Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park

Letenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné krásy a jedným z najlepších miest, kde ich môžete zažiť, je Fernando de Noronha Marine National Park. Toto miesto je pokladom pre milovníkov prírody a dobrodruhov z celého sveta.

Fernando de Noronha je súborom tropických ostrovov, ktoré sa nachádzajú asi 350 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedným z najlepších miest na svete na potápanie sa a objavovanie podmorského sveta. Práve preto je Fernando de Noronha Marine National Park rajom pre milovníkov vodných športov.

Aby ste sa tam dostali, musíte sa vydať na let, pretože ostrovy nie sú dostupné nijakým iným spôsobom. Medzinárodné lety do Brazílie sú bežne dostupné z väčších svetových letísk. Ak sa chystáte navštíviť Fernando de Noronha, musíte absolvovať ďalší vnútorný let z miesta Recife alebo Natal, ktoré sú najbližšie veľké mestá.

Doba letu z Recife alebo Natal trvá len asi hodinu, ale často sú lety obmedzené kvôli ochrane prírody a obmedzenému počtu turistov prijateľnému na ostrovoch. Preto je dôležité vopred zabezpečiť rezerváciu letenky a povolenia na vstup na ostrovy.

Po prílete na Fernando de Noronha vás čaká nezabudnuteľné dobrodružstvo. Ostrovy sú domovom mnohých druhov morských živočíchov, vrátane delfínov, korytnačiek, žralokov a obrovského množstva rôznych druhov rýb a rias.

Podmorský svet je tu naozaj jedinečný, s krásnym koralovým útesom, ktorý je chránený ako súčasť národného parku. Potápanie sa je tu absolútne úžasné, a či už ste skúseným potápačom alebo začiatočníkom, môžete si vychutnať túto činnosť v jasných a teplých vodách.

Okrem potápania sa si môžete vychutnať aj iné aktivity, ako je napríklad surfovanie alebo jazda kajakom po oceáne. Mnohé pláže ostrovov sú považované za najkrajšie na svete, pretože majú biely piesok a priezračnú modrú vodu.

Je však dôležité spomenúť, že návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá ochrany prírody a rešpektovať miestne prostredie. S cieľom zachovať túto jedinečnú krajinu a biodiverzitu, ostrovy obmedzujú počet turistov a stanovili prísne smernice pre návštevníkov.

Ak si prenajmete letenku do Brazílie a zavítate do Fernando de Noronha Marine National Park, určite nebudete sklamaní. Tento magický a odľahlý kút prírody je jedinečným miestom na objavovanie a relaxáciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


1. Čo je Fernando de Noronha Marine National Park?
Fernando de Noronha Marine National Park je národný park v Brazílii, nachádzajúci sa na ostrove Fernando de Noronha. Je to jedno z najznámejších miest na ochranu morských a pobrežných ekosystémov v Brazílii.

2. Kde sa nachádza Fernando de Noronha Marine National Park?
Park sa nachádza na ostrove Fernando de Noronha, ktorý leží asi 345 km od brazílskeho pobrežia. Ostrov je súčasťou štátu Pernambuco.

3. Aké sú hlavné prírodné atrakcie v Fernando de Noronha Marine National Park?
Park je známy svojimi krásnymi plážami, jasne modrou vodou a korálovými útesmi. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria pláže Baía do Sancho, Praia do Leão a Praia do Cacimba do Padre.

4. Ako sa do národného parku dostanem?
Cestovanie do Fernando de Noronha je možné jedine lietadlom, a to z miest São Paulo, Rio de Janeiro alebo Recife. Na ostrove je tiež možné cestovať loďou z Recife alebo Natal.

5. Potrebujem povolenie na vstup do parku?
Áno, turisti potrebujú povolenie na vstup do národného parku. Jeho obmedzený prístup pomáha zachovať prirodzenú krásu parku a chrániť jeho ekosystémy.

6. Aké aktivity sú v parku povolené?
V parku je povolené šnorchlovanie, potápanie a plávanie v prítomnosti sprievodcu. Okrem toho sú turistom k dispozícii aj školenia oochrane životného prostredia a monitorovanie morských živočíchov.

7. Aké druhy morských živočíchov môžem v parku vidieť?
Park je domovom mnohých druhov ako napríklad korytnatcov, rýb, žralokov, delfínov a morských korytnačiek. Je známe aj pre svoju veľkú populáciu rýtíli.

8. Ktorá je najlepšia doba na návštevu národného parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je v období od augusta do februára, keď sú more a počasie najlepšie.

9. Kde môžem získať viac informácií o Fernando de Noronha Marine National Park?
Pre podrobné informácie o parku a možnostiach návštevy sa odporúča kontaktovať oficiálne turistické informačné centrum ostrova Fernando de Noronha.


Dovolenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park: Pleso pre milovníkov prírody a dobrodružstva v Brazílii

Ak hľadáte miesto plné exotiky, krásnej prírody a fascinujúcej morskej fauny, mali by ste sa pozrieť na ostrov Fernando de Noronha v Brazílii. Tento ostrov a jeho okolité vody tvoria Fernando de Noronha Marine National Park, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete.

Nachádza sa v Atlantickom oceáne, približne 345 km od pobrežia Brazílie v štáte Pernambuco. Ostrov je ostrovnou dedinou s obmedzeným počtom návštevníkov, čo znamená, že si môžete užiť skutočnú prírodnú krásu, ďaleko od ruchu a preplnených pláží.

Fernando de Noronha Marine National Park bola vyhlásená za chránenú oblasť v roku 1988 a bol zahrnutý aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2001. Je to miesto, kde sa môžete stretnúť s delfínmi, morskými korytnačkami, mantami, rybami a dokonca aj žralokmi. Priateľské delfíny sú jednou z najväčších atrakcií, a preto máte možnosť si s nimi zaplávať a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí.

Milovníci potápania ocenia miestne ponuky potápačských centier, kde majú možnosť spoznať úchvatné korálové útesy a farebné morské živočíchy. Tu môžete nájsť niektoré z najlepších miest na potápanie na svete, vrátane miesta zvaného "Baiana". Je to miesto, kde sa stretávajú potápači z celého sveta, aby objavili krásy týchto vôd.

Okrem potápania a pozorovania rôznych morských živočíchov je ostrov Fernando de Noronha známy aj svojimi nádhernými plážami. Pláž Robinsona Crusoe je jednou z najpopulárnejších, s bielym pieskom, tyrkysovou vodou a skalkami. Ďalšie pláže ako Praia do Sancho, Praia Cacimba do Padre a Praia dos Porcos sú tiež neuveriteľne krásne a návštevníci tu nájdujú ideálny raj na opaľovanie a oddych.

Ak máte radi turistiku, môžete sa vybrať na prechádzku po niektorých z 16 turistických chodníkov, ktoré viedu cez ostrov. Na týchto chodníkoch môžete objavovať rozmanitú flóru a faunu a užívať si nádherné výhľady.

Návšteva Fernando de Noronha Marine National Park je nezabudnuteľný zážitok pre všetkých, ktorí sú nadšení prírodou a dobrodružstvom. Tento malý, ale krásny ostrov ponúka nádhernú prírodu, fascinujúce morské živočíchy a pocity pokoja a oddychu. Nech už sa rozhodnete potápať sa, plávať s delfínmi alebo len relaxovať na pláži, táto dovolenka určite zostane v nezapamätateľných spomienkach.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha je krásne ostrovné územie v Brazílii a je jedným z najkrajších miest na svete. Nachádza sa v Atlantickom oceáne a je domovom národného parku Fernando de Noronha Marine, ktorý je jedným z najdôležitejších miest biodiverzity v Južnej Amerike.

Jednou z hlavných atrakcií tohto národného parku je jeho rôznorodosť morského života. Jeho vody sú plné farebných korálových útesov, ktoré sú domovom pre množstvo druhov rýb a iných morských organizmov. Zvuk vĺn dopadajúcich na útesy je stále vlnený, čo vytvára pokojné a oddychové prostredie pre návštevníkov.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto nádhernom národnom parku, máte na výber medzi rôznymi možnosťami. Existujú lu­xusné rezorty, hotely a apartmány, ktoré sú k dispozícii pre turistov. Všetky tieto možnosti vám umožnia zostať v blízkosti prírody a užívať si krásu tohto miesta.

Rezorty a hotely v Fernando de Noronha Marine National Park majú výhodu, že sú situované v blízkosti pláží a ponúkajú nádherný výhľad na oceán. Niektoré z nich majú vlastné súkromné pláže, kde si môžete užívať oddych na slnku a pozorovať život pod morskou hladinou.

Apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí preferujú väčšiu súkromnosť a nezávislosť počas svojho pobytu. Tieto ubytovacie jednotky ponúkajú úžasné pohodlie a majú k dispozícii kuchynky, takže si môžete pripraviť vlastné jedlá, čo je výhodné pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Nezávisle na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, budete mať prístup k množstvu aktivít, ktoré vám umožnia spoznať bohatstvo tejto oblasti. To môže zahŕňať potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a mnoho ďalších vodných športov.

Neprehliadnite možnosť aj prechádzať sa po ostrove, ktorý je dobrou voľbou pre tých, ktorí majú radi turistiku a chcú objaviť miestne rastlinstvo a faunu. Tu môžete vidieť vzácne druhy vtákov, ako aj pôvabné živočíchy, ktoré sa nachádzajú vo vnútrozemí.

Fernando de Noronha Marine National Park v Brazílii je skutočne jedinečným miestom, ktoré ponúka nádherné prírodné scenérie a bohatý morský život. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, budete mať prístup k všetkým týmto úžasným zážitkom. Ak plánujete navštíviť tento nádherný národný park, nezabudnite vybrať ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si všetko, čo toto miesto ponúka.


Počasie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších prírodných záznamov v Brazílii. Táto malebná oblasť je známa svojou nádhernou prírodou, jasnými vodami a zaujímavou flórou a faunou. Je to pravá "raj na Zemi" pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Nachádza sa na ostrove Fernando de Noronha, ktorý je súčasťou štátu Pernambuco na severovýchode Brazílie. Park bol vyhlásený za národný park v roku 1988 a je riadený špeciálnym zariadením pre environmentálny manažment (ICMBio).

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré robia park výnimočným, je jeho unikátna biodiverzita. Mnoho druhov rýb, korytnačiek, delfínov, koralov a iných morských živočíchov žije v tejto oblasti. Park je pokrytý kúskami tropických dažďových pralesov a plážami bielého piesku, čo z neho robí jedno z najkrajších miest na svete.

Klima na Fernando de Noronha je pomerne stabilné a teplé po celý rok. Teploty sa pohybujú od 25 do 30 stupňov Celzia, pričom najteplejšie mesiace sú január a február. Dažde sú častejšie v lete, ale môžu sa vyskytnúť aj počas celého roka. Voda je teplá a jasná, čo je ideálne pre milovníkov potápania a šnorchlovania.

Park ponúka mnoho aktivít pre návštevníkov. Okrem potápania a šnorchlovania je možné si vychutnať prechádzky po prírodných chodníkoch, surfovanie na tých najkrajších plážach alebo pozorovanie morských korytnačiek pri výlete na lodi. Návštevníci majú tiež možnosť prenajať si kajak alebo zapojiť sa do organizovaného výletu za pozorovaním delfínov.

Je však dôležité si uvedomiť, že Fernando de Noronha Marine National Park je chráneným územím a vstup je obmedzený. Návštevníci musia získať povolenie od ICMBio a rešpektovať pravidlá parku, aby sa príroda ochránila a zabezpečilo sa udržateľné cestovanie.

Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najnádhernějších miest v Brazílii a ponúka jedinečný zážitok v prírode. Ak si chcete vychutnať nádherné pláže, pozorovať morský život a stráviť čas v úplnom kľude medzi prírodou, tento park by mal byť na vašom zozname must-see miest v Brazílii.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky