Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Arménsko Noravank

Počasie Arménsko Noravank


Noravank je jednou z najkrajších pamiatok v Arménsku, ktorá sa nachádza v malebnom kanjone Gnjozdap v provincii Vajots Dzor. Táto historická stavba bola postavená v 13. storočí a pôsobí ako kláštor a svätyňa.

Okrem bohatého historického významu patrí Noravank aj k jedným z najkrajších miest na fotografovanie v Arménsku, s úchvatnou scenériou hôr a prokrútených skál. Aby sme precízne pochopili, prečo je toto miesto také unikátne, musíme sa tiež zamerať na jeho podnebie a počasie.

Arménsko má kontinentálne klimatické podmienky s výraznými rozdielmi medzi letom a zimou. Noravank leží v horskej oblasti, čo ovplyvňuje jeho teploty a zrážky. Letá v Arménsku sú zvyčajne horúce a suché, pričom teploty dosahujú v lete až 35 °C. Na druhej strane, zimy sú chladné s mrazivými teplotami a snežením. V Noravanku môžeme očakávať podobné podmienky.

Jeseň a jar sú pre Noravank ideálnym obdobím na návštevu. Teploty sú miernych a svieže, s minimálnymi zrážkami. Tieto obdobia sú tiež vizuálne pôsobivé, s prekrásnymmi farbami, keď stromy menia svoje lístie alebo kvitnú. Návštevníci sa môžu tešiť na príjemné počasie, ideálne pre preskúmanie kláštorných komplexov a prechádzky v okolí.

V lete sa teploty v Noravanku môžu pohybovať okolo 30 °C, čo môže byť veľmi horúce, najmä pre turistov, ktorým nie sú zvyknutí na tieto podmienky. Avšak táto sezóna je stále obľúbenou dobou návštevy, v ktorom návštevníci môžu vychutnať slnečné počasie a jasné modré nebo.

Pokiaľ ide o zimné obdobie, Noravank získava nový rozmer krásy. Snahy padajú a pokrývajú okolie kláštora bielou prikrývkou. Teploty sú chladné a môžu byť dokonca pod bodom mrazu. To však neodradí odvážnych návštevníkov, ktorí si prichádzajú vychutnať jedinečnú atmosféru a výhľady na zasnežené hory.

Je dôležité si vziať do úvahy, že počasie môže byť neisté a rýchlo sa meniace v arménskych horách. Preto je dôležité sa pred odchodom na cestu informovať o aktuálnych podmienkach a prípravne si vziať vhodné oblečenie a vybavenie.

V každom ročnom období ponúka Noravank špeciálne scenérie a úchvatné výhľady. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto historickú pamiatku navštíviť, určite nebudete sklamaní. Arménsko je krásna krajina s množstvom zaujímavých miest na obdivovanie a Noravank je v tomto zozname jedno z nevyhnutných miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.


Ubytovanie Arménsko Noravank


Ak hľadáte romantické a pokojné miesto na dovolenku, Arménsko je ideálnou destináciou. Toto malebné krajinné bohatstvo v južnom Kaukaze je známe svojou tradičnou kultúrou, kláštorami a nádhernými scenériami. A medzi najobľúbenejšími miestami určite nájdete Noravank.

Noravank je kláštor situovaný v údolí Ardšin v južnej časti Arménska, asi 120 km od hlavného mesta Jerevanu. Jeho poloha je ohromujúca, sústredená medzi farebnými skalnatými útesmi, ktoré vytvárajú vynikajúci kontrast k tradičným arménskym architektonickým šperkom. Toto miesto je obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi fotografmi, pretože ponúka ohromujúce scenérie a nádherné výhľady.

Ubytovanie v Noravanku je jedným z najlepších spôsobov, ako sa ponořiť do okolitého prostredia a zažiť túto pohodovú atmosféru. Existuje niekoľko možností ubytovania, ktoré si môžete vybrať podľa vášho vkusu a rozpočtu.

Jednou z možností je zostávať v blízkom mestečku Jermuk, kde sa nachádza množstvo hotelov a penziónov. Jermuk je populárny aj pre svoje minerálne pramene, ktoré majú liečivé účinky. Môžete si vybrať z rôznych luxusných hotelov so všetkými modernými pohodlnosťami alebo rezortov, ktoré ponúkajú wellness procedúry a oddychové aktivity.

Ak však preferujete autentickejšie ubytovanie, neexistuje lepšia voľba ako pobyt priamo v Noravanku. Máte tu možnosť si vybrať tradičné arménske kamenné domy, ktoré poskytujú jednoduché, ale pohodlné vybavenie. Tieto domy sú často súčasťou kláštorného komplexu a ponúkajú jedinečnú príležitosť spojiť sa s históriou a kultúrou miesta.

Ďalšou alternatívou je pobyt v jednom z okolitých dediniek. Tieto dedinky sú obklopené nádhernou prírodou a ponúkajú pokoj a súkromie ďaleko od ruchu veľkých miest. Môžete nájsť ubytovanie v rôznych rodinných penziónoch, kde budete mať možnosť ochutnať tradičné arménske jedlá a spoznať miestnu kultúru.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, budete mať jednoduchý prístup k úžasnému kláštoru Noravank. Prechádzky po jeho historických chodbách, obdivovanie zaujímavých architektonických detailov a vychutnávanie výhľadov na okolitú krajinu budú nezabudnuteľnými zážitkami.

Okrem návštevy kláštora môžete tiež využiť svoj pobyt v Noravanku na prechádzky po okolitých kopcoch a údoliach. Táto oblasť je známa aj svojou vínou, takže nezabudnite ochutnať miestnu produkciu a objaviť tajomstvá arménskych vinohradov.

Ubytovanie v Noravanku vám otvorí dvere do tohto nádherného kúsku Arménska. Prichádzajte, otvorte srdce a dožívajte sa všetkých týchto jedinečných skvostov, ktoré táto krajina ponúka. Bude to dovolenka, ktorú nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Noravank


1. Kde sa nachádza Noravank v Arménsku?
Noravank sa nachádza v provincii Vajoc Dzor v južnej časti Arménska.

2. Aké sú hlavné atrakcie Noravanku?
Medzi hlavné atrakcie Noravanku patrí pôsobivý kláštor z 13. storočia, ktorý je známy pre jeho kamenársku architektúru a ornamentálnu výzdobu. Okrem toho je tu aj pohľad na údolie Arpi.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Noravanku, je autom alebo súkromným dopravným prostriedkom. Od hlavného mesta Erevan je to asi 120 kilometrov, takže cesta by mala trvať približne dve hodiny.

4. Môžem tam zostať na noc?
Niektorí návštevníci zvolia možnosť zostávať na noc v blízkosti Noravanku, pretože tu sú k dispozícii hotely a penzióny. Mnohí ľudia však uprednostňujú jednodňový výlet z Erevanu.

5. Aké je vstupné do Noravanku?
Vstupné do Noravanku je zvyčajne lacné, pohybuje sa medzi 1000 - 2000 arménskymi dramami (2-4 eurá) na osobu. Niektoré čiastky môžu byť navyše vyžadované za fotografie alebo videá.

6. Môžem tam chodiť v náboženských šatách?
Áno, návštevníci môžu nosiť náboženské šaty, ak sa cítia komfortne v tomto oblečení.

7. Má Noravank reštaurácie alebo kaviarne?
Áno, v blízkosti Noravanku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú arménsku kuchyňu a občerstviť sa počas svojej návštevy.

8. Aké sú otváracie hodiny Noravanku?
Noravank je bežne otvorený pre návštevníkov od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa však môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

9. Môžem si tam zapožičať audioprístroje alebo sprievodcu?
Áno, v Noravanku často poskytujú audioprístroje alebo možnosť mať sprievodcu, ktorý vám poskytne hlboké informácie o histórii a architektúre kláštora.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Noravanku?
Najlepší čas na návštevu Noravanku je na jar a na jeseň, keď je počasie mierné a príroda okolo kláštora je najkrajšia. Leto je tiež populárne, ale môže byť horúce.


Dovolenka Arménsko Noravank


Arménsko je nezvyčajnou a nádhernou krajinou bohatou na kultúrnu históriu, prírodu a hospodárstvo. Noravank, čo znamená "nový kláštor" (v preklade z arménčiny), je jednou z najkrajších a najväčších stredovekých svätyň v krajine a nepochybne jednou z najkrajších z turistických miest v Arménsku.

Nachádza sa v južnej časti Arménska, v skalnatom lesoch Vajots Dzor. K vetrom a slnečnejmu žiareniu odolné steny skalnej hory vytvárajú nezvyčajné scenérie na severne západnej strane – práve tam sa nachádza najdôležitejší komplex Noravanku.

Kláštor bol postavený v 13. storočí Michalom III. a jeho synom Orbelyanom a bolo to miesto, kde bolo rozkúskované prevädzanie literatúry a dejín v Armenii. Noravank je zaujímavý pre svoje architektonické prvky a pre svoju umiestnenie medzi okolitými kopcami. Keď sa obzriete okolo seba, zriadka sa nájde niečo na tejto zemi, čo by prekrylo krásu pred sebou.

Oblasti sú tiež veľmi vhodné pre turistiku a cyklistiku. Príroda s pôvabnými údoliami, rybníkmi, vodopádmi, horami a púšťami sa spojila v jedinečný prírodný komplex. Pohľad na vrchole kopca si môžete užiť aj z jazdeckých výletov na základe služieb miestneho turistického oddelenia.

V cenách vstupeniek sú v cene zahrnuté aj návštevy okolitých miest ako je „Togh” a „Gndevanq” kde si môžete zakúpiť miestnu arménsku kuchyňu. Priamo v kláštore sa často konajú aj menšie akcie, ale aj oslavy alebo menšie festivity. Turistické miesto je tiež veľmi obľúbené pre romantické páry a deti.

Ak plánujete navštíviť Arménsko, nezabudnite si zahrnúť Noravank na zoznam svojich cieľov, pretože táto šikovná oblasť neustále ponúka na okolité okolité krajiny jedinečné a pútavé zábery na vaše dovolenkové fotoaparáty.


Letenka Arménsko Noravank


Arménsko je krásna krajina plná histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Medzi najpopulárnejšie destinácie v tejto krajine patrí Noravank, jedno z najdôležitejších arménskych kláštorov. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, jednou z najpohodlnejších a najrýchlejších možností cestovania je letecká doprava. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o leteckej leteckej spoločnosti, ponuke letov a atrakcie Noravank.

K dispozícii sú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Arménska. Mnoho z nich operuje medzinárodné lety do hlavného medzinárodného letiska v Jerevane, hlavnom meste Arménska. Medzinárodné lety často pristávajú na letisku Zvartnots, ktoré sa nachádza asi 15 km od centra Jerevanu. Zvartnots je moderné letisko, ktoré ponúka pohodlné cestovanie so všetkými potrebnými zariadeniami a službami.

Po príchode do Arménska je potrebné sa dostať zo Zvartnotsu do Noravanku. Najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou je prenájom automobilu alebo taxi. Cesta z letiska Zvartnots do Noravanku trvá približne 2 hodiny autom. Môžete si tiež prenajať vozidlo s vodičom, ak preferujete viac pohodlia a nemáte chuť riadiť sa v neznámej krajine.

Noravank je jedným z najdôležitejších arménskych kláštorov a nachádza sa v mestečku Yeghegnadzor. Kláštor je známy svojou unikátnou architektúrou a je považovaný za jednu z najkrajších atrakcií v Arménsku. Katedrála kláštora, ktorej výstavba sa datuje do 13. storočia, je veľmi obľúbená svojim pôsobivým kameňa z červeného tufu a majestátnymi klenbami.

Okrem návštevy samotného Noravanku vám tento región ponúka aj mnoho ďalších aktivít. Môžete sa vydať na prechádzky okolím, kde objavíte krásne prírodné scenérie a nádherné pohorie Zangezur. Tu si môžete vychutnať jazdu na koni, výlete do hôr alebo robiť piknik na jednom z mnohých malebných miest v okolí.

V prípade, že sa rozhodnete stráviť viac času v tomto regióne, môžete sa ubytovať v jednom z mnohých hotelov a penziónov v meste Yeghegnadzor. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú komfortné izby a príjemné zázemie pre turistov.

Ak plánujete navštíviť Arménsko a chcete zažiť jedinečnú kultúru a krásnu prírodu, let na Arménsko a návšteva Noravanku je skvelou voľbou. Zvartnots v Jerevane je hlavným medzinárodným letiskom v tejto krajine a od neho je cesta do Noravanku jednoduchá a pohodlná. Vonkajšie prostredie kolem Noravanku ponúka niekoľko aktivít pre túry a relaxáciu v prírode, ktoré vám umožnia objaviť krásy tejto krajiny. Nezabudnite si správne naplánovať cestu, rezervovať letenku a užite si dovolenku v Arménsku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky