Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Barbados Folkestone Marine Park

Dovolenka Barbados Folkestone Marine Park


Barbados je karibský ostrov, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, teplým slnkom a úchvatnou prírodou. Jedným z najpopulárnejších miest pre dovolenku na Barbados je Folkestone Marine Park, ktorý je ideálnym miestom pre milovníkov podmorskej fauny a flóry.

Folkestone Marine Park sa nachádza na západnom pobreží ostrova, v blízkosti mesta Holetown. Je to chránená oblasť, ktorá je domovom mnohých druhov korálov, rýb a ďalších morských živočíchov. Tento park ponúka úžasné možnosti na potápanie a šnorchlovanie, s množstvom farebných ryb, ako napríklad papagájske ryby, ryby klovníky a anjeličeky.

Park je rozdelený na dve hlavné oblasti: Folkestone Underwater Park a Marine Reserve. Folkestone Underwater Park je vhodný pre šnorchlovanie a potápanie, a ponúka návštevníkom možnosť objavovať podmorskú faunu a flóru. V rámci parku sú zriadené rôzne potápačské trasy s označením, takže návštevníci sa môžu pohybovať v bezpečí a zároveň objavovať podvodný svet.

Marine Reserve je miestom, kde sú zakázané akékoľvek aktivity pod vodou s cieľom chrániť korály a iné morské organizmy. Táto oblasť je tiež domovom maloobchodných plávajúcich papagájov, ktoré sú jedným z najobľúbenejších atrakcií v parku. Môžete teda pozorovať týchto zvedavých tvorov a skvelú príležitosť urobiť si niekoľko fotografií.

Okrem potápania a šnorchlovania môžu návštevníci parku relaxovať na pláži, ktorá je ideálna na opaľovanie a pikniky. Folkestone Marine Park ponúka aj množstvo zariadení, ako sú sprchy, toalety a piknikové stoly, čo robí tento park perfektným miestom pre rodinné výlety.

Pre tých, ktorí chcú spoznať viac o miestnej faune a flóre, je tu aj návštevné centrum, ktoré ponúka informácie o morskom živote v parku. Môžete sa dozvedieť viac o koralových útesoch, rýbach, žralokoch a iných morských živočíchoch, ktorí obývajú tieto vody.

Celkovo povedané, Folkestone Marine Park je fantastickým miestom pre všetkých, ktorí majú záujem o podmorský svet a potápanie. S jeho nádhernými plážami, pestrými rybami a exotickými koralmi poskytuje nezabudnuteľnú dovolenku na Barbados. Ak ste milovník prírody a dobrodružstva, nevynechajte túto úžasnú destináciu.


Počasie Barbados Folkestone Marine Park


Barbados je karibský ostrov, kde sa počasie považuje za celoročne pomerne teplé a slnečné. To z neho robí populárne miesto pre turistov, ktorí sem prichádzajú po celý rok. Ak hľadáte miesto na relax a oddych, Folkestone Marine Park na západnom pobreží Barbadosu je ideálnou voľbou. Pozrime sa, aké počasie tu môžete očakávať.

Folkestone Marine Park sa nachádza na pobreží Karibského mora a vďaka tomu tu panuje veľmi príjemné a teplé počasie. Priemerná teplota v priebehu dňa sa pohybuje okolo 28°C a v noci okolo 23°C. Aj keď tu môžu byť príležitostné prehánky alebo búrky, väčšinou je tu veľa slnka a jasné nebo. Najlepší čas na návštevu Folkestone Marine Parku je medzi decembrom a májom, keď je suché obdobie a teplo je príjemne znášateľné. Na konci leta a na jeseň môžu byť teploty trochu vyššie a môžu sa tu vyskytnúť búrky alebo zrážky.

Ak sa však rozhodnete navštíviť Folkestone Marine Park počas obdobia daždov, nezúfajte. Dážď tu zvyčajne netrvá dlho a väčšinou prichádza v popoludňajších hodinách. Mnohí návštevníci si dokonca užívajú osviežujúce tropické zrážky a jedinečnú atmosféru, ktorá po daždi prevláda v parku.

Okrem príjemného počasia ponúka Folkestone Marine Park aj krásnu pláž s bielym pieskom a azúrovou vodou Karibského mora. Pláž je prístupná po celý rok a ponúka množstvo možností na plávanie, potápanie alebo jednoduché slnenie sa na slnku.

Celkovo možno povedať, že Folkestone Marine Park na Barbados je ideálnym miestom na dovolenku, kde si môžete vychutnať slnečné, teplé a príjemné počasie po celý rok. Toto miesto ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého, od snorklovania po výlety na miestne pamiatky. Ak hľadáte príjemnú dovolenku na pobreží Karibiku, navštívte Folkestone Marine Park a vychutnajte si to čo ponúka.


Letenka Barbados Folkestone Marine Park


Barbados Folkestone Marine Park: Raj pre milovníkov prírodnej krásy

Ak sú vaše sny plné bielych pláží, tyrkysových vôd a bohatého podmorského sveta, potom je Barbados Folkestone Marine Park tou správnou destináciou pre vás. Tento nádherný ostrov v Karibiku je známy výraznou biodiverzitou a krištáľovo čistými vodami, ktoré povoľujú fotografiám krásu celej oblasti.

Folkestone Marine Park je jednou z najpopulárnejších lokalít ostrova, či už ste milovníkom dobrodružstva pod hladinou, alebo len plávate v jemnom povleku v ktorejkoľvek z miestnych pláží. Nachádza sa na západnom pobreží Barbadosu, nedaleko od mesta Holetown, a je jednou z prírodných rezervácií, ktoré majú navštevovateľom ukázať úžasné bohatstvo morskej fauny a flóry.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na rôznorodú faunu, park ponúka niekoľko možností. Môžete si prenajať skútro či kajak a vydať sa na vlastnú päsť do modrín mora, alebo sa zúčastniť organizovaných potápačských výletov s miestnymi inštruktormi. Ponúkajú sa rôzne úrovne potápania, či už ste začiatočník alebo skúsený potápač. V Parku nájdete tiež malú školu potápania, ktorá je plne vybavená na zaškolovanie nováčikov a naizopätie ich viesť pod hladinou, aby objavili poklady podmorského sveta.

Ak však radšej zostávate na povrchu, potom sa nemusíte obávať, že by ste niečo ušli. Sú tu mnohé miesta, ktoré ponúkajú možnosť sledovania rôznych druhov rýb a korálov. Môžete si prenajať skúter a prejsť cez ľahké potápačské trate, aby ste mohli sledovať delfíny a rôzne druhy ryb, ako sú napríklad tropické ryby, morské koníky a veľké žraloky. Ak ste zvedaví na potápanie na vraky, nemusíte ísť veľmi ďaleko. Pri pobreží je umelo potopený vrak, ktorý je populárnym miestom pre potápačov.

Okrem zážitkov pod hladinou, si môžete užívať aj na pláži. Sú tu jemné piesočnaté pláže, kde sa môžete opaľovať a relaxovať pri príjemnom zvuku vĺn. K dispozícii je viacero reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a tradičné karibské jedlá.

Vstup do parku si vyžaduje malú vstupnú poplatku, ktorá pomáha financovať jeho prevádzku a údržbu. Je tu aj návštevné stredisko, kde môžete získať informácie o rôznych aktivitách a získavať odporúčania od miestnych odborníkov.

Ak túžite po výnimočnom dovolenkovom zážitku, Barbados Folkestone Marine Park je miesto, ktoré by ste nemali vynechať. S jeho nádhernou prírodnou scenériou a bohatstvom podmorského sveta vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vyplení vašu túžbu po dobrodružstve a relaxácii. Preto neváhajte a naplánujte si letenku do Barbadosu, aby ste zažili toto tropické rajiště na vlastné oči.


Ubytovanie Barbados Folkestone Marine Park


Barbados je karibský ostrov, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, teplým klimatom a bohatou podmorskou faunou a florou. Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove je Folkestone Marine Park, ktorý ponúka nielen nádherné vody Karibského mora, ale aj úžasné ubytovanie.

Folkestone Marine Park sa nachádza na západe ostrova Barbados, v blízkosti mesta Holetown. Tento park zaujme nielen návštevníkov svojou scenériou, ale aj svojimi cenovo dostupnými možnosťami ubytovania. Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a na pláži, je toto miesto jednoznačne ideálna voľba.

V parku Folkestone Marine Park sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobia potrebám každého návštevníka. Medzi najobľúbenejšie patria bungalovy, chatky a apartmány. Tieto ubytovacie možnosti sú moderné, pohodlné a vybavené potrebným vybavením, ako je klimatizácia, televízor, kuchynka a súkromná kúpeľňa.

Okrem toho, že ponúka skvelé ubytovanie, park Folkestone Marine Park sa môže pochváliť aj množstvom aktivít pre návštevníkov. V rámci parku je možné vyskúšať rôzne vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie a jazdu na vodných lyžiach. Pre tých, ktorí radi relaxujú, je k dispozícii piesková pláž, kde si môžete užívať slnko a teplé vody Karibského mora.

Folkestone Marine Park je tiež domovom mnohých rôznorodých morských druhov, čo robí toto miesto ideálnym pre milovníkov života pod hladinou. Sú tu možnosti pre potápanie a šnorchlovanie, kde môžete objavovať koraly, ryby a morské želvy v ich prirodzenom prostredí.

Jednou z ďalších výhod ubytovania v parku Folkestone Marine Park je jeho blízkosť k rôznym atrakciám na ostrove Barbados. Do mesta Holetown je to iba krátky chôdzou, kde nájdete rôzne obchody, reštaurácie a historické pamiatky. Nedaleko parku sa nachádza aj botanická záhrada, kde si môžete obdivovať tropickú flóru a faunu.

Všetky tieto faktory robia ubytovanie v parku Folkestone Marine Park nezabudnuteľným. Okrem nádherných vôd Karibského mora, máte možnosť spoznať bohatú podmorskú krásu a mať prístup k rôznym aktivitám. Takže ak hľadáte úžasné miesto na ubytovanie na Barbados, neváhajte a vyskúšajte park Folkestone Marine Park - budete nadšení!


Najčastejšie otázky a odpovede Barbados Folkestone Marine Park


1. Čo je Barbados Folkestone Marine Park?
Barbados Folkestone Marine Park je ochranná zóna vodného prostredia na juhozápadnom pobreží Barbadosu.

2. Aké aktivity sú k dispozícii v Barbados Folkestone Marine Park?
V Marine Parku je možné plávať, potápať sa, pozorovať podvodný život, surfovať, rybárčiť a prechádzať sa po pláži.

3. Potrebujem si so sebou zobrať vlastné potápačské vybavenie, alebo ho môžem požičať?
V Marine Parku si môžete požičať potápačské vybavenie, ale aj ďalšie vodné športové vybavenie.

4. Aké druhy rýb a iných morskej fauny môžem vidieť v Barbados Folkestone Marine Park?
V Parku môžete vidieť množstvo druhov rýb a morskej fauny, ako napríklad námorné želvy, morské koníky, bežne sa vyskytujúce rýby, žraloky a ďalšie.

5. Sú v Parku jazykové bariéry pre turistov?
Park je priamo prevádzkovaný štátnou organizáciou Barbados National Trust a personál je dobre vyškolený angličtinu, takže nie sú jazykové bariéry pre turistov.

6. Môžem si v Parku kúpiť obed alebo si so sebou musím priniesť vlastné?
V Parku je k dispozícii reštaurácia, kde si môžete zakúpiť občerstvenie a obedy. Existuje aj malý obchod s potravinami, kde si môžete zakúpiť potraviny a nápoje na piknik.

7. Aká je vstupná taxa do Parku?
Vstup do Parku je zdarma, no ak si chcete požičať potápačské alebo iné vodné športové vybavenie, potom je poplatok.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Parku?
Najlepší čas na návštevu Parku je počas leta, kedy sú teploty vody a počasie vhodné pre vodné aktivity. Niektoré druhy rýb a morskej fauny sa vyskytujú v oblastiach parku len obdobieť kvôli náplni planktónu a podobne.

9. Môžem si so sebou vstúpiť do Parku so svojou vlastnou kamennou alebo sklenenou nádobou?
Vstup s vlastnou kamennou alebo sklenenou nádobou nie je povolený kvôli bezpečnostným dôvodom.

10. Aké sú otváracie hodiny Parku?
Park je otvorený každý deň od 9.00 do 17.00 hod.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky