Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Argentína Ushuaia (najjužnejší bod sveta)

Letenka Argentína Ushuaia (najjužnejší bod sveta)


Ushuaia, nachádzajúca sa na juhu Patagónie v provincii Tierra del Fuego v Argentíne, je považovaná za najjužnejší bod sveta. Táto malebná oblasť je obklopená krásnou prírodou, vrchami pohoria Andov, úchvatnými fjordami a morským pobrežím, ktoré láka návštevníkov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ushuaia, tu je niekoľko informácií o letenkách a cestovaní do tejto vzdialenej destinácie.

Jednou z možností, ako sa dostať do Ushuaiy, je letecky. Ushuaia má vlastné medzinárodné letisko Malvinas Argentinas, do ktorého prilietajú lety z niekoľkých argentínskych miest, ako je Buenos Aires a El Calafate. Pre väčšinu medzinárodných návštevníkov je však najpravdepodobnejšou cestou letecká presunová zastávka v Buenos Aires, hlavnom meste Argentíny.

Letecká spoločnosť Aerolíneas Argentinas ponúka pravidelné lety medzi Buenos Aires a Ushuia, ktoré majú pomerne prijateľné ceny. Cesta trvá približne 3 hodiny a počas nej si môžete vychutnať úchvatný výhľad na patagónsku krajinu a Andyské vrchy.

Po prílete na letisko v Ushuaii sa ocitnete v srdci Patagónie, obklopení množstvo prírodných krás. Z je to výborný východiskový bod pre skvelé dobrodružstvá, ako je napríklad návšteva Národného parku Tierra del Fuego. Tento národný park ponúka nádherné treky, kolesárske trasy a možnosti pozorovania dravcov, ako aj príležitosť objaviť fascinujúcu flóru a faunu tohto jedinečného krajinného útvaru.

Okrem národného parku môžete tiež navštíviť majáky, ktoré sú charakteristickou súčasťou tejto oblasti. Maják Les Eclaireurs je jedným z najznámejších a ponúka úchvatný výhľad na priľahlé ostrovy a pobrežie. Toto miesto je tiež známe svojimi kolóniami vtákov a morskými cicavcami, vrátane tučniakov a tulení.

Ak vás zaujíma história, môžete navštíviť aj niektoré múzeá v Ushuaii, ako napríklad Národné námorné múzeum, ktoré vám poskytne pohľad na históriu tohto miesta a jeho význam v navigácii a pacifikácii úzkych prielivov.

Ubytovanie v Ushuaii je dostupné v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, menšími penziónmi alebo hosteľmi, ktoré ponúkajú cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov s menším rozpočtom.

Ushuaia, najjužnejší bod sveta, je fascinujúcim miestom s bohatou prírodou a históriou. Letenka do tejto oblasti vám otvára dvere do jedinečného dobrodružstva a ponúka vám príležitosť objaviť krásy Patagónie. Naplánujte si svoju cestu do Ushuaii a zažite niečo nezabudnuteľné!


Ubytovanie Argentína Ushuaia (najjužnejší bod sveta)


Argentína Ushuaia: základný kameň pre vaše výlety na najjužnejší bod sveta

Ak hľadáte miesto na základe, kde si môžete naplno užiť nezabudnuteľné dobrodružstvo a objavovať najjužnejší bod sveta, ubytovanie v argentínskom meste Ushuaia je ideálnou voľbou. Nachádza sa na juhu Argentíny, v blízkosti mysu Horn a v okolí národných parkov Tierra del Fuego a Les (Bosques) Yatana.

Ubytovanie v Ushuaia vám umožní objaviť korisť úchvatnej prírody, ktorá je charakteristická pre toto miesto. Ushuaia ponúka široké spektrum atrakcií a turistických aktivít v okolí, ktoré možno vidieť a robiť.

Najznámejšou atrakciou Ushuaia je bezpochyby plavba Hornským mysom. Väčšina turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Ushuaia, túto túru nevynecháva. Počas plavby sa môžete tešiť z krásnych výhľadov na obrovské ľadovce a krásne protilátečnú faunu a flóru.

Tiež v okolí mesta sa nachádzajú nádherné prírodné parky a chránené národné parky ako Tierra del Fuego a Národný park Les Yatana, ktoré ponúkajú možnosti trekingu, cyklistiky, rybolovu, lyžovania a ďalších outdoorových aktivít.

V Ushuaia nájdete veľa ubytovacích možností. Mnohé hotely, penzióny a hostely ponúkajú ubytovanie pre všetky typy cestovateľov. Môžete si vybrať medzi veľkými reťazcovými hotelmi, menšími butikovými hotely alebo penzióny a hostely, ktoré sú obzvlášť priateľské pre rodiny a cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Väčšina hotelov a penziónov sa nachádza v priemyselnej časti mesta, v zóne, kde sa nachádza letisko a prístav. Zahŕňajú všetky základné zariadenia, ako sú wifi, klimatizácia, kúpeľne a televízory. Niektoré z nich ponúkajú ďalšie zariadenia a služby, ako sú parné sauny alebo masáže.

Ak chcete zostať v srdci mesta, v blízkosti obchodného centra a turistických atrakcií, nájdete tam hotely a penzióny, ktoré sú blízko hlavných ulíc mesta.

Niektoré z hotelov a penziónov ponúkajú turistické balíčky, ktoré zahŕňajú plavbu po Hornskom myse, návštevu národných parkov alebo muzeí, s akými sa cestujúci môžu zúčastniť.

Ubytovanie v Ushuaia je naozaj ideálnou možnosťou, aby ste sa mohli vychutnať uzavretosť najjužnejšieho bodu sveta a zároveň sa môžete tešiť z vynikajúcich ubytovacích možností, ktoré toto mesto ponúka. Vychutnajte si svoje dobrodružné sídlo v pohodlí jedného z najneobyčajnejších miest na Zemi a ponorte sa do prírodného krásy tohto nádherného miesta.


Počasie Argentína Ushuaia (najjužnejší bod sveta)


Ushuaia, najjužnejší bod sveta, sa nachádza v argentínskej provincii Tierra del Fuego. Toto malé mestečko, obklopené pohorím Martial a umiestnené pri pobreží Beagleho zálivu, ponúka nádhernú a nezabudnuteľnú prírodnú scenériu. Avšak, kvôli svojej polohe v extrémnom južnom konci planéty sa počasie v Ushuaia môže dosť líšiť od ostatných miest v Argentíne.

Ushuaia leží v subarktickom podnebnom pásme a je ovplyvňované chladnými oceánskymi prúdmi a vysokými horskými masívmi. To spôsobuje, že letá sú relativne chladné a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a chladnejšie. Priemerná teplota v lete (december, január a február) sa pohybuje okolo 10 až 15 °C, pričom nočné teploty môžu klesnúť pod bod mrazu. Zimy (jún, júl, august) sú veľmi chladné, s priemernými teplotami pohybujúcimi sa okolo 0 °C a večer aj pod -10 °C. Teploty nad 10 °C sú vo veľkom mínuse a sneh môže kvapkať počas celého roka, aj keď v lete je menej pravdepodobné.

Okrem extrémnych teplôt je Ushuaia tiež známa svojimi silnými vetrami. Miestne veterné rýchlosti môžu dosahovať až 70 km/h, čo môže výrazne ovplyvniť pocitovú teplotu. Vzhľadom na silné veterné podmienky je vhodné byť pripravený a správne sa obliekať, aby ste sa ochránili pred chladom.

Pokiaľ ide o zrážky, Ushuaia je jedným z najzrážkovejších miest v Argentíne. Ročný úhrn zrážok dosahuje okolo 700 mm, pričom najväčšie množstvo sa zaznamenáva v lete. Práve z tohto dôvodu je dôležité mať so sebou vhodnú odev a výbavu, ktorá vás udrží suchých a chráni pred nepriaznivými podnebnými podmienkami.

Vzhľadom na svoje jedinečné počasie a scenériu je Ushuaia obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí sa zaujímajú o dobrodružstvo, hory, lyžovanie a ľadovcovú túru. Môžete si vychutnať krásu Národného parku Tierra del Fuego, prejsť sa popri Andskom rozvodí alebo objaviť exotickú faunu a flóru tejto oblasti.

Ushuaia je takým miestom, kde môžete zažiť štyri ročné obdobia za jeden deň. Napriek tomu, že je to najjužnejší bod sveta a počasie môže byť náročné, jeho prírodná krása a jedinečná atmosféra vás nenechajú ľahostajnými.


Dovolenka Argentína Ushuaia (najjužnejší bod sveta)


Dovolenka v Ushuaia, najjužnejšom bode sveta

Ak hľadáte neobyčajnú dovolenku, ktorá vás zavedie na kraj zemský, potom je Ushuaia v argentínskej Patagónii tým správnym miestom pre vás. Tento malý a živý prístavný mestečko sa nachádza na samom konci sveta, na úpätí pohoria Martial a ponúka neopakovateľný zážitok.

Ushuaia je známa ako brána Antarktídy, čo ju robí atraktívnym cieľom pre cestovateľov z celého sveta. Je to vlastne jediné mesto na svete, kde luxusné výletné lode pristávajú v blízkosti Antarktídy. Väčšina turistov sem prichádza s cieľom zapísať si návštevu do svojho cestovateľského denníka s kým viacmenej jedinečným zápisom.

Okrem tejto exkluzivity ponúka Ushuaia aj mnoho prírodných a kultúrnych atrakcií, ktoré vás určite očaria. Mestečko je obklopené národným parkom Tierra del Fuego (Juhotichom Zeme) a pozýva vás na pešie túry a prechádzky po jeho krásnych chodníkoch. Tu si môžete vychutnať úžasné výhľady na hory, jazerá a pastviny s ovcami. V parku sa tiež nachádza nádherné jazerá Roca a Fagnano, kde je možné sa vydať na rybačku alebo kajakovanie.

Milovníci zimných športov si v Ushuaia prídu na svoje počas zimných mesiacov. Mesto ponúka vynikajúce podmienky na lyžovanie, snowboarding aj bežkárčenie. Oblastia Cerro Castor a Cerro Martial sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú pustiť do adrenalínových aktivít na snehu.

Keď už sme pri adrenalíne, nemôžeme zabudnúť ani na plavbu loďou po morskom pobreží Ushuaie. Počas výletu sa môžete tešiť na unikátny výhľad na horský masív, zátoky a morské vtáky, vrátane krásnych labutí. Ak sa dostavíte šťastie, možno uvidíte aj tulene alebo sipy, ktoré často plávajú okolo lode.

Samotná Ushuaia je tiež veľmi zaujímavá na preskúmanie. Prenikne vás južanskou atmosférou a budete mať možnosť objaviť bohatú históriu regiónu. Môžte navštíviť Múzeum Yamany, kde sa dozviete viac o pôvodných obyvateľoch južnej časti Argentíny - Yamana, a ich kultúre. Ďalšou zaujímavou atrakciou je tiež Múzeum Fin del Mundo (Konec sveta), ktoré ponúka pohľad do histórie Ushuaie a jeho významu ako konca sveta.

Ushuaia tiež ponúka skvelú kulinársku scénu, kde môžete ochutnať typické argentínske špeciality, ako sú steaky a asado (opekané mäso). Okrem toho tu nájdete aj množstvo reštaurácií, ktoré servírujú miestne morské plody a čerstvo ulovenú rybu.

Ak túžite po neobyčajnom a dobrodružnom dovolenkovom zážitku, neváhajte a vyrazte do Ushuaiy. Toto výnimočné miesto ponúka jedinečnú kombináciu prírody, kultúry a dobrodružstva na najjužnejšom bode sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Ushuaia (najjužnejší bod sveta)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Ushuaii, najjužnejšom bode sveta v Argentíne:

Otázka: Kde sa nachádza Ushuaia?
Odpoveď: Ushuaia sa nachádza na juhu Argentíny, na Tierra del Fuego, južne odtiaľto už je len Antarktída.

Otázka: Aké je počasie v Ushuaia?
Odpoveď: Počasie v Ushuaia je studené a vlhké. Letné teploty sa pohybujú medzi 5 °C a 15 °C, zatiaľ čo v zime sú teploty často pod nulou.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Ushuaie?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Ushuaie je od novembra do marca, keď je lepšie počasie a viac aktivít je k dispozícii. Niektorí ľudia sa sem vydávajú aj počas zimy, aby zažili sneženie a lyžovanie.

Otázka: Čo sú hlavné atrakcie v Ushuaia?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Ushuaia zahŕňajú Národný park Tierra del Fuego, Beagleho prieliv, pamätník Lesliewooda, železničnú trasu Presídio a centrum mesta Ushuaia.

Otázka: Je možné navštíviť Antarktídu z Ushuaie?
Odpoveď: Áno, zo Ushuaie je možné uskutočniť výlety do Antarktídy. Existujú rôzne plavby a expedičné lode, ktoré ponúkajú túto možnosť.

Otázka: Aké typy dobrodružných aktivít sú dostupné v Ushuaie?
Odpoveď: V Ushuaie môžete vykonávať rôzne dobrodružné aktivity, ako je napríklad turistika, lyžovanie, kajakovanie, plachtenie, výlety na ledovce, jazda na snežnom skútri a golfové ihrisko v blízkosti prielivu.

Otázka: Môžem vidieť divokú prírodu a živočíchy v Ushuaie?
Odpoveď: Áno, v Národnom parku Tierra del Fuego a okolí mesta Ushuaia môžete vidieť divokú prírodu a živočíchy, vrátane rôznych vtákov, tulení, orlov a kráľovských kormoránov.

Otázka: Aké je najlepšie miesto na výhľad na Ushuaia?
Odpoveď: Najlepšie miesto na výhľad na Ushuaia je zo hornej časti hory Martial. Tam možno vidieť panorámu mesta a okolitej prírody.

Otázka: Potrebujem vízum na návštevu Ushuaie v Argentíne?
Odpoveď: To závisí od krajiny, z ktorej ste. Pred návštevou Ushuaie sa uistite, že ste si zistili vízové požiadavky pre občanov svojej krajiny pre vstup do Argentíny.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky