Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Phobjikha Valley Crane Festival

Počasie Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután je malebná krajina nachádzajúca sa v horskom pásme Himalájí. Patrí medzi najbujnejšie miesta na Zemi, kde sa stretávajú rôznorodé prírodné krásy. Bhután je domovom mnohých zvierat a vtákov, ktoré privádzajú každoročne do tohto krajinného rajského ostrova tisíce turistov. Jedným z najdôležitejších a najkrajších festivalov v Bhutane je Phobjikha Valley Crane Festival, organizovaný na počesť blízkosti ohrozených kraľovských žeriavov.

Phobjikha Valley je nádherne údolie ležiace v západnej časti Bhutánu. Toto údolie je domovom mnohých druhov vzácnych a ohrozených žeriavov. Každý rok počas zimnej sezóny sa sem vrátia kraľovské žeriavy, ktoré sa v lete presúvajú do chladnejších oblastí v lete. Ich vracajúci sa prílet je veľmi dôležitou udalosťou v kalendári Bhutánu a slávi sa na Phobjikha Valley Crane Festival.

Festival sa koná v januári a privádza do údolia tisícky návštevníkov z celého sveta. Jeho hlavným cieľom je zvýšiť povedomie o ochrane kraľovských žeriavov a prírodnej úžase Phobjikha Valley. Festival sa začína veľkolepým ceremoniálom, ktorým sa slávi prílet žeriavov. Miestni obyvatelia a turisti sú svedkami nádherného pohľadu na tisíce týchto elegantných vtákov, ktoré prichádzajú do údolia. Atmosféra je naplnená radostnou energiou a vzrušením.

Počas Phobjikha Valley Crane Festival sa okrem pohľadu na žeriavy organizujú aj rôzne tradičné kultúrne podujatia. Návštevníci majú príležitosť vidieť a zažiť tradičné tance, hudbu, spevy a remeslá Bhutánu. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí aj ochutnávka autentických miestnych jedál a návšteva bazáru s miestnymi remeselníkmi a obchodníkmi.

Okrem vlastných podujatí festival ponúka aj množstvo programov a prednášok na tému ochrany prírody a vtáctva. Odborníci z rôznych organizácií zdieľajú svoje poznatky o biológii kraľovských žeriavov a zdôrazňujú význam ich ochrany a udržateľného životného prostredia.

Phobjikha Valley Crane Festival je nielen skvelou príležitosťou na objavovanie úchvatnej prírody Bhutánu, ale aj na vytvorenie povedomia o ochrane ohrozených vtákov a ich životnom prostredí. Tento festival je jedinečnou udalosťou, ktorá prináša radosť a zážitky nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre všetkých návštevníkov, ktorí si prajú zažiť krásu a pokoj Phobjikha Valley.

Ak teda máte radi prírodu, vtáctvo a kultúru Bhutánu, nenechajte si ujsť možnosť zážitku na Phobjikha Valley Crane Festival, kde môžete zároveň vstúpiť do sveta divokých žeriavov a počuť príbehy o ich návrate do tohto úžasného kúta sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Bhutánu a Festivalu žeriavov v údolí Phobjikha:

1. Kedy sa koná Festiaval žeriavov v údolí Phobjikha?
Festival sa koná každoročne v novembri, väčšinou okolo 11. alebo 12. novembra.

2. Kde presne sa festival koná?
Festival sa koná v údolí Phobjikha v Západnom Bhutáne. Údolie sa nachádza asi 290 km na západ od hlavného mesta Thimphu.

3. Čo je hlavnou atrakciou festivalu?
Hlavnou atrakciou festivalu je prílet žeriavov počas migrácie. Tisíce žeriavov prichádzajú do údolia Phobjikha z Tibetského plošiny, kde strávili letnú sezónu. Ich prílet je považovaný za symbolický začiatok zimy a mnoho Bhutáncov verí, že príchod žeriavov prináša šťastie.

4. Prečo sa festival koná práve v údolí Phobjikha?
Údolie Phobjikha je jedným z hlavných zastávok na migračnej trase žeriavov. Toto unikátne prírodné prostredie, ktoré sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, poskytuje ideálne podmienky pre žeriavy počas zimovania.

5. Aké aktivity sa počas festivalu konajú?
Počas festivalu sa koná mnoho tradičných tancových predstavení, hudobných vystúpení a súťaží. Okrem toho je možné vidieť aj rôzne remeslá a miestne trhy, kde sa predávajú tradičné výrobky.

6. Aké je ideálne obdobie na návštevu Bhutánu a údolia Phobjikha?
Najlepším obdobím na návštevu Bhutánu a festivale v údolí Phobjikha je v chladnejších mesiacoch, čo zvyčajne spadá do obdobia od novembra do februára. Počas tohto obdobia môžete zažiť nádherný príchod žeriavov a tiež si vychutnať krásne zimné scenérie Bhutánu.

7. Je potrebné si vopred rezervovať lístky na festival?
Vzhľadom na popularitu tohto festivalu odporúčame si vopred rezervovať lístky. Je lepšie mať vopred zabezpečené ubytovanie a lístky na festival, pretože počet miest na festival je obmedzený.

8. Sú účastníkom festivalu povolené fotografie?
Áno, riadne povolenia na fotografovanie sa dajú získať a festival je otvorený aj pre turistov. Však je vždy vhodné rešpektovať miestnu kultúru a tradície pri fotografovaní.

9. Aké iné atrakcie môžem vidieť v blízkosti údolia Phobjikha?
V blízkosti údolia Phobjikha sa nachádza slávny kláštor Gangtey, ktorý stojí za návštevu. Taktiež môžete objavovať nádhernú prírodu a krásne turistické trasy, ktoré ponúka táto oblasť.

10. Ako sa dostanem do Bhutánu a údolia Phobjikha?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu, je letecky. Bhutánske medzinárodné letisko sa nachádza v Paro. Z Paro je ďalej možné cestovať smerom na západ do údolia Phobjikha prostredníctvom cestnej dopravy.


Ubytovanie Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhutánska dolina Phobjikha je známa svojou krásnou prírodou a jedinečnými zážitkami. Jedným z najpopulárnejších a najkrajších festivalov, ktoré sa v tejto oblasti konajú, je Phobjikha Valley Crane Festival. Tento festival neponúka len výnimočnú príležitosť obdivovať veľavravné žeriavovité vtáky, ale tiež ponúka celý rad kultúrnych a tradičných aktivít.

Každoročne v novembri sa vtáky z hôr Tibetu a Sibíri susedmi s Phobjikha Valley a migrujú sem v hromadách. Tieto ohromujúce vtáky, známe aj ako čierny kráľovský vták, sú ochránené zvieratá a Bhután ich považuje za svoje symboické stvorenstvo. Preto je tento festival takým veľkým podujatím.

Festival sa snaží osvetliť dôležitosť ochrany a ochrany prírody, a to najmä týchto ohrozených vtákov. Tvorí ho celý rad aktivít, vrátane prednášok o ochrane prírody, diskusií s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú súčasťou projektov na ochranu vtákov, a rôznych prehliadok vtákov a chrániacich oblastí.

Tí, ktorí sa zúčastnia festivalu, majú jedinečnú príležitosť pozorovať tieto majestátne vtáky a ich hniezda bez toho, aby ich rušili. Taktiež je to skvelá príležitosť obdivovať ich úžasné tance a fyzické prejavy, ktoré sú jedinečné pre tieto druhy.

Miesto festivalu, Phobjikha Valley, je tiež samotné oázou krásy. Táto údolná oblasť, obklopená horami a zelenou krajinou, je snom pre každého, kto sa zaujíma o prírodu a jej krásu. Festival zahŕňa aj tradičnú hudbu, tanec a spevy, ktoré vám ponúknu dokonalú pohľadnicu z bhutánskej kultúry a tradícií.

Bhutánska kuchyňa je tiež jednou z najatraktívnejších stránok tohto festivalu, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a nápoje. Mali by ste si určite vyskúšať ťukhung, ktorý je typickým jedlom tejto oblasti. Taktiež nezabúdajte skúsiť tai tui, tradičný tipický nápoj Bhutánu.

Phobjikha Valley Crane Festival je svietidlom do jednej z najkrajších častí Bhutánu. Slúži nielen na ukážku krásy vtákov, ale aj na osvetlenie nutnosti ochrany prírody a jedinečných druhov, ktoré ju obývajú. Ak máte radi prírodu a kultúru, určite si túto nádhernú udalosť nepremeškajte.


Dovolenka Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután je malá krajina nachádzajúca sa v Himalájach, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, scenériou a unikátnymi zážitkami. Jedným z najpopulárnejších a fascinujúcich udalostí, ktoré by ste mali zažiť, je Festival žeriavov v doline Phobjikha.

Dolina Phobjikha, ležiaca vo vnútrozemí Bhutánu, je domovom ohrozenej žeriavovej populácie. Tieto vzácne vtáky, známe aj ako čierne krásky, každoročne migrujú z Tibetu na svoje zimovanie do tejto úžasnej doliny. To je tiež miesto, kde sa koná slávnostný Festival žeriavov, ktorý priláka množstvo návštevníkov z celého sveta.

Phobjikha Valley Crane Festival je organizovaný s cieľom oslavovať a chrániť tieto krehké a ohrozené vtáky. Festival sa zvyčajne koná na začiatku novembra, keď sú žeriavy najaktívnejšie. To je tiež perfektný čas na návštevu Bhutánu, pretože počas tejto doby je počasie krásne a teplota je príjemná.

Počas festivalu sa koná množstvo rôznych aktivít a podujatí, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať a zažiť kultúru a životné prostredie Bhutánu. Medzi tieto aktivity patrí tradičné hudobné vystúpenia, tancovanie v tradičných krojoch, umelé žeriavovanie, prehliadka dedín a pamätihodností v okolí, a samozrejme, sledovanie žeriavov v ich prirodzenom prostredí.

Jedným z najúžasnejších zážitkov, ktoré festival ponúka, je možnosť sledovať žeriavy pri ich tanci. Tieto vtáky prechádzajú do zvláštneho tanca, známeho ako "jigmé". Ich hlasné volanie a šírenie krídel vytvárajú úchvatný zvuk a pohyb, ktorý vzrušuje všetkých pozorovateľov.

Okrem sledovania a fotografovania žeriavov, návštevníci sa môžu tiež dozvedieť viac o druhoch a ekosystéme v tomto regióne. Počas festivalu sú k dispozícii informačné stánky s odborníkmi, ktorí poskytnú zaujímavé fakty a informácie o týchto vzácných vtákoch.

Festival žeriavov je tiež príležitosťou na ochutnanie tradičnej bhutánskej kuchyne, ktorá je známa svojou pikantnosťou a chuťou. Návštevníci si môžu vychutnať jedinečné jedlá, ako je kremenko, tibetské fondue a početné miestne pochúťky.

Dolina Phobjikha je nielen domovom pre žeriavy, ale aj pre niekoľko dôležitých budhistických kláštorov a chrámov. Návštevníci by mali využiť túto príležitosť a preskúmať tieto sväté miesta, kde môžu byť svedkami miestnych modlitieb a rituálov.

Festival žeriavov v Phobjikha Valley je príležitosťou na jedinečný zážitok, ktorý vám poskytne pohľad do jedného z najohrozenejších a najkrajších miest na svete. Je to príležitosť spojiť sa s prírodou, objaviť nové kultúry a spoznať fascinujúce vtáky. Ak chcete zažiť niečo nezvyčajné a nezabudnuteľné, Bhután a jeho Festival žeriavov v Phobjikha Valley sú tou správnou voľbou.


Letenka Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután je ostrovom pokoja a klidu, ktorý je plný čarovných scenérií a ľudí s priateľským srdcom. Táto krajina s vysokými vrchmi a nádhernými údoliami potom není ničím novým, ale Pokračujúce sviatky používané v kultúre Bhutánu sú jedinečné.

Jedným z takých sviatkov je Phobjikha Valley Crane Festival, ktorý sa koná každoročne v novembri v údolí Phobjikha Valley, ktoré sa nachádza na západnej strane krajiny. Tento festival je vyznamenaním slávnosti migrácie vzácneho druhu života - páveľ kostnej bielokrídlej, ktorá pristane v jeho údolí v tomto období. Môžete tiež vidieť rôzne druhy vtákov, rýb a zvierat, ako aj miestne folklórne tance.

Ponúka to jedinečnú príležitosť pre návštevníkov pamätajúci napríklad prišli vidieť tuto nádheru a závisíť na nesmiernom množstve vtákov, ktoré sa zhromaždia na tomto mieste. Všetci sú pozvaní podporovať uchovanie miestneho ekosystému a zvýšiť informovanosť o bielokrídlej páveli a iných druhov vtákov a zvierat. Navyše, festival dáva príležitosť miestnym dedinám predávať svoje výrobky, jedlo a iné krásy - čo znamená, že návštevníci môžu ochutnať tradičnú Ghoan Kho, ktorá je bhutánskou specialties.

Aby ste sa mohli zúčastniť Phobjikha Valley Crane Festival, musíte mať platnú víza a letenku do Bhutánu. Víza sa dajú získať len priamo od bhutánskych orgánov a samotné údolie je ďaleko od hlavného mesta Thimphu, takže je potrebné správne naplánovanie cesty.

Zhrnutím, návšteva Phobjikha Valley Crane Festival je jednou z najkrajších a najúžasnejších skúseností, ktoré sa vám môže stať v Bhutáne. Môžete vidieť krásu vtákov asi za jedenásť dolárov, ktoré vstup na festival stojí a získať poznatky o kultúre Bhutánu a jeho prírode. Takže neváhajte a postavte sa na spoločnú cestu do krajiny čistého vzduchu, nezáviduteľnej scenérie a prekrásnych vtákov.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky