Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)

Ubytovanie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov v Austrálii. Nachádza sa na ostrove Tasmánia a je domovom pre úchvatnú prírodu, horské vrcholky a množstvo divokých zvierat. Ak chcete zažiť jedinečnú dovolenku v prírode, ubytovanie v tomto národnom parku je ideálnou voľbou.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Je tu niekoľko hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku. Tieto ubytovacie jednotky sú ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlné a luxusné ubytovanie. Môžete si vychutnať relaxáciu v wellness centrách a vychutnať si rozmanité gastronomické zážitky.

Ak sa však chcete priblížiť k prírode a prespať v prostredí divokej krajiny, park ponúka aj kempovanie a chalupy. Kempovanie je jednou z najobľúbenejších možností medzi dobrodružnými turistami. V parku nájdete malé kempy s dostupnosťou zdrojov vody a toaletou. Okrem toho, môžete si tiež zapožičať chatu alebo chatku, pre viac súkromia a komfortu. Tieto chaty sú dobre vybavené a môžu ubytovať od jednej až po viac osôb.

Jednou z hlavných výhod ubytovania v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jeho poloha. Neustále sa nachádzate blízko niektorých z najkrajších a najzaujímavejších častí parku. Ubytovanie vám umožňuje ľahký prístup k širokému spektru turistických trás, ktoré viedu k horským vrcholom, jazerám a vodopádom. Môžete si vychutnať prechádzku k slávnej skalnej formácii Cradle Mountain alebo sa vydať na turistickú túru k jazeru St Clair.

Národný park tiež ponúka rôzne možnosti aktívneho oddychu. Môžete si požičať kajaky a preplávať sa po jazerách alebo sa vydať na rybárčenie. Okolité lesy vám poskytnú bohatstvo fauny a flóry, čo z nich robí ideálne miesto na pozorovanie divokých zvierat a vtákov. Nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát, pretože tu nájdete naozaj unikátne scenérie.

Celkovo je ubytovanie v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park skvelým spôsobom, ako stráviť dovolenku v Tasmánii. Nech už preferujete luxusné pohodlie alebo dobrodružné kempovanie, nájdete tu ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám. Nechajte sa uniesť krásou prírody a užite si jedinečný zážitok, ktorý vám tento národný park ponúka.


Letenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Ak plánujete navštíviť Austráliu a hľadáte nezabudnuteľný zážitok v prírode, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii by mal byť na vašom zozname.

Tento park sa nachádza v horách centrálnych Tasmánie a rozprestiera sa na viac ako 160 000 hektároch nádhernej krajiny. Je to jedno z najkrajších miest na svete a bolo zahrnuté do Svetového dedičstva UNESCO v roku 1982.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park, je cestovať lietadlom do medzinárodného letiska v Hobarte a následne si prenajať auto. Vzdialenosť z Hobartu na sever do Cradle Mountain je približne 150 kilometrov a trvá približne 2,5 hodiny.

Na ceste sa budete môcť obdivovať krásne výhľady na pobrežie a horské scenérie, ktoré si rozhodne zaslúžia pozornosť. Po príchode do parku si môžete prenajať chatku alebo stan, alebo si vybrať z ubytovania v okolí ako napríklad hotely a penzióny.

Park ponúka množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu objaviť nádhernú prírodu Tasmánie. Cradle Mountain je jedným z najpopulárnejších miest v parku a ponúka nádherný výhľad na okolitú scenériu. Z Cradle Mountain môžete pokračovať na prechádzku po Overland Track - trase s dĺžkou 65 kilometrov, ktorá vedie cez vrchy, zalesnené údolia a okolo horských jazier.

Ak hľadáte niečo menej náročné, môžete sa do parku vybrať na piknik alebo výlet s kajakom po jazierach, ktoré tu nájdete. Park ponúka tiež niekoľko možností na rybolov a služby vodcu pre horské túry a poznávacie výlety.

Craddle Mountain-Lake St Clair National Park je skutočne jedinečné miesto na Zemi a mal by byť zahrnutý do vašich cestovných plánov, ak sa chystáte na návštevu Austrálie. Ak sa sem raz dostanete, určite vás to nechá bez slova.


Dovolenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najkrajších a najpopulárnejších národných parkov v Austrálii. Nachádza sa na Tasmánii, jednom z najexotičkejších ostrovov na svete. Park je domovom divokého a rozmanitého prírodného prostredia, kde sa stretávajú hory, jazerá, lesy a úžasná flóra a fauna.

Cradle Mountain je jednou z najznámejších a najfotografovanejších ikon v Austrálii. Pripomína strmé skaly a malebné horské doliny, ktoré sú zarovnané s jasnými a čistými jazerami. Je to ideálne miesto na turistiku a prieskum.

Milovníci prírody sa môžu vybrať na niektorú z mnohých turistických trás v parku. Sú tu rôzne úrovne obtiažnosti, takže sa dá nájsť niečo pre každého. Turisti môžu vyraziť na prechádzku okolo Cradle Mountain alebo podniknúť viacdňový výlet po celom parku. Existujú tiež možnosti ubytovania vo vyhliadkových chatkách pre tých, ktorí majú záujem viac sa ponoriť do prírody.

Park je bohatý na živý svet vrátane unikátnej flóry a fauny. Turisti môžu vidieť zvieratá, ako sú tučniaky, tasmanijskí diabli, klokani a mnoho ďalších druhov vtákov a cicavcov. V starom horskom lese tiež rastú rôzne druhy stromov a rastlín, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Tasmánia je známa aj svojou obrovskou biodiverzitou a jedinečným ekosystémom. Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najlepších miest, kde môžete zažiť túto rozmanitosť na živo. Tento park je zároveň súčasťou svetového dedičstva UNESCO, čo je dokladom o jeho výnimočnosti.

Okrem prírodných krás je park tiež populárny pre svoje mnohé aktivity na voľnom vzduchu. Turisti sa môžu vybrať na jazdu na kanoe, rybolov, vrh do vodopádu a mnoho ďalších zábavných aktivít. Je to tiež ideálne miesto na piknik s rodinou alebo priateľmi alebo sa jednoducho ponoriť do pokojnej atmosféry a relaxovať.

Austrália je obľúbenou destináciou pre mnohých cestovateľov a Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jednou z najväčších prírodných klenotov tejto krajiny. Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, tento park je nevyhnutnosťou.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, rozhodnite sa pre návštevu Tasmánie a navštívte Cradle Mountain-Lake St Clair National Park. Budete fascinovaní jeho krásou a úžasným prírodným bohatstvom, ktoré ponúka.


Počasie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sa nachádza na juhu Tasmánie a je považovaný za jednu z najkrajších oblastí tejto krajiny. Ako aj ďalšie časti Austrálie, aj Tasmánia má pomerne rozmanité počasie v priebehu roka.

Leto v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park trvá od decembra do februára a ide o najteplejšie obdobie v roku. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 20°C, no môže sa pohybovať od 14°C v noci až po 26°C počas dňa. Počasie v tomto období je zvyčajne suché a preto je tento čas ideálny na krátkodobé turistické výlety.

Jeseň v Tasmánii trvá od marca do mája a je to obdobie, kedy prichádza zmena farebnosti listov stromov a dá sa tu pozorovať nádherné hrebene Svatého Klimenta. Teploty v tomto období sa pohybujú od 8°C do 15°C, no môže sa stať, že napríklad v apríli začne pršať a v máji sa chladí a môžu sa objaviť snehové zrážky.

Zima v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park trvá od júna do augusta a môže byť dokonca aj veľmi chladná. Teplota v tomto období sa pohybuje okolo 3°C, no v noci môže klesnúť aj pod bod mrazu. Aj keď sneh nie je v tomto parku častým javom, môže sa stať, že príde aj snehová fujavica.

Jar v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park trvá od septembra do novembra a ide o obdobie, kedy zase prichádza krajina do života. Príroda rozkvitne, stromy sa opäť zazelenajú, vodopády sa prebudia a je tu veľa príležitostí na krásne fotografie. Teploty sa pohybujú od 5°C do 17°C, no v jarných mesiacoch môže byť veľmi rôznorodé počasie, vrátane daždivých dní.

Celkovo je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park nádherným miestom s rozmanitým počasím počas celej roka. Ak plánujete cestu, odporúčame sledovať predpoveď počasia a pripraviť sa na rôzne podmienky. Bez ohľadu na obdobie, poznávanie tohto národného parku bude určite nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


1. Kde sa nachádza národný park Cradle Mountain-Lake St Clair?
Národný park Cradle Mountain-Lake St Clair sa nachádza na Tasmánii v Austrálii.

2. Ako sa dostanem do národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Najlepšie je cestovať autom, pretože národný park je vzdialený od väčších miest. Existujú však aj autobusové linky a organizované túry, ktoré Vás tam dopravia.

3. Aké aktivity môžem v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair podnikať?
V národnom parku môžete podnikať rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, horskú cyklistiku, rybolov, kajakovanie, kanoe, sledovanie zvierat, camping a v zime aj lyžovanie.

4. Aký je najlepší čas na návštevu národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Najlepší čas na návštevu parku je od decembra do marca, keď je teplejšie počasie a menej zrážok. Avšak aj iné mesiace majú svoje čaro.

5. Aká je dĺžka náročnej turistickej trate Overland Track v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Trasa Overland Track je dlhá približne 65 kilometrov a trvá zvyčajne 5 až 6 dní. Je to jedna z najpopulárnejších turistických trás v Austrálii.

6. Je potrebné rezervovať ubytovanie v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair vopred?
Áno, je vhodné rezervovať ubytovanie vopred, pretože národný park je obľúbeným cieľom turistov a ubytovacie kapacity sú limitované.

7. Sú v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair dostupné turistické trasy pre začiatočníkov?
Áno, v parku sú aj jednoduchšie turistické trasy vhodné pre začiatočníkov alebo rodiny s deťmi.

8. Musím si priniesť vlastnú stravu na túru v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Áno, je vhodné si priniesť vlastnú stravu a pitný režim na túry v národnom parku, pretože nie všade sú dostupné reštaurácie alebo bufety.

9. Aká je vstupná cena do národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Platí sa poplatok za vstup do parku, ktorý sa môže líšiť v závislosti od veku a typu vozidla. Najnovšie informácie o cenách nájdete na oficiálnej stránke parku.

10. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
V parku žijú rôzne druhy divokých zvierat, vrátane wallabí, wombates, tasmanijských diablov, possumov a rôznych vtákov. Je však dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá a zvieratá neobťažovať.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky