Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Paro

Dovolenka Bhután Paro


Bhután, známy aj ako Kraj šťastia, je jedinečným miestom na dovolenku. Tento malý himalájsky štát sa nachádza v Ázii medzi Indiou a Čínou a ponúka návštevníkom úžasné prírodné scenérie, bohatú kultúru a duchovné zážitky. Medzi najobľúbenejšie miesta v Bhutáne patrí Paro, ktoré je bránou do tejto krajiny.

Paro sa nachádza na západnej strane Bhutánu a je domovom miestnej letiskovej plochy. Cestovatelia sem priletia, aby zažili jedinečnú krásu tohto miesta. Paro je obklopené zelenými horami, majestátnymi vodopádmi a starobylými kláštormi. Pri pristávaní na letisku v Paro je možné vidieť úchvatné výhľady na pôvabnú krajinu s kopcami pokrytými zelenou trávou a modrými horami na pozadí.

Jeden z najpopulárnejších turistických atrakcií v Paro je Taktsang Palphug kláštor, známy aj ako Tiger’s Nest. Tento kláštor s nádychom tajomstva sa nachádza na strmých skalách a je symbolom Bhutánu. Prechod k nemu je zážitkom samým osebe, pretože turisti musia kráčať po úzkom chodníku a prekonať viacero strmých schodov, aby sa dostali k samotnému kláštoru. Výhľady z Tiger’s Nest sú ohromujúce a stojí za to investovať čas a úsilie do tohto výletu.

Okrem kláštorov je v Paro aj mnoho ďalších zaujímavých miest a činností. Turisti si môžu vychutnať jazdu na koni cez malebné dedinky a údolia, navštíviť tradičné trhy, kde sa predávajú miestne výrobky a tradičné jedlá, alebo sa vydať na trekking do okolitých hôr. Je tu aj mnoho vyhliadok, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na Paro a okolitú krajinu.

Jednou z výhod dovolenky v Paro je jeho klíma. Jarné a jesenné mesiace sú ideálne na návštevu, pretože sú mierne a príjemné. Letá sú teplejšie, ale stále pomerne príjemné, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné.

Pri plánovaní dovolenky v Paro je dôležité si zabezpečiť povolenie na vstup do Bhutánu. Turisti musia mať tranzitný vízum alebo cestovať s licencovanou cestovnou agentúrou, ktorá zariadi všetky príslušné povolenia a zájazd. Toto je zároveň aj spôsob, ako ochrániť túto krajinu a udržať ju autentickou.

Dovolenka v Bhutáne a najmä v Pare je zážitkom, ktorý budete pamätať na celý život. Od nádherných prírodných scenérií až po duchovnú atmosféru kláštorov, Bhután vám ponúkne jedinečný zážitok. Paro je skutočnou bránou do tejto krajiny a odporúča sa ho zaradiť do vašej cestovnej plánovania, ak plánujete navštíviť Bhután.


Ubytovanie Bhután Paro


Ak hľadáte jedinečný zážitok pri ubytovaní počas svojej návštevy Bhutánu, určite by ste mali overiť ponuky v meste Paro. Toto zvláštne mesto je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá sa skrýva medzi horskými vrchmi a poskytuje hostiteľskú atmosféru pre cestovateľov.

Ubytovanie v Paro ponúka niekoľko rôznych možností pre hostí, ktorí sa chcú ponořiť do kultúry Bhutánu a spoznať miestne obyčaje. Väčšina hostelov a hotelov sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií Paro, čo znamená, že návštevníci môžu ľahko preskúmať okolie bez toho, aby museli cestovať príliš ďaleko.

Medzi najluxusnejšie hotely v Paro patrí významný hotel Amankora. Tento luxusný hotel umiestnený v srdci údolia Paro ponúka svojim hostiam úžasné výhľady na okolitú krajinu. Väčšina izieb je zariadená v tradičnom bhutánskom štýle a ponúka plný komfort. Hostia môžu využívať nespočetné množstvo služieb, ako napríklad masážne salóny, bazény a wellness zóny. Hotel Amankora je určený pre tých, ktorí chcú zažiť okolitú prírodu a pokoj v pravom zmysle slova.

Okrem Amankora môžu návštevníci Bhutánu využiť aj iné luxusné hotely, napríklad Zhiwa Ling Hotel, ktorý je známy svojim moderným dizajnom a luxusnými zariadeniami. Tento hotel je situovaný v malebnom údolí Paro a ponúka svojim návštevníkom kúzlo a pohodlie.

V Paro môžete tiež nájsť bezpočetnú ponuku hostelov a lacných hotelov pre cestovateľov z rozpočtovými obmedzeniami. Hostely umožňujú cestovateľom stretnutie nových ľudí a zdieľanie skúseností a zážitkov. Rezervácie môžete nájsť na internete, ktorý poskytuje mnoho možností so skvelými recenziami od ostatných cestovateľov.

Ubytovanie v Paro je skvelým spôsobom, ako objaviť Bhután a zažiť jeho kultúru a tradície. Mesto Paro ponúka nielen nádherné výhľady na okolité hory a údolia, ale aj skvelé ubytovacie možnosti a luxusné hotely pre tých, ktorí túžia počas svojej dovolenky zažiť prvotriedne služby a komfort. Ak plánujete cestu do Bhutánu, určite by ste mali zvážiť pobyt v údolí Paro.


Letenka Bhután Paro


Bhután je malá ázijská země s unikátní kulturou a krásnou krajinou, kterou tvoří himalájské hory, zelené údolí, řeky a jezera. Jeho hlavním městem je Thimphu, které je vzácným příkladem moderní metropole, která si však zachovává tradiční bhútánskou kulturu.

Pro cestovatele, kteří touží po něčem speciálním, Bhután nabízí naprosto jedinečný zážitek. Pro cestu tam je vhodné využít letenku Bhután Paro, kterou zajistí několik leteckých společností.

Paro je jediné mezinárodní letiště v Bhutánu a leží asi 55 km západně od hlavního města Thimphu. Letiště je uzavřeno v noci a přistávat na něm je velmi náročné kvůli obtížným podmínkám v horské oblasti.

Letenky na Bhután se často musí kupovat předem, protože jsou velmi žádané. Pro vstup do země je potřeba mít platné vízum, které lze získat při příletu na letiště Paro. Vstup na území Bhutánu však není levný, neboť země vede politiku udržování nízkého počtu turistů, což je zřejmé z poplatků "turistického poplatku" (dnes přes 200 USD na den na osobu).

Nicméně, tuto životní spíše raritu stojí za to zažít. Země je úchvatné místo s unikátní kulturou a překrásným přírodním prostředím, které láká návštěvníky po celém světě.

Bhútán je zemí, kde se návštěvníci mohou podívat na netradiční architekturu, zahrát si tradiční hry, navštívit náboženské památky a být součástí různých slavností. Zkrátka, nabídky pro turisty jsou zde nekonečné a atmosféra je naprosto jedinečná.

Zkrátka, jestli hledáte něco unikátního, Bhután je pro vás tou správnou volbou. A co se týče cestování, neexistuje lepší volba, než získat letenku Bhután Paro a přiletět za tímto zvláštním a krásným zážitkem.


Počasie Bhután Paro


Bhután, malebná krajina v južnej Ázii, ktorá je obklopená vysokými horami a považovaná za posvätné miesto, ponúka neskutočne krásne a rôznorodé počasie. Najväčším a hlavným mestom Bhutánu je Paro, ktorý je často cieľom mnohých návštevníkov.

Paro, nachádzajúci sa v západnej časti krajiny, sa vyznačuje míľovými údoliami, zeleňou lúk, okázalými kláštormi a nádhernými budovami. Jeho geografická poloha, ležiaca vo výške približne 2 200 metrov nad morom, vytvára jedinečné a premenlivé počasie.

Počas leta, ktoré trvá od júna do augusta, Paro zažíva monzúny. Tieto monzúny prinášajú hojné zrážky a zamávať oblasťou, čo vedie k vysokým hladinám riek a jazier. Táto doba je charakterizovaná vysokou vlhkosťou, teplotami sa pohybujúcimi okolo 20-25 °C a častými dažďami. Je to však aj obdobie, kedy sa do Paro hrnú cestovatelia, aby si vychutnali zelenú krajinu a pestrobarevnú kvetinovú scénu.

Jeseň, ktorej trvá od septembra do novembra, je obdobím nádherných farieb. Príroda sa mení na zlaté, červené a hnedé odtiene, ktoré sa odrážajú v okolitých horách. Teploty v Paro sú príjemné a pohybujú sa od 15-20 °C. Je to čas, keď si môžete užívať jasné modré nebo a kryštálovo čisté rieky.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, prináša chladné počasie s teplotami približne od 10-15 °C. Toto obdobie je najvhodnejšie pre tých, ktorí túžia po snehu a zimných športoch, pretože niektoré časti Bhutánu sú pokryté snehom. Ráno a večer sú chladné, ale počas dňa teploty narastajú a poskytujú pohodlné podnebie na obdivovanie krásy Paro.

Na jar, od marca do mája, príroda v Paro ožíva. Brezy rozkvitajú, stromy sú plné rôznofarebných kvetov a vtáci ozývajú svoje spevy. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15-25 °C, čo umožňuje príjemné prechádzky po okolí a objavovanie miestnej kultúry.

Nezávisle od obdobia, kedy sa rozhodnete navštíviť Paro v Bhutáne, určite zažijete jedinečné počasie. Každé obdobie prináša svoje vlastné kúzlo a krásu. Nech už ste milovníkom dažďa, snehu či slnka, Paro vám ponúkne všetky tieto aspekty a zanechá vás ohromených svojou nádhernou prírodou a fascinujúcou krajinou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro


Bohužiaľ, nie som schopný poskytnúť Vám konkrétne a relevantné odpovede, keďže potrebujem viac informácií o Vašich požiadavkách a o tom, čo presne mám napísať. Ak mi poskytnete viac informácií, určite Vám pomôžem a pokúsim sa poskytnúť Vám čo najlepšie odpovede.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky