Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Trashiyangtse

Dovolenka Bhután Trashiyangtse


Bhután, známy aj ako "raj na zemi", je malá krajina nachádzajúca sa v himalájskom pásme. Je to jedna z najmenej prehliadaných turistických destinácií na svete a ponúka návštevníkom úplne jedinečný zážitok. Vrátane oblasti Trashiyangtse, ktorá je skutočným skvostom Bhutánu.

Trashiyangtse, nachádzajúci sa východne od hlavného mesta Thimphu, je malým mestom obklopeným nádhernou prírodou. Svojim návštevníkom ponúka neporušenú a autentickú skúsenosť, ktorá je typická pre Bhután. Mesto je známe svojimi tradičnými remeslami a umením, ktoré sa datujú stovky rokov do minulosti.

Jedným z hlavných lákadiel Trashiyangtse je Yonphula, známy aj ako "Kvetný raj". Je to jedno z najkrajších miest v Kraji východných Bhutánov, kde môžete vidieť nekonečné polia kvitnúcich kvetov. Vrchol kvitnutia sa obvykle vyskytuje v období jari, keď sa celá dolina mení na farebnú oblohu kvetov. Je to úchvatné miesto pre milovníkov prírody a fotografie.

Okrem prírodných krás môžete v Trashiyangtse navštíviť aj niekoľko kláštorov a chrámov. Medzi najznámejšie patrí Gom Kora, kláštor z 17. storočia. Je to jedno z najdôležitejších pútnických miest Bhutánu a každý rok sem prichádzajú tisíce pútnikov a veriacich. Kláštor je zasadený na útese nad riekou, čo mu dodáva jedinečnú atmosféru.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o miestnu kultúru a remeslá, Trashiyangtse je miestom na návštevu. Môžete sa zúčastniť kurzov ľudových remesiel, ako je výroba tradičného krbu, farbenie tkanín alebo dokonca taktiež vyrábať tradičné drevené masky používané pri tanciach.

Kulinárska scéna Trashiyangtse je tiež veľmi zaujímavá. Môžete ochutnať tradičné jedlá Bhutánu, ktoré sú zvyčajne pikantné a plné chuti. Taktiež by ste nemali vynechať ochutnať domáce ryby a čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré sú pestované v miestnej oblasti.

Dovolenka v Trashiyangtse je ideálnou príležitosťou na útek z ruchu moderného sveta a objavenie krás a pokladov Bhutánu. Budete mať možnosť prežiť autentickú a prírodnú skúsenosť, ktorú nájdete len v tejto časti sveta. Nech ste turista túžiaci po prírode, kultúre alebo jednoducho tapeni v miestnej atmosfére, Trashiyangtse vás určite očarí svojou neopakovateľnou krásou a pohostinnosťou. Takže, ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, venujte Trashiyangtse v Bhutáne svoju pozornosť a nebudete sklamaní.


Letenka Bhután Trashiyangtse


Bhután Trashiyangtse: Skrytý poklad v himalájskom kráľovstve

Bhután, známy aj ako Zem hmlistých hôr a šťastia, je malá, ale fascinujúca krajina v Himalájach. Nachádza sa na východe Ázie, medzi susedmi Tibetom a Indiou. Bhután má ryze zachovanú kultúru a tradície, ktoré sú prepojené s buddhizmom, a má veľký dôraz na udržateľnosť a ochranu prírody. Trashiyangtse, jedno z najmladších okresov Bhutánu, je pravým skrytým pokladom tohto kráľovstva.

Cesta do Trashiyangtse nie je jednoduchá, ale určite stojí za to. Najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je pomocou leteckej dopravy. Letecká spoločnosť Bhutan Airlines ponúka priame lety z medzinárodného letiska v Paro do Trashiyangtse. O tejto destinácii sa toho však veľa nevie, čo z nej robí takmer nedotknutý raj pre cestovateľov.

Trashiyangtse sa nachádza v prekrásnom údolí, obklopenom zelenými hájmi a kopčekmi. Je známe tým, že ponúka možnosť objaviť autentické a nezovšednené stránky bhutánskej kultúry a tradícií. V okolí nájdete mnoho budhistických kláštorov a svätých miest, kde môžete zažiť unikátnu spiritualitu a pokoj. Krajina je tiež domovom mnohých remeselníkov a umeleckých dielní, kde si môžete kúpiť tradičné ručne vyrábané produkty, ako sú tkaniny, drevené rukotvoriny a keramika.

Jednou z najdôležitejších atrakcií v Trashiyangtse je budhistický kláštor Kanglung, ktorý je jedným z najstarších kláštorov v Bhutáne. Tento kláštor je známy svojou bohatou kultúrou a veľkoleposťou. Môžete navštíviť kláštornú školu, kde sa mladí mnísi učia o budhizme, a dokonca sa zapojiť do ich meditačných sedení. Prechádzka po kláštornom komplexe vám umožní vidieť nádherné murálske maľby a štíhlou architektúru typickú pre bhutánske kláštory.

Ak ste prírodovedca alebo obdivovateľ prírody, Trashiyangtse je miestom, ktoré nemôžete ignorovať. V okolí sa nachádza národný park Bumdeling, domov mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane ohrozených druhov. Môžete sa vydať na prechádzku po prekrásnych trekoch a stráviť noc v jednom zo zaujímavých stanovísk. Okrem toho môžete navštíviť aj jazero Khaling, ktoré je obľúbeným miestom na rybolov a odpočinok.

Pre tých, ktorí majú radi adrenálínové športy, Trashiyangtse ponúka možnosť raftingu na rieke Kholongchhu. Táto rieka je známa tým, že má rôzne stupne obtiažnosti, čo z nej robí ideálne miesto pre každého od začiatočníka po zdatného raftera.

Trashiyangtse je miestom, ktoré na vás zanechá nezmazateľný dojem. Jeho kombinácia autenticity, prírodných krás, kultúry a tradícií ho robí výnimočným cestovateľským cieľom. Keď si objednáte letenku Bhutan Airlines do tejto malebnej destinácie, pripravte sa na objavovanie skrytého pokladu v magickom kráľovstve Bhutánu.


Počasie Bhután Trashiyangtse


Bhután, ako jeden z najmenších štátov na svete, sa nachádza v juhozápadnej Ázii. Krajina je známa svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a náboženskou tradíciou. Jedno z kúskov tohto bohatstva je aj oblasť Trashiyangtse, ktorá sa nachádza východne od hlavného mesta Thimphu.

Počasie v Bhutáne je ovplyvnené vysočinským podnebím. Oblasť Trashiyangtse je situovaná vo výškach medzi 1 500 a 3 500 metrov nad morom a je známa svojím chladným a suchým počasím. Rok sa tu delí na päť ročných období: jarnú, letnú, dažďovú, jesennú a zimnú sezónu.

Jarné obdobie, ktoré trvá od marca do mája, je charakterizované miernymi teplotami a mierne suchým počasím. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, čo je pre väčšinu ľudí príjemné. Oblasť kvitne farbami kvetov a prebúdzajúcou sa prírodou.

Letným obdobím, od júna do augusta, je oblasť zasiahnutá monzúnovými dažďami. Tieto dažde sú časté, intenzívne a dlhodobé. Teploty zostávajú stále miernymi, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi približne 25 stupňov Celzia. V lete je oblasť veľmi zelená a kvitnú tu rôzne druhy flóry.

Dažďové obdobie, od septembra do októbra, je obdobím pomerne suchého počasia. Teploty sú stále miernymi, no začínajú klesať. Práve v tomto období začína byť vhodné počasie pre turistov navštevujúcich oblasť.

Jesenný čas, od novembra do decembra, je obdobím chladného počasia a nižších teplôt. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 5 do 15 stupňov Celzia. Je to tiež obdobie sucha a mierneho vetra.

Zimné obdobie, od januára do februára, je najchladnejším obdobím v Trashiyangtse. Teploty sa pohybujú okolo bodu mrazu a sú občasnými snehovými zrážkami. Turisti sa môžu tešiť na scenériu pokrytú bielym snehom, keďže v zime klesá počet návštevníkov.

Počasie v Bhutáne v oblasti Trashiyangtse je rôznorodé a závisí od ročných období. Bez ohľadu na ročné obdobie, každý návštevník sa môže tešiť na krásu prírody a jedinečnú kultúru Bhutánu.


Ubytovanie Bhután Trashiyangtse


Bhután je krajina, ktorá je známa svojou pestrou kultúrou, nádhernou prírodou a blahobytom. Mesto Trashiyangtse, nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti krajiny, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Bhutáne. Toto mesto ponúka úžasné možnosti ubytovania, ktoré sú vhodné pre každého návštevníka.

Ak plánujete navštíviť mesto Trashiyangtse, máte na výber z rôznych druhov ubytovania. Jednou z možností je pobyt v tradičných bhutánskych domčekoch, známych ako "farmské domy". Tieto domčeky sú obklopené zelenou prírodou a ponúkajú jedinečný pohľad na okolitú krajinu. Majitelia týchto domčekov vás privítajú s otvorenou náručou a poskytnú vám pohodlné ubytovanie, ktoré je prirodzené a autentické.

Pre tých, ktorí preferujú moderné a luxusné zariadenia, mesto Trashiyangtse ponúka niekoľko hotelových komplexov rôznej kategórie. Tieto hotely zdobia krásne izby so všetkými zariadeniami a vybavenie, ako je kúrenie, televízia, klimatizácia a minibar. Okrem toho môžete v týchto hoteloch využívať aj reštaurácie, bazény, spa a iné zariadenia na oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí majú radi niečo trochu medzi tradičným ubytovaním a modernými hotelmi, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v penziónoch alebo hostinoch. Tieto ubytovacie zariadenia sú známe miestnym pohostinnosťou a starostlivosťou o hostí. Majitelia sa budú starať o všetko, čo budete potrebovať počas vášho pobytu a ponúknu vám autentickú atmosféru Bhutánu.

Okrem bežného ubytovania v hoteli alebo dome sú k dispozícii aj ďalšie možnosti, ako napríklad kemping. Ak ste dobrodružný typ a radi strávite noc v prírode, potom môžete vybrať jedno z mnohých kempov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Trashiyangtse. Tieto kempy ponúkajú všetky potrebné zariadenia, ako sú sprchy, toalety a grilovanie, a umožnia vám zažiť jedinečný zážitok z nočovania pod hviezdnou oblohou v bhutánskej prírode.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, mesto Trashiyangtse vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. Budete mať možnosť spoznať miestnu kultúru, ochutnať tradičné jedlá a obdivovať krásu prírody. Bez ohľadu na to, čo preferujete, určite veľmi rýchlo oceníte pohostinnosť miestnych obyvateľov a ich oddanosť kultúre a dedičstvu tohto úžasného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Trashiyangtse


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Hlavným mestom Bhutánu je Thimphu.

2. Ktorá je najväčšou riekou v Bhutáne?
Najväčšou riekou v Bhutáne je rieka Manas, ktorá tiež tvorí hranicu s Indiou.

3. Aký je dôležitý náboženský symbol Bhutánu?
Dôležitým náboženským symbolom Bhutánu je tigri oko, ktoré je prítomné na väčšine budhistických štruktúr a stavieb.

4. Koľko ľudí žije v Trashiyangtse?
Podľa posledného sčítania obyvateľstva z roku 2017, v Trashiyangtse žilo približne 13 000 obyvateľov.

5. Aké je hlavné odvetvie hospodárstva v Trashiyangtse?
Hlavným odvetvím hospodárstva v Trashiyangtse je poľnohospodárstvo a chov dobytka. Miestni obyvatelia sa zaoberajú aj remeselnou výrobou, ako je napríklad výroba keramiky.

6. Aké turistické atrakcie sú v Trashiyangtse?
V Trashiyangtse môžete navštíviť budhistický kláštor Gom Kora, kde sa každoročne koná veľká budhistická slávnosť. Ďalšou turistickou atrakciou je aj Naktshang Lhakhang, malý chrámový komplex so vzácnymi freskami a sochami.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Trashiyangtse?
Najlepší čas na návštevu Trashiyangtse je od októbra do decembra, kedy je tam suché obdobie a teploty sú príjemné. V tomto období môžete zažiť aj tradičné festivaly a podujatia.

8. Ako sa dostanem do Trashiyangtse?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Trashiyangtse je lietadlom z Paro alebo Guwahati v Indii do letiska v Trashigang. Z letiska je potom možné pokračovať cestou autom alebo verejnou dopravou.

9. Aké sú hlavné jedlá v Trashiyangtse?
V Trashiyangtse sa najčastejšie konzumujú tradičné bhutánske jedlá, ako je napríklad "ema datshi" (paprika vyrábaná s syrom) a "suja" (tradičný čaj s maslom).

10. Čo je známe v Trashiyangtse?
Trashiyangtse je známe pre svoju bohatú kultúru, tradičné remeslá a prírodnú krásu. Mnoho ľudí sem prichádza kvôli turistickej atraktivite a autentickému bhutánskemu zážitku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky