Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahamy Inagua

Letenka Bahamy Inagua


Bahamy Inagua: Neobyčajný ostrov, ktorý stojí za návštevu!

Bahamy sú ostrovná krajina v oblasti Karibiku. Svojou polohou priamo na pobreží Atlantického oceánu sú pre mnohých turistov lučením snov. Medzi turisticky najvyhľadávanejšie miesta patria Exumas, Nassau alebo Grand Bahama. Mnohí však netušia, že na Bahamách sa nachádza ešte jeden ostrov - Inagua. Tento ostrov je menší, ale neobyčajne krásny a určite stojí za návštevu.

Ak sú pre vás Bahamy synonymom pretiestych bielych pláží, tyrkysové more a kokosové palmy, Inagua úplne prekročí vaše očakávania. Ostrov je známy predovšetkým pre svoju jedinečnú prírodnú krásu, ktorá spočíva v národnom parku.

Národný park v Inagua zahŕňa väčšie časti Ostrova (828 km2), kde sa nachádza množstvo druhov morských vtákov. Tento ostrov je pre mnohých ornitológov uznávaným miestom pre pozorovanie vtáctva, ktoré môžete stretnúť iba málokde na svete. Národný park Inagua je domovom pre viac ako 140 druhov vtákov, vrátane flamingov, ktoré sú najobľúbenejšou atrakciou tohto miesta. Na vrchole sezóny sa tu zdržuje až 80 000 kusov týchto ohnivých krásavcov.

Na Inague sa nachádza aj dedina nazývaná Matthew Town, kde si môžete prenajať izby v súkromných domoch a okúpať sa v jasnom tyrkysovom oceáne. V okolí ostrova nájdete aj množstvo ďalších prirodzených krás, ako sú solné jazerá a mnohé ďalšie druhy vtákov.

Najjednoduchší spôsob, ako sa na Inagua dostať, je cez letisko Inagua (IGA), ktoré sa nachádza priamo na ostrove. Letenky na Bahamy Inagua sa môžu líšiť v závislosti od dátumu cesty a prepravcu. Najlepšie je začať plánovanie cesty vopred, aby ste si mohli zabezpečiť výhodnú cenu letenky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bahamy, nezabudnite vyzdvihnúť aj ostrov Inagua z dielne prírody. Tento ostrov ponúka množstvo zážitkov a nemenej fascinujúcu flóru a faunu. Takže neváhajte a zarezervujte si svoju letenku na Bahamy Inagua už dnes a pustite sa do nezabudnuteľnej dovolenky v nádhernom karibskom raji.


Ubytovanie Bahamy Inagua


Inagua - ostrov s množstvom zaujímavých miest a krásnej prírody - vás ohromí nielen svojimi plážami a jasne modrou vodou, ale aj históriou a kultúrou. Ak plánujete návštevu Inaguy alebo hľadáte ubytovanie na Bahamách, sme tu, aby sme vám pomohli vybrať najlepšie možnosti ubytovania.

Pre veľmi komfortný pobyt na ostrove Inagua navštívte komplex domov a vil na pláži, ktorý ponúka súkromie a nádherné výhľady na Karibské more. Je to jedno z najlepších miest kde by ste mohli zostať na Bahamách. Tento komplex je ideálnym miestom na oddych a relax s rodinou alebo priateľmi. Súčasťou tohto plážového rezortu sú nadštandardné domy, ktoré sú plne zariadené a vybavené všetkým potrebným. Súčasťou každého domu sú veľké terasy s priamymi výhľadmi na more, kde sa môžete ponoriť do sveta relaxácie.

Ďalšou úžasnou možnosťou ubytovania na Inague sú bungalovy, ktoré sú umiestnené v srdci ostrova Inagua. Táto rezidencia je zariadená moderným a vkusným nábytkom s prírodnými farbami a dekoráciami. Domčeky poskytujú súkromie, zároveň ale poskytujú aj prístup k vychádzkam do prírody, kde si môžete pozrieť faunu a flóru tohto ostrova.

Poslednou ale nie menej dôležitou možnosťou ubytovania na Inague sú priamorské bungalovy. Sú umiestnené priamo na pláži a ponúkajú výhľad na Atlantic. Bungalovy sú zariadené súčasným nábytkom, ponúkajú súkromie a jednoduchý život oproti každodennému zhonu mesta. Okná ponúkajú nádherné výhľady a umožňujú prístup k sviežemu vzduchu.

Inagua ponúka množstvo možností pre dovolenku a ubytovanie sú jednou z nich. Nech už si vyberiete hotel, apartmán alebo bungalov, vždy budete mať nádherné výhľady na obrovskú časť Karibského mora. Tieto ubytovacie možnosti vám umožnia relax a oddych po celý deň v prístavisku. Ak teda hľadáte miesto na oddych a relax, potom by ste sa mali rozhodnúť pre Inague.


Počasie Bahamy Inagua


Bahamy Inagua sú jedným z najjužnejších ostrovov Baham. Tento ostrov je domovom malého mestského sídla a mnohých prírodných zázrakov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z hlavných faktorov, ktoré pritahujú návštevníkov, je okrem nádherných bielych pláží aj počasie.

Ostrov Inagua leží v Karibskom mori a má tropické podnebie. Má dve hlavné obdobia – suché a daždivé obdobie. Suché obdobie prevažuje od novembra do apríla, zatiaľ čo daždivé obdobie trvá od mája do októbra. Toto obdobie je charakteristické zvýšenou miernou až silnou zrážkou a vyššou vlhkosťou.

Teploty na ostrove Inagua sa pohybujú od 20 °C do 32 °C počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú júl a august, keď teploty dosahujú až 32 °C. Teplota vody v oceáne je približne 27 °C, čo ju robí ideálnou na kúpanie, potápanie a rôzne vodné aktivity.

V daždivom období sa môžu vyskytnúť tropické búrky a hurikány, ktoré sú charakteristické pre tieto trópy. Preto je dôležité, aby turisti sledovali správy o počasí a dodržiavali prípadné evakuačné pokyny vydané miestnymi úradmi.

Aj keď sa môže zdať, že daždivé obdobie nie je ideálne na dovolenku, prichádza s výhodami. Vegetácia sa v tomto období čarovne rozkvitne, čo robí z ostrova Inagua ešte krajší prírodný úkaz. Taktiež, mnoho vtákov a vtáčích druhov používa tento ostrov ako miesto na zimovanie, čo je veľmi zaujímavé pre ornitológov a milovníkov prírody.

Ďalším faktorom, ktorý priláka turistov, je jasné a slnečné nebo. Počet slnečných dní je v Bahamách vysoký počas celého roka. To umožňuje návštevníkom vychutnať si pláže, potápanie, rybolov a iné vonkajšie aktivity.

Celkovo možno povedať, že počasie na ostrove Inagua je ideálne pre tých, ktorí chcú užívať si slnečné a teplé dni na prekrásnych plážach a prírodných rezerváciách. Sú tu však aj daždivé obdobia, ktoré ponúkajú inú stránku ostrova a sú vhodné pre ornitológov a milovníkov prírody. Bez ohľadu na obdobie, návštevníci razom pochopia, prečo Bahamy Inagua sú nazývané "rajskými ostrovmi".


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Inagua


Najčastejšie otázky a odpovede o Bahamách, konkrétne o ostrove Inagua:

1) Aké je počasie na Inague?
Odpoveď: Inagua má typicky tropické a vlhké podnebie s vysokou teplotou a vlhkosťou počas celého roka. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20°C počas zimy do 32°C v lete.

2) Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Inague?
Odpoveď: Na ostrove sa nachádza národný park s množstvom prírodných pozoruhodností, vrátane najväčšieho kolónie ružových flamingov na svete. Medzi ďalšie aktivity patrí rybolov, potápanie, surfovanie a pozorovanie morských rýb.

3) Je možné sa dostať na Inagua lietadlom?
Odpoveď: Áno, na Inagua sa nachádza medzinárodné letisko a lietadlá lietajú sem z rôznych miest v Spojených štátoch Amerických a iných miest v Karibiku.

4) Je na Inague možné nájsť ubytovanie?
Odpoveď: Áno, na ostrove sa nachádzajú rôzne hotely, hostely a rekreačné zariadenia pre turistov.

5) Aké sú miestne kulinárske špeciality?
Odpoveď: Bahamy sú známe svojou karibskou kuchyňou. Medzi miestne špeciality patrí nakladaná ryba, kôprová omáčka, karamelizovaná masťová ryba a conch (vrubozubec karibský). Na Inague je tiež populárne jedlo z pstruhov a ustríc.

6) Aké zvláštne zvyky a tradície má ostrov Inagua?
Odpoveď: Inagua má bohatú históriu a kultúru, ktorá je prepojená s britskou a africkou kultúrou. Medzi miestnymi zvykmi a tradíciami patrí Vianoce a Silvester, ktoré sú oslavované tanečnými súťažami, kariestrami a ohňovými príkalmi. Inagua je tiež známa pre svoju výrobu rumba a piva z trstinového cukru.


Dovolenka Bahamy Inagua


Bahamy sú jedným z najpopulárnejších a najkrajších dovolenkových miest na svete. Sú známe svojimi bledými plážami, tyrkysovými vodami a bohatou podmorskou faunou a flórou. Medzi mnohými ostrovmi Baham točiacimi sa okolo Karibského mora je ostrov Inagua jedným z najmenších, no napriek tomu ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky.

Inagua je severne od Kuby a nachádza sa v najvýchodnejšej časti Baham. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať, zatiaľ čo si vychutnávate slnečné lúče Karibiku. Pláže na Inague sú nádherné - piesok je jemný a biely a voda je tak čistá, že sa zdá, akoby bola priehľadná. Milovníci plážových dovoleniek nebudú sklamaní, keď budú mať toto tropické rajiisko miesto v ich rebríčku najobľúbenejších destinácií.

Okrem pláží je Inagua známa svojou bohatou prírodou. Najväčšou atrakciou je Inagujský národný park - ochranné územie, ktoré sa rozprestiera na viac ako polovicu povrchu ostrova. Tento park je domovom pre mnoho druhov zvierat vrátane mnohých ohrozených a vzácnych druhov. Najviac fascinujúcimi tvormi, ktoré sa tu dajú vidieť, sú rôzne druhy vtákov, najmä flamingá. Inagua je domovom pre viac ako 80 000 týchto rozkvitajúcich vtákov, ktorí tvoria nádherný farebný obraz v krajinách Inague.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky