Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahamy San Salvador Island

Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú nádhernou tropickou destináciou so slnečnými plážami a tyrkysovými oceánskymi vodami. Medzi najkrajšie ostrovy Bahám patrí San Salvador Island, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a nezabudnuteľné ubytovanie.

San Salvador Island je malý ostrov so veľkým charizmom. Nachádza sa na juhovýchodnom konci Bahamského reťazca, čo ho robí ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky na slnenie, plávanie a ponorte sa do jasných vôd Karibského mora.

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, San Salvador nemá na výber z množstva luxusných rezortov a hotelov. Jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je "Club Med Columbus Isle". Tento all-inclusive rezort je situovaný na bielej pieskovej pláži súostrovia. Ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane elegantných apartmánov a bungalovov.

Club Med Columbus Isle je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do oddychového prostredia s kompletnými zariadeniami a službami. Rezort disponuje bazénom, tenisovým a basketbalovým ihriskom, fitness centrom a wellness spa. Okrem toho ponúka širokú paletu vodných športov, vrátane plachtenia na plachte, šnorchlovania, potápania a jazdy na vodnom skútri.

Ak preferujete súkromné a atmosféru kľudu, San Salvador Island ponúka aj menšie hotely a bungalovy. Jedným z nich je "Riding Rock Resort and Marina". Toto ubytovanie sa nachádza priamo na pobreží a ponúka vynikajúce možnosti pre milovníkov potápania. Výhodou je, že rezort disponuje vlastnou marínou, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k jachtám a iným námorným aktivitám.

Nielenže vás San Salvador Island poteší svojimi nádhernými plážami a pohodovou atmosférou, ale ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Ostrov je známy ako miesto, kde Kryštof Kolumbus prvýkrát pristál v Novom svete. Na jeho počesť je tu postavená Kolumbova veža, z ktorej môžete obdivovať panorámu celého ostrova.

Okrem toho, San Salvador Island ponúka množstvo outdoorových aktivít pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu. Môžete sa vydať na prechádzky po pláži, vyskúšať si rybolov, alebo si pozrieť nádherné korálové útesy, ktoré sú domovom mnohých morských živočíchov.

Nebudete si tu nudiť ani po zotmení! San Salvador Island ponúka večerné zábavné podujatia a tanečné párty na pláži. Môžete sa taktiež vydať na nočnú prehliadku a obdivovať hviezdy na nebi bez svetelného znečistenia.

San Salvador Island na Bahamách je skutočne výnimočným miestom na ubytovanie. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť dovolenku v luksusnom rezorte alebo súkromnom bungalove, tento ostrov vám poskytne všetko, čo si želáte od exotického pobytu. Užite si slnko, piesok a nekonečné pohostenie na jednom z najkrajších miest na Zemi.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkárov z celého sveta. Táto krajina sa skladá z viac ako 700 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých každý ponúka niečo jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto ostrovov je San Salvador Island, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a jedinečnými plážami.

Ak sa rozhodnete navštíviť San Salvador Island, prvou vecou, ktorú budete musieť urobiť, je rezervovať si letenku. Existuje niekoľko medzinárodných letísk na Bahamách, ale tá najbežnejšia trasa pre návštevníkov letiacich z Európy je s prestupom v hlavnom meste Nassau. Tam budete musieť prejsť cez imigračný a colný proces, než sa dostanete na váš konečný ostrov.

Let z letiska v Nassau na San Salvador Island trvá približne 45 minút. Počas tohto krátkeho letu budete mať možnosť obdivovať nádherný výhľad na tyrkysové more a krajinnú rozmanitosť Bahám. Z okien lietadla budete môcť vidieť prechádzajúce korálové útesy a rozložené pláže, ktoré sľubujú nezabudnuteľné sunutie sa do more.

Po prílete na San Salvador Island budete prevezení na váš rezort alebo hotel, kde budete mať možnosť preskúmať okolie. Ostrov ponúka pestrosť aktivít, ktoré vás zabaví počas celej dovolenky. Môžete si vyskúšať rôzne vodné športy, ako sú potápanie, plávanie, jachting alebo rybolov.

San Salvador Island je tiež domovom niekoľkých národných parkov a chránených rezervácií, kde môžete objaviť unikátnu faunu a flóru tohto ostrova. Medzi nimi je Pelican Point Land and Sea Park, ktorý je známy svojou rozmanitou populáciou vtákov a iných morských živočíchov. Taktiež si môžete všimnúť vzácne chľasty a rastliny, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti.

Jednou z hlavných atrakcií San Salvador Island je tiež jeho histórie. Tu sa totiž nachádza svetovo známy pamätník, kde Krištof Kolumbus pristál počas svojho objavovacieho letu v roku 1492. Tento pamätník dokazuje, že tento ostrov má bohatú históriu a jeho kultúra je dodnes prepojená s koloniálnou minulosťou.

Ak si chcete užiť niečo jedinečné a zároveň nádherné, letenka do San Salvador Island je jednou z najlepších volieb. Tento ostrov vám ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Ako sa hovorí, „Bahamy sú raj na Zemi" a San Salvador Island je jeho perla, ktorá vás určite očarí svojou krásou.


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


San Salvador je ostrov na Bahamách, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Nachádza sa na samom severe Karibiku a je známy svojou krásnou prírodou a pôsobivými plážami.

Táto malá, ale pôvabná dedinka je domovom iba približne 1 000 obyvateľov, čo z nej robí ideálne miesto pre tých, ktorí vyhľadávajú pokoj a odpočinok na dovolenke. San Salvador ponúka množstvo príležitostí na vodné aktivity vrátane potápania, šnorchlovania, rybolovu a plachtenia. Okrem toho je toto miesto tiež ideálne pre tých, ktorí majú záujem o objavovanie nových miest a kultúr.

Jednou z najdôležitejších atrakcií pre návštevníkov je John Watling's Distillery, ktorá je známa svojou výrobou rumu. Táto historická destiléria je otvorená pre verejnosť a ponúka prehliadky, počas ktorých môžete ochutnať rôzne druhy rumu a dozvedieť sa viac o histórii a procese výroby alkoholu.

Pláže na ostrove San Salvador sú jedinečné svojou bielo piesočnou plážou a azúrovou vodou Karibiku. Pláž Sandy Point je najväčšou a najpopulárnejšou plážou na ostrove. Je obľúbená pre svoje jemné pieskové dno a príležitosť na šnorchlovanie okolo koralových útesov. Toto miesto je tiež domovom mnohých druhov morského života, vrátane farbených rybiek a rôznych druhov korálov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, San Salvador ponúka jedinečné možnosti na potápanie. Jedným z najznámejších miest je holandský útes, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od pobrežia. Tento útes je domovom pre veľké množstvo rôznych rýb, žralokov a iného morského života. Skúsenými potápačmi obľúbenou atrakciou je tiež Blue Hole - modrá jaskyňa, ktorá ponúka úžasný výhľad do podmorskej scenérie.

San Salvador ponúka aj mnoho možností pre kultúrnu a históriu. Môžete navštíviť historickú osadu Cockburn Town, kde nájdete staré budovy a pamiatky z koloniálnej éry. Vo vnútrozemí ostrova sa nachádza aj múzeum San Salvador Histórico, kde si môžete vypočuť príbehy a dozvedieť sa viac o histórii ostrova.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu krásnej prírody, pláží, vodných aktivít a kultúrnych zážitkov, ostrov San Salvador na Bahamách je ideálne miesto. Nech už ste dobrodruh alebo máte radšej oddych a relax, toto miesto vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Aké je počasie na San Salvador Island?
Odpoveď: Na San Salvador Island je vlhké tropické podnebie s teplotami okolo 27-30 °C

2. Potrebujem vízum na Bahamy, ak sa chystám na San Salvador Island?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje vízum na Bahamy, ale to závisí od krajiny, z ktorej pochádzate. Viac informácií o vízach na Bahamy nájdete online.

3. Je San Salvador Island dobré miesto na potápanie?
Odpoveď: Áno, San Salvador Island je populárne miesto pre potápačov kvôli jasnej vode a bohatému podmorskému svetu.

4. Existujú na San Salvador Island turistické atrakcie okrem pláží a potápačských miest?
Odpoveď: Áno, medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí Cat Island Lighthouse, Gerace Research Centre a Watling's Castle.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu San Salvador Island?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu San Salvador Islandu je v období medzi decembrom a májom, keď je suchšie počasie. Mnoho ľudí sa určite vyhne obdobiu jún-august kvôli hurikánovému obdobiu.

6. Kde si môžem prenajať auto na San Salvador Island?
Odpoveď: Existujú niektoré miestne pôžičovne áut na San Salvador Island, ale väčšina turistov si požičiava auto u väčších medzinárodných spoločností.

7. Aké aktivity sa dajú robiť mimo pláží na San Salvador Island?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity na San Salvador Island patrí návšteva múzeí, prechádzky po trhoch a návšteva miestnych reštaurácií a barov.

8. Aké jsou ceny za ubytovanie na San Salvador Island?
Odpoveď: Náklady na ubytovanie na San Salvador Island závisí od vašich preferencií, ale môžete očakávať ceny od p 100 do 300 dolárov na noc za hotelový pokoj. Airbnb môže byť výhodnejšou alternatívou.

9. Ak sa chcem dostať na San Salvador Island z iného ostrova Baham, ako by som to mal spraviť?
Odpoveď: Možností je niekoľko, závisí od miesta z ktorého cestujete, no častou možnosťou je let lietadlom alebo trajektom.

10. Je San Salvador Island bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, San Salvador Island je považovaný za bezpečné miesto na návštevu, ale ako všade treba dodržovať základné zásady zdravého rozumu pri cestovaní.


Počasie Bahamy San Salvador Island


Bahamy, konkrétne San Salvador Island, sú rajom pre milovníkov slnečného počasia a karibských pláží. Nachádzajú sa v Atlantickom oceáne, severovýchodne od Kuby, a sú súčasťou Bleskových ostrovov.

Oblasť San Salvador Island je známa svojou exotickou a nezničenou prírodou. Svojou rozlohou 163 štvorcových kilometrov je jedným z menších ostrovov Bahám. Avšak napriek svojej veľkosti ponúka nespočetné množstvo prírodných zázrakov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Jedným z najobľúbenejších aspektov San Salvador Island je vzduch s vôňou slanej vody a teplého piesku. Počasie je tu tropické a slnečné počas celého roka. Teplo a slnko sú tu domom, a preto môžete očakávať teploty okolo 30 °C počas väčšiny roka. Hoci sa tu vyskytujú hurikány, majú tendenciu prejsť okolo tohto ostrova a zanechať len minimálne narušenie.

Čo sa týka zrážok, San Salvador Island je obvykle suchým ostrovom. Väčšinou prší len občasne, no aj tie sú krátke a rýchle. Preto môžete počítať s čistým modrým nebom a slnkom počas väčšiny vášho pobytu.

Vďaka tomu, že je ostrov relatívne malý, môžete dobre poznať jeho rôznorodé pláže a prírodné krásy. Môžete navštíviť spevnené pláže, ktoré sú rozmanité a krásne, alebo uprednostniť opustené a tiché pláže, kde sa môžete cítiť ako jediný človek na svete. Preskúmajte korálové útesy a ich farebný podmorský svet, ktorý je vyhľadávaným miestom pre potápačov aj šnorchlovacích nadšencov.

Okrem pláží a prírody, San Salvador Island ponúka aj možnosti pre kultúru a históriu. Môžete navštíviť jeho múzeá, kde sa dozviete viac o pôvodných obyvateľoch Bahám a histórii ostrova. Tiež sa môžete zúčastniť tradičných podujatí a festivalov, ktoré sa konajú počas celého roka.

Pri plánovaní návštevy San Salvador Island by ste mali mať na pamäti, že je to pomerne odľahlý ostrov. Najlepšou možnosťou je vycestovať letecky z väčších miest, ako je Miami, na susedný ostrov a odtiaľ prejsť na San Salvador Island. Na ostrove samotnom sú vám k dispozícii taxislužby a prenájom áut, ktoré vám umožnia pohodlne sa po ňom presunúť.

San Salvador Island je teda destináciou, ktorá ponúka počasie plné slnka a teplo počas celého roka. Prirodzená krása a pohostinnosť miestnych obyvateľov urobia z vášho pobytu unikátny zážitok. Nech už sa budete váš voľný čas venovať prechádzkam po pláži, potápaniu, alebo spoznávaniu miestnej histórie, isto nebudete sklamaní.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky