Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Argentína San Carlos de Bariloche

Počasie Argentína San Carlos de Bariloche


San Carlos de Bariloche je malé mestečko nachádzajúce sa v argentínskej Patagónii. Leží v blízkosti Andského pohoria a je obklopené krásnou prírodou, vrátane jazera Nahuel Huapi a Národného parku Nahuel Huapi.

Počasie v Bariloche je ovplyvnené jeho geografickou polohou. Mesto sa nachádza na juhu Argentíny a je obklopené veľkými horami. To vytvára unikátny mikroklíma, ktorý sa líši od zvyšku krajiny.

Bariloche má chladné a mierne letá. V lete, ktoré prebieha od decembra do februára, teplota sa pohybuje okolo 20 °C až 25 °C. Dni sú dlhé a slnečné, čo robí z Bariloche obľúbené miesto pre turistov, ktorí sem prichádzajú za dobrodružnými aktivitami, ako je turistika a vodné športy. Teploty v noci v lete sa zvyčajne pohybujú od 10 °C do 15 °C.

Zimy v Bariloche sú studené a snežné. Zima, ktorá prebieha od júna do augusta, prináša teploty okolo 0 °C až 10 °C. V tomto období sa v okolí mesta nachádzajú lyžiarske strediská, čo robí z Bariloche populárne miesto pre lyžovanie a snowboarding. Teploty v noci môžu klesnúť pod bod mrazu.

Jeseň a jar v Bariloche sú obdobím prechodu a teploty sa pohybujú od 10 °C do 15 °C. Tieto obdobia sú charakterizované premenlivým počasím a často sa vyskytuje dážď.

Miestni obyvatelia zvyčajne hovoria, že v Bariloche môžete zažiť všetky štyri ročné obdobia za jeden deň. Počasie je tu premenlivé a môže sa rýchlo meniť, takže je dôležité mať vhodné oblečenie, aby ste sa dokázali prispôsobiť rôznym podmienkam.

Vzhľadom na svoje nádherné prostredie a rozmanité počasie je San Carlos de Bariloche obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú adrenalínové dobrodružstvo v horách, ale aj pre tých, ktorí chcú relaxovať a obdivovať krásu prírody.


Letenka Argentína San Carlos de Bariloche


San Carlos de Bariloche je malebné mesto nachádzajúce sa v Argentíne. Leží v Andách, na pobreží jazera Nahuel Huapi a je známe svojou nádhernou prírodou a zimnou športovou sezónou.

Ak plánujete navštíviť túto krásnu destináciu, začína sa to rezerváciou letenky do Argentíny. Sú pravidelné lety z rôznych medzinárodných letísk po celom svete, ktoré vás môžu dostať do hlavného mesta Argentíny, Buenos Airesu. Odtiaľ môžete pokračovať vo vašej ceste do Bariloche.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Bariloche. Aerolíneas Argentinas, najväčšia a národná letecká spoločnosť Argentíny, poskytuje pravidelné lety z Buenos Airesu do Bariloche. Taktiež existujú aj iné letecké spoločnosti, ako napríklad LATAM Airlines, ktoré ponúkajú priame lety z iných miest v Argentíne a z niektorých medzinárodných destinácií.

Cestovanie lietadlom je najrýchlejším a najpohodlnejším spôsobom ako sa dostať do Bariloche. Let trvá približne dve hodiny a počas tohto letu môžete obdivovať krásne výhľady na argentínske pobrežie a Andes. Po prílete na letisko v Bariloche vás privíta nádherná horská krajina, ktorá vás okamžite pohltí.

San Carlos de Bariloche je známe ako "argentínske Švajčiarsko" pre svoje alpské krajiny a horský klima. V zimnej sezóne je tu veľké množstvo možností na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding. Rôzne lyžiarske strediská ponúkajú kvalitné zjazdovky pre každého, vrátane začiatočníkov aj profesionálov.

Okrem zimných športov môžete v Bariloche tiež objavovať množstvo outdoorových aktivít. Môžete sa vydať na túry do okolitých národných parkov, ako je národný park Nahuel Huapi, kde nájdete nádherné vodopády, jazerá a horské vrcholy. Turistika, rybolov, plávanie a vodné športy sú tiež veľmi populárne činnosti v tejto oblasti.

Bariloche je tiež známy pre svoju čokoládu. Mesto má množstvo sladkých obchodov, kde si môžete vychutnať domácu čokoládu a iné pochúťky. Neváhajte si kúpiť niečo na pamiatku alebo jednoducho si dopriať sladkú pôžitok.

Celkovo je San Carlos de Bariloche výnimočnou destináciou pre každého, kto túži po prírode, športových aktivitách a výbornom jedle. Letenky do Argentíny sú pomerne dostupné a môžete zažiť úžasnú dovolenku na tomto nádhernom mieste. Ak plánujete svoju cestu, nezabudnite zahrnúť Bariloche do svojho itinerára. Nezabudnuteľné zážitky vás tu čakajú!


Ubytovanie Argentína San Carlos de Bariloche


San Carlos de Bariloche, známe aj ako Bariloche, je jedno z najkrajších a najpopulárnejších miest v Argentíne. Nachádza sa v patagónskych Andách na brehu jazera Nahuel Huapi, dáva návštevníkom príležitosť objaviť úchvatnú prírodu, výnimočnú architektúru a bohatú kultúru.

Pokiaľ ide o ubytovanie, Bariloche ponúka veľký výber možností pre rôzne rozpočty a preferencie. Turisti majú možnosť vybrať si medzi luxusnými hotelmi s panoramatickým výhľadom na jazero, útulnými horskými chatami alebo cenovo dostupnými hostalmi.

Pre tých, ktorí chcú zažiť ostrú krásu prírody, sú k dispozícii chaty a horské chaty. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v okolitých horách a ponúkajú nádherné výhľady na jazerá, hory a lesy. Hostia majú možnosť vychutnať si súkromie a pokoj v týchto odľahlých miestach a zároveň mať možnosť vystrčiť nos za dobrodružstvom. Niektoré z chatov a horských chat sú dostupné v rámci all-inclusive ponuky, ktorá zahŕňa ubytovanie, jedlo a rôzne aktivity.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a luxus, sú v Bariloche k dispozícii štvorhviezdičkové hotely. Tieto hotely majú komfortné izby a ponúkajú rôzne zariadenia, ako sú bazény, wellness centrá, reštaurácie a bary. Mnohé z nich sa nachádzajú blízko centra mesta, čo umožňuje hostom ľahký prístup k miestnym atrakciám a zábave.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú k dispozícii hostely a penzióny. Tieto typy ubytovacích zariadení sú cenovo dostupné a ponúkajú základné vybavenie pre hostí, vrátane zdieľaných izieb, spoločných kuchýň a obývacích priestorov. Hostia majú tiež príležitosť stretnúť sa s inými cestovateľmi z rôznych častí sveta a vymeniť si zážitky a rady.

Okrem týchto možností pre ubytovanie sú v Bariloche tiež dostupné apartmány a domy na prenájom, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a samostatnosť.

Vzhľadom na obrovskú popularitu Bariloche je však dôležité si rezervovať ubytovanie vopred, najmä v letných mesiacoch, keď turistický ruch dosiahne vrchol.

San Carlos de Bariloche je vynikajúcim miestom pre pobyt a ponúka návštevníkom možnosť objaviť krásy argentínskej prírody a mať nezabudnuteľný zážitok. Ešte pred cestou by však bolo dobré rezervovať si ubytovanie, či už je to luxusné hotel alebo útulný penzión.


Dovolenka Argentína San Carlos de Bariloche


San Carlos de Bariloche, známý jako "argentinské Švýcarsko", je jedno z nejoblíbenějších letovisek v Argentině. Nachází se na jihozápadě země, v provincii Río Negro, a je obklopen Andami a nádhernými jezery a lesy.

Bariloche je známý svým krásným krajinám a je ideálním základnou pro outdoorové aktivity. Milovníci horských sportů se tu mohou vydat na turistiku, běžecké lyžování a snowboardingu. Mezi další populární aktivity v Bariloche patří rybaření, cyklistika, rafting a jachting.

Jezera Nahuel Huapi a Moreno jsou v Bariloche nejvýznamnějšími atrakcemi. Nabízejí tisící úchvatných výhledů a jsou rájem pro koupání a vodní sporty. K tomu se Musketský ostrov stává stále oblíbenějším turistickým cílem, kde si můžete prohlédnout kolonii kormoránů.

Bariloche je také známý pro své místní speciality, jako je čokoláda, kterou si můžete pochutnat ve městě. Místní "chocolaterias" nabízejí široký sortiment tradičních a moderních druhů čokoládových bonbonů, pralinek a tabulek.

Pro ubytování v Bariloche lze najít širokou nabídku hotelů a penzionů, přičemž mnoho z nich nabízí úchvatné výhledy na jezera a okolní krajinu. Pokud se nechcete rozhodovat, můžete zůstat v jednom z mnoha all-inclusive letovisek.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity a přírodu, je San Carlos de Bariloche ideálním místem pro vaší dovolenou. Můžete si užít krásné výhledy, příležitosti k adrenalinovým aktivitám v nejkrásnějším kulturním prostředí. A jakmile si užijete nádherné výhledy z vrcholů hor, nezapomeňte se pochutnat na místních specialitách a lahodné čokoládě.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína San Carlos de Bariloche


Najčastejšie otázky a odpovede o Argentíne San Carlos de Bariloche:

1. Aké je počasie v Bariloche?
- Bariloche má chladné a suché klima. Teploty sa pohybujú od 0°C do 15°C v zime a od 10°C do 25°C v lete.

2. Ako sa dostanem do Bariloche?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Bariloche, je letecky. Mesto má medzinárodné letisko Teniente Luis Candelaria, ktoré je spojené so všetkými hlavnými mestami Argentíny. Druhou možnosťou je cestovať autobusom alebo autom.

3. Koľko dní by som mal stráviť v Bariloche?
- Ideálny počet dní v Bariloche závisí od vašich záujmov. Ak chcete iba vychutnať krásne jazero Nahuel Huapi a okolitú prírodu, niekoľko dní bude postačovať. Ak máte v pláne absolvovať turistické túry po Patagónii, odporúčame stráviť aspoň týždeň.

4. Aké atrakcie môžem navštíviť v Bariloche?
- V Bariloche sa nachádzajú niektoré z najkrajších prírodných miest v Argentíne. Patrí sem napríklad jazero Nahuel Huapi, národný park Nahuel Huapi, pohorie Andes a jazero Moreno. Okrem prírodných krás môžete navštíviť aj historické centrum mesta a vybrať sa na lyžovanie v oblasti Cerro Catedral.

5. Kde sa dá najlepšie ubytovať v Bariloche?
- V Bariloche je množstvo možností pre ubytovanie. Najlepšie miesta na pobyt závisia od vašich preferencií a rozpočtu. Centrum mesta je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať prístup k reštauráciám, obchodom a nočnému životu. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, odporúčame ubytovať sa v blízkosti jazera Nahuel Huapi.

6. Môžem v Bariloche zaobstarať rodinné aktivity?
- Áno, v Bariloche je veľa rodinných aktivít. Môžete navštíviť zvieraciu rezerváciu Nahuelito, ísť na cykloturistiku v prírode, plavby po jazere Nahuel Huapi alebo absolvovať jazdeckú túru v horských oblastiach.

7. Akú miestnu kuchyňu môžem v Bariloche ochutnať?
- V Bariloche môžete ochutnať tradičnú argentínsku kuchyňu, ktorá je známa svojím vysokým podielom mäsa a vína. Určite by ste mali vyskúšať miestne špeciality, ako sú asado (grilované mäso), empanadas (plnené cesto) a dulce de leche (sladký karamel).

Toto je len niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Argentíne San Carlos de Bariloche. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať miestnych alebo využite informácie od cestovateľských agentúr.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky