Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahamy Green Turtle Cay

Počasie Bahamy Green Turtle Cay


Bahamské ostrovy sú známe svojou nádherou, bielymi plážami a tyrkysovými vodami. Jedným z takýchto ostrovov je aj Green Turtle Cay, ktorý sa nachádza v Abacos, Bahamy. Ostrov je vnímaný ako útočisko pred hurikánmi a miesto oddychu a relaxu.

Green Turtle Cay sa nachádza v Atlantickom oceáne, na severozápade Bahám. Je to malý ostrov s rozlohou len 5,5 štvorcových kilometrov, ktorý môže byť ľahko prejdenej za jeden deň. Ostrov je známy svojimi rybárskymi osadami a starodávnymi uličkami a architektúrou.

Počasie na Green Turtle Cay je typické pre Bahamy - teplejšie počasie v zime a letné dažde v lete. Hlavná turistická sezóna sa začína v decembri a končí sa v marci. Počas tejto doby, teploty sú v priemere okolo 25-27 stupňov Celzia. Je to perfektný čas na prechádzky po ostrove alebo plávanie v tých čistých a prezieravých vodách. Hudba vás bude sprevádzať, pretože Bahamania sú známi svojou hudbou a tancom a tento ostrov není výnimkou.

Po aprílových hodinkách sa počasie začína rozohrievať. Teploty stúpajú do 30 stupňov Celzia a môžu trvať až do septembra. Toto obdobie má aj svoje riziká, keďže hurikány môžu zasiahnuť Bahamy. Green Turtle Cay sa snaží byť pripravený na tieto udalosti a ma pripravené hmotné zásoby, potraviny a vrátane aj plánu evakuácie v prípade nevyhnutnosti.

Letné mesiace sú charakteristické pre silné až prílivové dažde, ale aj horúce podnebie. Ak plánujete cestu na Green Turtle Cay počas tohto obdobia, nezabudnite na ochranné opatrenia a náležitú hydratáciu. Toto obdobie tiež fascinuje návštevníkov z filmu "Piráti z Karibiku", ktorý sa natáčal v blízkosti ostrova.

Celkovo môžeme konštatovať, že Green Turtle Cay ponúka nielen krásne prostredie, ale aj príjemné a vhodné počasie pre turistov, a to takmer po celý rok. Stačý nájsť si ten správny termín, kedy sa môžete vybrať na túto bahamskú perlu.


Letenka Bahamy Green Turtle Cay


Bahamy sú známe svojou nádhernou prírodou, bielymi plážami a priezračne modrým morom. Medzi najkrajšie ostrovy tejto krajiny patrí Green Turtle Cay, ktorý svojou neodolateľnou krásou láka turistov z celého sveta. Ak si plánujete dovolenku na Bahamách, letenka do Green Turtle Cay by mala byť na vašom zozname povinných vecí.
Green Turtle Cay je malý ostrov, nachádzajúci sa v severnej časti Bahám, presne medzi Atlantickým oceánom a áreom známou ako Great Abaco. Má len približne 3 mijly dĺžky a menej než ½ mily šírky, ale svojím nádherným prostredím a jedinečnou atmosférou vás ohromí už pri príchode.
Keďže Green Turtle Cay nie je prístupný priamo cez letisko, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je najprv letieť do Marsh Harbouru na veľkom ostrove Abaco. Dejiskom pristátia napríklad z amerického mesta Miami trvá len asi hodinu, a preto je tento smer letenka dosť dostupná pre turistov z celého sveta.
Z Marsh Harbouru je možné pokračovať v ceste na Green Turtle Cay buď lodou, alebo trajektom. Trvanie tejto krátkej plavby je približne 20 minút a ponúka nádherné pohľady na okolité ostrovy. Cestu trajektom si môžete objednať vopred, aby ste mali istotu, že sa dostanete na svoje vysnívané miesto v čase.
Po príchode na Green Turtle Cay budete prekvapení jeho pokojom a sánkou. Väčšinu prepravy tu tvoria golf buggy a bicykle, ktoré dávajú ostrovu špeciálnu atmosféru. Môžete sa prechádzať po plážach pokrytých bielym pieskom, kúpať sa v príjemne teplom mori, šnorchlovať alebo len relaxovať pri drinku na terase jedného z miestnych reštaurácií.
Green Turtle Cay ponúka aj množstvo zaujímavých atrakcií pre tých, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Možno sa vydať na rybárske výlety alebo prenajať si vlastnú loď a preskúmať okolité ostrovy. Môžete tiež navštíviť históriu navrhnuté muzeum v meste New Plymouth, ktoré je považované za jedno z najstarších v Bahamách.
Niektorí príjemní miestni obyvatelia ponúkajú svoje domy na prenájom na Green Turtle Cay. Je to skvelý spôsob, ako sa cítiť ako doma a skúsiť autentický život na tomto ostrove. Ak sa vám nepáči myšlienka bývania v hoteli, táto možnosť vám umožňuje vstúpiť do komunity a zažiť skutočný život na Bahamách.
Letenka do Green Turtle Cay je jednoduchým a efektívnym spôsobom ako sa dostať na tento malebný ostrov. Každoročne priláka tisíce návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj a oddych, ako aj adrenalinové zážitky a dobrodružstvo. Ak sa chcete cítiť ako v raji a zažiť všetku krásu Bahám, nezabudnite zahrnúť tento ostrov do svojho cestovného plánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Green Turtle Cay


1. Ako sa dostanem na Green Turtle Cay na Bahamách?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Green Turtle Cay, je cestovať letecky do medzinárodného letiska v meste Marsh Harbour na Grand Bahame ostrove a následne si vziať trajekt do Green Turtle Cay.

2. Koľko trvá prelet z letiska do Green Turtle Cay?
- Let z Marsh Harbour na Green Turtle Cay trvá približne 10-15 minút.

3. Aké je klima na Green Turtle Cay?
- Green Turtle Cay má tropické klima so stredne teplými a vlhkými letami a miernymi zimami.

4. Aké pláže sú na Green Turtle Cay?
- Na Green Turtle Cay nájdete krásne a bezpečné pláže, ako napríklad Coco Bay, Gillam Bay a Long Bay.

5. Kde si môžem prenajať loď na Green Turtle Cay?
- Na Green Turtle Cay sú dostupné rôzne spoločnosti a charterové firmy, ktoré ponúkajú prenájom lodí.

6. Aké aktivity a atrakcie sú na Green Turtle Cay?
- Medzi hlavné aktivity a atrakcie patrí potápanie, vodné športy, rybolov, návšteva historických miest a múzeí, golf a relaxácia na pláži.

7. Kde sa môžem ubytovať na Green Turtle Cay?
- Green Turtle Cay ponúka rôzne možnosti ubytovania od malých súkromných bungalovov až po luxusné rezorty a vily.

8. Ako sa stravovať na Green Turtle Cay?
- Na Green Turtle Cay nájdete viacero reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje.

9. Aké sú turistické atrakcie v okolí Green Turtle Cay?
- V okolí Green Turtle Cay sú populárne atrakcie, ako napríklad lúčne svetlá v meste Marsh Harbour, národný park Abaco a susedné ostrovy Great Guana Cay a Man-O-War Cay.

10. Je potrebné si zobrať pas na cestu na Green Turtle Cay?
- Áno, keďže Green Turtle Cay sa nachádza na Bahamách, je potrebné mať platný pas pri cestovaní.


Dovolenka Bahamy Green Turtle Cay


Bahamy sú jednou z najkrajších destinácií na svete a ponúkajú nádherné pláže, tyrkysové more a pôvabné ostrovy. Medzi tieto malebné ostrovy patrí aj Green Turtle Cay, ktorý je skutočným rajom pre milovníkov prírody a oddychu.

Green Turtle Cay je relatívne malý ostrov, ktorý sa nachádza vo Veľkých Bahamách. Získal svoje meno podľa bohatej fauny a flóry, ktorá sa tu nachádza. Ostrov je pokrytý hustými mangrovovými lesmi a tú netradičnú zeleň si môžete vychutnať, kým sa prechádzate po pláži.

Pre dovolenkárov ponúka Green Turtle Cay množstvo aktivít a atrakcií. Najobľúbenejšou aktivitou je samozrejme relaxácia na pláži. Kovovobiele pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom sú idylickým miestom na oddych a slnčenie sa. Môžete sa túlať pozdĺž pláže a sledovať hladký priebeh vĺn alebo si zaplávať vo vode.

Pre tých, ktorí sú viac dobrodružne zameraní, je ponúkaných mnoho vodných športov ako potápanie, šnorchlovanie, kajakovanie a lov rýb. Pri potápaní a šnorchlovaní môžete objaviť podmorský svet s jeho farebnými rybkami a korálovými útesmi, čo je nezabudnuteľný zážitok pre všetkých milovníkov prírody.

Pre iních dovolenkárov je Green Turtle Cay ideálnym miestom na objavovanie ostrova a jeho kultúry. Môžete si prenajať bicykel alebo golf cart a preskúmať malé dedinky a historické pamiatky na ostrove. Green Turtle Cay má bohatú históriu a patria sem viaceré zachované koloniálne budovy a múzeá, ktoré ponúkajú zaujímavé informácie o minulosti ostrova.

Green Turtle Cay ponúka aj širokú škálu reštaurácií a barov, ktoré ponúkajú skvelé jedlo a pitie. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody a iné obľúbené bahamské pokrmy. Niektoré reštaurácie ponúkajú aj pestrofarebnú oblohu a živú hudbu na živé večery.

Ak hľadáte ubytovanie, Green Turtle Cay ponúka rôzne možnosti od súkromných výnimočných domov až po malé hotely a penzióny. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Dôležité je podotknúť, že Green Turtle Cay si zachoval autentickú atmosféru a nepodľahol masovej turistickej expanzii, čo dodáva ostrovu jeho neodolateľný šarm. Turisti sem prichádzajú hlavne z okolitých ostrovov a tak si môžete vychutnať pokojnú atmosféru a skutočný duch Bahám.

Green Turtle Cay je bezpochyby nádherným miestom na dovolenku, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si prírodné krásy Bahám. S jeho plážami, vodnými aktivitami a bohatou kultúrou ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Bahamy Green Turtle Cay


V prípade, že budete cestovať na Bahamy a hľadáte pokojné a romantické miesto, potom by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu ostrova Green Turtle Cay. Tento malý ostrov, ktorý sa nachádza v severnej časti Bozských ostrovov, je jedným z najkrajších a najpokojnejších miest na Bahamách, a preto sa tu môžete tešiť na kľudné a relaxačné dni.

Aby ste si užili najlepší pobyt na Green Turtle Cay, najdôležitejšou vecou je nájsť si ubytovanie, ktoré bude zodpovedať vašim potrebám a požiadavkám. Na ostrove existuje množstvo miest, kde sa môžete ubytovať, a takéto ubytovacie zariadenia ponúkajú rôzne úrovne pohodlia a služieb.

Hotelove ubytovanie je jednou z najpohodlnejších možností pre tých, ktorí chcú vychutnať voľný čas v pohodlí. Na Green Turtle Cay existuje niekoľko hotelov a reštaurácií, ktoré ponúkajú ubytovanie na najvyššej úrovni. Medzi najznámejšie hotely patria Green Turtle Club Resort and Marina a Bluff House Beach Resort and Marina. Tieto hotely ponúkajú pohodlné a elegantné izby, ktoré sú vybavené všetkými modernými zariadeniami a majú jedinečné dizajnérske prvky.

Ďalšou možnosťou ubytovania na Green Turtle Cay sú dovolenkové domy a chalupy, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú súkromie a nezávislosť. Tieto domy a chalupy sú plne vybavené kuchynou a bytovými zariadeniami, čo vám umožní pripraviť si jedlo a zaistiť si vlastné pohodlie počas pobytu. Niektoré z najlepších dovolenkových domov na Green Turtle Cay sú nadane na pláži a ponúkajú nezabudnuteľný výhľad na oceán. Medzi najlepšie ubytovanie v oblasti patria Pineapple Point Resort a Gumbo Limbo House.

Ak hľadáte ubytovanie na Green Turtle Cay, ktoré sa nachádza v krásnej prírodnej scenerii, potom budete chcieť zvážiť pobyt v malom penzióne. Tieto zariadenia sú zvyčajne menej luxusné a ponúkajú skromnejšie služby, ale zároveň sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť krásu ostrova a jeho okolia. Medzi najznámejšie penzióne patrí New Plymouth Inn a Lizard Cottage. Tieto penzióne ponúkajú ideálne vybavenie pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti všetkých hlavných atrakcií na ostrove.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, určite nájdete na Green Turtle Cay ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať. Okrem pohodlného ubytovania tu môžete skúsiť množstvo rôznych zážitkov - od prechádzok po bielu piesočnatú pláž, ponoru do krištáľovo čistej vody až po šnorchlovanie v blízkosti útesov alebo výlet krúživým člnom. Green Turtle Cay je určite miesto, kde si užijete svoju dovolenku naplno a zažijete neuveriteľné momenty, ktoré si budete pamätať navždy.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky