Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Belgicko Gent

Ubytovanie Belgicko Gent


Belgické mesto Gent je krásnym, historickým centrom, ktoré každoročne privíta tisíce návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť túto kultúrne bohatú destináciu, budete potrebovať aj ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlný a príjemný pobyt.

Existuje niekoľko druhov ubytovania v Gent, ktoré sa prispôsobujú vašim individuálnym potrebám a preferenciám. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria hotely, apartmány, B&B penzióny a hostelové ubytovne.

Gentské hotely sú rozšírené a ponúkajú širokú škálu služieb a vybavenia. Môžete si vybrať z luxusných hotelov s pestrým ponukou reštaurácií, wellness centier a fitness. Ale ak preferujete niečo jednoduchšie a cenovo dostupnejšie, môžete zvoliť malý rodinný hotel alebo butikový hotel v historickej časti mesta. Tieto hotely poskytujú príjemné prostredie s útulnými izbami a často majú aj vlastné reštaurácie, ktoré servírujú domáce jedlá a miestne špeciality.

Apartmány sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a samostatnosť. Tieto ubytovacie možnosti sú často vybavené plne vybavenou kuchyňou, čo vám umožňuje pripravovať si vlastné jedlá. Môžete si vybrať medzi apartmánmi v historických budovách alebo modernými apartmánmi v blízkosti centra.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj B&B penzióny a hostelové ubytovne. B&B penzióny sú obvykle prevádzkované miestnymi obyvateľmi a ponúkajú vám základné ubytovanie s raňajkami. Tieto penzióny často poskytujú príležitosť spoznať miestnych ľudí a získať náhľad do miestnej kultúry a tradícií. Hostely sú ideálne pre cestovateľov, ktorí chcú stretávať nových ľudí a mať príležitosť vytvoriť nové priateľstvá. Tieto ubytovne často ponúkajú spoločné izby a spoločenské priestory, kde sa môžete stretnúť s inými cestovateľmi.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, v Gente určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Mesto ponúka bohatú ponuku kultúrnych a historickej pamiatok, výbornú gastronómiu a príjemné prostredie. Ubytovací sektor je dobre rozvinutý a poskytuje širokú škálu možností pre každého návštevníka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gentsko, nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas období, keď je mesto najviac navštevované. S vhodným ubytovaním si zabezpečíte príjemný pobyt a môžete plne vychutnať všetky čaro tohto nádherného belgického mesta.


Letenka Belgicko Gent


Belgicko Gent: Mesto plné histórie a kultúry

Belgické mesto Gent sa nachádza vo východnej časti krajiny, niekoľko desiatok kilometrov západne od Bruselu. Je to jedno z najstarších miest v Belgicku a okrem svojej bohatej histórie a kultúrneho dedia ponúka návštevníkom aj množstvo krásnych architektonických pamiatok a parkov. Ak túžite po kultúrnom zážitku, určite stojí za to zavrhnúť známejšie destinácie a vybrať sa práve sem.

Pamiatky a krása mesta

Prvou a najvýraznejšou krásou, ktorú si môžete pozrieť v Gente, je majestátny Gravensteen hrad. Tento hrad bol postavený v 12. storočí, a dnes je v ňom umiestnené vojenské múzeum. Ďalším krásnym architektonickým výtvorom v Gente je St. Bavo Cathedral, ktorá sa nachádza na hlavnom námestí mesta. Katedrála bola postavená v období gotiky a je považovaná za jednu z najkrajších katedrál v Európe. Na námestí tiež nájdete ďalšie zaujímavé budovy, ako napríklad renesančnú radnicu a Lakenhal, ktorá slúžila ako obchodné miesto pre látky a koberce.

Okrem týchto významných stavieb nájdete v Gente aj množstvo ďalších krásnych architektonických prvkov, napríklad rôzne parky, renesančné domy či gotické kostoly. Prechádzajte sa uličkami mesta a objavujte krásu tohto miesta sám.

Kultúrna scéna

Gent je známy aj svojou kultúrnou scénou. Má zaujímavé múzeá, galérie a divadlá, ktoré stoja za to navštíviť. Príkladom takejto inštitúcie je UGent – Kráľovský univerzitný inštitút, ktorý je jedným z najdôležitejších vzdelávacích zariadení v Belgicku. Má tiež vynikajúcu galériu, kde si môžete pozrieť výstavy súčasného umenia.

Našiel by sa aj množstvo festivalov, ktoré sa tu konajú počas celého roka. Najznámejším z nich je snáď záhradný festival, ktorý sa koná v júli a auguste a prináša zaujímavé záhradné inštalácie, hudbu a festivalovú atmosféru.

Kde sa ubytovať

Pri hľadaní ubytovania by ste sa mali zamerať na centrum mesta. V okolí námestia a historického centra, kde sa nachádza väčšina pamiatok, nájdete množstvo hotelov, hosteľov a apartmánov. Niektoré miesta ponúkajú krásny výhľad na mesto a katedrálu.

Ako sa sem dostať

Belgicko Gent má vynikajúcu dopravnú infraštruktúru. Pre medzinárodných návštevníkov sú najvhodnejšie lety do letiska v Bruseli. V Bruseli môžete najítať na verejnú dopravu alebo si prenajať auto a odraziť sa do Gente. Existuje tiež vlakové spojenie a Genteje priamy autobusový prechod.

Veľkou výhodou návštevy Belgicka a miesta ako Gente je, že sa ľahko dostanete do iných európskych krajín. Z Gente sa dostanete napríklad do Paríža, Amsterodamu alebo Londýna vlakom alebo autobusom za niekoľko hodín.

Belgické mesto Gent je tajomným krásnym miestom, ktoré ponúka návštevníkom množstvo krásnych architektonických pamiatok a kultúrneho dedia. Jeho bohatá história a atmosféra si zaslúžia pozornosť každého návštevníka. Vyskúšajte to a určite nebudete sklamaní.


Počasie Belgicko Gent


Belgicko Gent je mesto plné krásnych historických budov, kanálov a úzkych uličiek. Avšak, ako to býva už všade, počasie tu môže byť niekedy nepredvídateľné. Preto sme pre teba pripravili stručný prehľad počasia v Belgicku, s dôrazom na Gent.

Gent je známe svojou vlhkou klímou. Po celý rok tu môžete počuť, že „dnes bude pršať“. Práve kvôli svojmu vlhkému podnebiu, nespočetné množstvo kanálov a blízkosti Severného mora dokáže z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že sa tu počas roka môže vyskytnúť celé spektrum počasia.

Jeseň je v Gentu teplotne veľmi prijateľná, hodiny slnečného svetla sú však limitované. V novembri nastáva prevažne zamračené počasie a mnoho dní je úplne zamračených. Priemerná nízkoteplota sa pohybuje okolo 5 stupňov Celzia, zatiaľ čo vysokoteploty sa držia okolo 10-12 stupňov.

Zima v Gentu môže byť poriadne nepriateľská. Teploty v decembri sú v priemere okolo 1 stupňa a mráz a sneh nie sú ojedinelým javom. January je mesiacom, ktorý je v Gentu pravdepodobne najchladnejší. Teploty sa pohybujú od minimum 1 až do 6 stupňov Celzia. Existuje veľká pravdepodobnosť, že sa tu vyskytnú snehové búrky, preto si zoberte radšej teplé bundy a hrubšie topánky.

Jarné počasie v Gentu nie je úplne predvídateľné. Teplo a slnečno môže prerušiť príval dážďa a zamračené dni. Teploty stúpajú na priemernú vysokú teplotu okolo 14 stupňov Celzia koncom apríla. Máj sa vyznačuje naozaj voňavými kvetmi a dlhými slnečnými dňami, priemerná teplota sa však drží okolo 17 stupňov.

Letné mesiace v Gentu sú najteplejšími a najsuchšími mesiacmi roka. Teploty sa pohybujú okolo 20-23 stupňov Celzia, s niektorými horúcimi dňami, kedy teploty dosahujú až 30 stupňov. Dovolenka v Gentu v lete je naozaj výborným nápadom, najmä ak máte radi slnečné a tepelné dni.

Celkové počasie v Gentu je skôr vlhké a náchylné k zmenám, ale stále ponúka množstvo vecí na vychutnanie, nezávisle na ročnom období. Nech už budete navštíviť Gent v akejkoľvek časti roka, nezabudnite nájsť si správnu zimnú alebo letnú bundu a topánky. A nezabudnite si užiť jedinečnú atmosféru tohto veľmi zaujímavého a kultúrneho mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Gent


Najčastejšie otázky a odpovede o Belgicku, konkrétne o meste Gent:

1. Ako sa dostanem do Gentu z letiska v Bruseli?
Odpoveď: Z letiska v Bruseli sa môžete dostať do Gentu vlakom. Existuje priame spojenie medzi letiskom a železničnou stanicou Gent-Sint-Pieters.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Gente?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších turistických atrakcií v Gente sú Gravensteen (hrad Gante), katedrála sv. Bavo, Aula v univerzite v Gente, a tzv. "Three Towers of Ghent" - Belfort, katedrála sv. Mikuláša a katedrála sv. Bavo.

3. Aký je najlepší spôsob prehliadky centra Genta?
Odpoveď: Najlepším spôsobom prehliadky centra Genta je pešou prechádzkou. Väčšina atrakcií je vzdialená od seba len niekoľko minút chôdze a mesto ponúka krásnu atmosféru a architektúru, ktorú si môžete vychutnať počas prechádzky ulicami.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Genta?
Odpoveď: Ideálny čas na návštevu Genta je od apríla do októbra, keď je počasie príjemné a množstvo festivalov a podujatí prebieha v meste. Mnohí navštívia Gent aj počas vianočného obdobia, keď je mesto okrášlené a trhy sa konajú na námestí.

5. Aké sú typické belgické jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Gente?
Odpoveď: Niektoré typické belgické jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Gente, sú stoofvlees (hovädzie mäso dusené v pive), moules-frites (mušle so zemiakovými hranolkami), a waffles (vafle), ktoré môžete ochutnať s rôznymi prílohami, ako sú šľahačka, čokoláda alebo ovocie.

6. Je v Gentu možné platiť kartou alebo je potrebné mať hotovosť?
Odpoveď: Vo väčšine reštaurácií a obchodov v Gente je možné platiť kartou. Je však vhodné mať aj nejakú hotovosť na prípadné menšie nákupy alebo platby u menších prevádzok, ktoré nemajú platobný terminál.

7. Ako sa dostanem z Genta do iných belgických miest, ako je Brusel alebo Bruggy?
Odpoveď: Z Genta je ľahké dostať sa do iných belgických miest. Vlaková doprava je najbežnejším spôsobom cestovania medzi mestami. Existujú pravidelné spoje medzi Gentom a Bruselom alebo Bruggami.


Dovolenka Belgicko Gent


Belgicko Gent: Dovolenka plná histórie, kultúry a pohody

Belgicko je krajina bohatá na kultúrne dedičstvo, históriu a úžasné pamiatky. Medzi jej najkrajšie miesta určite patrí aj Gent, pokojné mesto, ktoré sa nachádza v ústí rieky Šeldy. Gent sa môže pýšiť dlhou históriou a je známe pre svoje nádherné historické centrum. Ak máte radi dovolenky, ktoré kombinujú pohodlie s objavovaním nových miest a kultúr, Gent je miestom, ktoré by ste nemali vynechať.

Jednou z najväčších atrakcií Genta je jeho historické jadro, ktoré je zaradené na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prechádzka po úzkych uličkách vás prenesie do minulosti a poskytne vám možnosť obdivovať úchvatné gotické stavby. Hlavným symbolom mesta je Gentká katedrála sv. Bavóna, ktorá je postavená v gotickom štýle a zdobí ju nespočetné množstvo umelcových diel, vrátane slávneho oltára Agnus Dei od Huberta a Jana Van Eyckovcov. Okrem katedrály môžete navštíviť aj mnohé iné kostoly a kaplnky, napríklad kostol sv. Michala, ktorý je známy pre svoje zaujímavé kamenné křídové sochy v prednáškovej sieni.

Okrem historických budov je Gent aj miestom plným múzeí a galérií, ktoré vám poskytnú pohľad do bohatej belgickej kultúry a umenia. Muzeum výtvarných umení je domovom mnohých diel flámskych majstrov, vrátane slávnych obrazov od Pietera Bruegela. Ak máte radi modernejšie umenie, nenechajte si ujsť Museum voor Schone Kunsten, kde nájdete vystavené diela súčasných umelcov.

Gent je tiež ideálnym miestom pre milovníkov gurmánskych pochúťok. Belgická kuchyňa je známa svojimi výborne vypracovanými dezertmi, ako je napríklad belgická čokoláda a vafla. Nie je nič lepšie, ako posedieť v jednej z mnohých kaviarní a ochutnať autentickú belgickú čokoládu, ktorá sa vyrába podľa starých tradícií. Okrem sladkostí môžete v Gente ochutnať aj slávne belgické pivo, ktoré je v tejto krajine záležitosťou národnou. Okrem tradičných pivných reštaurácií nájdete v Gente aj množstvo rôznych reštaurácií, kde si môžete vychutnať belgické špeciality, ako sú napríklad gofry, hovädzie karbonátky či moules-frites (mušle s hranolkami).

Gent je tiež ideálnym miestom pre romantických dvojici, pretože ponúka veľa pokojných a romantických zákutí. Očarí vás napríklad malebná Graslei promenáda, malý kanál obklopený krásnymi historickými domami. Miestne parky a záhrady, ako napríklad Citadelpark, ponúkajú príjemné miesto na prechádzky alebo pikniky.

Belgicko Gent je kombináciou histórie a kultúry s modernými pohodovými miestami. Je to miesto, kde si môžete užiť pokoj a ticho, zatiaľ čo objavujete jeho bohatú históriu. Obklopený úchvatnou architektúrou, múzeami a reštauráciami si tu môžete užiť dokonalú dovolenku plnú pôžitkov pre telo i dušu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky