Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bangladéš Kaptai Lake

Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Kaptai Lake


Q: Čo je Kaptai Lake?
A: Kaptai Lake je umelé jazero v Bangladéši, vytvorené pre reguláciu toku rieky Karnaphuli.

Q: Aká je veľkosť Kaptai Lake?
A: Kaptai Lake má plochu približne 1100 kilometrov štvorcových.

Q: Kto vytvoril Kaptai Lake?
A: Kaptai Lake bol vytvorený v rokoch 1956 - 1962 počas vlády Pakistanu.

Q: Aké sú hlavné atrakcie Kaptai Lake?
A: Medzi hlavné atrakcie Kaptai Lake patrí plavba lodou, rybolov, pozorovanie vtákov a návšteva kultúrnych miest a obcí v okolí jazera.

Q: Koľko stojí plavba po jazere?
A: Cena za plavbu po jazere sa líši v závislosti od dĺžky vybraného okruhu a typu lode, ale pohybuje sa v základnej hranici od 25-50 USD.

Q: Aké obce sa nachádzajú pri Kaptai Lake?
A: Pri Kaptai Lake sa nachádza niekoľko obcí a miest, ako sú napríklad Rangamati, Sajek, Shuvolong a dalšie.

Q: Môžem si prenajať loď?
A: Áno, vo väčšine miest pri Kaptai Lake je možné prenajať miestnu loď s posádkou pre návštevu jazera.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Kaptai Lake sa nachádza v juhovýchodnej časti Bangladéša. Najlepšími dopravnými prostriedkami sú bus alebo vlak z hlavného mesta Dháky do miesta Rangamati. Z Rangamati sa dá ľahko dostať do okolitých miest a obcí.


Ubytovanie Bangladéš Kaptai Lake


Kaptai Lake je najväčšie umele vybudované jazero v Bangladéši, nachádzajúce sa v južnej časti krajiny. Vstavané v hlavnom meste Rangamu, je to veľmi populárne miesto medzi miestnymi aj medzinárodnými turistami, ktorí sem prichádzajú, aby sa zrelaxovali a užili si prírodnú krásu a pokojnú atmosféru.

Jazero Kaptai vzniklo v roku 1962 po dokončení hrádze na rieke Karnaphuli. Táto hrádza slúži na reguláciu riečnych vôd a tiež na výrobu elektrickej energie pre okolité oblasti. Jazero sa rozprestiera na ploche 11 122 hektárov a dosahuje hĺbku až 100 metrov v niektorých oblastiach. Okolo jazera sa tiahnu zelené kopce a hory, ktoré sú domovom rôznych druhov rastlín a zvierat.

Ubytovanie pri Kaptai Lake je pestré a ponúka možnosti pre každého. Turisti majú na výber z mnohých hotelov, rezortov a chatiek, ktoré sa nachádzajú priamo na brehu jazera. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú komfort a príjemné služby, aby sa cestovatelia mohli cítiť ako doma. Niektoré z nich majú výhľad na jazero a okolité hory, čo poskytuje úchvatné scenérie.

Po príchode na Kaptai Lake majú turisti možnosť vyskúšať množstvo aktivít a zážitkov. Medzi tie najpopulárnejšie patrí plavba na lodi alebo člne po jazere, pričom si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu. Pre milovníkov rybolovu je Kaptai Lake rajom, pretože je plné rôznych druhov rýb vrátane pangasiusa, somra, šťuki a veľkých sladkovodných žiabrov.

Pre tých, ktorí sa radi oddávajú adrenalínovým športom, je tu možnosť vyskúšať si vodné športy, ako je vodné lyžovanie, kajakárenie alebo jazdu na horských bicykloch. Miestne cestovné kancelárie ponúkajú aj organizované výlety a túry po okolitých dedinách, kde si môžete vychutnať miestnu kultúru a tradičné jedlá.

Kaptai Lake je tiež domovom etnikovej skupiny Chakma, ktorá žije na brehu jazera. Chakmovia majú bohatú kultúru a tradície, ktoré si udržiavajú dodnes. Turisti majú možnosť navštíviť ich dediny a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, zistiť viac o ich spôsobe života a kúpiť si tradičné remeselné výrobky.

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu v Bangladéši, nezmeškajte šancu navštíviť Kaptai Lake. Toto krásne jazero vás ohromí svojou prírodnou krásou a ponúkne vám nezabudnuteľné zážitky. Ubytovanie pri Kaptai Lake je komfortné a zabezpečí vám príjemný pobyt, zatiaľ čo množstvo aktivít v okolí vás zabaví a poteší. Nechajte sa uniesť krásou tohto miesta a zažite autentický Bangladéš.


Letenka Bangladéš Kaptai Lake


Bangladéš je krajina bohatá na kultúru, históriu a prírodu. Mnoho turistov z rôznych častí sveta navštevuje túto krajinu pre jej ríše krás a fascinujúcej histórie. A keď sem prídete, nemôžete si nechať ujsť jeden z najkrajších a najväčších jazier v Bangladéši, Kaptai Lake.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kaptai Lake, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Letenky na trase Bangladéš-Kaptai Lake sú dostupné z niekoľkých letísk v Bangladéši. Pre väčšinu turistov býva prílet z medzinárodného letiska v Dháke. Väčšina leteckých spoločností ponúka lety z Dháky do Chittagongu, kde môžete nájsť množstvo dopravných prostriedkov, ktoré vám pomôžu cestovať ďalej.

Po príchode do Chittagongu sa môžete dostať na Kaptaiské jazero autobusom alebo súkromným autorm. Cesta z Chittagongu do Kaptai Lake trvá približne tri hodiny a ponúka úžasné pohľady na vidiek Bangladéša.

Jazero Kaptai je rozsiahle a je v skutočnosti najväčším jazerom v Bangladéši. Nachádza sa v oblasti Chittagong Hill Tracts, ktorá je obývaná rôznymi etnickými skupinami a ponúka návštevníkom skutočne jedinečný zážitok. Táto oblasť je obklopená krásnou prírodou, ako sú kopce, zelene a údolia. S nádhernými scenériami a pokojom, je ideálnym miestom pre oddych a rekreačné aktivity.

Ak plánujete navštíviť Kaptai Lake, nezabudnite si zabezpečiť letenky skôr, aby ste si mohli užiť pokojnú dovolenku v tomto krásnom kúsku prírody Bangladéša. Toto jazero je určite miesto, ktoré by ste nemali nechať ujsť a je to úžasná príležitosť stráviť pár dní v blízkosti krásnej prírody a kultúry Bangladéša.


Dovolenka Bangladéš Kaptai Lake


Bangladéš je krajina s bohatou kultúrou a históriou, kde môžete nájsť rôznorodé zážitky. Jedným z miest, kam by ste mali určite zájsť, je Kaptai Lake. Tento krásny jazero sa nachádza v Chittagongu a je obklopené zelenými lesmi a pahorkatinami.

Jazero Kaptai je najväčšie jazero v Bangladéši a zaujímavosťou je, že vzniklo umelo vplyvom stavby vodnej elektrárne Kaptai. Z toho vyplýva, že okolie jazera je neopakovateľné a ponúka turistom množstvo prírodných krás. Okrem toho, návštevníci si tu môžu vychutnať aj kúpanie, rybolov, loďkovanie a prechádzky v prírode.

Pre turistov, ktorí sa chcú zoznámiť s miestnou kultúrou, je k dispozícii tradičná bangladéšská vesnička. Všetky domy sú tu vyrobené z dreva a klčov, až do malebnosti dotvárajú atmosféru v miestnom historickom slohu.

Okolie jazera Kaptai je tiež populárnym miestom pre milovníkov turistiky. Návštevníci tu môžu zobrať pešie túry a obdivovať krajinné scenérie, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na hory a rieku Sangu.

Cestujúci sú tiež povzbudzovaní, aby navštívili miestnu pamiatku - buddhistický kláštor Rajbana Vihara, založený v 1960-tych rokoch. Kláštor je známy svojou špecifickou architektúrou a kultúrnym dedičstvom.

V Kaptai Lake si turisti môžu užiť bezpečné a dobrodružné dovolenky v Bangladéši, pretože miestne obyvateľstvo rieky Sangu je známe svojou pohostinnosťou a každý z návštevníkov sa cíti tu ako doma. Preto sa neváhajte objaviť tento skvost Bangladéša najbližší “dovolenkárska” sezóna.


Počasie Bangladéš Kaptai Lake


Kaptai Lake je jedným z najväčších a najkrajších jazier v Bangladéši. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v oblasti Chittagong Hill Tracts. Jazero vzniklo v roku 1962 v dôsledku vybudovania Kaptai dam na rieke Karnaphuli.

Kaptai Lake je obľúbenou turistickou atrakciou a prístavom pre miestnych rybárov. Jeho rozloha a čistá voda ponúkajú ideálne podmienky pre vodné aktivity, ako sú lovenie rýb, korčuľovanie, veslovanie alebo plachtenie. Okolitá scenéria je nádherná, s množstvom zelených vrchov a horských scenérií. Turisti majú tiež možnosť navštíviť prastaré buddhistické chrámy a miestne dedinky, kde môžu zažiť autentický život miestnych obyvateľov.

Počasie v oblasti Kaptai Lake sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Letá sú teplé a vlhké, s monzúnovou sezónou trvajúcou od júna do októbra. Počas tejto doby sa očakávajú občasné dažde a búrky. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C s vysokou vlhkosťou, čo môže spôsobiť nepríjemné podmienky pre niektorých turistov. Je dôležité mať so sebou náležité oblečenie a zabezpečiť si dostatočnú hydratáciu.

Zimy sú v tejto oblasti miernych a príjemných teplôt. Prší menej a teploty klesajú na približne 15 - 20 °C. V tomto období je návšteva Kaptai Lake obzvlášť príjemná a ideálna pre turistov, ktorí preferujú chladnejšie podnebie.

Jeseň a jar sú prevažne suché, s teplotami okolo 25 - 30 °C. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí chcú vychutnať vodu jazera a zároveň sa vyhnúť monzúnovým dažďom.

Napriek sezónnym zmenám počasia je návšteva Kaptai Lake kedykoľvek počas roka jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom. Krása jazera a okolitých kopcov, spolu s možnosťou zapojiť sa do rôznych vodných aktivít a objavovať miestnu kultúru, robia z tejto oblasti skutočne jedinečné miesto v Bangladéši.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky