Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Bumthang

Letenka Bhután Bumthang


Letenka do Bhutánu Bumthang - Nepoznaný klenot Ázie

Bhután, často označovaný ako „posledné kráľovstvo“ alebo „Štát šťastia“, je malá ázijská krajina, ktorá sa nachádza v pohorí Himaláje. Táto krajina je jedinečná svojou kultúrou, tradíciami a krásnou prírodou. Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite objaviť čosi ojedinelé, letenka do Bhutánu Bumthang je určite správna voľba.

Bumthang, oblast rozprestierajúca sa v strednom Bhutáne, je pokladom, ktorý nie je veľmi známy medzi turistami. Letenky do tohto regiónu si však získavajú stále viac a viac obdivovateľov kvôli svojmu prastarému a autentickému charakteru. Bumthang je známy pre svoju nádhernú horskú krajinu s vrchmi dosahujúcimi výšku až 7 000 metrov, hlbokými údoliami a riekami, ktoré sa vinú cez nekonečné zelené lúky.

Cesta do Bumthangu je už samotným dobrodružstvom. Môžete sa tam dostať lietadlom z hlavného mesta Thimphu, čo je skvelá príležitosť na pohľad na fascinujúce pohoria a scenérie. Letecká trasa ponúka úžasné výhľady na obrovskú škálu chotárov, tradičných budov a historických pamiatok, ktoré namočené v meditačnom pokoji a odľahlosti tohto regiónu.

Po prílete sa dostanete do Bumthangu, kde vás čakajú fascinujúce miesta bohaté na kultúrne dedičstvo a posvätné chrámy, ktorých budovy sú zdobené vzácnymi freskami aľoviadanými skulptúrami. Môžete sa venovať prechádzkam po kopcoch, kde nájdete pokoj a ticho a špeciálne miesta na meditáciu a oddych.

Bumthang je tiež domovom niekoľkých trhy, kde sa môžete pohybovať medzi miestnymi obyvateľmi a ochutnať rôzne miestne pochutiny a tradičné jedlá, ktoré si vás zaručene získajú na prvú chuť. Zistíte, že čas v Bumthangu sa ubieha pomaly, ako keby sa zastavil, a to je presne to, čo potrebujete, aby ste unikli z moderného a hektického sveta.

Ak máte záujem o prírodu a turistiku, Bumthang ponúka aj niekoľko turistických túr cez národné parky a rezervácie, kde môžete skúmať bohatstvo flóry a fauny. Mócť vidieť vzácne druhy vtákov, ako sú kvíčaly a ibisy, alebo zvieratá ako tromi, srnky alebo pandy, je skutočným darom pre všetkých milovníkov prírody.

Bhután Bumthang je miesto, kde môžete zažiť životnú jedinečnosť a pokoj. Svojimi autentickými zvykmi, nádhernou horskou krajinou a kultúrnymi dedičstvami vás rozhodne očarí. Nech už sa rozhodnete stráviť tam len niekoľko dní, alebo celý týždeň, nezabudnuteľná skúsenosť vás čaká.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných trás a túžite po niečom výnimočnom, letenka do Bhutánu Bumthang je pre vás to pravé. Obdivujte krásy prírody, vychutnávajte miestnu kultúru a objavujte skryté poklady tohto nádherného regiónu.


Dovolenka Bhután Bumthang


Bhután, známy ako „Kraj šťastia“, je krásna a unikátna krajina v Himalájach, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné prírodné scenérie a bohatú kultúru. Z útulných horských dediniek až po majestátne budhistické kláštory, Bhután je raj pre dobrodruhov a kultúrnych nadšencov. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je oblasť Bumthang, ktorá je známa svojimi historickými a duchovnými pokladmi.

Bumthang sa nachádza v strednom Bhutáne a je domovom niekoľkých starobylých chrámov a kláštorov. Je to jedno z najposvätnejších miest v krajine a patrí medzi najdôležitejšie duchovné centrá v Bhutáne. Medzi najznámejšie atrakcie patrí kláštor Jambay Lhakhang, ktorý bol postavený v 7. storočí a je jedným z najstarších buddhistických kláštorov v krajine. Tento kláštor hrá dôležitú úlohu pri ročnej festivalovej oslave Jambay Lhakhang Drup, ktorá priláka tisíce pútnikov z celého Bhutánu.

Okrem kláštora Jambay Lhakhang môžete navštíviť aj ďalšie dôležité zastávky na vašej ceste Bumthangom. Patrí sem kláštor Kurjey Lhakhang, kde sa nachádza pohrebisko prvých kráľov Bhutánu. Kláštor Tamshing Lhakhang, ktorý je známy svojimi vzácne nástenkami so štyridsiatimi náčrtmi Guru Rinpochého a kláštor Jakar Dzong, ktorý slúži ako administratívne centrum Bumthangu.

Okrem historických miest ponúka Bumthang aj nádhernú prírodu a turistické možnosti. Môžete sa vydať na prechádzky lesmi, poľanami a medzi krásnymi riekami. Jednou z hlavných atrakcií je návšteva národného parku Thrumshingla, kde môžete mať zblízka stretnutie s mnohými druhmi rastlín a zvierat, vrátane zriedkavých tigrov, leopardov a medveďov.

Ak ste záujemcom o kultúru a históriu, Bumthang je ideálnym miestom na objavovanie tradičných remesiel a umenia Bhutánu. Môžete si pozrieť miestnych umelcov, ktorí vyrábajú tradičné vyšívané odevy, keramiku a drevené výrobky. Bumthang je tiež známe svojou poľnohospodárskou krajinou a je domovom producentov sušeného ovocia a kvalitného ovčieho syra.

V Bumthangu je množstvo možností na ubytovanie, od malých rodinných hotýlov až po luxusné resorty. Postarajte sa však o svoje ubytovanie vopred, pretože táto oblasť je stále menej navštevovaná turistami a niektoré hotely môžu mať obmedzenú kapacitu.

Doprava v Bumthangu nie je úplne jednoduchá, ale to prispieva k jeho odľahlosti a autenticite. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky z hlavného mesta Thimphu, alebo cestovať autom po vysokej horskej ceste. Celá cesta z hlavného mesta trvá približne 8 hodín a počasie a cesty môžu byť nepravidelné.

Bumthang je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objaviť unikátnu kultúru Bhutánu a upustiť od rušného sveta. S otvorenými a priateľskými miestnymi obyvateľmi, nádhernou prírodou a historickými pamiatkami vás Bumthang určite očarí.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás, Bhután a najmä Bumthang je ideálnym miestom na strávenie svojej dovolenky. Cestujte s rešpektom k miestnej kultúre, prírode a ľudom a zažite jedinečné zážitky, ktoré vám dalo len málo destinácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Bumthang


Otázky a odpovede týkajúce sa Bhutánu, konkrétne oblasti Bumthang:

1. Čo je Bumthang?
- Bumthang je horská oblasť nachádzajúca sa v strednom Bhutáne.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v oblasti Bumthang?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v oblasti Bumthang patria kláštor Jambay Lhakhang, kláštor Kurje Lhakhang, kláštor Tamshing Lhakhang, hrad Jakar Dzong a Chume Handloom.

3. Ako sa dostať do Bumthang?
- Do Bumthangu sa môžete dostať letecky alebo autobusom. Letisko v Bhutáne sa nachádza v Paro, následne sa môžete dostať do Bumthangu letecky alebo autobusom.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Bumthangu?
- Najlepšia doba na návštevu Bumthangu je od októbra do marca, keď je počasie suché a jasné.

5. Aký je najväčší hotel v Bumthangu?
- Najväčším hotelom v Bumthangu je Resort Yugharling, ktorý ponúka luxusné ubytovanie a krásne výhľady na okolité hory.

6. Je v Bumthangu vlhko?
- Bumthang má suché klimatické podmienky, takže nie je príliš vlhké. V júli a auguste však môžu byť občasné zrážky.

7. Aké sú tradičné jedlá v Bumthangu?
- Tradičnými jedlami v Bumthangu sú momo (národné jedlo s cestovinami plnenými mäsom, syrom alebo zeleninou), ema datsi (papriky v syrovej omáčke) a yakové mäso.

8. Aký je miestny jazyk v Bumthangu?
- Miestnym jazykom v Bumthangu je dzongkha, ktorý je úradným jazykom Bhutánu. Okrem toho sa v oblasti hovorí aj anglicky a tibetsky.

9. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Bumthangu?
- V Bumthangu nájdete rôzne typy ubytovania - od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely. Niektoré hotely sú vybavené spa a wellness centrami.

10. Aké sú najlepšie turistické aktivity v Bumthangu?
- Medzi najlepšie turistické aktivity v Bumthangu patria navštívenie kláštorov a historických miest, turistika po okolitých horách, návšteva tradičných trhov a výroba handloviniek.


Ubytovanie Bhután Bumthang


Bumthang je jedným z najkrajších a najpopulárnejších regiónov v Bhutáne. Nachádza sa v centrálnom Bhutáne a je známe svojou prírodnou krásou, historickými pamiatkami a duchovnými zážitkami. Ak plánujete navštíviť Bumthang, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo táto oblasť ponúka.

V Bumthangu nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré zahŕňajú hotely, penzióny, hostely a dokonca aj tradičné domy známe ako „dzongs“ alebo „farmhouses“. Pre tých, ktorí hľadajú nadštandardné ubytovanie, sú tu aj niektoré luxusné hotely, ktoré ponúkajú moderné vybavenie a všetky pohodlie, ktoré by ste očakávali.

Mnoho hotelov v Bumthangu je zasadených do nádhernej prírody, čím ponúkajú hostiam očarujúce výhľady a pokojné prostredie. Niektoré z nich sa nachádzajú v blízkosti kultúrnych pamiatok a chrámov, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru Bhutánu. Niektoré hotely dokonca ponúkajú exkurzie a výlety po okolí, čo je skvelý spôsob, ako preskúmať región a zároveň sa oboznámiť s miestnymi tradíciami.

Ak preferujete autentickejšie zážitky, môžete si zvoliť ubytovanie v „farmhouse“. Tieto tradičné domy ponúkajú jedinečnú možnosť prespať v tradične vybavených izbách a zažiť život domácej rodiny. Okrem toho tu hostia často dostávajú aj tradičné bhutánske jedlá a majú možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ako je napríklad príprava jedál, pestovanie plodín alebo chov hospodárskych zvierat. Tieto farmhousy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do kultúry a života v Bhutáne.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, máte istotu, že sa ocitnete v nádhernom prostredí, ktoré ponúka Bumthang. Tento región je známy svojimi zelenými údoliami, nádhernými riekami a hustými lesmi. Jeho zachovalá príroda je domovom mnohým vzácnym a ohrozeným druhom rastlín a zvierat, vrátane ľahko rozpoznateľných červených pánd.

Je tiež významným spirituálnym centrom Bhutánu. Bumthang je domovom niekoľkých vzácnych a historických chrámov a kláštorov, ktoré privádzajú návštevníkov z celého sveta. Vonkajšie fasády týchto svätostánkov vytvárajú scenériu pre tradičné budhistické obrady a festivaly, ktoré sú nezabudnuteľným zážitkom.

Ako vidno, ubytovanie v Bumthangu môže byť dokonalým základom pre vašu návštevu tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely alebo autentickejšie farmhousy, budete mať možnosť spoznať úžasnú prírodu a kultúru tohto regiónu. Návšteva Bhutánu je naozaj unikátnou skúsenosťou a ubytovanie v Bumthangu vám umožní plne si ju vychutnať.


Počasie Bhután Bumthang


Bhután Bumthang je región v Bhutáne, ktorý sa nachádza v centre krajiny, medzi pohoriami Himalájí. Počasie v Bhutáne je ovplyvnené geografickými podmienkami, ktoré sa v Bumthangu prejavia vo forme chladného podnebia s častými zrážkami.

Bumthang sa nachádza vo výške okolo 2 800 metrov nad morom, čo spôsobuje veľké teplotné rozdiely medzi dnami a nocami. V lete sa teploty pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia počas dňa, no v noci sa len ťažko prekračuje hranica nuly. V zime sú teploty omnoho nižšie a môžu klesnúť až na mínus 5 stupňov Celzia.

Pravidelné zrážky v Bumthangu sa vyšplhajú na približne 1 400 milimetrov ročne, najmä v období monzúnov. Toto obdobie trvá zhruba od júna do septembra a znamená silné prívalové dažde a záplavy. Na druhej strane, v zime je zväčša suchšie počasie, aj keď občas prídu snežné vločky.

Bumthang je považovaný za jednu z najchladnejších oblastí Bhutánu, no napriek tomu ponúka nádherné scenérie a fascinujúcu kultúru. Jeho krajina sa skladá z strmých kopcov, údolí a lesov. Región je domovom niekoľkých kláštorov a budhistických pamiatok, ktoré sú prístupné pre turistov.

Ak plánujete návštevu Bumthangu, nezabudnite priniesť teplé oblečenie a ​​ochranné vrstvy proti dažďu, pretože počasie sa môže veľmi rýchlo meniť. Môže to byť náročné na turistiku, ale ak ste pripravení, zahrniete sa do uchvacujúcej krajiny a nezabudnuteľnej kultúry Bhutánu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky