Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bielorusko Národný park Białowieża

Letenka Bielorusko Národný park Białowieża


Ak sa chystáte na dovolenku v Bielorusku a máte radi prírodu, určite by ste mali navštíviť Národný park Białowieża. Tento národný park sa nachádza v severovýchodnej časti Bieloruska, pri hranici s Poľskom. Je to najväčší a najzachovalejší prírodný park v celej Európe.

Národný park Białowieża bol založený v roku 1932 a nachádza sa na rozlohe takmer 150 000 hektárov. Park je domovom mnohých zvierat, vrátane rysa, vlka, losa a jeleňa. Najväčšou atrakciou parku sú však bizoni. Títo ohrození a vzácni zvieratá sa stretávajú len v niekoľkých miestach na svete, zatiaľ čo Národný park Białowieża ich má viac ako 800.

Okrem prechádzok a sledovania zvierat, návštevníci môžu tiež v parku navštíviť múzeum, kde sa dozvedia o histórii parku a jeho zvierat. Turisti si môžu prenajať aj horský bicykel alebo si prenajať kočík ťahaný koňom a prejsť po vyznačených cestách.

Ak sa chcete dostať do Národného parku Białowieża, najlepšou možnosťou je letenka do najbližšieho letiska, ktorým je letisko Brest, ktoré sa nachádza asi 100 km od parku. Po príchode na letisko si môžete prenajať auto a pokračovať do parku.

Plánovanie návštevy Národného parku Białowieża je najlepšie vopred, pretože park je veľmi populárny a obmedzený počet návštevníkov je povolený každý deň. Na navštívenie parku by ste si mali vyhradiť aspoň celý deň, aby ste mohli vidieť čo najviac zvierat a pochopiť, prečo je tento park taký dôležitý pre ochranu európskej fauny a flóry.

Vstupenky na správu parku si môžete zakúpiť pred návštevou cez ich webovú stránku alebo si ich zakúpite hneď pri vstupe do parku. Ceny sa líšia v závislosti od toho, či sa jedná o dospelých alebo deti a taktiež závisia od toho, či chcete kúpiť vstupenku pre krátkodobú alebo dlhodobú návštevu.

Národný park Białowieża je skutočne jedinečným miestom a určite stojí za to navštíviť tento krásny park v centre Európy. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ochranu prírody, históriu a zvieratá je to miesto, ktoré by nemali vynechať. Navštívte ho a uvidíte, že sa po tomto výlete budete cítiť nabitý energiou a s pocitom, že ste prežili jeden z najlepších prírodných zážitkov vo svojom živote.


Dovolenka Bielorusko Národný park Białowieża


Bielorusko, krajina s bohatou históriou a unikátnou prírodou, ponúka množstvo možností na relaxačnú dovolenku. Jedným z najobľúbenejších miest medzi návštevníkmi je národný park Białowieża, ktorý sa nachádza na hranici medzi Bieloruskom a Poľskom.

Národný park Białowieża je jedným z najstarších a najväčších pralesov v Európe. Tento prírodný raj je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov, vrátane najväčšej európskej zveri - európskeho bizona. Je to jedno z posledných miest, kde môžete vidieť týchto obrovských zvierat vo voľnej prírode.

Park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vás zavedú priamo do srdca pralesa a umožnia vám objaviť jeho krásy. Môžete sa vydať na prechádzku po značených chodníkoch alebo si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám ukáže najkrajšie miesta parku a podelí sa o zaujímavé informácie o jeho histórii a biodiverzite.

Jednou z najpopulárnejších aktivít v parku je jazda na koňoch. Existuje niekoľko miestnych stajní, kde si môžete prenajať koňa a preskúmať okolie s miestnym sprievodcom. Táto aktivita je vhodná pre každého, nielen pre skúsených jazdcov. Budete mať možnosť objaviť krásu neďalekých jazier a lesných cestičiek.

Návšteva národného parku Białowieża vám tiež poskytne príležitosť zoznámiť sa s miestnou kultúrou a históriou. V blízkosti parku sa nachádza Białowieżský palác, ktorý bol kedysi letnou rezidenciou kráľa Polska a Litvy. Dnes sú tu múzeá a výstavy, ktoré vám umožnia získať ucelený obraz o histórii tejto oblasti.

Ak hľadáte ubytovanie na dovolenku, národný park Białowieża ponúka niekoľko možností. Môžete si vybrať medzi ubytovaním v prírode, napríklad v drevených chatkách alebo sruboch, alebo vybrať si niektorý z miestnych hotelov. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, určite sa budete cítiť blízko k prírode a zažijete jedinečnú atmosféru tohto nádherného miesta.

Dovolenka v národnom parku Białowieża v Bielorusku je skutočným zážitkom pre každého milovníka prírody. Okrem krásnych lesných trás a zaujímavých druhov rastlín a živočíchov vám park ponúka aj bohatú kultúru a históriu. Ak hľadáte odpočinok od rušného mestského života a zároveň túžite objaviť prírodné poklady, národný park Białowieża je ideálnym miestom pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Národný park Białowieża


Najčastejšie otázky a odpovede o Bieloruskom národnom parku Białowieża:

1. Kde sa nachádza Bieloruský národný park Białowieża?
Bieloruský národný park Białowieża sa nachádza na hraniciach Bieloruska a Poľska.

2. Aká je veľkosť parku?
Celková rozloha Bieloruského národného parku Białowieża je približne 1600 km².

3. Čo je také špeciálne na Bieloruskom národnom parku Białowieża?
Bieloruský národný park Białowieża je jedným z posledných pralesov v Európe a je domovom mnohých zriedkavých druhov rastlín a zvierat vrátane európskeho bizona.

4. Môžem v parku vidieť európskeho bizóna?
Áno, v parku žije veľká populácia európskych bizónov, ktorých je možné sledovať pri prechádzkach po parku alebo pri organizovaných exkurziách.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu parku?
Najlepšie obdobie na návštevu Bieloruského národného parku Białowieża je jar a leto, keď je príroda v plnom kvete a počasie je príjemné.

6. Aké sú aktivity, ktoré môžem v parku robiť?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, vrátane prechádzok po pralese, cyklistiky, kajakovania, pozorovania vtákov a diviakov, alebo dokonca jazdy na vozoch tažených koňmi.

7. Potrebujem vstupenku na vstup do parku?
Áno, pre vstup do Bieloruského národného parku Białowieża je potrebná vstupenka. Cena vstupenky sa líši v závislosti od veku a typu vstupu.

8. Kde môžem získať informácie o Bieloruskom národnom parku Białowieża?
Informácie o parku, aktuálne ceny, mapy a iné užitočné informácie je možné získať na oficiálnej webovej stránke parku alebo v návštevníckom centre parku.


Ubytovanie Bielorusko Národný park Białowieża


Bieloruský národný park Białowieża je jedným z najstarších a najcennejších pralesov v Európe. Nachádza sa na hranici Bieloruska a Poľska a je jedným z mála miest na svete, kde môžete zažiť divokú prírodu, ktorá sa nezmenila po stáročia. Ubytovanie v tomto unikátnom národnom parku ponúka nielen pohodlie, ale aj možnosť objaviť a preskúmať túto vzácnu biodiverzitu.

V Białowiežskom národnom parku sa nachádza široká škála ubytovacích možností, od jednoduchých turistických chatiek a hotelov po luxusné rezorty. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, určite si nájdete tie správne ubytovanie pre váš pobyt v tomto úžasnom prírodnom prostredí.

Pre tých, ktorí preferujú tesnejší kontakt s prírodou a majú radi kempovanie, sú k dispozícii miesta pre stanovanie v okolí parku. Síce ide o jednoduchšiu možnosť, ale ponúka úplnú slobodu a príležitosť preskúmať okolité lesy a divokú zver priamo zo svojho stanu.

Ak preferujete pohodlnejšie a eleganternejšie ubytovanie, národný park ponúka aj vybrané hotely a rezorty. Mnohé z nich sú ukryté v hlbokom pralese, čo vám umožňuje cítiť sa skutočne oddelení od vonkajšieho sveta a umožňuje vám sústrediť sa na spoznávanie a objavovanie divokých krás tohto miesta. Tieto hotely a rezorty ponúkajú pohodlné izby s príjemným vybavením, reštaurácie s regionálnymi špecialitami a mnohé z nich majú aj wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť po dni strávenom v prírode.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, je dôležité pamätať na to, že národný park Białowieża je chránené územie s veľmi prísne regulovaným prístupom. Preto je potrebné dopredu rezervovať ubytovanie a získať povolenia od správy parku. Toto opatrenie je prijaté na ochranu unikátnej prírody a minimalizáciu vplyvu turistov na životné prostredie.

Ak sa rozhodnete navštíviť bieloruský národný park Białowieża a stráviť niekoľko dní objavovaním jeho krás, určite nebudete sklamaní. Tento prírodný klenot ponúka vzácne zážitky a jedinečnú príležitosť skúmať divokú prírodu, ktorú nájdete len máloktorým miestam na svete. Ubytovanie v blízkosti tohto národného parku zabezpečí, že budete mať dosah na tieto úžasné zážitky a budete môcť poznávať túto jedinečnú oblasť z pohodlia a komfortu.


Počasie Bielorusko Národný park Białowieża


Národný park Białowieża je jedinečným miestom v Bielorusku, ktoré sa vyznačuje nielen svojou krásou a bohatou biodiverzitou, ale aj zaujímavým a pestrým počasím.

Národný park Białowieża sa nachádza na hraničnom území medzi Bieloruskom a Poľskom a zaujíma veľkú časť Bieloruského lesa, ktorý je jedným z najstarších a najväčších pralesných komplexov v Európe. Tento park je domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov rastlín a živočíchov, vrátane najväčšieho počtu bizónov belasých na svete.

Počasie v Národnom parku Białowieża je ovplyvnené kontinentálnym podnebím, čo znamená, že tu panujú studené zimy a teplé letá. Zimy sú obvykle dlhé, s nízkymi teplotami a snehovými zákalmi. Priemerné teploty v zime sa pohybujú okolo -4 °C, ale môžu klesnúť až na -20 °C. Tieto mrázové teploty spôsobujú, že park je pokrytý hrubou vrstvou snehu, čo vytvára ideálne prostredie pre zvieratá, ako napríklad bizóny, ktoré majú radi sneh.

Letá v Bielorusku sú teplé a vlhké, priemerné teploty sa pohybujú od 18 do 25 °C. Počas leta v Národnom parku Białowieża môže dôjsť k častým dažďom, čo je dôležité pre udržanie bohatosti rastlín a vytvorenie pohodlného prostredia pre živočíchy. Vzhľadom na to, že park je husto zalesnený, teploty v lete sú o niečo nižšie ako v okolitých oblastiach, čo robí tento park príjemným útočiskom pred horúčavami.

Obdobie jari a jesene sú v parku najkrajšie. Listnatý les mení svoje farby na odtiene žlto-hnedého a vytvára nádherné scenérie. Teploty v týchto ročných obdobiach sú mierné a príjemné, s priemerom okolo 10 až 15 °C. Jarné mesiace sú tiež obdobím, keď sa v parku objavujú rôzne druhy kvetín a vtákov, čo pridáva na jeho kúzle.

Národný park Białowieża je prírodným pokladom Bieloruska, ktorý ponúka návštevníkom nielen krásne scenérie a vzácne druhy rastlín a zvierat, ale aj pestrosť počasia. Nech už sa rozhodnete ho navštíviť v zime, na jar, v lete alebo na jeseň, budete mať možnosť zažiť rôzne podoby tohto úžasného miesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky