Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahamy Little Exuma

Letenka Bahamy Little Exuma


Bahamy sú karibským rajom, ktorý láka turistov z celého sveta svojou nádhernou prírodou, bielymi plážami a krištáľovo čistými vodami. Medzi najkrajšie ostrovy tejto krajiny patrí aj Little Exuma, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Exuma.

Letenka na Bahamy Little Exuma je pre mnohých snom, pretože tento ostrov je synonymom pre luxus, relaxáciu a oddych. Práve preto nie je divu, že každý rok sem putuje tisíce turistov, ktorí chcú zažiť túto jedinečnú destináciu.

Po prílete na letisko na veľkom Exuma (Great Exuma) sa návštevníci presunú na Little Exuma, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov južne. Presun je možný vlnkovou a dopravnou loďou, ktoré premávajú niekoľkokrát denne. Táto cesta sama osebe je už nezabudnuteľným zážitkom, pretože vás bude sprevádzať nádhera karibských vôd a malebné výhľady na okolité ostrovy.

Po príchode sa návštevníci môžu ubytovať v jednom z elegantných hotelov alebo si prenajať súkromnú vilu. Každý z týchto ubytovacích zariadení ponúka luxusné vybavenie a výhľad na prekrásne pláže.

Pláže na Little Exuma sú známe svojou bieleho pieskom a jemným pobrežím, ktoré je ideálne pre plávanie a potápanie. Okrem toho sú tu aj mnohé korálové útesy, kde sa môžete vydať na šnorchlovanie alebo ponoriť sa do fascinujúceho podmorského sveta.

Ostrov je tiež živým miestom pre rôzne vodné športy, ako je vodné lyžovanie, windsurfing, jachting a rybolov. Ak ste aventúrny typ, môžete sa zúčastniť organizovaných výletov na okolité ostrovy, kde si budete môcť vychutnať potápanie so žralokmi alebo plávanie s prasiatkami.

Počas svojho pobytu na Little Exuma nesmiete vynechať príležitosť ochutnať miestnu kuchyňu. Krajina sa pyšní svojimi čerstvými morskými plodmi, ako sú bahamský humár a karibský langost, ktoré sú dokonale pripravené v miestnych reštauráciách. Okrem toho sú tu aj rôzne trhy a obchody, kde si môžete zakúpiť miestne umenie a remeslá.

Little Exuma ponúka aj skvelú možnosť objaviť niektoré z najkrajších prírodných zákutí Bahám. V blízkosti sa nachádza Exuma Cays Land and Sea Park, ktorý je známy svojim úchvatným koralovým útesom a bohatou biodiverzitou. Tu si môžete sledovať rôzne druhy morských živočíchov a vtákov, a dokonca sa stretnúť s legendárnym prasiatkami plávajúcimi v mori.

Bahamy Little Exuma je skutočným rajom pre oddych a relaxáciu. Ideálna kombinácia nádherných pláží, vodných športov, miestnej kuchyne a prírodných zázrakov robí z tohto ostrova nezabudnuteľný cieľ dovolenkárov. Nech už smerujete za dobrodružstvom, romantikou alebo jednoducho chcete uniknúť každodennému životu, Little Exuma vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Little Exuma


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Bahamách, konkrétne o ostrove Little Exuma:

1. Kam sa nachádza ostrov Little Exuma?
Ostrov Little Exuma je súčasťou Bahamských ostrovov a nachádza sa na juhovýchode Bahám.

2. Ako sa dostať na ostrov Little Exuma?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrov Little Exuma, je letieť do hlavného mesta Bahám, Nassau, a potom absolvovať krátky voľný let na letisku Exuma International Airport, ktoré sa nachádza na susednom väčšom ostrove Great Exuma. Odtiaľ je dostupná trajektová služba alebo miestne dopravné služby, ktoré vás prepravia na ostrov Little Exuma.

3. Aké aktivity a atrakcie ponúka ostrov Little Exuma?
Ostrov Little Exuma je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne na plávanie, potápanie, šnorchlovanie a opaľovanie. Môžete tiež navštíviť niektoré z najkrajších lagún na svete, ako sú Exuma Cays Land and Sea Park a Moria Harbour Cay National Park. Ďalšie obľúbené aktivity zahŕňajú rybolov, jazdu na kajaku, prehliadku historických miest a objavovanie miestnej kuchyne a kultúry.

4. Aký je najlepší čas na návštevu ostrova Little Exuma?
Najlepší čas na návštevu ostrova Little Exuma je v období medzi decembrom a májom, keď teploty sú príjemne teplé a počasie je väčšinou slnečné. Treba si však uvedomiť, že Bahamy môžu byť zasiahnuté tropickými búrkami a hurikánmi v období od júna do novembra.

5. Aké ubytovacie možnosti sú dostupné na ostrove Little Exuma?
Na ostrove Little Exuma nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, rezortov, súkromných domov a apartmánov na prenájom. Najpopulárnejšie ubytovanie sa nachádza v blízkosti pláže, ponúkajúce výhľady na more a prístup k rôznym aktivitám na pláži.

Tieto odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Bahamách, konkrétne o ostrove Little Exuma. Nezabudnite si však overiť aktuálne informácie a podrobnosti o vašej návšteve od miestnych zdrojov alebo cestovnej agentúry.


Ubytovanie Bahamy Little Exuma


Bahamy sú ostrovný raj, ktorý je obľúbenou destináciou turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších ostrovov v tejto karibickej krajine je Little Exuma.

Little Exuma je ostrov, ktorý sa nachádza na južnej časti Exumy. To znamená, že je to skvelá voľba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť väčším davom turistov a cestovať mimo tradičných miest ako Nassau. Ostrov je považovaný za skutočnú perlu Bahám, kde môžete zažiť pravú karibskú atmosféru a kľud.

Ak hľadáte ubytovanie na Little Exuma, máte na výber niekoľko možností. Okrem tradičných rezortov a hotelov, taktiež existuje množstvo súkromných domov a apartmánov, ktoré sú k dispozícii pre prenájom. Môžete sa rozhodnúť pre luxusný rezort alebo si zarezervovať priamo nehnuteľnosť s výhľadom na pláž.

Jedna z najlepších vecí, ktoré ponúka ubytovanie na Little Exuma, je prístup na jednu z najkrajších pláží na svete - Plážu Ropers. Táto pláž je dotiahnutá bielym pieskom a jemnou tyrkysovou vodou. Je ideálna na dlhé prechádzky, plávanie či šnorchlovanie.

Okrem toho sa na Little Exuma nachádzajú aj iné atrakcie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Môžete navštíviť starý ostrovský cintorín a pozrieť si historické pamiatky a náhrobky. Ďalšou obľúbenou atrakciou je najväčší piesočný hrebeň na svete - Tropic of Cancer Beach. Tu si môžete vychutnať krásne slnečné počasie, osviežiť sa v mori a možno dokonca aj pozrieť korytnačky, ktoré môžu často behať po pláži.

Ak sa chcete trochu viac dozvedieť o exumskom živote, navštívte miestny rybársky prístav vo William's Town. Tu môžete vidieť miestnych rybárov pri ich práci a skúsiť niektoré z čerstvo uloveného morského jedla.

Pokiaľ ide o stravovanie, existuje niekoľko reštaurácií na Little Exuma, ktoré ponúkajú širokú škálu jedál, zameraných najmä na čerstvé morské plody. Môžete si vychutnať tradičné karibské jedlá ako conch a mahi-mahi, alebo skúsiť niečo z miestnej kuchyne.

Ubytovanie na Little Exuma vám prináša príležitosť zažiť úžasnú karibskú dovolenku mimo bežného turistického ruchu. S nádhernými plážami, miestnymi atrakciami a chutnou kuchyňou, tento ostrov je skutočným tajným pokladom Bahám.


Počasie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma je malý ostrov nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Bahamských ostrovov. Tento ostrov v Karibiku je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a teplým tropickým počasím.

Počasie na Bahamách Little Exuma je typické pre tropickú oblasť. Celoročne tu panuje teplé a vlhké podnebie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25°C počas zimných mesiacov až po 32°C počas leta. Najteplejší mesiace sú júl a august. Miestne obyvateľstvo a turisti sa často vyhýbajú horúcemu letu a preferujú návštevu v zimných mesiacoch, keď je teplota príjemnejšia.

Okrem vysokých teplôt je na ostrove tiež veľmi vysoká vlhkosť vzduchu. Vlhkosť sa pohybuje na úrovniach okolo 70-80 percent, čo môže vytvárať pomerne dusnú atmosféru. Práve táto vlhkosť spolu s teplým vzduchom vytvára ideálne podmienky pre tvorbu búrok a hurikánov. Najväčšie riziko hurikánov na Bahamách je v období od júna do novembra.

Na Bahamách Little Exuma sú dve hlavné sezóny – suché obdobie a obdobie daždov. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy je minimálna pravdepodobnosť zrážok a nad ostrovom prevláda slnečné počasie. Toto obdobie je tiež vhodné na turistické aktivity ako plážové výlety, potápanie alebo rybolov. Obdobie daždov sa koná od mája do októbra, s júlom a augustom ako najdažďovejšími mesiacmi. Počas tejto doby sa občas môžu vyskytovať silné tropické búrky a krátkodobé zrážky.

Bahamy Little Exuma majú tiež vysoké slnečné hodiny, s priemerom 8-9 hodín slnečného svitu denne. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami s bielym pieskom a teplým plytkým morom. Teplota mora dosahuje priemerne 26-28°C, čo robí z Little Exuma ideálne miesto pre potápanie a rôzne vodné aktivity.

Všeobecne platí, že počasie na Bahamách Little Exuma je priateľské a poteší milovníkov tepla a slnka. Ostrov ponúka mnoho možností na aktívny oddych a relaxáciu v nádhernom karibskom prostredí.


Dovolenka Bahamy Little Exuma


Bahamy sú jedným z najkrajších destinácií na svete a na ostrove Little Exuma nájdete to najlepšie z tohto karibského raja. Tento malý, ale nádherný ostrov je jedným z tajomných skvostov Bahamského súostrovia a ponúka návštevníkom nekonečné množstvo prírodného krásna a aktivít.

Jednou z najväčších lákadiel Little Exuma je jeho nekonečná sieť bielych piesočnatých pláží. Pláže tu sú také čisté, že sa zdajú byť nekonečné. Môžete si vychutnať slnečné žiarenie a prekrmovať rôzne druhy exotických rýb v azúrovom mori. Najznámejšia pláž na ostrove je Tropic of Cancer Beach, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Jej jemný piesok a krištáľovo čistá voda vás jednoducho očaria.

Okrem relaxácie na pláži môžete zažiť aj niekoľko dobrodružných aktivít. Little Exuma je známy svojimi rybárskymi možnosťami, takže môžete ísť na rybolov a vylovit si vlastné večerné menu. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú aj potápanie a šnorchlovanie, takže si môžete prezrieť pestrý podmorský svet s tropickými rybami a koralmi.

Ak sa vám nepáči voda, môžete sa vybrať na poznávací výlet po okolí. Ostrov je plný prírodných zázrakov ako je Exuma Cays Land and Sea Park, chránená rezervácia s nezvyčajnou faunou a flórou. Tu môžete vidieť vzácne druhy vtákov a rôzne morské živočíchy. Niektoré časti ostrova sú aj domovom plameňov a môžete ich dokonca vidieť, keď plávajú v plytkých vodách.

Na Little Exuma tiež nájdete niekoľko historických miest a kultúrnych pamiatok. Ruiny Tysoňského kráľovského majáku z 19. storočia a ruiny Skriveného kostola svätého Marka sú obľúbené miesta pre tých, ktorí majú radi históriu.

Okrem toho si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu. Čerstvé plody mora a tradičné bahamské jedlá ako je conch salad alebo guava duff si jednoducho musíte vyskúšať.

Dovolenka na Bahamách, najmä na ostrove Little Exuma, je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Pláže ako z rozprávok, nekonečné možnosti potápania a šnorchlovania, dobrodružné výlety a vynikajúca miestna kuchyňa robia z tejto destinácie ideálne miesto na relaxáciu a zároveň prieskum. Navštívte Little Exuma a zažite to najlepšie, čo Bahamy ponúkajú.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky