Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary

Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


1. Aké je Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?
- Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary je rezervácia divokej prírody v Bahrajne, ktorá zahŕňa rozsiahlu oblasť bohatú na biodiverzitu.

2. Kde sa nachádza Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?
- Nachádza sa v juhozápadnej časti Bahrajnu, konkrétne v oblasti Al Areen.

3. Aké druhy divokých zvierat nájdeme v Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?
- V rezervácii žijú niektoré endemické druhy, ako napríklad arabský oryx, ktorý bol úspešne reintrodukovaný. Okrem toho tu nájdeme aj gazely, ibisy, šakaly a rôzne druhy vtákov.

4. Koľkým hektárom rozloha má Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?
- Rezervácia má rozlohu 8 000 hektárov.

5. Sú v rezervácii možné exkurzie a prehliadky?
- Áno, pre verejnosť sú dostupné exkurzie a prehliadky, počas ktorých si môžete prezrieť divokú faunu a flóru tohto úžasného miesta.

6. Ako sa dostať do Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?
- Je to asi 30-minútová jazda z hlavného mesta Manámy. Môžete tu prísť vlastným vozidlom alebo si zapožičať auto.

7. Aké sú otváracie hodiny rezervácie?
- Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary je otvorený pre verejnosť denne od 8:00 do 16:00 hod.

8. Sú v rezervácii dostupné ubytovacie zariadenia?
- Áno, v rezervácii sa nachádza aj luxusný Al Areen Palace & Spa, ktorý ponúka kvalitné ubytovanie a wellness služby.

9. Aké aktivity sú dostupné pre návštevníkov?
- Okrem prehliadok je tu možné aj safari, kedy môžete nasledovať stopu divokých zvierat. Taktiež tu nájdete rôzne rekreácie, ako napríklad jazdu na koni, cyklistiku a piknikové miesta.

10. Koľko stojí vstup do Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?
- Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od aktivity, ale bežné vstupné je 2 bahrajnské dináre (približne 5 USD).


Počasie Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn je známy svojim bohatým kultúrnym dedičstvom a krásnymi prírodnými scenériami. Jedným z najvýznamnejších prírodných miest v krajine je rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary. Okrem toho, že je táto oblasť domovom mnohých vzácnych druhov vtákov a obývaných zvierat, poskytuje aj nádherné miesto na relaxáciu a oddych pre návštevníkov.

Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza v južnej časti Bahrajnu a rozprestiera sa na ploche viac ako 8 000 hektárov. Rezervácia bola zriadená v roku 1976 a je známa svojím úsilím o ochranu a zachovanie ohrozených druhov zvierat a vtákov. Toto miesto je domovom viac ako 500 druhov vtákov a 36 druhov cicavcov vrátane gaziel, šakalov a pštrosích ibisov.

Jednou z najatraktívnejších častí Al Areen Wildlife Sanctuary je jeho rozsiahla močarisková oblasť, kde sa vyskytujú vzácne vtáky, ako napríklad morský orol pštrosí alebo ohrozený karabairný orol. Mnohé z týchto druhov vtákov sú migranti a prichádzajú sem z rôznych častí sveta, aby sa načerpali energiou a oddýchli si po náročných migráciách.

Okrem divočiny a vtáctva, rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary ponúka aj niekoľko turisticky atraktívnych zariadení. Môžete si vychutnať peknú prechádzku po chodníkoch a cestách, ktoré vedú cez oblasť, čo vám umožní bližšie spoznať miestnu prírodu. Viac aktivít ako jazda na bicykli, pikniky a fotografovanie sú tiež veľmi obľúbené medzi návštevníkmi.

Počasie v Al Areen Wildlife Sanctuary sa výrazne líši v rôznych častiach roka. Letá sú veľmi horúce a suché s teplotami stúpajúcimi nad 40 °C. Toto obdobie obvykle trvá od mája do októbra. Zimy v Bahrajne sú oveľa miern­ej­šie a teploty zostávajú na úrovniach okolo 20 až 25 °C, s občasným chladnejším vetrom. Je to ideálny čas na návštevu rezervácie a vychutnať si prírodu a divoký život.

Ak plánujete navštíviť Bahrajn a Al Areen Wildlife Sanctuary, odporúča sa, aby ste si so sebou vzali opaľovacie krémy, ľahké oblečenie a niekoľko fľašiek vody. Vo vzduchu je veľká vlhkosť, takže je dôležité hydratovať sa, aby ste predišli dehydratácii. Nezabudnite tiež na fotoaparát, pretože tu nájdete mnoho unikátnych a krásnych prírodných scenérií, ktoré sa budete chcieť zachytiť.

Výlet do Al Areen Wildlife Sanctuary je zážitkom nielen pre prírodných nadšencov, ale aj pre tých, ktorí si chcú vychutnať pokojnú atmosféru a oddých­núť si od rušného mestského života. Toto miesto vám poskytne príležitosť objaviť krásu Bahrajnu vo všetkých jej podobách.


Letenka Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Letenka do Bahrajnu: Užite si prírodu v ochrannom území Al Areen Wildlife Sanctuary

Ak hľadáte dovolenku spojenú s prírodou a jedinečnými zážitkami, vyrazte do Bahrajnu a navštívte Al Areen Wildlife Sanctuary, ktorý ponúka bohatú biodiverzitu a vzácne druhy zvierat a rastlín.

Okrem obdivovania prírody si môžete vychutnať aj Atlantický park, kde vás čaká vzrušujúca jazda na horských dráhach či splavoch. Zábava tu nechýba ani pre milovníkov adrenalínových športov - môžete vyskúšať aktivitu ako Wakeboarding alebo jazdu na vodnom skútri.

Bahrajn, malý ostrovný štát v Arabskom zálive, sa pyšní Al Areen Wildlife Sanctuary, jedným z najdôležitejších oficiálnych ochranných území vo východnej časti Arabského polostrova. Tento prirodzený raj je domovom pre mnohé ohrozené druhy rastlín a zvierat.

Letenka do Bahrajnu je jednoduchá cesta ako sa dostať do tohto krásneho miesta, ktoré vás určite ohromí svojou biodiverzitou. Tohto 47 hektárového územia sa nachádza v púšti Sársar a je domovom pre mnoho ohrozených druhov ako napríklad gazely, orly alebo šakaly. Tento rezervát sa snaží udržiavať prírodné prostredie a chrániť druhy, ktoré sú ohrozené vyhynutím.

Pri prechádzke parkom môžete pozorovať tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí. V rezerváte sa nachádza tiež veľká oblasť so slanými močiarmi a jezermi, ktoré sú domovom pre množstvo vtákov. Pre milovníkov prírody a ornitológie to je ideálne miesto na pozorovanie vtákov a ich migráciu.

Al Areen Wildlife Sanctuary nie je len obyčajnou rezerváciou života, ale ponúka aj rôzne aktivity pre turistov. Môžete sa vydať na prehliadku s miestnym sprievodcom a dozvedieť sa viac o faune a flore parku. Existujú tiež možnosti pre jazdu na konskom záprahu alebo na ťahu ropuchy pre tých, ktorí by si radi vychutnali adrenalínovú zábavu.

Po návrate z ochranného územia si môžete oddýchnuť v Atlantickom parku, kde nájdete množstvo atrakcií pre celú rodinu. Skúste si vyskúšať horské dráhy či splavy a prežiť vzrušenie z adrenalínu. Pre tých, ktorí radšej nie sú tak odvážni, tu čaká množstvo ďalších zábavných aktivít.

Ak ste milovníkom vodných športov, určite si môžete vyskúšať niektoré z aktivít, ktoré ponúka Bahrajn. Wakeboarding, jazda na vodnom skútri alebo vodné lyžovanie sú len niektoré z ponúkaných možností.

Letenka do Bahrajnu vás pozýva na jedinečnú dovolenku, kde si môžete užiť prírodu v Al Areen Wildlife Sanctuary a zároveň sa pobaviť v Atlantickom parku či pri vodných športoch. Tento ostrovný štát ponúka kombináciu prírody a zábavy, ktorú nebudete ľutovať. Nezmeškajte túto príležitosť a objavte krásy Bahrajnu a jeho unikátneho ochranného územia.


Ubytovanie Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn je malá ostrovná krajina v Perzskom zálive, ktorá je známa svojou bohatou prírodou a biodiverzitou. Jedným z najväčších výklenkov tejto prírody je rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary. Táto rezervácia ponúka návštevníkom možnosť ubytovania priamo v srdci divočiny, čo je neodolateľná príležitosť pre milovníkov prírody a dobrodružstiev.

Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza v púštnej oblasti v južnom Bahrajne a je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a živočíchov, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. Táto rezervácia bola vytvorená s cieľom ochrániť a zachovať pôvodnú prírodu Bahrajnu a poskytnúť prostredie pre výskum a vzdelávanie v oblasti ekológie a ochrany prírody.

Ubytovanie v Al Areen Wildlife Sanctuary je zamerané na prírodné zážitky a spočíva v malebných chatkách, ktoré sa nachádzajú v srdci prírody. Tieto chatky sú navrhnuté tak, aby maximálne využili pokoj a pohodu, ktoré ponúka táto rezervácia. Každá chatka je vybavená súkromnou kúpeľňou, posteľou a vyhliadkou na okolitú krajinu. Väčšina chatiek ponúka aj terasu, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na okolitú divočinu.

Okrem ubytovania ponúka Al Areen Wildlife Sanctuary aj rôzne aktivity a zážitky pre svojich návštevníkov. Môžete sa vybrať na prehliadky rezervácie s miestnymi sprievodcami a spoznať tak bohatstvo fauny a flóry Bahrajnu. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vybrať na safari po púšti a objaviť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Po náročnom dni sa môžete oddýchnuť v wellness centre rezervácie, kde si môžete dopriať masáže a relaxáciu.

Al Areen Wildlife Sanctuary je nielen miestom pre turistov, ale aj pre výskumníkov a študentov, ktorí majú záujem o štúdium prírodných vied a biodiverzity. Rezervácia ponúka programy pre skupiny a inštitúcie, ktoré zahŕňajú výskumný pobyt a praktické lekcie o ochrane prírody a ekológii. Tieto programy sú vedené skúsenými odborníkmi a ponúkajú unikátnu príležitosť na obohatenie vedomostí o prírode a ochrane životného prostredia.

Pre tých, ktorí hľadajú jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie v Bahrajne, je Al Areen Wildlife Sanctuary stopercentnou voľbou. Táto rezervácia kombinuje pohodlie a luxus s jedinečným prírodným prostredím, čo robí z nej ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie divočiny. Nech už ste milovník prírody, dobrodružstva alebo výskumu, Al Areen Wildlife Sanctuary vás určite nadchne svojou krásou a bohatstvom.


Dovolenka Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary je rezervácia nachádzajúca sa na ostrove Bahrajn v Perzskom zálive. Táto oblasť je vyhlásená pre svoju neuveriteľnú divočinu, kde môžete vidieť vzácne druhy zvierat a rastlín. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete sa priblížiť k prírode, Al Areen je miestom pre vás.

Rezervácia Al Areen je rozdelená na dve časti - Wildlife Park a Reserve. Wildlife Park je miesto, kde môžete vidieť viac ako 100 druhov zvierat, ktoré sú pestované v zajatí, vrátane tigrov, levov, gepardov, hyen, krokodílov, orlov, ibisov a ďalších zaujímavých zvierat. Rezervácia Al Areen sa nachádza v pohorí Sakhir a ponúka viac ako 1000 hektárov lesných a kamenistých oblastí, kde môžete vidieť vzácne druhy rastlín a zvierat.

V rezervácii Al Areen sa nachádza množstvo turistických služieb, ktoré vám umožnia uspokojiť vaše zvedavé zmysly. Môžete sa zúčastniť prehliadok, kde sú vám poskytnuté informácie o divokých zvieratách a ich životnom prostredí. K dispozícii sú aj programy, ktoré vám umožnia pohroziť sa blížšie k tigrom a levom. Ak máte radi turistiku, môžete si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré vám umožnia prejsť cez oblasť a vidieť divokú prírodu v jej najkrajšom prejave.

Niekoľko kilometrov od Al Areen sa nachádza aj Salmabad, kde môžete nájsť tradičný trh, kde sa predávajú rôzne potraviny, textil, koberce a ozdoby z Arabie a okolitých krajín. Tento trh je skvelým miestom, kde si môžete užiť tradičnú arabskú kuchyňu a kultúru.

Pre tých, ktorí navštívia Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary, ponúka sa ubytovanie a pohodlne služby v nádherných hoteloch, ktoré sú situované v okolí. Takže ak hľadáte dobrodružstvo a zážitok, Al Areen je miestom pre vás. Odporúčame vám zhrnúť si dovolenku Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary do svojho zoznamu destination určiteho na návštevu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky