Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Botswana Lake Ngami

Letenka Botswana Lake Ngami


Botswana je jednou z najkrajších krajín v Afrike, ktorá ponúka nekonečné množstvo príležitostí pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, neváhajte a zvažte návštevu Botswany a jej národného parku, kde sa nachádza jazero Ngami.

Jazero Ngami je rozlohou malé jazero nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Botswany, v oblasti Okavango Delta, a má rozlohu asi 450 km². Jazero je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov.

Návšteva jazera Ngami vás ponorí do skutočnej divočiny a obohatí vaše cestovateľské skúsenosti. Na okraji jazera nájdete veľké množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, hyen, zebier, antilop a mnohých ďalších.

Najlepší čas na návštevu jazera Ngami je v období sucha, ktoré sa v Botswane vyskytuje v období júna až októbra. V tomto období voda v jazere postupne klesá a tvorí sa veľké množstvo slaných plôch a bahňových panvíc, kde sa zvieratá zhromažďujú na pitie vody.

Ak sa rozhodnete navštíviť jazero Ngami, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Botswana má množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do hlavného mesta Gaborone. Z Gaborone je potom potrebné absolvovať asi 800-kilometrovú cestu po ceste, ktorá môže trvať až 12 hodín. Existujú však aj charterové lety priamo do mesta Maun, ktoré je vzdialené len niekoľko hodín jazdy od jazera Ngami.

Celkovo je návšteva Botswany a jej národného parku so jazerom Ngami príjemným zážitkom nielen pre dobrodruhov, ale aj pre rodiny s deťmi. Určite vám poskytne množstvo nezabudnuteľných zážitkov a spomienok na celý život. Ak uvažujete o návšteve tohto krásneho miesta, neváhajte a zarezervujte si letenky už dnes.


Počasie Botswana Lake Ngami


Botswana je známa svojimi rozmanitými ekosystémami a jedným z najzaujímavejších miest v tejto africkej krajine je jazero Ngami. Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny a je jedným z najväčších sladkovodných jazier v Botswane.

Počasie v okolí jazera Ngami je ovplyvnené suchým podnebím a sezónnymi dažďami. V tomto regióne sú jasné oblohy a vysoké teploty počas väčšiny roka. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C a v niektorých prípadoch môžu dosiahnuť až 40 ° C. V zime klesajú teploty na priemery okolo 20 ° C, s chladnými ránami a večerami.

Botswana má dve základné obdobia dažďov - suchý a mokrý. Suchý obdobie trvá od apríla do októbra, kedy je veľký nedostatok zrážok. Počas tohto obdobia sa hladina jazera Ngami značne znižuje a miestne obyvateľstvo sa presúva na suchejšie oblasti. Fauna a flóra jazera Ngami sa taktiež prispôsobujú nedostatku vody, no veľa vtákov, zvierat a exotických rastlín sa prichádza pozrieť, keď začne mokré obdobie.

Mokré obdobie, ktoré začína v novembri a trvá do marca, prináša obrovské množstvo zrážok. Počas tohto obdobia sa hladina jazera Ngami významne zvyšuje, až sa niekedy rozrastie až do rozmedzia 10 000 hektárov. To pritahuje veľké množstvo vtákov, zvierat a morských živočíchov. Je to jedno z najlepších období na pozorovanie vzácnych druhov vtákov v tejto oblasti.

Jazero Ngami je dôležité pre ekosystém Botswany a hrá dôležitú úlohu vo vzťahu s miestnymi obyvateľmi. Je to zdroj vody pre zvieratá, vtáky a rastliny, ktoré súvisia s jazerom. Okolité oblasti sú pokryté trávou a vegetáciou, ktorá slúži ako potrava pre rôzne druhy živočíchov.

Pre turistov je návšteva jazera Ngami výnimočnou príležitosťou na pozorovanie divokej fauny a flóry v ich prirodzenom prostredí. Je možné si prenajať loď alebo sa ísť poprechádzať po brehu jazera a vidieť slony, žirafy, hyeny a mnoho iných druhov. Existujú aj organizačné výlety na obzorovanie vtákov, ktoré vám umožnia vidieť vzácne druhy vtákov, ako sú pelikány, volavky a morské orly.

Zhrnutie je, že počasie v okolí jazera Ngami v Botswane je vysoko ovplyvnené sezónnymi dažďami. Suché obdobie je charakterizované vysokými teplotami a nedostatkom zrážok, zatiaľ čo mokré obdobie prináša hojnosť vtákov, zvierat a morských živočíchov. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu a divoký život, je jazero Ngami jedným z najlepších miest, ktoré si musia na safari v Botswane navštíviť.


Ubytovanie Botswana Lake Ngami


Botswana je krajina známa svojou bohatou divokou prírodou a jedným z najpôsobivejších miest, ktoré by ste si v tejto krajine nemali nechať ujsť, je jazero Ngami. Ležiace na severozápade krajiny, jazero Ngami je dokonalým miestom pre milovníkov prírody a dobrodružstiev.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie pri tomto jazere, máte na výber niekoľko možností. Tu je prehľad niektorých ubytovacích možností v tejto oblasti:

1. Ngami Safari Lodge - Táto luxusná safari lodge sa nachádza asi 60 km od jazera Ngami a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný pobyt. Lodge je známa svojou pohostinnosťou a štýlovým ubytovaním, ktoré je zasadené do nádhernej prírody. Môžete si vybrať z rôznych izieb a chatiek so všetkým komfortom, ako aj s výhľadom na jazero. Okrem toho vám lodge ponúka rôzne aktivity vrátane hľadanie divokých zvierat, plavby loďou po jazere a ochutnávky miestnych kulinárskych špecialít.

2. Ngami Safari House - Tento súkromný dom je ideálny pre skupiny alebo rodiny, ktoré hľadajú úplné súkromie a pohodlie. Dom je vybavený moderným nábytkom, klimatizáciou a vlastnou terasou s výhľadom na jazero. Hostia majú k dispozícii aj svoj vlastný personál, vrátane súkromného kuchára, sprievodcu a upratovačky. Môžete si plánovať vlastný program aktivít, vrátane safari a rybolovu.

3. Nxamaseri Island Lodge - Táto útulná lodžia sa nachádza priamo na ostrove v jazere Ngami a je dokonalým miestom na úplný únik do prírody. Lodge ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na jazero a hostia môžu vychutnávať výnimočné jedlá v reštaurácii, ktorá sa špecializuje na miestne špeciality. Okrem toho môžete podnikať plavby loďou po jazere, rybárčiť a pozorovať voľne žijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

4. Old Bridge Backpackers - Ak ste dobrodruh s obmedzeným rozpočtom, táto cenovo dostupná možnosť je pre vás ideálna. Ide o malý rezort, ktorý ponúka chatky a stanovanie priamo na břehu jazera Ngami. Môžete si taktiež prenajať kajak alebo kanoe a vychutnať si prieskum jazera na vlastnú päsť. V prípade, že hľadáte jednoduché, ale pohodlné ubytovanie v blízkosti jazera, Old Bridge Backpackers je správna voľba.

Ak plánujete návštevu jazera Ngami v Botswane, nezabudnite si vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať príležitosť zažiť úžasné dobrodružstvo a objaviť krásy tohto pôsobivého miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Lake Ngami


Otázka: Aký je polohový opis jazera Ngami v Botswane?
Odpoveď: Jazero Ngami sa nachádza v severozápadnej časti Botswany.

Otázka: Ako veľké je jazero Ngami?
Odpoveď: Jazero Ngami má rozlohu približne 5 000 km².

Otázka: Je jazero Ngami sladkovodné alebo slané?
Odpoveď: Jazero Ngami je sladkovodné.

Otázka: Aké druhy zvierat sa vyskytujú v okolí jazera Ngami?
Odpoveď: V okolí jazera Ngami sa vyskytuje množstvo druhov zvierat, vrátane krokodílov, hyen, lesových slonov a mantchongi.

Otázka: Existujú v okolí jazera Ngami nejaké turistické atrakcie?
Odpoveď: Áno, v okolí jazera Ngami sú populárne turistické atrakcie, ako napríklad púštna jazda, prehliadanie zvierat a jazdy na lodi.

Otázka: Môže sa jazero Ngami používať na rybolov?
Odpoveď: Áno, v jazere Ngami sa vykonáva rybolov, najmä s cieľom chytiť druhy, ako sú tilápie a kapre.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky v okolí jazera Ngami?
Odpoveď: V okolí jazera Ngami panujú suché a horúce podmienky, s obdobím ročného dažďa od decembra do marca.


Dovolenka Botswana Lake Ngami


Botswana, známa svojou bohatou divočinou a nezabudnuteľnými dobrodružstvami v prírode, ponúka množstvo miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj jazero Ngami, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny. Toto jazero, hladina ktorého sa mení v závislosti od ročného obdobia, je jedným z najkrajších prírodných zákutí Botswany a ponúka návštevníkom množstvo možností pre relaxáciu a objavovanie tajov divočiny.

Jazero Ngami je najväčším jazerom v delta Okavango, ktorá je známa ako jeden z najbohatších ekosystémov na svete. Jeho veľkosť sa však mení v závislosti od intenzity zrážok a odparu vody. Po týchto zrážkach jazero Ngami napúšťa a stáva sa bohatým zdrojom obživy pre množstvo divokých zvierat, ako napríklad slony, antilopy, hyeny a mnoho ďalších.

Pre dovolenkárov a obdivovateľov prírody je jazero Ngami ideálnym miestom pre safari a pozorovanie vtáctva. Množstvo turistických spoločností ponúka možnosť vykonať lodnú prehliadku jazera, počas ktorej máte možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Toto je skutočne jedinečný zážitok, keď môžete sledovať slonov, ktorí si prechádzajú cez vodu, alebo krokodíly, ktoré sa vznášajú len niekoľko metrov od vášho člna.

Okrem safari a pozorovania zvierat je jazero Ngami aj obľúbeným miestom pre rybolov. Množstvo druhov rýb, ako napríklad tilápie či pstruhy, je tu dostupných a turisti majú možnosť si vyskúšať tento tradičný botswanský spôsob lovu. Rybačka na jazere Ngami je nielen vzrušujúcou aktivitou, ale aj skvelou príležitosťou na oddych a relaxáciu.

Jazero Ngami je tiež obklopené nádhernou prírodou a množstvom rôznorodých vtákov, čo z neho robí raj pre ornitológov a fotografov prírody. Môžete sa stretnúť s vzácnymi druhmi vtákov, ako sú napríklad plameňáky alebo havrani marabu. Takáto dovolenka určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a fotografie.

Ak hľadáte únik od každodenného zhonu a chcete sa ponořiť do krásnej prírody a divokého života, dovolenka pri jazere Ngami v Botswane je skvelou voľbou. Môžete si vychutnať prvotriedne safari, rybolov, pozorovanie vtákov a mnoho ďalších aktivít, ktoré vám umožnia objavovať a preskúmať jedno z najkrajších miest v Botswane.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky