Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Dovolenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov, známy svojimi krásnymi plážami, modrou vodou a slnečným počasím. Avšak, existuje aj ďalšia stránka tohto ostrova, ktorá môže prekvapiť mnohých návštevníkov - Andromeda Botanic Gardens. Toto miesto je rajom pre milovníkov prírody a botaniky a určite by nemalo chýbať na zozname aktivít počas dovolenky na Barbados.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádza v juhovýchodnej časti ostrova v dedinke Bathsheba. Tento botanický záhrada sa rozprestiera na ploche 6 akr a je domovom pre viac ako 600 druhov rastlín, ktoré boli zhromaždené z celého sveta. Záhrady boli založené v roku 1954 Irene Bannochie, botaničkou a umelkyňou, ktorá mala vášeň pre zachovanie a expanziu bohatstva karibských rastlín.

Prechádzka záhradami ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a Atlantický oceán. Svojou rozmanitosťou druhov rastlín vám Andromeda Botanic Gardens odhalia krásu tropických kvetov, stromov a exotických rastlín, ktoré sú staré až niekoľko desaťročí. Môžete objaviť širokej rozsah rastlín vrátane orchidey, hibiscusu, bromelad, palmy, škorice a mnoho ďalších. Rovnako tu nájdete tiež niekoľko druhov vzácnych vtákov, motýľov a ďalších živočíchov, ktorí sú súčasťou tohto unikátneho prírodného prostredia.

V Andromeda Botanic Gardens si môžete prenajať aj sprievodcu, ktorý vám poskytne zaujímavé informácie o rastlinách a miestnych ekosystémoch. Títo odborníci vám radi poskytnú podrobnosti a odpovedia na všetky vaše otázky. Môžete sa dozvedieť o liečivých vlastnostiach niektorých rastlín, tradíciách a histórii ostrova, ako aj o ekologických hrozbách pre karibskú flóru a faunu.

Ak máte radi cvičenie na čerstvom vzduchu, môžete tiež absolvovať niektoré z trás na turistiku a prechádzať sa po záhradách. Máte možnosť vybrať si medzi niekoľkými prechádzkami, ktoré sú označené a sú rôzne náročné. Pre tých, ktorí si želajú byť ešte aktívnejší, sú tu aj rôzne miesta, kde si môžete posedieť a relaxovať alebo sa venovať joge či meditácii.

Andromeda Botanic Gardens je miestom, kde si môžete oddýchnuť od rušného života v mestách a stráviť niekoľko hodín v pokoji a pohodlí prírody. Je to ideálny výlet pre jednotlivcov, páry aj rodiny, ktorí chcú objaviť inú stránku Barbadosu.

Vstup do Andromeda Botanic Gardens je za symbolický poplatok, ktorý sa používa na zachovanie a starostlivosť o túto nádhernú botanickú záhradu. Návštevné hodiny sú od 9:00 do 17:00 hodiny každodenne.

Dovolenka na Barbados môže ponúknuť viac než len slnko a pláž. Andromeda Botanic Gardens je miestom, kde môžete zažiť prírodu v jej najladnejšej kráse a objaviť bohatstvo flóry a fauny tohto karibského ostrova. Nech už ste botanik, milovník prírody alebo jednoducho hľadáte pokojný útek od každodenného zhonu, tento unikátny kúsok rajského ostrova vám určite neodradí.


Ubytovanie Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a bohatou flórou a faunou. Jedným z najkrajších miest na ostrove, kde môžete objaviť túto úchvatnú prírodu, je Andromeda Botanic Gardens. Tento nádherný záhradný komplex je tiež domovom štýlového ubytovania, ktoré vám umožní stráviť niekoľko nádherných dní v týchto unikátnych záhradách.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Barbados, v oblasti St. Joseph. Tieto záhrady sa rozprestierajú na ploche viac ako 6 akrov a ponúkajú návštevníkom možnosť objaviť desiatky druhov endemických rastlín a zvierat. Toto miesto je dobrom miestom nielen pre milovníkov prírody, ale aj pre tých, ktorí hľadajú tiché a relaxačné prostredie.

Ubytovanie v Andromeda Botanic Gardens poskytuje ideálnu príležitosť pobytu priamo v srdci týchto záhrad. Môžete si vybrať z viacerých možností ubytovania, vrátane izieb s vlastným sociálnym zariadením a apartmánov s výhľadom do záhrady. Každá izba je vkusne zariadená a ponúka moderné vybavenie, aby ste sa cítili pohodlne a ako doma.

Jedným z hlavných prvkov pobytu v Andromeda Botanic Gardens je možnosť vychutnať si nádherný výhľad na okolitú prírodu. Môžete sa prechádzať v blízkosti kvitnúcich rastlín, objavovať farebné motýle a počúvať spev vtákov. Okrem toho si môžete vychutnať nádherný výhľad na oceán z niektorých častí záhrady, čo vytvára nezabudnuteľnú atmosféru.

Počas vášho pobytu v Andromeda Botanic Gardens si môžete vychutnať aj rôzne aktivity a zážitky. Môžete sa zúčastňovať rôznych sezónnych podujatí a workshopov, kde sa dozviete viac o miestnej flóre a faune. Okrem toho si môžete relaxovať pri bazéne a vychutnávať si pokojné prostredie týchto záhrad.

Andromeda Botanic Gardens je tiež ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objavovať aj okolité miesta. V blízkosti sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako napríklad Bath Beach a Cattlewash, kde si môžete užiť žiarivé karibské slnko a okúpať sa v jasnom oceáne. Okrem toho si môžete v blízkosti navštíviť aj niektoré miestne reštaurácie a obchody, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nakupovať suveníry.

Ak hľadáte kúsok raja na zemi, ubytovanie v Andromeda Botanic Gardens na Barbados bude pre vás ideálne. Táto jedinečná kombinácia nádherného ubytovania a úchvatnej prírody vám umožní zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú relaxácie, objavovania a spojenia s prírodou.


Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je nádherný ostrov v Karibiku známy svojou bohatou flórou a faunou. Medzi jedno z najvýznamnejších miest, ktoré by ste mali navštíviť pri cestovaní do Barbadosu, patria Andromeda Botanic Gardens. Táto úchvatná botanická záhrada je malý kúsok raja pre milovníkov prírody a zelených oázi s bohatou históriou a úchvatnými výhľadmi.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádzajú v dedine Bathsheba na východnom pobreží Barbadosu. Sú vzdialené len niekoľko minút od letiska Grantley Adams, takže návšteva záhrad je jednoduchá a prístupná. Stačí si zakúpiť letenku do Barbadosu a po prílete sa vybrať na výlet do týchto čarovných záhrad.

Botanická záhrada bola založená v roku 1954 a stala sa inšpiráciou pre mnohých umelcov a záhradníkov z celého sveta. Jej zakladateľkou a hlavnou kurátorkou bola Lady Marian Alford, ktorá sa zamilovala do krásy a jedinečnosti barbadoského prírodného prostredia. Jej vášeň a láska k tomuto miestu sa odráža v každom rohu záhrady.

Andromeda Botanic Gardens sú domovom pre viac ako 600 druhov rastlín z celého sveta. Môžete sa teda tešiť na rozmanitosť kvetov, stromov, tráv a mnoho ďalších exotických rastlín. Najznámejším a najčarnejším symbolom záhrad je ranajka (Pride of Barbados) s jasnými červeno-oranžovými kvetmi. Okrem toho nájdete aj ďalšie vzácne druhy, ako napríklad kaktusy, orchidey, palmy a mnoho iných, ktoré vás určite očaria.

Rozloha záhrady je pomerne malá, ale jej jedinečnosť a kúzlo sú neodolateľné. Prechádzka po chodníku, ktorý sa klikatí po celom areáli, vám umožní prezrieť si všetky kúzla tejto botanickej záhrady. Na vašej ceste stretnete rôzne fontány, mostíky a skalky, ktoré dodávajú miestu ďalší rozmer a veľa fotogenických miest.

Andromeda Botanic Gardens sú nielen o kráse rastlín a kvetov, ale aj o úchvatných výhľadoch na okolitú krajinu. Záhrada sa rozprestiera pozdĺž pobrežia a ponúka úžasné výhľady na Atlantický oceán. Môžete si tu vychutnať pokoj a pohodu, oddýchnuť si od ruchu veľkomestského života a stráviť čas blízko prírody.

Po prehliadke botanickej záhrady si môžete oddýchnuť v kaviarni, ktorá ponúka lahodné občerstvenie. Môžete si vychutnať čerstvý ovocný džús alebo skvelú kávu, pričom si užívate pokojnú atmosféru a výhľady na záhradu.

Andromeda Botanic Gardens sú skutočne miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Barbadosu. Majú všetko, čo si môže milovník prírody a krásnych miest priať - úchvatné rastliny, nádherné výhľady, históriu a lásku k prírode. Po zakúpení letenky do Barbadosu by ste si toto miesto nemali nechať ujsť. Urobte výlet do týchto botanických záhrad a zažite nezabudnuteľné zážitky v jednom z najkrajších prírodných rajov Karibiku.


Počasie Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov so subtropickým podnebím, ktoré sa vyznačuje teplosťou a vlhkosťou. Nachádza sa v Atlantickom oceáne a je známy svojimi krásnymi plážami, živým kultúrnym životom a nádhernou prírodou. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na ostrove pre milovníkov flóry a fauny patrí Andromeda Botanic Gardens.

Andromeda Botanic Gardens je botanická záhrada nachádzajúca sa v obci Bathsheba na východnom pobreží Barbadosu. Záhrada sa rozprestiera na ploche 6 akrov a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na exotické rastliny a kvety. Bola pomenovaná podľa Andromedy, dcéry kráľa Aithiopského v gréckej mytológii, ktorej krása bola porovnateľná s krásou rastlín v tejto záhrade.

Prechádzka záhradami je neskutočným zážitkom, pretože si môžete vychutnať vôňu kvetov a preskúmať rôzne ohromujúce druhy rastlín. Môžete sa tešiť na pestrú paletu farieb od žiarivých kvetov až po jemné odtiene zelenej a rôznych odtieňov modrej. Záhrady sú rozčlenené do rôznych sekcií, kde sú rastliny usporiadané podľa ich druhu a pôvodu.

Záhradou sa tiahne strmý chodník, ktorý vedie k divokému a scénickému pobrežiu, z ktorého sa otvára úchvatný výhľad na Atlantický oceán. Lepšie by ste si nemohli predstaviť miesto na oddych a relaxáciu pri prírode. Môžete si prejsť okolo klbka palmových stromov, obdivovať rušivé zvuky oceánu a vychutnať si prírodné scenérie.

Počas návštevy Andromeda Botanic Gardens sa budete musieť pripraviť na vlhkosť a vysoké teploty, ktoré sú typické pre Subtropické podnebie Barbadosu. Teplo sa pohybuje od 24 °C do 30 °C počas celej návštevy záhrady. Najpríjemnejšie obdobie na návštevu je od decembra do apríla, kedy teploty nie sú príliš vysoce a vzduch je menej vlhký.

Barbados je nažive kedykoľvek počas roka, takže si môžete naplánovať svoju návštevu Andromeda Botanic Gardens podľa svojich preferencií. Nezabudnite si vziať so sebou opaľovací krém, pohodlnú obuv a pohodlné oblečenie, keďže budete stráviť väčšinu času vonku.

Andromeda Botanic Gardens je miestom, kde môžete prepojiť sa s prírodou, objavovať krásu endemických rastlín a zažiť jedinečný zážitok. Nech ste milovníkmi kvetov a rastlín alebo si len chcete užiť pokojnú atmosféru, táto botanická záhrada v Barbadosi určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Barbados Andromeda Botanic Gardens


Tu sú niektoré z najčastejšie kladených otázok a odpovedí o Barbados Andromeda Botanic Gardens:

1. Kde sa nachádza Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Barbados Andromeda Botanic Gardens sa nachádza v obci Bathsheba v blízkosti východného pobrežia ostrova Barbados.

2. Aké sú otváracie hodiny?
Botanické záhrady Barbados Andromeda sú otvorené denne od 9:00 do 17:00 hod.

3. Koľko to stojí vstup?
Vstupné poplatky pre dospelých sú 30 BBD (Barbadoský dolár), pre deti od 5 do 12 rokov 15 BBD a deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

4. Aké rastliny a kvety môžem očakávať vidieť v záhrade?
V Barbados Andromeda Botanic Gardens nájdete pestrú kolekciu exotických rastlín, kvetín a stromov vrátane orchideí, palmy, bambových druhov, ibišteka barbadského (národný kvet Barbadosu), kaktusov a mnoho ďalších.

5. Môžem sa zúčastniť prehliadky záhrady s vodičom?
Áno, je k dispozícii možnosť prehliadky s informovaným vodičom, ktorý vám poskytne ďalšie informácie o jednotlivých rastlinách a ich histórii.

6. Má záhrada aj občerstvenie?
Áno, Barbados Andromeda Botanic Gardens má kaviareň, kde si môžete vychutnať občerstvenie a občerstvujúce nápoje.

7. Je možné sa záhradou prejsť aj s deťmi?
Áno, záhrada je vhodná pre rodiny s deťmi. Deti si môžu vychutnať prehliadku a spoznávať rôzne druhy rastlín a kvetov.

8. Má záhrada parkovisko?
Áno, záhrada má k dispozícii parkovisko pre návštevníkov.

9. Koľko času si mám vyhradiť na prehliadku záhrady?
Prehliadka záhrady môže trvať približne 1 až 2 hodiny, ale môžete si vychutnať svoj čas podľa vlastného uváženia.

10. Sú dovolené domáce zvieratá v záhrade?
Áno, domáce zvieratá sú povolené v záhrade, ale musia byť na vodítku a pod dohľadom majiteľov.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky