nachádza na pobreží jazera Nahuel Huapi a ponúka svojim návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť kúpať do jazera, vychutnať si lyžovačku v jednej z mnohých lyžiarskych strediskách, alebo môžete navštíviť niektoré z mnohých reštaurácií a ochutnať typické argentínske jedlá.

El Calafate

El Calafate je ďalším krásnym miestom v Patagónii. Nachádza sa na juhu krajiny, v provincii Santa Cruz, a je známa hlavne pre svoje krásne ľadovce. Najznámejší z nich je Perito Moreno Glacier. Tento ľadovec je jedným z najväčších ľadovcov na svete a je zároveň jedným z najhlbších a najmodernejších. Toto miesto je veľmi populárne medzi turistami a ponúka množstvo zábavy a zážitkov.

Ushuaia

Posledné miesto, ktoré by sme chceli odporučiť na vašej dovolenke v Argentíne, je mesto Ushuaia. Toto malé mestečko sa nachádza v provincii Tierra del Fuego a je tiež známe ako "koniec sveta". Ushuaia je obklopená krásnou prírodou a ponúka množstvo turistických aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť pozrieť na krásne fjordy, horolezcov, ďalekohľady a prechádzať sa po miestnych plážach.

Všetky tri miesta majú spoločné to, že ponúkajú nekonečné množstvo krásnych scenérií a zážitkov, ktoré si budete pamätať na celý život. Výlet do Patagónie by sa mal plánovať aspoň na niekoľko dní, aby ste mohli užiť atmosféru a vydať sa na niektorú z turistických trás, ktoré tieto miesta ponúkajú. Takže, ak sa chcete cítiť ako v krajine zázrakov, neváhajte a vyrazte do Patagónie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky