Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brazília Fernando de Noronha

Počasie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha, krátko Fernando de Noronha, je malý súostrovie v Atlantickom oceáne, ktoré patrí do Brazílie. Fernando de Noronha je populárne cestovateľské miesto vďaka svojim prekrásnym plážam, koralovým útesom a jasným modrým moriam. Neustále teplé počasie Brazília Fernando de Noronha robí z tohto miesta dokonalú voľbu pre tých, ktorí hľadajú tropickú dovolenku.

Počasie v Brazília Fernando de Noronha je celkové rokovo teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú v priemerne od 24°C do 31°C s vysokou vlhkosťou od 70% do 90%. Toto miesto má tropické monzúnové podnebie, ktoré znamená, že nachádza sa tu sezóna dažďov a sezóna sucha.

Sezóna dažďov sa viaže na letné mesiace, začína od januára a končí v júni. V tomto období sa očakáva väčšie množstvo dažďov, ktoré môžu narastať až do 200 mm mesiac. Avšak prevažne ide o krátke búrky, ktoré po zafúkaní trvajú len niekoľko hodín. Počasie v Brazília Fernando de Noronha na jar a v lete je veľmi horúce, s priemernými teplotami okolo 29°C-31°C a s vysokou vlhkosťou. Preto je dôležité, aby si turisti zabezpečili dostatok tekutín a chránili sa pred slnkom, aby sa nestali obeťami úpalu.

Sezóna sucha sa naopak viaže na zimné mesiace, ktoré trvajú od júla do decembra. Toto obdobie je obvykle suché a teplé, s najnižšou teplotou okolo 24°C. Aj v tomto období sa očakávajú krátke dažde, avšak na rozdiel od leta nie sú také časté a daždí sa len zriedka.

Celkovo povedané, najlepší čas na návštevu Brazília Fernando de Noronha je v období zimy, kedy prichádza sezóna sucha. Avšak aj v lete alebo období dažďov môžete vychutnať nádherné scenérie a aktivity, ako napríklad šnorchlovanie alebo potápanie v koralových útesoch. Dôležité však je, aby ste si pri príprave na dovolenku zabezpečili dostatok ochrany pred slnkom a pitnej vody, aby ste si užili dovolenku naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha


1. Čo je Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha je malý ostrov v Atlantickom oceáne, nachádzajúci sa pri pobreží Brazílie.

2. Ako sa dostanem na Fernando de Noronha?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Fernando de Noronha, je leteckou dopravou. Existujú priame lety z niektorých veľkých brazílskych miest, ako je Recife či Natal.

3. Je nutné mať vízum na návštevu Fernando de Noronha?
Pre väčšinu turistov nie je nutné mať vízum na návštevu Brazílie, vrátane ostrova Fernando de Noronha. Avšak platí povinnosť získať turistický preukaz pri vstupe na ostrov.

4. Koľko stojí ubytovanie na Fernando de Noronha?
Ceny ubytovania na ostrove sa líšia v závislosti od sezóny a typu ubytovania. Ceny sa pohybujú od približne 100 eur za noc v jednoduchých hostelloch až po viac ako 1000 eur za noc v luxusných rezortoch.

5. Aké aktivity a atrakcie ponúka Fernando de Noronha?
Ostrov Fernando de Noronha je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne na potápanie, šnorchlovanie a surfovanie. Na ostrove sa nachádza aj národný park, kde môžete objavovať unikátne druhy rastlín a živočíchov.

6. Aké je počasie na Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha má tropické podnebie s teplými teplotami počas celého roku. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 °C. Najmenej zrážok sa vyskytuje v období od septembra do marca.

7. Aké sú zásady ochrany prírody na ostrove?
Fernando de Noronha je chráneným národným parkom a existujú obmedzenia a zásady prenavštevníkov. Napríklad, je zakázané viesť motorové vozidlá na ostrove a je povinné platiť poplatky za vstup do národného parku.

8. Aké sú možnosti stravovania na ostrove?
Na ostrove sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde ponúkajú tradičné brazílske jedlá aj iné medzinárodné kuchyne. Ceny sa môžu líšiť, ale priemerným cenám sa s blížiť k cenám v iných veľkých brazílskych mestách.

9. Je bezpečné cestovať na Fernando de Noronhu?
Fernando de Noronha je pomerne bezpečný ostrov, no ako všade inde, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia. Je odporúčané vyhýbať sa odľahlým a neosvetleným oblastiam po zotmení a starostlivo sledovať svoje veci pri návšteve pláží.

10. Koľko času by som mal stráviť na ostrove?
Ideálna doba návštevy Fernando de Noronha je aspoň týždeň, aby ste stihli objaviť všetky hlavné atrakcie a užili si pobyt na pláži.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha sa nachádza na malom súostroví v Atlantickom oceáne asi 354 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedno z najkrajších miest v Brazílii so zaujímavým mixom koloniálnej architektúry a kúzelných pláží, čím si zabezpečuje pozornosť turistov z celého sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha, musíte sa pripraviť na také, ktoré bude zodpovedať vašej náročnosti a požiadavkám. Máte možnosť výberu z množstva rôznych typov ubytovania, vrátane hotelov, rezortov alebo bungalovov. V regionálnych hoteloch a rezortoch sa väčšina izieb snaží zachovať tradičný štýl a pitoreskné témy, čo vám poskytne nádhernú atmosféru Brazílie.

Ak ste oddaný fanúšik prírody, mali by ste sa ubytovať v bungalove s panoramatickým výhľadom na more. Môžete si vybrať z prízemných alebo prázdninových bungalov s terasou a priestorom na opaľovanie. Na pláži Jedidija poskytuje Dedo de Deus a Pousada Solar Dos Ventos elegantné izby s klimatizáciou, ktoré sú vybavené TV, minibarom a súkromným kúpeľňou.

Ďalšia možnosť je zvoliť si luxusné all-inclusive rezorty, ktoré sú vybavené rôznymi atrakciami a službami. Tieto rezorty sú ideálne pre páry a rodiny, ktorí sa chcú uvoľniť a zabávať sa.

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha, existujú aj lacné hotely a hosťovské domy, ktoré môžu poskytnúť dobrú pohodlnosť za výbornú cenu. Tieto hosťovské domy môžu ponúkať spoločnú kuchyňu, izby s klimatizáciou, sprchu a WC.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si zvolíte, Brazília Fernando de Noronha ponúka množstvo skvelých možností, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku a objaviť krásy Brazílie. Toto miesto sa stáva stále populárnejšie medzi turistami z celého sveta a to nielen preto, že tu nájdete niektoré z najkrajších pláží na svete, ale aj pre svoju jedinečnú kultúru, históriu a neobyčajné prírodné krásy. Ak hľadáte dokonalé miesto pre dovolenku, stojí za to rozptýliť sa do Brazília Fernando de Noronha, ktorá poskytuje nezabudnuteľné zážitky pre každého.


Letenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília je jednou z tých krajín, ktoré majú čo ponúknuť každému cestovateľovi. Svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a úchvatnou prírodou láka ročne milióny turistov. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí aj ostrov Fernando de Noronha, pravý raj na zemi.

Fernando de Noronha je skupina ostrovov nachádzajúcich sa v Atlantickom oceáne, približne 354 km od pobrežia Brazílie. Ostrov je známy pre svoje fantastické pláže, azúrovú vodu a úchvatnú prírodu. Je tiež domovom veľkého množstva druhov rýb, korytnačiek a delfínov.

Pre cestovateľov je najlepšie spoznať ostrov pomocou potápania. Ostrovné vody sú jasné a teplé, ideálne pre obdivovanie korálových útesov a farebných rýb. Môžete navštíviť známe miesta, ako sú Sancho Bay a Dolphins Bay, kde sa môžete stretnúť so žralokmi, morskými korytnačkami a malými rybami.

Okrem potápania sa môžete vydať na prechádzku po ostrove a obdivovať jeho jedinečnú prírodu. Ostrov je chráneným prírodným rezervátom a domovom mnohých druhov endemických rastlín a živočíchov. Môžete objaviť nádherné pláže s bielym pieskom a obdivovať úchvatné scenérie.

Jedno z najpopulárnejších miest na ostrove je skalný oblúk Sankt Peter a neďaleký vŕšok Morro do Pico, z ktorých budete mať nádherný výhľad na celý ostrov a okolité more.

Ak sa rozhodnete navštíviť Fernando de Noronha, je dôležité vedieť, že ostrov má stanovený limit pre turistov. S cieľom ochrániť jeho prírodnú krásu sa počet navštívených osôb udržiava na malom počte. Preto je dôležité vopred zabezpečiť si letenku a ubytovanie.

Letenky do Brazílie smerujúce na ostrov Fernando de Noronha zvyčajne sú k dispozícii z veľkých brazílskych miest, ako je Río de Janeiro alebo São Paulo. Let trvá približne dve hodiny a môže byť kombinovaný s letom z iných populárnych ostrovov Brazílie, ako sú ostrovy v štáte Bahia alebo štátu Rio Grande do Norte.

Ak sa chystáte na svetovú plážovú destinačku, ktorá ponúka niečo exotické a jedinečné, Fernando de Noronha je miestom, ktoré by ste nemali obísť. Má všetko, čo si môžete priať - od nádherných pláží po fascinujúcu prírodu a úžasné potápanie. Určite by ste si mali zabezpečiť letenku do tejto perly v Atlantickom oceáne a zažiť ten najkrajší zážitok z cestovania.


Dovolenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha je jedným z najkrajších a najexotičtnejších miest na svete. Táto malebná ostrovná krajina sa nachádza v Atlantickom oceáne, približne 350 km od brazílskeho pobrežia a pozostáva z 21 ostrovov, ktoré sú obklopené azúrovým morom a nesú svoje návštevníkov do úplne inej dimenzie. Toto miesto ponúka návštevníkom jedinečné skúsenosti, ktoré nikde inde na svete nájsť nemôžete.

Fernando de Noronha sa môže pochváliť jedným z najlepších podmienok na svete na potápanie a pozorovanie morských živočíchov. Ostrovy sú obklopené korálovými útesmi a krištáľovo čistým morom, kde sa môžete potápať s viac ako 200 druhmi rýb a iných morských živočíchov, vrátane žralokov, delfínov a obrovských korytnačiek. Mnohé pláže sú taktiež vhodné pre surfovanie, kajakárstvo a ďalšie vodné aktivity.

Fernando de Noronha má aj unikátnu flóru a faunu. Na týchto ostrovoch nájdete viac ako 600 rôznych druhov rastlín a stromov, ktoré sa nachádzajú v tropických lesoch a vegetácii. Medzi najvýznamnejšie druhy patrí endemický druh stromu Dragovský koreň, ktorý sa používa pri výrobe miestnej liečivej alebo kozmetickej kozmetiky. Okrem toho ostrovná krajina ponúka útočisko takmer 15 tisícom vtákov, ktoré tu žijú, vrátane vtákov ostrovných, sokolov a albatrosov.

Fernando de Noronha má aj bohatú históriu. Ostrovy boli dlho pod nadvládou Portugalčanov, ktorí tu vybudovali pevnosť a dominantné územia. Dnes si môžete vychutnať prehliadku zrúcanín, kostolov a ďalších historických pamiatok, ktoré sú stále k dispozícii.

Pre tých, ktorí sa sem chystajú, môžu byť cestovné náklady vysoké, ale rozhodne to stojí za to. Miestny cestovný ruch sa snaží zachovať ostrovy ako prírodne a jedinečné prostredie, čím zabezpečuje udržateľnosť tohto miesta pre budúce generácie.

Ak teda hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v nezvyčajnom a exotickom kúsku sveta, Fernando de Noronha by mal byť na vašom zozname. Ostrovy ponúkajú jedinečnú prírodnú krásu, neuveriteľné zážitky a mnoho kultúrnych skvostov. Nenechajte si ujsť túto malú časť raja, z ktorej sa nakoniec stanú vaše spomienky na celý život.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky