Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Austrália The Twelve Apostles (Victoria)

Ubytovanie Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália je známa svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších a najobdivuhodnejších miest, ktoré môžete v Austrálii navštíviť, sú The Twelve Apostles. Tento národný park sa nachádza v štáte Victoria a ponúka jedinečné zážitky nielen pre turistov, ale aj pre milovníkov prírody.

The Twelve Apostles je skupina výrazných vápencových skalných útvarov, ktoré sa vypínajú z pobrežia. Hoci sa nazývajú The Twelve Apostles, v skutočnosti existuje len osem výrazných útvarov, pretože niektoré sa už zrútili do oceánu. Napriek tomu je to stále ohromujúce miesto, ktoré pravidelne láka turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v tejto oblasti, budete mať možnosť vychutnať si krásne scenérie, ktoré ponúka národný park. Môžete si prejsť niektorými trailmi a objaviť tajomstvá tohto miesta. Budete ohromení výhľadom na skalnaté útesy a nekonečnú modrú priepasť oceánu.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti The Twelve Apostles, máte niekoľko možností. Najbližším mestom je Apollo Bay, ktoré ponúka rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotmami, apartmánmi, hostalmi alebo kempom. V tomto meste si budete môcť vychutnať relaxáciu na pláži, surfovanie alebo prechádzky po malebných uličkách.

Pre tých, ktorí radi zostanú bližšie k prírode, je k dispozícii niekoľko kempov. Najznámejší z nich je Princetown Recreation Reserve Campground, ktorý sa nachádza len niekoľko minút jazdy od The Twelve Apostles. Tento kemp ponúka prístup k toaletám, sprchám a pitnej vode. Môžete si tu postaviť svoj stan alebo si najať karavan.

Ak preferujete trochu luxusu a pohodlie, mali by ste si vybrať niektorý z hotelov alebo apartmánov, ktoré sú dostupné v okolitých mestách. Väčšina z nich ponúka nádherný výhľad na oceán a všetky potrebné zariadenia.

Aby ste si užili svoj pobyt v tomto úžasnom mieste naplno, odporúča sa si vyhradiť aspoň dva dni. Na jednu stranu môžete stráviť čas preskúmavaním rovnakých skalných útesov a skúmaním ich rôznych uhlov a perspektív, a na druhú stranu môžete objaviť aj iné turistické atrakcie v okolí, ako sú prírodné rezervácie, pláže a miestne galérie.

The Twelve Apostles je jedno z tých mimoriadnych miest na svete, ktoré necháva všetkých návštevníkov ohromených svojou krásou. Ak plánujete cestovať do Austrálie a máte záujem o prírodu a scenérie, rozhodne nevynechajte túto úžasnú lokalitu. Bude to skutočne nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália je jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov z celého sveta. Krajina sa môže pochváliť krásnymi plážami, úchvatnými vrchmi a prekrásnou prírodou. Medzi najkrajšie miesta patrí The Twelve Apostles, ktoré sa nachádzajú v štáte Victoria.

The Twelve Apostles sú súčasťou národného parku Port Campbell, ktorý sa nachádza na pobreží Južnej Austrálie. Sú to sedimentárne skalné útvary, ktoré sa nachádzajú v Indickom oceáne a sú jednou z najikonickejších atrakcií Austrálie. Tieto útvary sú vysoké až 45 metrov a tvoria ich oceánu odolné vápencové útesy a skalné veže.

The Twelve Apostles boli vytvorené eroznými procesmi počas mnohých tisíc rokov. Odkedy sa stal mohutný útes, prírodné sily vetra a vody menili jeho tvar a formu. V dnešnej dobe sú The Twelve Apostles známe ako jeden z najkrajších západov slnka na svete.

Okrem nádhernej prírody ponúka The Twelve Apostles aj množstvo turistických aktivít. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať skok padáka alebo vyraziť na prechádzky po pláži. K dispozícii sú aj iné druhy zábavy, napríklad surfovanie a kajakárske vyhliadkové túry.

Ak sa rozhodnete navštíviť The Twelve Apostles, určite nezabudnite na fotoaparát. Okrem krásnych fotografií si tu môžete užiť aj nádherné západy a východy slnka, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.

Celkovo je The Twelve Apostles jednou z najkrajších a najobľúbenejších turistických atrakcií Austrálie. Ak sa chystáte na dovolenku v Austrálii, nezabudnite si zájsť na túto nádhernú lokalitu, ktorá vám prináša neopakovateľné zážitky a krásne okamihy!


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Najčastejšie otázky a odpovede o lokalite The Twelve Apostles v Austrálii (Victoria):

1. Čo sú the Twelve Apostles?
- The Twelve Apostles sú impozantné vápencové formácie, ktoré sa nachádzajú na pobreží Južného oceánu v národnom parku Port Campbell v štáte Victoria v Austrálii.

2. Koľko je skutočne the Twelve Apostles?
- Napriek svojmu názvu ich je momentálne iba osem. Niekoľko formácií sa zrútilo vplyvom prírodných síl a zostalo tak iba osôbnych formácií.

3. Ako sa tam dostanem?
- The Twelve Apostles je možné navštíviť autom alebo autobusom zo susedného mesta Port Campbell, ktoré je vzdialené približne 10 km.

4. Koľko času potrebujem na návštevu?
- Návšteva a prechádzka okolo the Twelve Apostles zvyčajne trvá asi 1-2 hodiny, ale môžete sa tam zastať aj dlhšie, aby ste si užili krásny výhľad a fotografovali.

5. Je nutné platiť za vstup?
- Nie, vstup na the Twelve Apostles je bezplatný.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu?
- Najlepšie obdobie na návštevu je počas obdobia od októbra do marca, keď je teplejšie počasie. Je tiež vhodné navštíviť miesto skoro ráno alebo pred západom slnka, keď je narastajúce slnko alebo západ slnka perfektným pozadím pre fotografie.

7. Je možné vidieť divokú faunu v okolí?
- Áno, v okolí the Twelve Apostles môžete vidieť rôzne druhy vtákov, ako sú napríklad kormorány. Občas je tiež možné vidieť tulene v okolitých vodách.

8. Môžem sa k nim dostat na prístupné miesta?
- Áno, existujú prístupné miesta a chodníky, ktoré vám umožnia blízko obdivovať the Twelve Apostles. Avšak, je dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny a nevyberať sa blízko okraju útesov pre vlastné bezpečie.

9. Je možné tam plávať alebo surfovať?
- Plávanie a surfovanie vo vodách okolo the Twelve Apostles nie je odporúčané z dôvodu silných prílivov, nebezpečných prúdov a skalnatého dna.

10. Existujú v okolí možnosti ubytovania?
- Áno, v blízkosti the Twelve Apostles sa nachádzajú rôzne hotely, apartmány a kempe, kde si môžete rezervovať ubytovanie.


Letenka Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália je zemou neuvěřitelných přírodních krás a fascinujících míst k návštěvě. Jednim z nejúžasnějších přírodních úkazů této země jsou The Twelve Apostles (Dvanáct apoštolů), majestátní výchozí skalní útvary, nacházející se v Victorii.

The Twelve Apostles je jedinečná série mohutných vápencových útesů, které se tyčí z Jižního oceánu poblíž města Port Campbell. Tato neuvěřitelná přírodní památka je jedním z nejslavnějších turistických cílů v Austrálii.

Jméno "Dvanáct apoštolů" je sice poněkud matoucí, protože v současnosti zde stojí pouze sedm z této původně dvanácti skalních věží. Nicméně i navzdory svému názvu, kolosální útesy jsou stále stejně impozantní a nádherné.

Tyto útesy vytvářely tisíce let přírodní procesy, jako je eroze a činnost mořských vln. Výsledkem je, že teď můžete obdivovat tyto majestátní skalní formace vysoké až 45 metrů, které se tyčí nad vlny oceánu.

Návštěvníci mají několik možností, jak se The Twelve Apostles dostat. Můžete si půjčit auto a jet po slavné Great Ocean Road, která je jednou z nejkrásnějších silničních tras na světě. Cesta k útesům vás přivede přes malebné pláže a okouzlující lesy.

Další možností je letět do nejbližšího letiště a pak se dopravit na místo autobusem nebo si pronajmout auto. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete dokonce vyrazit na prohlídku útesů na lodi či vrtulníkem.

Když dorazíte na místo, budete nesmírně ohromeni nádherným výhledem. Bezstarostně hrající si vlny Jižního oceánu narazí do skal a vytvářejí úžasné skalní oblouky a jeskyně, které dotvářejí současný unikátní vzhled The Twelve Apostles.

Nejlepší čas pro návštěvu tohoto místa je východ slunce nebo západ slunce, kdy sluneční paprsky vytvářejí nádhernou atmosféru. V tu chvíli se barvy vody a skalních útesů mění do různých odstínů, což je nezapomenutelný pohled.

The Twelve Apostles je jedním z těch míst, které byste neměli vynechat, pokud se vypravíte do Austrálie. Je to přírodní krása, která vás uchvátí a kterou si budete pamatovat navždy. Toto místo je dokonalým příkladem toho, jak nádherná může být naše planeta.


Počasie Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália, známa svojimi krásnymi plážami a prirodzenými scenériami, ako sú hornaté pozadie a divoká príroda, ponúka aj fenomenálne prírodné atrakcie, ktoré vás privítajú v celej svojej sláve. Jednou z takýchto fascinujúcich miest je The Twelve Apostles, pobrežná formácia v austrálskom štáte Victoria.

The Twelve Apostles sú nezvyčajným prírodným zjavením. Sú to obrovské skalné výtvarné diela, ktoré sa vynárajú z vody na južnom pobreží Austrálie. Tieto 12 skalných útesov, ktoré sa vypínajú z hladiny mora, sú však nazývané podľa biblických apoštolov, hoci ich dnes je iba deväť. Nazývajú sa Tiež Sibírsky počasie, lebo počasie tu má tendenciu rýchlo meniť a môže byť náročné.

Väčšina z útesov je vytesaných zo vapencovca a sú umiestnené v priepastiach, ktoré sú zaradené do radu ostrovov, ktoré sa tiahnu cez 2 kilometre na juhozápade od letoviska Port Campbell. Tieto nezvyčajné geologické útvary sú vytvorené tisíce rokov abrazívnymi silami vodných zdrojov a našli sa tam v dvadsiatom storočí.

Meniace sa počasie, búrlivé vlny a bulvárne brázdy, ktoré svojho času spôsobili hlavný útok, znamenajú, že tieto útesy sú neustále vystavené nebezpečenstvu zníženia. Preto sa špeciálna starostlivosť vykonáva, aby sa zabránilo poškodeniu skalnatých útesov, ktoré sú teraz chránené ako národný park.

Národný park, ktorý sa nachádza v okolí The Twelve Apostles, ponúka aj mnoho ďalších prírodných krás, ktoré si môžete vychutnať. Môžete si prezrieť na blízkom pláži, veľký rozsah krásnych lodí a nádherné scenérie, viac ako by ste kdekoľvek inde na svete videli.

Napriek tomu, že The Twelve Apostles sú omamné z každého uhla pohľadu, odporúča sa, aby ste sa na tomto mieste navštívili v neskorom letnom období alebo najlepšie na jar, pretože zimou môže byť počasie na mieste veľmi nepriaznivé.

Takže, ak hľadáte prírodné zázraky alebo ste fascinovaní geologickými útvarmi, potom musíte navštíviť The Twelve Apostles. Je to určite jeden z najkrajších klenotov Austrálie, ktoré by malo byť v zozname návštev každého cestovateľa, ktorý by chcel objavovať a obdivovať krásu prírody.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky