Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Arménsko Amaras Monastery

Letenka Arménsko Amaras Monastery


Arménsko je krajina s nekonečným množstvom pamiatok a miest a jeden z najzaujímavejších objektov, ktoré by ste mali zažiť, je návšteva kláštora Amaras.

Kláštor Amaras sa nachádza na juhu Arménska, v blízkosti mesta Martuni v regióne Artsach. Je to jeden z najstarších kláštorov v krajine a príťažlivosťou pre turistov je jeho história, krása a kultúrna bohatosť.

Amaras bol založený v 4. storočí svätým Grigorom Ervatem a stal sa významným cieľom pútnikov a kresťanských mníchov. Kláštor bol viackrát zničený ale vždy obnovený, až kým nebol úplne zničený v 20. storočí počas sovietskej éry.

Po páde Sovietskeho zväzu bol kláštor obnovený a prijatý ako súčasť Arménska. V súčasnosti sa kláštor stal dôležitým cieľom turistov, ktorí hľadajú kultúrnu a históriu.

Letenky na Arménsko sú k dispozícii z mnohých miest sveta a to nielen do hlavného mesta Jerevanu, ale aj do iných regiónov krajiny. Po prílete môžete pokračovať do mesta Martuni, odtiaľ je k kláštoru Amaras len krátky výlet.

Pri návšteve kláštora si môžete prezrieť mnohé unikátne veci a pamiatky, ako napríklad ruiny starovekého chrámu, malebný park, kde si môžete oddýchnuť, ale aj zaujímavé expozície a artefakty.

Celkovo povedané, návšteva kláštora Amaras je veľkým zážitkom pre každého turistu, ktorý sa oboznamuje s kultúrou a históriou Arménska. Pomocou leteniek je možné jednoducho a rýchlo sa dostaviť na toto krásne miesto a očariť sa jeho kultúrnou a historickou hodnotou.


Dovolenka Arménsko Amaras Monastery


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde si môžete užiť duchovnú i kultúrnu plnokrvnosť, potom by ste mohli zvážiť cestu do Arménska. Krajina, ktorá je posiatá krásnymi kláštorami, pútnickými miestami a pamiatkami, bude pre vás určite fascinujúcou destináciou.

Jeden z najkrajších kláštorov v Arménsku je Amaras Monastery. Tento kláštor sa nachádza na severe krajiny, v blízkosti mestečka Martuni. Je to jedno z najstarších kresťanských miest v Arménsku, ktoré sa datuje do 4. storočia. Monastyr Amaras, ktorý je známy aj ako Saint Thaddeus, bol založený na menej známom mieste, no jeho význam pre kresťanskú civilizáciu sa začal rozvíjať od jeho vzniku.

Kláštor Amaras bol uctievaný mnohými významnými kresťanskými postavami. Svätý Thaddeus, jeden z dvanástich apoštolov, sa stal patronom kláštora a pokrstil prvých kresťanov. Samotný kláštor sa vďaka tomuto pokloneniu stal príťažlivým bodom pre pútnikov, z ktorých mnohí si z jeho dedičstva vyparatíli písmo a kresby a zachovali si kúsok jeho bohaté histórie.

Amaras je známy nielen svojou duchovnou významnosťou, ale aj svojimi archeologickými nálezmi. V blízkosti kláštora sa nachádzajú hrobky kresťanských kráľov a zvyšky starovekého osídlenia. Turisti sa môžu zúčastniť na prehliadke tohto miesta a vidieť zbierku artefaktov z veku tejto kresťanskej civilizácie.

Kláštor Amaras je známy svojimi tradičnými miestnymi produkciami ako keramika a koberce. Turisti môžu vidieť výrobu týchto produktov a zakúpiť si ich ako suveníry. Okrem toho môžu turisti tiež sledovať miestnych ľudí túlavých oviec pri pastve, ktorí sa tu nachádzajú už stáročia.

Ak sa rozhodnete vydať sa na dovolenku do Arménska, navštívte Amaras Monastery – miesto, kde budete mať príležitosť vidieť krásu kresťanskej kultúry a histórie. Návšteva tohto miesta vám tiež umožní vidieť nesmierny vplyv, ktorý kresťanstvo malo na Arménsku, a čeliť jedinečným výzvam a príležitostiam, ktoré sú k tomuto miestu pripevnené.


Ubytovanie Arménsko Amaras Monastery


Amaras Monastery: Skrytý poklad Arménska v podobe ubytovania

Ak hľadáte jedinečný zážitok a autentické ubytovanie, Amaras Monastery je ideálnym miestom pre vás. Nachádza sa v Arménsku, v provincii Goris, na kopci nad úrodným údolím rieky Tajik. Toto historickeé miesto ponúka jedinečnú kombináciu nádherného výhľadu, klidu a pokoja, spolu s možnosťou spoznať históriu a kultúru Arménska.

Amaras Monastery je starodávnym miestom, ktoré hovorí o bohatom dedičstve Arménska. Jeho história siaha až do 13. storočia a nachádza sa tu jedna z najstarších Arménskych kláštorov. Je obklopený nádhernou prírodnou krajinou a prináša vám pocit, že ste sa presunuli do iného času a místa.

Súčasné ubytovanie v Amaras Monastery ponúka príjemné a pohodlné podmienky pre turistov a návštevníkov. Majitelia ponúkajú ubytovanie v jednoduchých, ale útulných izbách vybavených všetkým potrebným pre váš komfort. Môžete si vybrať medzi jednolôžkovými, dvojlôžkovými alebo rodinnými izbami. V každej izbe nájdete súkromné kúpeľne a klimatizáciu na upravenie teploty podľa svojich predstáv.

Navyše, ubytovanie v Amaras Monastery vám poskytuje exkluzívny prístup k skrytým pokladom, ktoré tento miest ponúka. Môžete stráviť dni objavovaním kláštorných komplexov a kostolov, ktoré sú svetoznáme pre svoju architektúru a historický význam. Nechajte sa očariť malebnými nádvoriami zdobenými zelenými záhradami a svätyňami. Preskúmajte kryptu, ktorá ukrýva vzácne relikvie a staroveké artefakty. Amaras Monastery je skutočným rajom pre milovníkov histórie a kultúry.

Okrem toho, Amaras Monastery sa nachádza v blízkosti niekoľkých turisticky atraktívnych miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Môžete sa vydať na výlet do starobylého mesta Goris, ktoré je známe svojimi trhmi, úzkymi uličkami a kameňákmi. Pre milovníkov prírody je tu aj národný park Zangezur, ktorý ponúka možnosti na turistiku a pochutnávanie sa na výhľade na malebné údolie.

Amaras Monastery je vynikajúcim miestom na pobyt pre tých, ktorí hľadajú oddych, kľud a prírodnú krásu spolu s historickým zážitkom. Ubytovanie v tomto kláštore vám umožní uchýliť sa do pokojného prostredia a oddialiť sa od ruchu bežného života. Bude to jedinečná príležitosť objaviť kultúrne dedičstvo Arménska a zažiť autentické zážitky.

Ak chcete preskúmať Arménsko a zároveň radi zažijete niečo výnimočné, ubytovanie v Amaras Monastery je pre vás tou správnou voľbou. Očakávajte krásnu prírodu, históriu a nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Amaras Monastery


1. Aké je históriu Amarského kláštora?
Amarský kláštor patrí medzi najstaršie kláštory v Arménsku a jeho história sa datuje až do 4. storočia. Bol založený svätým Gregorym Illuminátorom, ktorý je považovaný za zakladateľa arménskeho kresťanstva.

2. Kde sa Amarský kláštor nachádza?
Kláštor sa nachádza v južnej časti Arménska, v provincii Vajots Dzor. Presnejšie, je situovaný na kopci nad údolím rieky Arpa.

3. Aké sú hlavné atrakcie v kláštore?
Hlavnou atrakciou je samotná kláštorná budova, ktorá je známa svojou unikátnou architektúrou. Kľúčové miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú chrám svätého Gregora Illuminátora, oltár svätého Astvacacina a kaplnka svätého Grigora Lusevora.

4. Aké sú otváracie hodiny kláštora?
Amarský kláštor je prístupný pre návštevníkov denne od 9:00 do 18:00 hod.

5. Je potrebné vstupné do kláštora?
Áno, vstupné do Amarského kláštora sa platí. Presná suma môže závisieť od sezóny a návštevného režimu.

6. Je kláštor prístupný verejnou dopravou?
Áno, kláštor je dostupný verejnou dopravou. Môžete sa sem dostať autobusom alebo taxíkom z južnej arménskej metropoly Jerevan.

7. Aké je vhodné oblečenie na návštevu kláštora?
Pre účasť na návšteve kláštora sa odporúča sa obliecť primerane a pokorne. Ženy by mali mať zakryté ramená a nosiť dlhšie sukne alebo šaty, zatiaľ čo muži by mali mať na sebe dlhé nohavice a vyhýbať sa noseniu odkrytého vrchu tela.

8. Sú povolené fotografovanie a videokamery v kláštore?
Fotografovanie je povolené na väčšine miest v kláštore, avšak niektoré posvätné oblasti môžu byť z fotografovania vylúčené. Odporúča sa dodržiavať pravidlá a vyžiadať si povolenie od miestnych duchovných pred fotografovaním.

9. Existuje možnosť ubytovania v blízkosti kláštora?
Áno, v blízkosti Amarského kláštora je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Niektoré hotely a penzióny v okolí môžu ponúkať ubytovanie pre návštevníkov.

10. Koľko času by ste mali venovať návšteve kláštora?
Celková doba návštevy kláštorov sa môže líšiť v závislosti od záujmu a intenzity preskúmavania miest. Odporúča sa venovať kláštoru aspoň 1-2 hodiny, aby ste si mohli vychutnať jeho významné miesta a atmosféru.


Počasie Arménsko Amaras Monastery


Amaras Monastery leží v Arménsku, v regióne Nagorno-Karabach. Táto historická pamiatka je jednou z najstarších arménskych kláštorov a zaujímavým miestom na návštevu pre kultúrnych a históriou nadšených turistov. Okrem dôležitosti kláštora z historického hľadiska je Amaras Monastery aj obľúbenou destináciou v Arménsku z dôvodu svojho nádherného umiestnenia uprostred malebného a pôvabného prírodného prostredia.

Jedným z dôležitých aspektov, ktorý ovplyvňuje turistov pri návšteve Amaras Monastery, je samozrejme počasie. Kláštor sa nachádza v horských oblastiach a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Do Arménska sa odporúča cestovať v jarných a letných mesiacoch, keď je počasie najpríjemnejšie.

V Amaras Monastery môže počas jar a leta očakávať turista teplé a suché počasie. Teploty sa pohybujú od miernych 20 °C až do hornej hranice 30 °C, čo je ideálne na prechádzky po kláštore a vychutnávanie si okolitého prostredia. Slnečné svetlo a jasné modré nebo vytvárajú dokonalú atmosféru pre zábery a fotografie.

Okrem toho, počas týchto mesiacov je pravdepodobnosť zrážok minimálna, čo umožňuje turistom stráviť viac času vonku a preskúmať okolité oblasti. Práve táto klíma robí z Arménskeho Amaras Monastery jedinečné miesto na strávenie oddychových dní, kedy si návštevníci môžu užívať kláštor aj jeho okolie plným oblúkom.

Však nie je všetko úplne ideálne. Treba si uvedomiť, že horské oblasti môžu byť chladnejšie v porovnaní s ostatnými turistickými miestami v Arménsku. Preto sa odporúča mať so sebou vrstvené oblečenie, aby sa bolo možné prispôsobiť rôznym teplotným podmienkam. Vzhľadom na vysokú nadmorskú výšku kláštoru a jeho okolia, môžu byť noci chladné a teploty môžu klesnúť pod 10 °C, najmä v neskorých večerných hodinách a skorých ranných hodinách.

V zimných mesiacoch je Amaras Monastery väčšinou zasnežené a prístup k nim môže byť komplikovaný. Preto sa zimné mesiace obvykle neodporúčajú ako ideálna doba na návštevu. Apart from that, there may be limited facilities available for tourists during the winter season.

Väčšina turistov sa zhoduje, že najvyhovujúcejší čas na návštevu Amaras Monastery je od mája do septembra. Počas týchto mesiacov si návštevníci môžu vychutnať krásne počasie, historické miesto a scenériu tejto oblasti, čo robí z ich návštevy skutočne nezabudnuteľný zážitok.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky