Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bangladéš Lalbagh Kella

Počasie Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je známa svojou rozsiahlosťou rýb, plodov a textilu. Lalbagh Kella je známa pevnosť v Dháke, hlavnom meste Bangladéšu, ktorá je známa svojou krásou a históriou.

Vzhľadom na svoju pozíciu na pobreží Bengálskeho zálivu a svoje dominantné brehy jazera Brahmaputra, Bangladéš má monzónne podnebie. Monzúnne obdobie v Bangladéši sa začína v máji a končí v septembri a prináša silné dažde a cyklóny v oblasti. V období od októbra do apríla vládne suché a mierne počasie s teplotami v rozmedzí 20-30 stupňov Celzia.

Počasie v Lalbagh Kella je typické pre monzónne obdobie Bangladéša s vysokými zrážkami a silnými vetrami. Tieto silné zrážky a cyklóny môžu spôsobiť veľké škody nielen v Lalbagh Kelle, ale aj v celom meste Dháka. Kým letné obdobie prináša teploty okolo 30 stupňov Celzia, zimná sezóna prináša miernejšie teploty a nižšie zrážky.

Aj keď návštevníci Lalbagh Kella môžu zažiť monzúnne počasie, ktoré prináša silné dažde a silné veterné búrky, častokrát sa tieto búrky prejdú pomerne rýchlo a slnko sa rýchlo vráti. Z tohto dôvodu je odporúčané, aby návštevníci Lalbagh Kella mali vždy so sebou náhradné oblečenie a ochranné vybavenie, ako je napríklad dáždnik alebo plášť.

Celkovo možno povedať, že počasie v Lalbagh Kelle môže byť pomerne nepredvídateľné, najmä v období monzúnov, a preto je dôležité byť pripravený na akékoľvek zmeny počasia alebo naliehavé situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť. Napriek tomu to neznamená, že by ste si nemali užiť krásu a históriu tejto historickej pevnosti, ktorá sa stala ikonou Dháky a celej krajiny Bangladéš.


Dovolenka Bangladéš Lalbagh Kella


Ak hľadáte nové a nezvyčajné miesto na dovolenku, možno by ste mali zvážiť cestu do Bangladéšu. Krajina plná kultúrnych bohatstiev, nádherných architektonických skvostov a krásne prírody určite skrýva množstvo zaujímavých miest na spoznanie.

Jedným z takýchto miest je Lalbagh Kella, veľká pevnosť v Dháke, hlavnom meste krajiny. Pevnosť bola postavená v 17. storočí za vlády nadmorského sultána Muhammada Azama, ktorý bol jedným z najvýznamnejších sultanov Bangladéšu.

Lalbagh Kella prináša fascinujúcu históriu Bangladéšu, skrze zvyšky zvyšných častí pevnosti a historického paláca nachádzajúceho sa tu. Jeho architektonický dizajn a zákutia ponúkajú perfektný pohľad na dejiny a kultúru Bangladéšu. Okrem toho je toto miesto dopĺňané množstvom historických artefaktov.

V rámci návštevy Lalbagh Kella môžete vidieť množstvo zaujímavých stavieb, vrátane mohutných múrov zabezpečujúcich ochranu, veží a brán. Pevnosť je tiež domovom mohamedánskeho múzea, ktoré je situované v strede pevnosti a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť zblízka históriu a kultúru Bangladéšu.

Lalbagh Kella je krásne miesto na prechádzku a preskúmanie jeho historických atrakcií. Tento miestny hrad ponúka okrem toho úchvatné výhľady na mnohé časti Dháky a nádherný výhľad na každý kúsok mesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lalbagh Kella, nezabudnite si obliecť pohodlné topánky a oblečenie, pretože túra zahrňuje množstvo chôdze a preskúmanie jeho častí bude trvať niekoľko hodín.

Bangladéš a jeho pevnosť Lalbagh Kella sú určite jedným z najnovších turistických miest. Ak sa Vám podarí navštíviť miesto, nájdete tu jedinečnú históriu, fascinujúci dizajn a jedinečnú kultúru. Navštívte Lalbagh Kella a okúsťte bengálsku kultúru v samotnom srdci Bangladéša.


Ubytovanie Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je aj Lalbagh Kella, ikonický palác v Dháke, hlavnom meste krajiny. Lalbagh Kella je historické miesto, ktoré sa nachádza v centre mesta a je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta.

Lalbagh Kella je palác postavený v roku 1678 Mughalským gubernátorom Bengálska, princem Shaistou Khanom. Hlavným stavebným prvkom paláca je mausóleum princeznej Pari Bibi, ktorá bola dcérou Shaisty Khana. Tento palác je známy svojou architektúrou a nádherným dizajnom, čo ho robí veľmi obľúbeným miestom medzi turistami.

Lalbagh Kella je rozdelený do niekoľkých častí, každá s vlastnými historickými pamiatkami. Najvýznamnejšou z nich je pôsobivá brána s minaretmi na východnej strane. Táto brána sa nazýva Aurangabad Gate a bola postavená na počesť cisára Aurangzeba, ktorý navštívil palác v roku 1660. Brána je nádherným príkladom mughalskej architektúry a je vybavená jemnými ornamenty a detailmi.

V Nayabadovom časti paláca sa nachádza mausóleum princeznej Pari Bibi. Je to historicky dôležité miesto, kde sú uložené ostatky princeznej, ktorá zomrela skôr, než bol palác dokončený. Mausóleum je vyrobené z mramoru a jeho architektúra je krásna a pôsobivá. Navštíviť toto miesto je silným zážitkom, ktorý prináša pocit úcty a oddanosti.

Ďalšou zaujímavou atrakciou paláca je nádherná záhrada, ktorá ho obklopuje. Záhrada je plná kvetov, rastlín a stromov, ktoré vytvárajú príjemné prostredie pre návštevníkov. V záhrade sa nachádza aj laket, ktorý je obklopený zelenými trávnatými plochami a stromami. Je tu možnosť prechádzať sa po jej chodníkoch a relaxovať v prírodnom prostredí.

Lalbagh Kella je dôležitým historickým miestom v Bangladéši. Vďaka svojej bohatej histórii, nádhernému dizajnu a kultúrnej hodnote je toto miesto jedinečné a pútavé. Pre turistov je to perfektná príležitosť pre objavenie histórie a kultúry krajiny.

Ak plánujete cestu do Dháky v Bangladéši, nevynechajte návštevu Lalbagh Kella. Toto miesto vás ohromí svojou krásou a pôsobivosťou. Budete mať príležitosť obdivovať nádhernú architektúru, prechádzať sa po záhade a objavovať históriu tohto veľkolepého paláca. Navštívenie Lalbagh Kella bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám poskytne vhľad do kultúry a histórie Bangladéša.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Lalbagh Kella


1. Čo je Bangladéš Lalbagh Kella?
- Bangladéš Lalbagh Kella je historická pevnosť nachádzajúca sa v Dháke, hlavnom meste Bangladéša.

2. Kedy bol postavený Bangladéš Lalbagh Kella?
- Pevnosť bola postavená v 17. storočí, presnejšie medzi rokmi 1678 a 1684.

3. Kto dal postaviť Bangladéš Lalbagh Kella?
- Pevnosť dal postaviť princ Murtaza, syn Mughalského cisára Aurangzeba.

4. Aký je účel Bangladéš Lalbagh Kella?
- Pôvodne to malo byť rozsiahle kráľovské sídlo, ale kvôli smrti princa Murtazu bola stavba nedokončená.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Bangladéš Lalbagh Kella?
- Hlavnými atrakciami pevnosti sú Mughalský palác, pevnostná brána a mešita. Tiež je tu múzeum s historickými artefaktmi.

6. Koľko stojí vstup do Bangladéš Lalbagh Kella?
- Vstupné je dostupné za veľmi nízku cenu, približne 10-20 taka (0,10-0,20 eur).

7. Kedy je najlepší čas navštíviť Bangladéš Lalbagh Kella?
- Najlepší čas na návštevu je počas miernych zimných mesiacov od novembra do januára, keď je počasie pohodlné a nie príliš horúce.

8. Ako sa dostanem do Bangladéš Lalbagh Kella?
- Pevnosť sa nachádza v centre Dháky, preto je ľahko dostupná taxíkom, rikšou alebo verejnou dopravou.

9. Má Bangladéš Lalbagh Kella nejaké obmedzenia pre návštevníkov?
- Áno, návštevníci musia dodržiavať pravidlá a nemôžu vstúpiť so zvieratami, fajčiť alebo poškodzovať históriu pevnosti.

10. Koľko času potrebuje návšteva Bangladéš Lalbagh Kella?
- Návšteva pevnosti zvyčajne trvá asi 1-2 hodiny, ale časová dĺžka závisí od záujmu návštevníka o históriu a architektúru.


Letenka Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je krajina bohatá na históriu a kultúru. Ak sa chystáte do tejto krajiny na dovolenku, rozhodne nevynechajte návštevu Lalbagh Kella – monumentálnej pevnosti, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Dháka.

Lalbagh Kella (známa aj ako Fort Aurangabad) bola postavená v roku 1678 za vlády Mughalov. Pevnosť má rozlohu 18 akr a jej stena má až 10 metrov výšky. V súčasnosti je to jeden z najväčších turistických atrakcií Bangladéša. Pevnosť Lalbagh Kella obsahuje rôzne paláce, mešity, hrobky, záhrady a nádrže.

Pri vstupe do pevnosti vás privíta brána zvaná Hathi Pol, na ktorej je gravírovaná figúra slona. Vstupné do pevnosti stojí len 200 Bangladéšských taka (asi 2 eurá) a otváracia doba je od 10:00 do 18:00.

Medzi najvýznamnejšie budovy v pevnosti patrí Divankhána (kráľovský palác), ktorý bol postavený v 17. storočí, ale nikdy nebola dokončená jeho stavba. Táto budova je zvláštna svojimi veľkými oblúkmi a veľkými oknami. V strede paláca je nádvorie, ktoré ozdobuje veľký fontán. V paláci sa nachádzajú aj neobvyklé zrkadlové miestnosti, kde sa okrem iného schovávali ľudia v čase vojny.

Byt v Lalbagh Kella je aj mausóleum Bibi Pari, ktorá bola manželkou Mughalovho gubernátora. Bol postavený v čest jej pamiatky. Budova je elegantne zariadená a počas návštevy môžete vidieť rôzne typy umenia z obdobia Mughalov.

Okrem toho, pevnosť tiež obsahuje mešity, ktoré okrem iného obsahujú hroby odsúdených k smrti v období Mughalovej vlády. K dispozícii je aj záhrada, ktorá je v deň voľna cenným miestom pre rodiny s deťmi.

Cesta do Bangladéšu nie je drahá a letenky sa dajú zohnať za pomerne prijateľné ceny. Ak plánujete návštevu Bangladéša, rozhodne nevynechajte tento úžasný historický pamiatnik. Lalbagh Kella je skvelou dôvod na návštevu Bangladéšu a krajiny, ktorá stojí za objavovanie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky