Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Arménsko Selim Pass

Dovolenka Arménsko Selim Pass


Arménsko je krajina so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Ak sa chystáte na dovolenku, ktorá vám umožní spoznať ju lepšie, máme pre vás tip – Selim Pass. Tento nádherný priesmyk nachádzajúci sa v južnej časti krajiny je obľúbeným cieľom pre turistov hľadajúcich pokoj a krásne scenérie.

Selim Pass sa nachádza na histórickej Hedvábnej ceste, ktorá spojovala strednú Áziu so Stredomorím. Bývalý obchodný križovatka medzi Európou a Áziou ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na prirodzené krásy Arménska. Priesmyk leží vo výške 2 410 metrov nad morom a ponúka pohľad na okolité hory a doliny.

Cesta do Selim Pass zaznamená nezabudnuteľný zážitok, pretože prechádza cez kopce a útesy, ktoré poskytujú úžasný pohľad na okolité oblasti Arménska. Vzhľadom k tomu, že Selim Pass sa nachádza v horskom pásmu, kde je zima o niečo dlhšia, turista by mal vybrať si vhodnú dobu v roku na návštevu tejto oblasti. Najvhodnejšou dobou na návštevu je medzi aprílom a septembrom.

Jednou z najväčších atrakcií v oblasti je Selimská karavanská stanica postavená v 14. storočí. Táto historická budova stojí na križovatke ciest spojujúcich Arménsko s Iránom, Gruzínskom a Azerbajdžanom. Karavanská stanica bola v minulosti používaná pre obchodovanie a ako zastávka pre pocestných. Dnes je vo vlastníctve Arménskej cirkvi a využíva sa na cestovný ruch.

Selim Pass je ideálnym miestom na turistiku a hiking. Mnoho miestnych sprievodcov ponúka túry po okolí a do hôr, ktoré sú plné nádherných historických pamiatok a scenérií. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je tu veľa pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najznámejšie patrí kláštor Tegher, z ktorého je nádherný výhľad na Zangezur hory a mnoho ďalších histórických budov a miest.

V oblasti Selim Pass sa nachádza mnoho rodinných rančov, ktoré ponúkajú ubytovanie a gastronomické služby pre turistov počas ich pobytu. Priamo v oblasti sa pestuje ovocie a zelenina, ktoré sú používané v tradičných arménskych jedlách a ponúkajú širokú škálu jedál pre turistov.

Selim Pass je oblasťou s nezabudnuteľnými scenériami a fascinujúcou históriou, ktorá si zaslúži prehliadnuť turistu. Táto dovolenková destinácia je ideálna pre tých, ktorí hľadajú trochu pokoj, ktorý zároveň ponúka množstvo turistických aktivít. Pre návštevníkov, ktorí hľadajú viac akčného zážitku, sa ponúka rafting, koňské jazdy a iné outdoorové aktivity. Pre tých, ktorí zase preferujú súkromie a oddych mimo mesta, je Selim Pass ideálnou voľbou.


Ubytovanie Arménsko Selim Pass


Arménsko Selim Pass, taktiež známy ako Silk Road Pass, je prekrásne miesto nachádzajúce sa na historickej Ceste hodvábu, ktorá prechádza Arménskom. Toto miesto poskytuje nádherné výhľady na okolité hory a jazerá a ponúka množstvo možností na aktívny oddych.

Ubytovanie v Arménskom Selim Pass je k dispozícii zväčša v malých penziónoch a rodinných hotelpoc. Tieto ubytovania sú čisté a útulné a hostia získavajú možnosť spojiť sa s miestnymi a spoznať Arménsko z autentického pohľadu.

Mnohé z týchto ubytovaní disponujú aj reštauráciou, ktorá ponúka tradičné arménske jedlá, ako sú napríklad kebab alebo dolma a tiež tradičné arménske vína. Hostia sa môžu tiež tešiť z hostiteľskej pohostinnosti, ktorá je charakteristická pre arménsku kultúru.

Ubytovanie v Arménskom Selim Pass má tiež blízko k miestam ako Karahunge, známo aj ako arménske Stonehenge, ktoré je najstaršou astrolabickou observatóriou na svete, ktorá dátuje až do 4. tisícročia pred našim letopočtom. Je to skvelé miesto pre históriu zvedavých turistov.

V Arménskom Selim Pass sa môžete tiež vydať na turistiku na okolité hory alebo jazerá. Okolité hory sú vzácnymi miestami s prírodnou krásou. Táto oblasť poskytuje tiež možnosti na jazdu na koni a cyklistiku.

Celkovo povedané, ak chcete zažiť niečo úplne jedinečné, ubytovať sa v Arménskom Selim Pass by mohla byť tou správnou voľbou. Toto miesto poskytuje nádherné výhľady, tradičnú arménsku pohostinnosť a množstvo príležitostí na aktívny oddych. Preto by toto miesto nemalo chýbať na zozname návštevy arménskych turistických atrakcií.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Selim Pass


Najčastejšie otázky a odpovede o Arménskom Selim Pass:

1. Čo je Arménsky Selim Pass?
Arménsky Selim Pass je horský prechod v Arménsku, ktorý sa nachádza v pohorí Sévan v provincii Gegharkunik.

2. Aká je nadmorská výška Arménskeho Selim Pass?
Nadmorská výška prechodu Selim je približne 2 410 metrov nad morom.

3. Aká je história Arménskeho Selim Passu?
Arménsky Selim Pass je historická cesta, ktorá pochádza z 14. storočia a slúžila ako dôležitá obchodná trasa medzi Arménskom a Perziou.

4. Je Arménsky Selim Pass prístupný celoročne?
Nie, Arménsky Selim Pass je prístupný iba počas letných mesiacov, pretože zima v tejto oblasti prináša silné snehové záveje a nízke teploty.

5. Aké je Arménske Selim Lake?
Arménsky Selim Lake je jazero na Arménskom Selim Pass, ktoré je známe svojou scenériou a je populárnym miestom na fotografovanie.

6. Sú v blízkosti Arménskeho Selim Passu nejaké pamiatky?
Áno, v blízkosti Arménskeho Selim Passu sa nachádza kláštor Selim, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO a je vyhľadávanou turistickou atrakciou.

7. Ako sa dostanem na Arménsky Selim Pass?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Arménsky Selim Pass, je automobilom alebo turistickou trasou. Môžete si tiež najať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou.

8. Aké sú aktivity, ktoré môžem vykonávať na Arménskom Selim Pass?
Na Arménskom Selim Pass môžete robiť turistiku, fotografovať scenériu, navštíviť kláštor Selim a skúsiť tradičné arménske jedlá a nápoje v miestnych reštauráciách.

9. Aké je počasie na Arménskom Selim Pass?
Počasie na Arménskom Selim Pass môže byť chladné a veterné aj v letných mesiacoch. Je vhodné sa obliecť do teplej vrstvenej oblečenia a mať so sebou veternú čiapku a ochranný krém proti slnečnému žiareniu.

10. Je potrebný niektorý špeciálny povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu?
Nie, nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu. Je však dôležité mať platný cestovný pas a súhlasiť s miestnymi zákonnými predpismi a pravidlami.


Počasie Arménsko Selim Pass


Arménsko Selim Pass môže byť považované za jedno z najnáročnejších miest v Arménsku, čo sa týka počasia. Leží na východ od jazera Sevan a predstavuje prekážku na ceste z Jervanu do Gegharkuniku.

Väčšinou je tu vysoká nadmorská výška, ktorá dosahuje viac ako 2400 metrov. Je to preto, že Selim Pass sa nachádza v horách Vardenis, konkrétne v pohorí Sisian. Vzhľadom na túto výšku tu prevláda horský typ klímy.

Počasie v Selim Pass je veľmi nepredvídateľné a variabilné. Aj keď je v Arménsku väčšinou suché a kontinentálne podnebie, Selim Pass má iné charakteristiky, ktoré by sa dali opísať ako subarktické.

Jedným z dôvodov je jeho vysoká nadmorská výška a preto tu často fúka silný vietor. Existujú obdobie v zime, kedy dávajte pozor na snehové búrky. Veterné podmienky môžu byť extrémne a veľmi nebezpečné. Z tohto dôvodu je dôležité sledovať predpovede počasia a dostatočne sa pripraviť, ak sa plánuje cesta cez Selim Pass.

Selim Pass je známy aj tým, že má jedna z najvyšších priemerov zrážok v oblasti. Pravidelne sa tu nachádzajú husté mraky a môžu prichádzať dažde alebo v snehových mesiacoch sneh. Zrážky sú časté nielen v zime, ale aj v ostatných ročných obdobiach. Preto je dôležité mať vhodnú výbavu, ak sa rozhodnete precestovať týmto miestom.

Napriek svojej nepredvídateľnosti a prísom tečúcemu vetru a zrážkam, počasie v Selim Pass môže ponúkať úžasné scenérie a výhľady. Keď je jasná obloha, je možné vidieť široké údolia a hory otvoriť sa pred vami. Rovnako, vzhľadom k svojej nadmorskej výške, sneh tu zostáva dlho a poskytuje zážitok zimnej krajiny.

Celkovo je Selim Pass miestom, kde by ste sa mali pripraviť na rôzne daždivé a veterné podmienky. Nech už sa rozhodnete ho navštíviť ako turista alebo prejsť cezňho, je nevyhnutné starať sa o svoju bezpečnosť a byť pripravený na zhoršujúce sa počasie.


Letenka Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedným z najkrajších a najbujnejších miest v Arménsku, známym svojou rôznorodosťou prírody a nádherným výhľadom. Nachádza sa v Arménskych vrchoch na nadmorskej výške 2 410 metrov a je dôležitým prechodom cez hory, spojujúcimi Zevan a Vardeny.

Pre mnoho turistov je Arménsko Selim Pass dôležitým miestom na návštevu, hlavne vďaka jeho úžasne malebným výhľadom. Počas cesty cez prechod môžete obdivovať majestátnu horskú krajinu plnú zelene, kvetov a horských vrcholov. Výhľad je tak očarujúci, že na chvíľu zabudnete na všetko ostatné a budete sa považovať za súčasť tejto nádhery.

Okrem svojej scenérie je Selim Pass známy aj svojou historickou dôležitosťou. Na tomto mieste sa nachádza starodávny Selim Karavansaray, ktorý bol postavený v 14. storočí počas obdobia Karakanidov. Tento karavanseraj slúžil ako obchodné a kultúrne centrum pre karavány, ktoré prechádzali cez túto časť Arménska. Dodnes je toto histórické miesto dobre zachované a je využívané turistami na prehliadky a ako zastávka na ich cestách cez túto oblasť.

Ďalším zaujímavým aspektom Selim Pass je jeho miesto vo Vaseline Historic and Cultural Reserve. Toto územie je známe tým, že sa tu nachádzajú rôzne archeologické a historické pamiatky. Mnohé z týchto pamiatok sú len pár minút od Selim Passu a turisti ich môžu preskúmať a objaviť bohatú históriu a kultúru Arménska.

Pre cestovateľov, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, je Selim Pass ideálnym miestom na turistiku a chodníkové trate. Svojou zhýčkanou krajinou a nádhernými výhľadmi ponúka túžobám viac ako len obyčajná prechádzka. Môžete si zvoliť medzi rôznymi trasami, od miernych až po náročné, a preskúmať okolitú prírodu a zákutia nádhernej Arménskej prírody.

Arménsko Selim Pass je oblasťou bohatou na kultúru, históriu a prírodu. Jeho úžasná scenéria a historická hodnota ho robia obľúbeným miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, nezabudnite zahrnúť Selim Pass do svojho itinerára a zažite jeho krásu a pôvab sami.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky