Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bielorusko Braslav Lakes National Park

Počasie Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko Brazlav Lakes National Park je jedným z najkrajších prírodných území na Bielorusku. Nachádza sa na severe krajiny v okolí mesta Braslav a zahrnuje rozsiahle jazerá a vrchy obklopené bohatou faunou a flórou.

Počasie v Brazlav Lakes National Park môže byť prekvapivo premenné v závislosti od ročného obdobia. V lete sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, ale môže prísť aj k horúčavám s teplotami cez 30 stupňov. Letné mesiace sú zvyčajne suché, ale môžu sa vyskytnúť aj búrky a studené fronty.

Jesenné a jarné mesiace sú na severe Bieloruska obvykle zmiešané s daždivými dňami a chladnejšie teploty. V zime je krajina pokrytá snehom a teploty klesajú na -10 až -20 stupňov Celzia. Napriek tomu však mnoho turistov radi cestuje do oblasti počas zimy, aby si užili krásy zasneženej krajiny a zimné športy, ako je napríklad bežkovanie a lyžovanie.

V Brazlav Lakes National Park nájdete bohatú faunu a flóru. Medzi zaujímavé zvieratá v okolí patrí napríklad rys, jeleň, zajačik a diváci. V jazerách sú zasa početné ryby vrátane pstruhov a lososov. V lete sa park návštevníkov presýti množstvom druhov motýľov, zatiaľ čo v jesenných mesiacoch je krajina oblečená do zlatého lístia.

Celkovo je Brazlav Lakes National Park nádherným miestom na návštevu počas celého roka - nech už preferujete horúce letné dni, zlatú jesennú nádiu alebo zimné zimy. Ak hľadáte pravú prírodu a chcete sa pohybovať v oázach pokoja, Brazlav Lakes National Park určite stojí za to navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Braslav Lakes National Park


Otázka: Aké je vstupné do Národného parku Braslav Lakes v Bielorusku?
Odpoveď: Vstup do Národného parku Braslav Lakes je bezplatný.

Otázka: Aké aktivity a atrakcie ponúka Národný park Braslav Lakes?
Odpoveď: V Národnom parku Braslav Lakes sa nachádza mnoho jazier, riek a kanálov, ktoré ponúkajú možnosti na rybolov, kajakárstvo, plachtenie a člnkovanie. Je tu tiež mnoho turistických trás a cyklochodníkov, na ktorých sa môžete prechádzať alebo cyklovať a obdivovať krásne prírodné scenérie.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Braslav Lakes v Bielorusku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku závisí od vašich preferencií. Letné mesiace sú obvykle najrušnejšie, ale ponúkajú najviac možností na vodné aktivity. Na jeseň sa môžete tešiť na krásne farebné lístie a menej turistov. V zime tu môžete vyskúšať ľadové rybolov a zimné športy.

Otázka: Kde sa nachádzajú ubytovacie zariadenia v Národnom parku Braslav Lakes?
Odpoveď: V Národnom parku Braslav Lakes sa nachádza niekoľko turistických stredísk, kempov, chatiek a privátnych penziónov. Je potrebné si ubytovanie rezervovať vopred.

Otázka: Ktoré jazerá v Národnom parku Braslav Lakes sú najkrajšie?
Odpoveď: Každé jazero v Národnom parku Braslav Lakes má svoje čaro a krásu. Najviac turistov obvykle privádza jazero Strusta, Molochnoje a Nespichanskoe.


Dovolenka Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko - Tajomstvá v Braslav Lakes National Park

Ak hľadáte prírodu, ktorá vás ohromí svojou krásou a pokojom, Braslav Lakes National Park v Bielorusku je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Táto dovolenka vás prenesie do úplne iného sveta, kde sa môžete pohrať s prírodou a objaviť jej tajomstvá.

Braslav Lakes National Park sa nachádza na severe Bieloruska a je jedným z najviac fascinujúcich miest k obdivovaniu množstva sladkovodných jazier, malých riek, rašelinísk a nekonečných lesných oblasti. Rozloha 695 km² poskytuje dostatok priestoru pre prieskum a objavenie nových skvostov prírody.

Jazera sú hlavným ťahákom parku. Ich počet je tak veľký, že je ich takmer 30 – a vďaka tomu si Braslav Lakes National Park získal prezývku "krajina tisícich jazier". Každý z nich má svoje vlastné čaro a osobitosť, od hĺbky farieb až po kryštáľovo čistú vodu. Okrem toho sú tieto jazera domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a iných živočíchov, ktoré môžete pozorovať pri číhajúcej na brehu.

Keď navštívite Braslav Lakes National Park, nezabudnite si vziať skúter a preskúmať jeho rozmanitú prírodu. Môžete si prenajať loď alebo sa vydať na ryby a vychutnať si pohľad na okolitý pokoj a ticho. Ak preferujete pešiu turistiku, park ponúka množstvo vyznačených chodníkov, ktoré vedú cez šumivé lesy a okolo jazier.

Je tu však oveľa viac, čo Braslav Lakes National Park ponúka. Môžete navštíviť zámky, ako napríklad zámok Dynkovo a vidieť jeho pozoruhodnú architektúru zo stredoveku. Okrem toho môžete ochutnať miestne špeciality, ako je tradičný bieloruský chlieb - "palunčyki" a tiež si kúpiť typický ľudový umelecký remeselný tovar.

Ak hľadáte prírodné krásy a unikátne zážitky, Braslav Lakes National Park v Bielorusku je ideálnym miestom na dovolenku. Jeho nádherným jazerám, rozmanitým druhom rastlín a živočíchov, a neustále meniacim sa krajinným výhľadom vás určite nadchne. Takže si vezmite vreckový rozpočet a vyrazte na cestu do tejto prírodného raju.


Ubytovanie Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko je úžasná krajina so zelenými lúkami, riekami a jazerami. Braslav Lakes National Park ponúka návštevníkom neopakovateľný prírodný zážitok. Nachádza sa v severovýchodnej časti Bieloruska a zahrnuje viac ako 300 jazier, rieky a pralesy. Tento národný park je jedným z najkrajších a najväčších v Bielorusku a ponúka mnoho aktivít aj pre turistov.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto nádhernom prostredí, môžete zvoliť z niekoľkých možností. V parku samotnom sa nachádza niekoľko prímorských letovísk a chatových osád, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť svoj čas priamo v prírode. Jednou z prvých vecí, ktorú si všimnete, bude skutočnosť, že ponuka ubytovania je užšia, než by ste mohli očakávať, ale to pramení z toho, že národný park sa snaží zachovať čo najviac z jeho pôvodnej prírody.

Osada Druja je jednou z najobľúbenejších letovísk v parcí a je ideálnym miestom na pobyt s rodinou alebo s priateľmi. Ponúka ubytovanie v malých domčekoch s domácim vybavením, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti jazera. V dome nájdete sprchu, WC, kuchynský kút, jedálenský stôl a posteľ. Okolie chaty je plné zelene a je ideálne na stolovanie alebo piknikovanie, ale aj na grilovanie. V osade sú tiež k dispozícii vybavené reštaurácie, kde si môžete pochutnať na tradičných bieloruských jedlách.

Ak hľadáte luxusnejšie a pohodlnejšie ubytovanie, v parku sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov. Hotel Priozernyje uholki ponúka ubytovanie v izbách s klimatizáciou, minibarom a TV s plochou obrazovkou. Okolie hotela je nádherné, s výhľadom na okolité jazerá a parkový les. V budove sú tiež k dispozícii rôzne wellness služby, ktoré vás uvoľnia a zregenerujú.

Ak hľadáte tradičné bieloruské ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v agroturistických domoch. Tieto domy sú obklopené krásnou prírodou a v interiéri vás privítajú s tradicionálnym výzdobou, ktorá vám poskytne autentický zážitok z kultúry Bieloruska.

Výber ubytovania v Braslav Lakes National Park môže byť ťažký, ale rozhodne budete mať príležitosť zažiť neskutočný pobyt v neopakovateľnej prírode. Ak sa zaujímate o rekreačnú turistiku, rybolov, cykloturistiku alebo len o oddych a relax, národný park je miesto pre vás. Určite sa sem chceli vrátiť.


Letenka Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko je krajina bohatá na prírodné krásy a národné parky, medzi ktorými patrí aj Braslavské jazerá. Tento národný park sa nachádza v severozápadnej časti Bieloruska a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie a bohatstvo biodiverzity.

Ak chcete cestovať do tohto malebného kúta Bieloruska, je najlepšie zaobstarať si letenku do Bieloruska a navštíviť mesto Braslav. Mesto sa nachádza len asi 250 km od Minska, hlavného mesta Bieloruska, a je ideálnym východiskovým bodom pre návštevu národného parku.

Po príchode do mesta Braslav si môžete prenajať auto alebo využiť miestny dopravný systém, aby ste sa dostali do Braslavských jazier. Národný park sa rozprestiera na ploche 69 000 hektárov a tvorí ju viac ako 30 jazier. Jazera s najkrajším výhľadom a prístupom pre turistov sú Strusto, Drivyaty a Snudy.

V národnom parku sú dostupné rôzne možnosti, ak chcete utfittovať a užiť si prírodné krásy. Môžete si prenajať kajaky alebo člny a preskúmať okolité jazerá, ktoré sa prelínajú zozerami. Tí, ktorí majú radi rybolov, si môžu zakúpiť povolenie a vyskúšať si svoje zručnosti v jazere Sože.

Okrem toho, Braslavské jazerá sú domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín. V parku sa nachádza veľké množstvo vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako sú obrovníky a orly belasé. V letných mesiacoch môžete tiež natrafiť na bohato kvitnúce lúky a rastlinné druhy, vrátane mnohých druhov orchideí.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, mohli by ste navštíviť aj miestne múzeum v meste Braslav, kde sa dozviete viac o histórii regiónu a jeho bohatej kultúrnej dedičine.

Národný park Braslav Lakes ponúka návštevníkom unikátnu príležitosť vidieť a preskúmať bieloruský vidiek. Je to ideálne miesto na oddych a zrelaxovanie sa od ruchu veľkých miest. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom prírody, rybolovom alebo jednoducho hľadáte pokojné miesto na relaxáciu, letenka do Bieloruska a návšteva Braslavských jazier je určite stojí za to.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky