Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Jigme Dorji National Park

Ubytovanie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután, známy ako "zelené kráľovstvo", je jednou z najmenších a najizolovanejších krajín na svete. Táto horská krajina je domovom niektorých z najdychberúcejších prírodných krás na svete, vrátane Jigme Dorji National Park.

Jigme Dorji National Park, ktorý sa nachádza na severozápade Bhutánu, je najväčším národným parkom v krajine. S rozlohou takmer 5000 štvorcových kilometrov ponúka bohatú prírodnú biodiverzitu a je domovom pre mnoho ohrozených druhov rastlín a zvierat.

Pre tých, ktorí túžia skutočne objaviť Divoko, Jigme Dorji National Park ponúka rôzne možnosti ubytovania. V parku sú k dispozícii rôzne možnosti, od jednoduchých chatiek a kempov po tradičné bhutánske drevené domčeky.

Chatky a kempy sú často najobľúbenejšou voľbou pre tých, ktorí si chcú skutočne vychutnať spojenie s prírodou. Tieto chatky sú základné, ale útulné a ponúkajú všetko potrebné pre pohodlné ubytovanie. K dispozícii sú tiež verejné toalety a strešné terasy, kde si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac pohodlia, sú k dispozícii tradičné drevené domy súkromných majiteľov. Tieto domy sú prešpikované miestnou kultúrou a tradíciou a poskytujú hostiteľskú atmosféru. Tu si môžete vychutnať chutné miestne jedlá pripravené majiteľmi domu a zároveň sa ponoriť do miestneho života.

Čo sa týka aktívnych aktivít, ktoré ponúka Jigme Dorji National Park, je tu naozaj veľa možností. Môžete sa vydať na trekkingové túry, ktoré vás zavedú do hlbokých dolín a cez pôsobivé vodopády. Môžete tiež vystúpiť na vrchol niektorého z okolitých vrchov, ktoré sú súčasťou Horského pásmov Himalájí. Okrem toho môžete tiež navštíviť niektoré z miestnych kláštorov a vychutnať si dozvuky budhistickej kultúry.

Bhután Jigme Dorji National Park je miestom, kde môžete skutočne spojiť s prírodou a objaviť dychberúce krásy Bhutánu. Jeho rozmanitosť nielen v prírode, ale aj v možnostiach ubytovania robia z tohto jedinečného miesta ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a odpočinok zároveň.


Dovolenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután je malá horská krajina v južnej Ázii, ktorá je známa ako „Krajina šťastia“. Krajina je domovom mnohých nádherných prírodných scenérií a jedným z najkrajších miest na navštívenie je Jigme Dorji National Park.

Jigme Dorji National Park je najväčším chráneným územím v Bhutáne. Rozprestiera sa na ploche viac než 4 000 štvorcových kilometrov na severe krajiny a je domovom bohatej divokej fauny a flóry.

Park je pomenovaný po Jigme Dorjim Wangchuckovi, štvrtém kráľovi Bhutánu, ktorý mal veľký záujem o ochranu prírody. Bol založený v roku 1974 a odvtedy sa stal dôležitým miestom pre ochranu vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Park je zaradený do siete Chránených oblastí v Bhutáne a je zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Jigme Dorji National Park je domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane tigrov, leopardov, medveďov či nosorožcov. Zaujímavými živočíchmi v parku sú aj snežný leopard, červenoší pikart, čuany, jelenie vraničie či rôzne druhy vtákov. V parku sa nachádza aj mnoho riek a jazier, kde sa dajú vidieť vzácne druhy rýb.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je Jigme Dorji National Park rajom. Turisti môžu využiť množstvo turistických chodníkov a trekov, aby si vychutnali úžasný výhľad na okolité hory a údolia. Jedným z najpopulárnejších trekov je takzvaná Cesta zdravých, ktorá vás zavedie do srdca parku a ponúkne nezabudnuteľné výhľady.

Okrem turistických aktivít je Jigme Dorji National Park aj dôležitým miestom pre výskum a vzdelávanie. Návštevníci si môžu prezrieť informačné stredisko v blízkosti parku, kde sa dozvedia viac o formách ochrany prírody, ako aj o unikátnom ekosystéme parku.

Ak hľadáte dovolenku v jednom z najkrajších miest Ázie, nevidím lepšiu voľbu ako Jigme Dorji National Park v Bhutáne. Toto miesto vás ohromí svojimi nádhernými prírodnými scenériami a unikátnou faunou a flórou. Budete mať možnosť objaviť kus prírody, ktorý je stále do veľkej miery nedotknutý ľudskou činnosťou. Zažite dobrodružstvo svojho života a objavte krásy Jigme Dorji National Parku.


Počasie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután, krásna krajina ležiaca v regióne Himalájí, je domovom mnohých národných parkov a chránených oblastí. Jedným z najvýznamnejších a najkrajších je Jigme Dorji National Park, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Tento národný park je považovaný za perlu Bhutánu a je domovom niektorých z najviac ohromujúcich prírodných krás na svete.

Jigme Dorji National Park je najväčším národným parkom v Bhutáne, rozprestierajúcim sa na ploche viac ako 4000 štvorcových kilometrov. Park je pomenovaný po Jigme Dorjim Wanghchuckovi, bývalom kráľovi Bhutánu, ktorý bol veľkým ochrancom prírody. Jeho cieľom je chrániť útočisko pre množstvo ohrozených druhov rastlín a zvierat.

V Jigme Dorji National Park sa stretávajú rôzne druhy klimatických podmienok kvôli svojej rozmanitej topografii. V nižšie položených oblastiach prevláda subtropické monzúnové podnebie s teplými letami a miernymi zimami. V hornej časti parku sú teploty chladnejšie a môže tu prichádzať aj k silným snehovým prehánkam. Celkovo je tu celoročne vlhko a chladno.

Podnebie Jigme Dorji National Park má vplyv na rozmanitosť rastlinného a živočíšneho sveta. Park je domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov, vrátane snehového leoparda, tibetského medveďa, červeného pandu, vzácnych vtákov a mnohých iných. Rastlinný svet je tiež bohatý a rozmanitý, s rôznymi druhmi stromov, kvetín a bylín.

Park ponúka návštevníkom veľa možností na turistiku, trekking a iné outdoorové aktivity. Jedným z najobľúbenejších turistických trás je cesta na Tshophu jezera, ktoré je miestom, kde sa často stretávajú divoké zvieratá. Turisti môžu tiež navštíviť niektoré z tradičných dedín v okolí, aby pochopili miestnu kultúru a životný štýl tamojších obyvateľov.

Jigme Dorji National Park je miestom, ktoré by mal navštíviť každý milovník prírody a dobrodružstva. Jeho úchvatné výhľady, biodiverzita a bohatá kultúrna história robia z tohto miesta skutočne jedinečný zážitok. Ak plánujete návštevu Bhutánu v budúcnosti, nezabudnite zaradiť Jigme Dorji National Park na svoj zoznam.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Jigme Dorji National Park


1. Čo je Bhután Jigme Dorji National Park?
Bhután Jigme Dorji National Park je národný park v Bhutáne, nachádza sa v okrese Gasa a je najväčším národným parkom v Bhutáne.

2. Aké je rozloha parku?
Park má rozlohu okolo 4 349 štvorcových kilometrov.

3. Aké druhy divokej fauny a flóry môžeme nájsť v parku?
Bhután Jigme Dorji National Park je domovom mnohých druhov divokej fauny vrátane snehových leopardov, medveďov, jelenej čiary, vzácnych vtákov a mnoho ďalších.

4. Aké sú populárne turistické aktivity v Bhután Jigme Dorji National Park?
Turisti majú možnosť v parku podnikať rôzne aktivity, ako je turistika, kempovanie, rybolov, pozorovanie divokej fauny a výlety na horské chaty.

5. Aké sú prístupové body do parku?
Hlavné prístupové body do parku sú Gasa, Thimphu a Punakha. Existuje niekoľko ciest a turistických trás, ktoré umožňujú prístup do vnútra parku.

6. Aké je podnebie v parku?
Park má alpínske a subalpínske podnebie s miernym letom a chladnou zimou. Leto je obvykle jasné a daždivé, zatiaľ čo zima je chladná s hojným snehom.

7. Kde môžem zostať v parku?
V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane horských chat, kemperov a predajní s turistickým vybavením.

8. Môžem v parku táboriť?
Áno, táborovanie je povolené v určených oblastiach parku, za predpokladu, že dodržiavate pravidlá a smernice parku.

9. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je väčšinou bezplatný, ale môže sa vyžadovať povolenie alebo poplatok za určité aktivity, ako je napríklad rybolov.

10. Ako sa dostať do Bhutanu Jigme Dorji National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je súkromným vozidlom alebo miestnymi dopravnými linkami z blízkych miest, ako je Thimphu alebo Gasa.


Letenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután je krajina, ktorá je známa svojou jedinečnou prírodou a krásnymi horskými scenériami. Jedným z najkrajších národných parkov v Bhutáne je Jigme Dorji National Park, ktorý sa nachádza na západnom konci krajiny. To je miesto, ktoré si určite nechcete nechať ujsť, ak si chcete vychutnať skutočný divoký život a krásu bhutánskej prírody.

Letenka do Jigme Dorji National Parku je jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť pri návšteve Bhutánu. Park je najväčším národným parkom v krajine, rozkladá sa na ploche viac ako 4000 štvorcových kilometrov. Jeho územie zahŕňa rôzne typy ekosystémov, od bukových lesov až po alpínske lúky a horské štíty.

Let do Jigme Dorji National Parku vám ponúka neuveriteľnú príležitosť objaviť bohatý životný svet Bhutánu. V parku žije obrovské množstvo divokých zvierat vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Medzi ne patria snežné leopardy, medvede horské, tulene monžské a zlaté jakutské lane. Okrem toho môžete vidieť aj mnoho endemických druhov vtákov, motýľov a rastlín.

Jigme Dorji National Park je rajom pre turistov, ktorí milujú outdoorové aktivity. Táto oblasť ponúka množstvo turistických trás, ktoré vás prevedú krásou horských lesov, údolia riek a vodopádmi. Môžete si zvoliť krátku prechádzku alebo dlhší treking podľa svojich preferencií a fyzickej kondície.

Tí, ktorí si chcú dopriať adrenalínový zážitok, môžu sa vydať na white water rafting na rieke Wang Chu. Toto rieka ponúka vzrušujúce riečne divočiny, ktoré sú vhodné aj pre začínajúcich raftingárov.

Letenka do Jigme Dorji National Parku vám tiež umožňuje spoznať kultúru a dedičstvo bhutánskeho ľudu. Park je domovom mnohých etnických skupín, ktoré sa od seba líšia v jazyku, oblečení a spôsobe života. Môžete navštíviť niektoré z tradičných dedín a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú pohostinní a priateľskí.

Letenka do Jigme Dorji National Parku je príležitosťou objaviť krásu a nezábudnú prírodu Bhutánu. Tento park vás prekvapí svojou biodiverzitou, horskými panorámami a vzácneho životného prostredia. Ak plánujete cestu do Bhutánu, nebude vám ľúto, ak si vyberiete letenku práve sem. Budete mať možnosť zažiť vzácne dobrodružstvo a zároveň podporiť ochranu tejto jedinečnej oblasti.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky