Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bolívia Potosí

Dovolenka Bolívia Potosí


Bolívia je krajina s bohatou históriou a zaujímavými kultúrami, ktoré pochádzajú z mnohých rôznych častí sveta. Ak sa vám páči objavovať nové a netradičné miesta, rozhodne by ste mali zvážiť návštevu mesta Potosí v Bolívii, ktoré je jedným z najvyšších miest sveta vo výške 4 100 metrov nad morom.

Mesto Potosí sa nachádza v Andách a jeho histórie sa začína už v 16. storočí, keď sa začala ťažba striebra. Vďaka obrovským zdrojom striebra v okolí sa Potosí stalo jedným z najvýznamnejších miest v koloniálnej ére Španielska a až do 19. storočia bolo najbohatším mestom v Južnej Amerike. V súčasnosti, okrem svojej bohatej histórie, Potosí ponúka návštevníkom aj príležitosť objaviť krásu andských hôr a krajiny.

Najznámejšou atrakciou Potosí je určite návšteva Cerro Rico, kopca, ktorý predstavoval bohaté zdroje striebra pre španielskych dobyvateľov. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete ísť na prehliadku banských tunelov alebo len pozorovať krásnu krajinu z vrcholu kopca, naozaj si užijete jedinečný zážitok. Potosí má tiež mnoho historických budov, kde sa môžete oboznámiť s históriou mesta a jeho kultúry. Na trhu Tarapacá si môžete kúpiť miestne remeslá a ochutnať tradičné bolívijské jedlá.

Ak hľadáte niečo vzdialenejšie, môžete sa vydať na výlet do krásneho mesta Sucre, ktoré je iba pár hodín jazdy od Potosí. Sucre je hlavným mestom Bolívie a ponúka vzácne histórické pamiatky a nádherné budovy s koloniálnou architektúrou.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Potosí, nezabudnite, že toto mesto sa nachádza na veľkej nadmorskej výške, preto sa odporúča primeraná aklimatizácia a príprava na podnebie. Ďalšie odporúčania zahŕňajú zabezpečenie dostatočného množstva vody počas dňa a mierne cvičenie, ktoré vám pomôže zlepšiť aklimatizáciu.

Mesto Potosí v Bolívii je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť nekonvenčnú dovolenku, plnú objavovania krásnych miest a kultúr, ktoré bolívijské Andes ponúkajú. Ak ste fanúšikom histórie, krásnej prírody a chcete spoznať krásy Južnej Ameriky, Potosí určite stojí za to navštíviť.


Letenka Bolívia Potosí


Bolívia je fascinujúcou krajinou v južnej Amerike, ktorá ponúka bohatú históriu, kultúru a úchvatné prírodné krásy. Prieskum tejto krajiny by nemal chýbať na zozname cestovateľov, a jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť v Bolívii, je Potosí.

Potosí, hlavné mesto departementu Potosí, je malebné horské mesto nachádzajúce sa v západnej časti krajiny. Je to jedno z najvyšších miest sveta, leží totiž vo výške približne 4 090 metrov nad morom. Je známe pre svoje bohaté banské dedičstvo a pre boliivijskú stříbrnu, ktorá sa v minulosti ťažila v oblasti.

Návšteva Potosí vám umožňuje preniknúť do histórie a preskúmať bohatstvo koloniálnej architektúry. Mesto má množstvo zachovaných historických budov, ktoré sú zahrnuté v zozname svetového dedičstva UNESCO. Napríklad môžete navštíviť majestátny katedrálu Potosí, ktorá bola postavená v 16. storočí a je považovaná za jednu z najkrajších barokových katedrál v južnej Amerike. Okrem toho môžete pozrieť si dieľa slávneho boliivijského maliara Melchiora Péreza de Holguína v konvente Santa Teresa.

Avšak najväčšou atrakciou Potosí je jej banské dedičstvo. Mesto bolo niekedy najbohatším mestom na svete, vďaka bohatstvu striebra a iných drahých kovov, ktoré boli ťažené v okolí. Od roku 1545 bola oblasť známa ako Cerro Rico, čo znamená "Bohatá hora", a Vy sa tam tiež môžete dostať a preskúmať tajomstvá banského života. Môžete navštíviť niektoré z banských múzeí, kde sa dozviete o ťažobných technikách a histórii banských pracovníkov. Ak to chcete vyskúšať na vlastnej koži, máte možnosť ísť na exkurziu do jednej z banských štôln, kde si budete môcť vyskúšať ťažkú prácu a pochopiť hlbokú historickú a kultúrnu hodnotu tohto miesta.

Okrem histórie a kultúry Potosí ponúka aj nádheru prírody. Nachádza sa v blízkosti niekoľkých pohorí, ktoré sú obklopené vysokými vrchmi a jazerami. Pre milovníkov turistiky je oblasť Cerro Rico rajom. Tu si môžete vychutnať prechádzky po nádherných vidieckych cestičkách, počas ktorých sa ocitnete vo fascinujúcom svete horskej flóry a fauny.

Ak sa rozhodnete navštíviť Potosí, najlepším spôsobom ako sa tam dostať, je letecky. Letenky do Bolívie sa dajú zohnať z rôznych kútov sveta, ale najlepšie je vyhľadať lety do bolívjského hlavného mesta La Paz a odtiaľ sa dostať do Potosí. Odtiaľ je možné uskutočniť zvyšok cesty autobusom alebo taxíkom.

Navštíviť Potosí je cestou do minulosti a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Prieskum tohto bohatého sveta histórie, kultúry a prírody vám ponúka pohľad do života ľudí, ktorí kedysi vládli svetovému hospodárstvu a zanechali bohaté dedičstvo pre budúce generácie. Ak sa chystáte na dovolenku do južnej Ameriky, nezabudnite zaradiť Potosí na svoj zoznam.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Potosí


Otázka: Kde sa nachádza Potosí?
Odpoveď: Potosí je mesto v samotnom centre Bolívie, nachádza sa v Andách.

Otázka: Ako sa dostanem do Potosí?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je cesta autobusom z iných miest v Bolívii, napr. z La Paz alebo Sucre. Existuje tiež letisko, ale väčšina ľudí cestuje autobusom.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Cerro Rico?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Cerro Rico, je s miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne helmu a baterku. Existujú tiež miestne túry, ale s miestnym sprievodcom je to oveľa bezpečnejšie.

Otázka: Aké sú najlepšie veci, ktoré vidieť v Potosí?
Odpoveď: Najznámejšou atrakciou v Potosí je bezpochyby Cerro Rico. Existujú tiež mnohé historickeé budovy a kostoly, ktoré stoja za návštevu.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Potosí?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu Potosí je medzi júnom a októbrom, keď sú teploty miernejšie.

Otázka: Aký je hlavný jazyk v Potosí?
Odpoveď: Hlavným jazykom v Potosí je španielsky, ale často používaným dialektom je aj quechua.

Otázka: Koľko dní by som mal stráviť v Potosí?
Odpoveď: Ak sa zameriavate len na Potosí, tak stačí 1-3 dni, aby ste si prezreli mesto a Cerro Rico. V tom prípade by ste sa mali rozhodnúť vopred, kam sa chcete presunúť ďalej po Bolívii.

Otázka: Akú môžem ochutnať miestnu kuchyňu v Potosí?
Odpoveď: V Potosí sa môžete pokúsiť ochutnať tradičné jedlá, ako je sopa de mani (arašidová polievka), chochoca (placka z kukučiny) alebo chicharrón (korenené bravčové mäso).


Ubytovanie Bolívia Potosí


Bolívia a potom Potosí sa rozhodne nejednému cestovateľovi rodí v mysli asociácia s nezabudnuteľným dobrodružstvom. Táto krajina nachádzajúca sa v srdci Južnej Ameriky ponúka množstvo zážitkov a preto je obľúbená u mnohých turistov. Potosí, nachádzajúci sa v juhozápadnej časti tohto štátu, je jeden z najstarších a najkrajších miest, ktoré musíte navštíviť. Ak uvažujete o dovolenke v Bolívii, potom Potosí by mala byť jedným z miest, kde si zarezervujete ubytovanie.

Potosí je veľmi zajímavé mesto, ktoré sa stalo symbolom bohatstva a mocnosti španielskych kolonizátorov v minulosti. Nachádza sa tu najväčší riaditeľný strieborný dôl na svete, ktorý bol v prevádzke už od stredoveku. Navyše, toto miesto je tiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO a to vďaka jeho impozantnej architektúre. V meste nájdete veľa katedrál, kostolov a kláštorov a samozrejme aj mnoho starých a zachovalých budov, ktoré vám umožnia vidieť históriu tohto krajiny a zároveň aj západnej civilizácie.

Ubytovanie v Potosí je veľmi kvalitné a cenovo dostupné. Najčastejšie nájdete hotely a hostely v centre mesta, čo vám umožní byť blízko k mnohým atrakciám a zároveň aj k reštauráciám a kaviarňam. Ak chcete zažiť autentický pobyt v Bolívii, potom by ste mali uvažovať o ubytovaní v energeticky udržateľnom a ekologickom lodži v blízkosti mesta. Tento typ ubytovania vám poskytne jedinečný pocit „byť súčasťou prírody“ a zároveň aj pomôže chrániť životné prostredie.

Okrem ubytovania, môžete v Bolívii a najmä v Potosí nájsť aj množstvo zaujímavých miest na turistiku ako napríklad Cerro Rico, ktorý je národným parkom a ponúka návštevníkom krásne prírodné scenérie. Ďalej tu nájdete aj múzeá a galérie, v ktorých si môžete pozrieť klasické a moderné umenie, ako aj nádherné diela miestnych umeleckých diel.

V Bolívií sa môže stať cestovanie veľkým dobrodružstvom a odpovedajúce ubytovanie je dôležité pre vašu pohodu a zdravý spánok pred ďalším dňom plným zážitkov. V Potosí nájdete kvalitné a cenovo dostupné hotely aj ostatné možnosti ubytovania, a to všetko v blízkosti najznámejších atrakcií mesta. Ak sa chcete byť autentické, potom môžete zvážiť aj ekologické lodže, kde budete môcť prežiť súčasť Bolívie a zároveň aj konať pro ekologickú oblasť a ochrana životného prostredia. Keďže cestovanie do Bolívie a najmä Potosí môže byť náročné ak využijete kvalitné služby, môže byť zážitok taký ešte oveľa akčnejší a záživnejší.


Počasie Bolívia Potosí


Bolívia leží v Andách, kde sa vyskytujú rôzne klimatické podmienky, vrátane teplých a suchých oblastí a chladných a vysokohorských oblastí. Potosí, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti Bolívie, je jedným z najvyšších a najchladnejších miest v krajine.

Potosí sa nachádza na nadmorskej výške 4 090 metrov nad morom a má podnebie tundry. V lete (december až február) sú teploty najteplejšie, priemerne okolo 10 °C počas dňa a -5 °C v noci. V zime sa teploty pohybujú okolo -10 °C počas dňa a -20 °C v noci. Miestne obyvateľstvo sa oblieka do teplých vrstiev oblečenia, aby sa ochránili pred mrazom a vetrom.

Potosí zvyčajne zažíva suché počasie s nízkou vlhkosťou počas celého roka. Vďaka tomu sa dá považovať za slnečné a jasné počasie. Napriek tomu sa však môže vyskytnúť mierna snehová pokrývka v období júna až augusta.

Aj keď sa Potosí nachádza v polopúštnom regióne, zrážky sú tu dosť bežné. Obdobie najväčších zrážok nastáva v období od maja do októbra, pričom väčšina padajú v podobe snehu. Zrážky sú však celkovo nízke a krajina trpí častými suchami.

Vzhľadom na extrémne podnebie a rozmanité geografické podmienky je počasie v Bolívii všeobecne náročné. Potosí je výnimočným príkladom toho, ako drsné sa podnebie môže stať, dokonca aj v tropických oblastiach Južnej Ameriky. Napriek tomu táto časť Bolívie ponúka nádherné scenérie a fascinujúcu kultúru, ktoré z nej robia jedno z najlepších miest na návštevu v pohodlnom období roka.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky