Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brazília Natal

Dovolenka Brazília Natal


Dovolenka v Brazílii je pre mnohých snom splneným. Táto krajina ponúka nádherné pláže, úchvatnú prírodu a živú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku v Brazílii je Natal, hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte.

Natal sa nachádza na východnom pobreží Brazílie a je známy ako "mesto slnka" kvôli svojmu slnečnému počasiu počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú dovolenku na slnku.

Jedným z najväčších lákadiel Natalu sú jeho nádherné pláže. Pláž Ponta Negra je najznámejšou plážou v meste a je ideálna na relaxáciu a opaľovanie. Turisti sa tu môžu vydovať na prechádzku pozdĺž pláže, ochutnať čerstvú kokosovú vodu a vychutnať si miestne jedlá v jednej z mnohých reštaurácií a barov, ktoré sa nachádzajú pri pláži.

Okrem Ponta Negra si návštevníci Natalu môžu vychutnať aj pláže, ako sú Praia da Pipa a Jenipabu. Praia da Pipa je známa svojimi útesmi a jasnou vodou, ideálnou na surf. Pre tých, ktorí si prajú adrenalínové zážitky, je návšteva Jenipabu must-see. Táto pláž je vybavená veľkými piesočnými dunami, kde si turisti môžu vyskúšať sandboarding, jazdu v buggy alebo plavbu na vode.

Ale Natal nie je len o plážach. Mesto ponúka aj iné zaujímavé miesta na návštevu. Forte dos Reis Magos, starobylá pevnosť na samom okraji mesta, je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Navštíviť ju môžete a obdivovať pohľad na Atlantický oceán z jej hradieb.

Okrem toho, Natal je miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a tradície. Môžete sledovať tradičné tancové predstavenia Capoeira alebo sa naučiť tancovať sambu. Miestne trhy a obchody ponúkajú širokú škálu miestnych produktov, ako sú umelohmotné šperky a ručne vyrobené suveníry.

Nočný život v Natalu je tiež neprehliadnuteľný. Mnoho barov a klubov ponúka živú hudbu a tanečné vystúpenia. Môžete sa zabaviť v miestnej reštaurácii, ochutnávať tradičné jedlá, ako je feijoada (brazílska fazuľa s mäsom) alebo chuťu miestneho kokteilu caipirinha.

Dovolenka v Natalu je pre každého, kto hľadá kombináciu pláže, prírody, kultúry a zábavy, nezabudnuteľným zážitkom. Nech sa rozhodnete stráviť čas na pláži, objavovať históriu mesta alebo ochutnávať miestne jedlá, Natal vás určite nesklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Natal


1. Ako dostať sa z medzinárodného letiska v Natal do hotela?
- Môžete využiť taxík, verejnú dopravu alebo si rezervovať privátny transfer.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Natalu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Natalu je v období od septembra do decembra, keď je tam slnečné počasie a nižšia zrážková aktivita.

3. Aké sú najlepšie pláže v Natalu?
- Niektoré z najlepších pláží v Natalu sú Ponta Negra, Praia do Forte a Genipabu.

4. Koľko stojí jedlo v reštaurácii v Natalu?
- Cena jedla v reštaurácii v Natalu závisí od typu reštaurácie a menu, ale očakávajte, že priemerne zaplatíte medzi 20 a 50 BRL (4 až 10 USD) za jedlo.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Natalu?
- Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Natalu sú pevnosť Reis Magos, Duny Genipabu, Aquário Natal a pláž Ponta Negra.

6. Musím mať vízum na návštevu Natalu?
- Pre mnoho krajín nie je potrebné vízum na návštevu Brazílie, ak vaša návšteva neprekračuje 90 dní. Vždy je však dôležité skontrolovať aktuálne požiadavky pred cestou.

7. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal v Natalu ochutnať?
- Vyberte si zo skvelých miestnych jedál, ako sú acarajé (fritovaný koláč s krevetami), moqueca (rybi tanier v paradajkovom šťave s palmovým olejom) a tapióka (kašírovaný maniocký škrob).

8. Je Natal bezpečné miesto na návštevu?
- Natal je pomerne bezpečné miesto na návštevu, ale ako vždy pri cestovaní do cudziny, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať svoje cennosti a byť obozretný vo verejných priestoroch.

9. Aké sú zaujímavosti v okolí Natalu?
- V okolí Natalu sú niektoré zaujímavé miesta, ktoré stojí za návštevu, ako sú malebné pláže Pipa a Maracajaú, Lagoinha do Leste a Sao Miguel do Gostoso.

10. Aké aktivity by som mal v Natalu robiť?
- Niektoré z populárnych aktivít v Natalu zahŕňajú surfovanie, jazdu na sandboardoch, rôzne vodné športy, ako je kajakovanie alebo šnorchlovanie. Môžete tiež navštíviť miestne trhy, múzeá a pamiatky.


Ubytovanie Brazília Natal


Brazília je známa svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a ešte bohatšou kultúrou. Mnoho turistov sa rozhoduje navštíviť hlavné mestá ako Rio de Janeiro či Sao Paulo. Ale ak hľadáte pokojnejšie miesto s nádhernými plážami a exotickou atmosférou, nemali by ste vynechať Natal.

Natal je hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte na severe Brazílie. Je známe ako "mesto slnka" vďaka svojmu počtu slnečných dní, ktoré prevažujú v priebehu celého roka. Je tiež sídlom niekoľkých známych pláží, ktoré ponúkajú návštevníkom zážitky ako žiadne iné.

Jednou z najobľúbenejších pláží v Natal je Ponta Negra. Nachádza sa v strede mesta a poskytuje nádherný výhľad na známu dunu Morro do Careca, ktorá je jednou z dominant mesta. Pláž je veľmi živá a môžete si tu vychutnať rôzne vodné športy, ako je surfovanie alebo kajakovanie.

Ďalšou plážou, ktorú by ste nemali vynechať, je Genipabu. Nachádza sa približne 25 kilometrov od mesta a je známa svojimi obrovskými piesočnými dunami, na ktorých si môžete zalyžovať na doske či jazdiť na buginách. Genipabu tiež ponúka nádherné lagúny, v ktorých sa môžete osviežiť a relaxovať.

Okrem úžasných pláží ponúka Natal tiež bohatú históriu a kultúru. Mesto bolo založené portugalskými kolonizátormi v roku 1599 a dodnes si uchovalo mnoho historických pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí pevnosť Forte dos Reis Magos, ktorá bola postavená na začiatku 17. storočia na obranu mesta pred pirátmi a inými inváziami.

Počas pobytu v Natalu nezabudnite ochutnať aj miestnu kuchyňu. Brazília je známa svojimi exotickými pokrmami a Natal nie je výnimkou. Skúste tradičné jedlá ako feijoada (korenený fazuľový guláš s mäsom), acarajé (fritované srdce s cibuľou a korením) alebo tapiocu (placku vyrobenú z mandiokovej múky).

Po celodennom objavovaní tohto nádherného mesta budete potrebovať kvalitné ubytovanie. Natal ponúka rôzne možnosti, či už preferujete luxusné hotely pri pláži alebo útulné hosťovské domy v centre mesta. Bez ohľadu na váš rozpočet nájdete vhodné miesto pre váš pobyt.

Brazília Natal je skutočným rajom pre milovníkov prírody, adrenalínu a kultúry. Zaručuje jedinečnú dovolenku, kde si môžete odpočinúť na pláži, objavovať históriu a nadchnúť sa miestnou kultúrou. Ak plánujete nasledujúcu dovolenku v Brazílii, Natal je miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Letenka Brazília Natal


Brazília Natal je jedným z najkrajších miest v Brazílii, ktoré ročne priláka tisíce turistov z celého sveta. Leží na najvýchodnejšom pobreží krajiny a okrem nádherných pláží ponúka aj množstvo historických pamiatok, exotických prírodných parkov a zábavu.

Ak plánujete navštíviť Brazíliu Natal, musíte si zakúpiť letenku. Letenky do Natalu nájdete u väčšiny leteckých spoločností, ktoré lietajú do Brazílie. Väčšina letov smeruje cez Sao Paulo alebo Rio de Janeiro, odkiaľ sa potom môžete dostať do Natalu prímestským letom alebo autobusom.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od obdobia, v ktorom cestujete. Je dôležité plánovať cestovanie dopredu, najlepšie aspoň dva mesiace vopred, aby ste získali najlepšiu cenu letenky.

Po príchode do Natalu sa stanete svedkom nádherných pláží s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. V okolí nájdete aj množstvo vodných športov, ktoré si môžete vyskúšať. Keď sa budete chcieť vzdialiť od plážovej zábavy, môžete sa poprechádzať uličkami a obdivovať historické pamiatky, ako napríklad Forte dos Reis Magos alebo Igreja de Sao Pedro.

Ak máte radi prírodu, navštívte Parque das Dunas, ktorý je najväčším parkom v meste Natal. Tam sa môžete obdivovať impozantným dunám a pestrou flórou a faunou.

Brazília Natal je známa aj svojou nočnou zábavou. V centre mesta nájdete množstvo reštaurácií, barov a klubov. Tam si môžete užiť slávne brazílske samba tance alebo ochutnať miestne špeciality kuchyne.

V každom prípade, Brazília Natal je nádherným miestom na cestovanie. Pamätajte si, že najlepšie ceny leteniek získate ak plánujete vopred a porovnávate ponuky rôznych leteckých spoločností. Nechajte sa okúzliť krásami Natalu a užite si Brazíliu v celej jej nádhere.


Počasie Brazília Natal


Brazília, konkrétne mesto Natal, je známe svojím tropickým a vlhkým subtropickým podnebím. Vďaka svojej polohe v blízkosti rovníka je tu teplo a slnečné počasie počas celého roka.

Najvyššiu teplotu v priebehu roka dosahuje Natal v lete, kedy teplomer stúpa na približne 30 až 32 stupňov Celzia. Minimálna teplota sa zvyčajne pohybuje okolo 25 stupňov Celzia. Teplé až horúce dni sú typické pre tieto mesiace.

Podľa dennej doby si v Natal môžete vychutnať rôzne formy atmosférického tlaku. V skorých ranných hodinách a večeroch môže byť o čosi chladnejšie a príjemnejšie, zatiaľ čo počas poludňajších hodín slnko prudko svieti a teploty sa môžu vyšplhať až na 35 stupňov Celzia.

Za zmienku stojí aj obdobie dažďov, ktoré nastáva od marca do júna. V tomto období môžu byť dni zrážkami dosť nasiaknuté a vonku môže byť silný vietor. Na druhej strane, daždivé obdobie prispieva k zeleným a plodným krajinám v Natal, čo je miestom pre krásne pláže a pohľady.

V zime, ktorý trvá od júla do septembra, teploty sú nižšie, ale stále príjemné. Priemerná teplota v tomto období je približne 28 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami klesajúcimi na 22 stupňov Celzia. To je obdobie roka, kedy turisti, najmä surferi, majú predovšetkým príležitosť využiť výhody malej kaluživosti.

Celkovo, Natal v Brazílii ponúka príjemné počasie počas celého roka. Vzhľadom na tropické podnebie, návštevníci sa môžu tešiť na slnečné dni, teplo a teplé teploty. Nezabudnite vziať si so sebou opaľovací krém, pohodlné oblečenie a slnečné okuliare, aby ste si mohli vychutnať všetky krásy tohto miesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky