Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)

Letenka Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Austrália je rovina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho fascinujúcich a nádherných prírodných krás. Jedným z najkrajších a najrozmanitejších miest na celom kontinente je Kakadu Národný park, ktorý sa nachádza na Severnom teritóriu.

Pre tých, ktorí milujú prírodu, dobrodružstvo a kultúru pôvodných obyvateľov, letenka do Austrálie a návšteva Kakadu Národného parku je nevyhnutnosťou. Tento obrovský park s rozlohou 19 804 kilometrov štvorcových bol založený v roku 1970 a je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO od roku 1981.

Kakadu Národný park je domovom bohatých biodiverzitných ekosystémov, ktorého srdcom je slávna rieka Alligator. Táto rozsiahla riečna sústava ponúka nádherné scenérie so strmými vápencovými útesmi, vodopádmi a jazerami. Park je tiež známy svojimi malými tasmánskymi diablami, ktoré sú jednými z najväčších a najvýznamnejších druhov na tomto území.

Pre milovníkov vtáctva je Kakadu rajom, pretože je domovom pre viac ako 280 druhov vtákov, vrátane jedinečných druhov ako orol bielohlavý, shikra alebo papúčik malý. Národný park je tiež známy svojimi plazmi, vrátane slávnych sladkovodných krokodílov, ktoré obývajú rieky a jazerá.

Okrem bohatej fauny a flóry ponúka Kakadu Národný park aj obohatenie z pohľadu kultúry a histórie. Park je domovom pre množstvo aborigínskych skál, ktoré sú vyzdobené starodávnymi umeleckými dielami. Tieto skaly sú svedkami tisícročnej histórie a kultúry miestnych pôvodných obyvateľov.

Prechádzka po parku v sprievode miestnych aborigíncov je zážitkom, ako žiadny iný. Budete mať možnosť spoznať tradičný spôsob života, počúvať staré povesti a naučiť sa o ich tradičnom liečivom využití rastlín.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kakadu Národný park, odporúča sa stráviť tam aspoň niekoľko dní. Existuje množstvo turistických trás, ktoré vám umožnia preskúmať všetky časti parku. Nenechajte si ujsť poskakovanie na vlnách Yellow Water Billabong alebo prehliadky na skele Twin Falls.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať do Kakadu Národného parku. Najlepším spôsobom je lietať do hlavného mesta Severného teritória, Darwina, a odtiaľ si vziať pôžičné auto alebo využiť organizované autobusové spoje, ktoré vás zavezia do parku.

Takže, ak sa chcete ponočiť pod hviezdami, obdivovať nádherné vodopády, stretávať sa s divou faunou a spoznať bohatú históriu a kultúru miestnych obyvateľov, letenka do Austrálie a návšteva Kakadu Národného parku je pre vás správnou voľbou. Toto miesto je jedinečné a nezabudnuteľné pre každého, kto túži objaviť prírodné a kultúrne poklady tohto obrovského kontinentu.


Ubytovanie Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Kakadu National Park je národný park v Severnom teritóriu Austrálie, ktorý je známy svojou bohatou prírodou a kultúrou pôvodných obyvateľov. Nachádza sa približne 171 km od hlavného mesta, Darwinu a pokrýva viac ako 19 804 kilometrov štvorcových.

V národnom parku Kakadu sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako sú napríklad zaujímavé skalné formácie, ktoré sú výsledkom erózie a pestrofarebné útesy. V parku je tiež viac ako 280 druhov vtákov, haraburť, krokodíli a mnoho ďalších zvierat.

Ak hľadáte ubytovanie v národnom parku Kakadu, máte na výber z niekoľkých možností, ktoré sa líšia podľa vašich preferencií.

Camping

V národnom parku je mnoho campingových miest, kde môžete stanovať a užiť si nádhernú prírodu parku. Tieto miesta sú ideálne pre ľudí, ktorí chcú mať blízko k prírode a nechcú platiť veľa peňazí za ubytovanie. Campingové miesta majú dostatočné vybavenie, vrátane toaliet, sprchov a ohniska na grilovanie.

Hotely

Ak preferujete viac luxusu a komfortu v ubytovaní, v parku Kakadu nájdete aj niekoľko hotelov a hotelových komplexov. Niektoré z nich sú nájdete v blízkosti známych atrakcií a turistických miest, aby ste sa k nim mali blízko. V týchto hoteloch si môžete užiť vyšší komfort a dostatok odpočinku.

Bungalovy a lodges

V parku Kakadu nájdete aj rôzne bungalovy a lodges, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto ponúkajú množstvo izieb, súborov, kuchýň a zabezpečia vám celodennú stravu. Nachádzajú sa v blízkosti prírodných zdrojov a turistických miest.

Záver

Ubytovanie v národnom parku Kakadu bude záležať od vašich preferencií. Ak hľadáte komfort a vysoký štandard, bungalovy alebo hotely budú pre vás ideálne. Ak radi zostanete blízko prírody, campingové stany sú dobrou voľbou. Akýkoľvek druh ubytovania si vyberiete, národný park Kakadu vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a nádhernú prírodu, na ktorú budete dlho spomínať.


Počasie Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Austrália je známa svojimi krásnymi národnými parkami a jedným z nich je aj Kakadu National Park, ktorý sa nachádza na severe kontinentu, v Severnom teritóriu. Tento národný park je výnimočný svojou prírodnou krásou, ktorú tvoria vodopády, jazerá, útesy, tropické lesy a množstvo druhov rastlín a zvierat.

Počasie v Kakadu National Park je celoročne tropické, preto sa dá očakávať vysoká vlhkosť a teploty vyššie ako 30 °C. Najteplejšie mesiace na severe sú od septembra do decembra, kedy sú teploty okolo 35 °C. V januári až marci prichádzajú monzúny a Balijské more so sebou prinášajú intenzívne búrky, ktoré môžu byť niekedy dosť nebezpečné.

V čase, kedy monzúny ustupujú, teda od mája do augusta, je tu oveľa príjemnejšie a menej vlhko a teploty sú stále teplé, pohybujú sa okolo 30 °C a nočné teploty sú nižšie, okolo 20 °C. V tomto období je ideálne pre túry a objavovanie parku.

Pri návšteve Kakadu National Parku by ste mali byť pripravení na to, že sa nachádzate v tropickom podnebí. Oblečte si voľnú a pohodlnú, ale zároveň krycú oblečenie, aby ste sa minimalizovali kontakt s hmyzom. Vodu by ste si mali brať so sebou vždy s sebou a dôležité je aj chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

V Kakadu National Parku sa nachádza množstvo turistických atrakcií, ako sú vodopády Jim Jim a Twin Falls, plavba na Yellow Waters, prechádzky po tropických lesoch a výlety za pozorovaním zvierat. So všetkou tou prírodnou krásou to však znamená, že toto miesto je aj domovom mnohých nebezpečných zvierat, ako sú krokodíly, hady, pavúky a mnoho ďalších. Preto je dôležité zostať na oficiálnych turistických chodníkoch a dodržiavať príslušné zákazy.

V Kakadu National Parku nájdete to správne miesto, ak hľadáte prírodu a hľadáte únik od mestského ruchu. So svojou nádhernou divočinou si môžete byť istí, že tu nájdete miesto na relax, objavovanie a skvelé zážitky, aké nezažijete nikde inde.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Otázky:

1. Kde sa nachádza Kakadu National Park?
2. Aká je veľkosť parku?
3. Aké druhy živočíchov a rastlín môžeme v parku nájsť?
4. Koľko trvá prehliadka parku?
5. Aké aktivity je možné v parku podnikať?
6. Existuje nejaký vstupný poplatok do parku?
7. Kedy je najlepší čas na návštevu Kakadu National Park?
8. Sú v parku dostupné túry s průvodcom?
9. Aká je najlepšia cesta na preskúmanie parku?
10. Existujú v parku ubytovacie možnosti?

Odpovede:

1. Kakadu National Park sa nachádza na severe Austrálie v Severnom teritóriu.
2. Park zaberá plochu vyše 19 000 kilometrov štvorcových.
3. V parku nájdeme rôzne druhy krokodílov, vtákov, plazov a rastlín, vrátane vodných leliek a eukalyptových stromov.
4. Dĺžka prehliadky parku závisí od vami zvolenej trasy, ale môže trvať niekoľko hodín alebo aj niekoľko dní.
5. V parku je možné podnikať turistiku, kempovať, rybárčiť a sledovať divokú faunu a flóru. Okrem toho sa tu nachádzajú aj skalné maľby aboridžínskych umelcov, ktoré možno obdivovať.
6. Áno, do parku sa platí vstupný poplatok. Ceny sa líšia v závislosti od typu vozidla a dĺžky pobytu.
7. Najlepší čas na návštevu Kakadu National Park je počas suchého obdobia medzi májom a októbrom, keď je nižšie riziko záplav a lepšia viditeľnosť.
8. Áno, v parku sú dostupné túry s průvodcom. Títo odborníci vás provedú cez park a poskytnú vám informácie o jeho histórii, divokých zvieratách a rastlinách.
9. Najlepšou cestou na preskúmanie parku je automobilom alebo prívesom, ktoré vám umožnia vyraziť do rôznych častí parku.
10. V parku sú dostupné ubytovacie možnosti v podobe kempov a luxusných rezortov. Ak plánujete dlhší pobyt, je možné si rezervovať niektorý z ubytovacích zariadení v blízkosti parku.


Dovolenka Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Ak hľadáte úchvatný prírodný zážitok na svojej dovolenke, Kakadu National Park v Severnom teritóriu v Austrálii je pre vás tou správnou voľbou. Tento národný park je jedným z najväčších na svete a je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Kakadu National Park sa nachádza približne 200 kilometrov východne od mesta Darwin a rozprestiera sa na ploche viac ako 19 000 kilometrov štvorcových. Jeho rozmanitá príroda ponúka návštevníkom úžasné vodopády, jazerá, rokliny a močiare, ktoré sú domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Jedným z najkrajších miest v parku je vodopád Jim Jim Falls. Tento impozantný vodopád padá z výšky až 200 metrov zo strmých skalných stien do prekrásneho jazera. Návštevníci môžu využiť turistické trasy a prechádzky v okolí vodopádu, ktoré ponúkajú jedinečné výhľady na okolitú krajinu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je Twin Falls, ktorý je tiež známy svojou nádhernou prírodou. Prístup k týmto vodopádom je však obmedzený a je potrebné zabezpečiť si povolenie od parkových správcov. Pre tých, ktorí majú to šťastie, aby sem mohli prísť, je to skutočný prírodný raj.

Okrem týchto úžasných vodopádov Kakadu National Park ponúka aj mnoho historických a kultúrnych zaujímavostí. Park je domovom niekoľkých indigénnych kmeňov, ktoré tu žili stáročia. Môžete sa zúčastniť prehliadky so sprievodcom, ktorý vám povie o histórii a kultúre týchto kmeňov a ukáže vám staré maľby na skalách, ktoré stoja už tisícky rokov.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Kakadu National Park, máte na výber z niekoľkých kempov a oblastí na stany. Mnoho z nich ponúka aj možnosť nájomu karavanu alebo bungalovu, pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie. Okolitá príroda je nádherná aj v noci, keď je možné pozorovať hviezdy bez rušivého svetla z mesta.

Kakadu National Park je miesto, kde môžete prežiť dovolenku plnú prírodných zážitkov a dobrodružstva. Svojou ohromujúcou krajinou a bohatou faunou a flórou vás tento národný park nenechá chladnými. Ak ste pripravení objaviť tento klenot Severného teritória, Kakadu National Park je tým správnym miestom pre vás.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky