Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


1. Čo je Taktsang kláštor?
Taktsang kláštor, známy aj ako Tiger's Nest, je budhistický kláštor na skalných útesoch v Bhutáne.

2. Kde sa nachádza Taktsang kláštor?
Taktsang kláštor sa nachádza v údolí Paro v Bhutáne.

3. Ako sa môžem dostať do Taktsang kláštora?
Kláštor je možné dosiahnuť pešo, jazdom na koni alebo helikoptérou.

4. Aké je vzdialenosti a trvanie výstupu?
Trvanie výstupu na Taktsang kláštor trvá približne 4-5 hodín s rôznymi obťažnosťami.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Taktsang kláštora?
Najlepším obdobím na návštevu kláštora je od marca do mája a od septembra do novembra.

6. Aké sú vstupné poplatky do Taktsang kláštora?
Vstupné poplatky do kláštora sú 500 ngultrumov pre miestnych a 1200 ngultrumov pre zahraničných návštevníkov.

7. Koľko času potrebujem na návštevu kláštora?
Väčšina návštevníkov strávi v kláštore približne 2-3 hodiny.

8. Môžem fotografovať v kláštore?
Áno, fotografovanie je povolené v mnohých častiach kláštora, ale nie vo vnútri chrámov.

9. Ako sa mám obliecť do kláštora?
Navštívenie kláštora si vyžaduje náležité oblečenie, ktoré zahŕňa zakrývanie ramien, nohy až po kolená a odporúča sa mať na sebe značne konzervatívne oblečenie.

10. Dá sa v kláštore občerstviť alebo nakúpiť suveníry?
Áno, v areáli kláštora sú dostupné miesta na občerstvenie a suveníry.


Dovolenka Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhután je malá, veľmi veľmi zvláštna krajina v juhovýchodnej Ázii. Táto malá krajina, ktorá sa skrýva v hlbine pohoria Himaláje, je známa tým, že dokáže ponúknuť turistom jedinečné zážitky. Jedným z takých zážitkov je aj návšteva kláštora Taktsang Monastery, ktoré sa nachádza v horách nad údolím Paro.

Taktsang Monastery, lepšie známy ako Tiger's Nest, je jedným z najvýznamnejších náboženských miest Bhutánu. K tejto svätej lokalite vedie cesta, ktorá zahŕňa krátky výšľap do pohoria a posledné kroky sú podniknuté po schodoch vytesaných do skalnej steny. Počas tejto cesty si prejdete okolo krásnych horských scenérií a lesnej krajiny, kde si uvedomíte, prečo je Bhután nazývaný "Krajina hmatateľnej spirituality".

Ako názov napovedá, Taktsang Monastery bol postavený na odľahlom mieste uprostred horskej prírody a jeho pôvod sa datuje do 8. storočia. Miesto, kde bol kláštor postavený, sa považuje za miesto, kde sa objavil Guru Rinpoché, zakladateľ tibetského budhizmu. Toto miesto sa stalo svätým miestom a bolo miestom pravidelných modlitebných obradov a duchovných stretnutí.

Kláštor bol dokončený v rokoch 1692 a stal sa kultovým miestom pre budhistických veriacich. Taktsang Monastery je vlastne zoskupením rôznych chrámov a svätyň, ktoré sa nachádzajú na rôznych úrovniach skalných stien. Najvýznamnejšou pamiatkou je samotný kláštor, ktorý je postavený na 900-metrovom útese. Kláštor je obklopený skalnými stenami a leží nad údolím rieky Paro.

Navštívenie Taktsang Monastery je príležitosťou na spoznanie budhistickej kultúry a duchovných tradícií Bhutánu. Čakajte na pocit, že ste sa dostali na miesto, kde čas stojí. Taktsang Monastery je obklopený tichom a pokojom, ktoré sa zdajú byť príznačné pre náboženské miesta. Z kláštora sa ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu, ktorá je plná zelene a ľudí, ktorí robia na poliach a pasú zvieratá.

Taktsang Monastery je jedným z najkrajších a najpôsobivejších prírodných záznamov v Bhutáne. Navštívenie tohto náboženského miesta ponúka obdivuhodný pohľad na úchvatné scenérie a umožňuje návštevníkom prísť do kontaktu s inými kultúrami a náboženskými tradíciami. Taktsang Monastery sa stal pravdepodobne najnavštevovanejším miestom Bhutánu a zároveň aj jedným z najviac obdivovaných miest v celom Ázijskom kontinente. Určite by ste si toto miesto nemali nechať ujsť pri návšteve Bhutánu.


Letenka Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhutánske kláštor Taktsang, známy tiež ako Tiger's Nest, je jedným z najikonickejších a najúchvatnejších miest na svete. Nachádza sa vysoko v horách Paro, Bhután a predstavuje unikátny a pokojný duchovný zážitok pre každého, kto sa sem vyberie.

Taktsang je postavený na strmých skalných stenách v nadmorskej výške 3 120 metrov, čo robí z cesty sem náročný výstup. Aj keď to môže trvať približne dve hodiny, je to bezpochyby dobrodružná a vzrušujúca cesta. Počas výstupu si turisti môžu vychutnať krásne výhľady na okolitú prírodu, zároveň ako na kláštor, ktorý sa zdá ako zázrak, zavesený a zdobený vysoko na skale.

História tohto kláštora siaha až do 8. storočia, keď bol založený Guru Rinpoche, zakladateľ tibetskej buddhistickej školy Nyingmapa. Podľa legendy, Guru Rinpoche sedel na tomto mieste na zadku tigra, z ktorého vzišlo aj meno Tiger's Nest. Považuje sa za jedno z najposvätnejších miest v Bhutáne a je dôležitým miestom pútnikov.

Kláštor je postavený v tradičnom bhutánskom štýle architektúry s detailne zdobenými zlatými stupami a farebnými freskami. Okrem hlavného chrámu, kde sa modlíme k obrovskému soche Guru Rinpocheho, je na mieste aj niekoľko malých chrámov, budhistických oltárov a meditačných miestností, kde sa duchovní vyhľadávajú kľud a vnútorný pokoj.

Taktsang je nie len duchovné miesto, ale aj prírodné zázrak. Jeho umiestnenie na okraji hory a úchvatná panoráma na okolitú krajinu robí z tohto miesta fotografický raj. Turisti môžu vychutnať krásne výhľady na modré oblohy, zelené hory a rozsiahle údolia.

Cesta k Tiger's Nest nie je jednoduchá, ale je to iste stojí za to. Okrem duchovného posolstva, ktorého sa turisti môžu dotknúť, sa môžu tiež pripojiť ku skupine pútnikov, ktorí tu dochádzajú každý deň. Strmosť cesty a zdanlivo nehynúca cesta nás učia trpezlivosti, odhodlaniu a sebasilou, čo sú kľúčové hodnoty buddhizmu.

Pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť, ktorá posilní dušu a otvorí srdce, Tiger's Nest je miestom, ktoré nesmú vynechať. Je to symbol Bhutánu, krajiny, ktorá sa stala synonymom duchovného zážitku a vnútorného pokoja. Je to miesto, kde sa zrkadlia krása prírody a náboženské oddanie.

Pre tých, ktorí sú ochotní zdolať strmú cestu a premáhať prekážky, Tiger's Nest je útekom od každodenných starostí a ukazuje nám, že skutočné šťastie a duchovná spokojnosť môžeme nájsť i vo vnútri samých seba.


Počasie Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhután je malebná krajina ležiaci v južnej Ázii, známa svojou bohatou kultúrou, budhistickými kláštormi a nádhernou prírodou. Jedným z najznámejších miest v Bhutáne je Taktsang kláštor, ktorý sa nachádza v údolí Paro. Tento kláštor je tiež známy pod menom Tiger's Nest (Tigrov hniezdo) kvôli svojej malebnej a dramatickej lokalite.

Taktsang je postavený na okraji strmého útesu vo výške 3120 metrov nad morom, nad údolím Paro. Stavba kláštora bola dokončená v roku 1692, no legenda hovorí, že sem prišiel indický guru Padmasambhava na tigroviom chrbte v 8. storočí, aby tu meditoval. Preto je toto miesto považované za posvätné.

Jedným z faktorov, ktoré treba zohľadniť pri návšteve Taktsang kláštora je počasie. Bhután má kontinentálne podnebie, so suchým obdobím od novembra do marca a monzúnnym dažďovým obdobím od júna do septembra. Najlepšie obdobie na návštevu kláštora je počas suchého obdobia, najmä od apríla do mája a od septembra do novembra. V týchto mesiacoch je počasie relatívne stabilné s miernejšými teplotami a menej dešťovými zrážkami.

Počas leta, najmä v júni a júli, prichádza do Bhutánu monzún. V tomto období prichádzajú silné dažďové zrážky a niekedy aj sneženie, čo môže zahnať návštevníkov do interiéru kláštora. Teploty sa tiež môžu v lete výrazne líšiť, pričom v niektorých oblastiach môžu byť vysoké teploty, zatiaľ čo iné oblasti môžu byť chladnejšie kvôli vyššej nadmorskej výške.

Pri návšteve Taktsang kláštora je dôležité mať na pamäti výškovú nadmorskú výšku, pretože niektorí návštevníci môžu mať ťažkosti s adaptáciou na túto výšku. Je dôležité dostatočne hydratovať sa a zohľadniť individuálne schopnosti, ak plánujete vyššiu nadmorskú výšku.

Pri vstupe do kláštora je povinné mať pokojné oblečenie a obuv, pretože ide o posvätné miesto. Je dôležité rešpektovať miestne zvyky a tradície, aby sme si zachovali atmosféru duchovnosti a pokoja.

Napriek možnosti nestabilného počasia a výzvam pri návšteve, návšteva Taktsang kláštora je jedinečným zážitkom, ktorý si určite treba vychutnať. Krásna scenéria, výnimočná architektúra a duchovná atmosféra robia z tohto miesta unikátne miesto na návštevu. Nech už je počasie akékoľvek, Taktsang kláštor vám ponúka možnosť nazrieť do bohatstva bhutánskej kultúry a duchovného dedičstva.

Okrem návštevy kláštora si určite nezabudnite vychutnať aj ostatné krásy Bhutánu, ako je jeho horská krajina, budhistické svätynne, tradičné festivale a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Bhután je miesto, kde sa môžete cítiť ako v inej ére a Taktsang kláštor je len jedným z mnohých klenotov, ktorými je táto krajina zdobená.


Ubytovanie Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Taktsang Monastery, známy aj ako Tiger's Nest, je ikonické a nádherné miesto na ubytovanie nachádzajúce sa v krásnom kraji Bhutánu. Je to jeden z najvyšších kláštorov v tejto krajine a považuje sa za jedno z najposvätejších miest budhizmu.

Kláštor Taktsang je zavesený na skalnom útese v nadmorskej výške takmer 3 000 metrov nad Thimphu, hlavným mestom Bhutánu. Jeho nádherná architektúra a pozícia, ktorá ponúka úchvatné výhľady na údolie Paro, ho robia jedným z najfotogenickejších miest na svete.

Cesta k tomuto úžasnému ubytovaniu nie je jednoduchá, ale určite stojí za to. Zvyčajne trvá asi tri hodiny prechod zo základne kopca až k samotnému kláštoru. Túra k Tiger's Nest je náročná a vyžaduje si primeranú fyzickú kondíciu. Miestne sprievodcovia však sú k dispozícii a pomôžu vám navigovať po celej trase.

Počas trasy na vrchol kopca sa turisti dostanú k veľkolepej hornej bráne s povestným tigrom vytetovaným v blízkosti. Toto je miesto, kde by ste mali vložiť svoje kamene plné dobrých želaní do malej hornej miestnosti, pretože sa tomu verí, že to prinesie šťastie a ochranu.

Po prechode bránou sa otvára nádherný pohľad na kláštor. Budete mať možnosť obdivovať jeho krásu a architektúru, ako sa vystríha zo strmých skalných stien. Kláštor má mnoho vzácnych budhínskych artefaktov a obrazov, ktoré sú obzvlášť dôležité pre obyvateľov Bhutánu.

Taktsang Monastery je nielen miestom náboženského významu, ale aj oblúbeným miestom pre turistov. Pre tých, ktorí sa rozhodnú zostať v jeho blízkosti, je k dispozícii niekoľko hotelov a ubytovní. Tieto miesta ponúkajú výhodnú polohu, aby ste si mohli vychutnať pokoj a ticho okolia, a zároveň byť dostatočne blízko, aby ste sa mohli pohybovať po kláštore a objavovať jeho krásy.

Čo sa týka jedla, v okolí Taktsang Monastery nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičné bhutánske jedlá a nápoje. Bhutánska kuchyňa je obohatená o množstvo bylín a korenín, ktoré dodávajú jedlám vynikajúcu chuť a arómu. Nezabudnite si vyskúšať momo, tradičné bhutánske knedličky plnené mäsom alebo zeleninou.

Ubytovanie v Taktsang Monastery je jedinečným zážitkom, ktorý kombinuje krásu prírody s náboženskou a duchovnou atmosférou. Keď zotrváte v tejto úžasnej lokalite, budete mať pocit, akoby ste sa dostali do iného sveta. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o duchovný rozvoj alebo jednoducho chcú zažiť niečo neuveriteľné, je Taktsang Monastery ideálnym miestom na pobyt.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky