Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brazília Pantanal

Letenka Brazília Pantanal


Brazília je fascinujúcou krajinou so širokým spektrom turistických atrakcií, ktoré sa tiahnu od obrovskej Amazónie až po rušné mestá, ako je Rio de Janeiro a Sao Paulo. Medzi týmito miestami sa však nachádza jedno z najzaujímavejších a najbohatších prírodných území na svete - Pantanal.

Pantanal je najväčšou tropickou bažinou na svete a rozprestiera sa na ploche okolo 150 000 kilometrov štvorcových. Toto unikátne ekosystém je domovom tisícok druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov.

Pre cestovateľov z celého sveta je najlepším spôsobom ako sa dostať do Pantanalu kúpiť letenku do Brazílie a následne cestovať do hlavného mesta Pantanalu - mesta Cuiabá. Z Cuiaby sa dá ľahko dopraviť na miesta v rámci Pantanalu, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Po príchode do Pantanalu si môžete vybrať z mnohých aktivít, ktoré ponúka. Jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako spoznať tento divoký región, je výlet na člne. Môžete sa vydať na plavbu po riekach a lagúnach, kde budete mať možnosť obdivovať úchvatnú flóru a faunu Pantanalu. Pozorovať krokodíly, jacarés (plazy z rodu alligator) a vzácne vtáky je úplne normálne.

Ďalšou zaujímavou aktivitou je safari za divokou zverou. Môžete sa vydať do divočiny Pantanalu a viesť jedinečné stretnutia s jaguármi, kapibarami (najväčšie hlodavce na svete) a ďalšou zvieracou ríšou. Odborní sprievodcovia vám poskytnú všetky informácie o týchto zvieratách a budú vás učiť o ich správaní a zvykoch.

Ak máte rádi rybolov, Pantanal bude pre vás rajom. Reky a jazerá v tomto regióne sú plné rýb, vrátane slávnej piranhy. Môžete sa zapojiť do zápasu so slávnou asi po boku miestnych lovietok.

Okrem príležitosti pre pozorovanie divokej prírody Pantanal ponúka aj unikátne kultúrne zážitky. Návšteva tradičných miestnych dedín vám umožní spoznať život a kultúru domorodcov, ktorí žijú v súlade s týmto rozmanitým prostredím.

Návšteva Pantanalu ponúka neopakovateľné zážitky pre prírodovýchovných nadšencov, dobrodruhov a tých, ktorí chcú zažiť niečo úplne iné. Akožite môžu si cestovať do Brazílie a naplánovať si dovolenku v tomto jedinečnom regióne. Spojenie letenky s pobytom v Pantanale vám umožní zažiť toto nádherné miesto naozajstným spôsobom. Nech už zvolíte ktorúkoľvek aktivitu, Pantanal vám poskytne dokonalý únik z hektického mestského života a ponúkne vám nezabudnuteľný zážitok v jednom z najkrajších prírodných území na svete.


Počasie Brazília Pantanal


Brazília Pantanal sa nachádza v srdci Brazílie a je jedným z najväčších mokradí na svete. Toto územie je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré sa vyvinuli v tejto jedinečnej klíme.

Počasie v Brazílii Pantanal je veľmi tropické a vlhké počas väčšej časti roka. Letné mesiace od decembra do marca sú veľmi horúce a suché, pričom teploty sa často vyšplhajú až na 40 stupňov Celzia. Toto obdobie je veľmi populárne pre turistov, ktorí prichádzajú z celej Brazílie a sveta, aby si vychutnali krásy tejto oblasti. Nočné teploty sú však príjemne chladné, čo umožňuje príjemný spánok.

Po lete nasleduje obdobie dažďov, kedy sa príroda Brazília Pantanal ožíva. Toto obdobie trvá od apríla až do novembra s krátkymi prestávkami, kedy prší takmer každý deň. Priemerné teploty sú najvyššie v júni a júli s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia.

Priemerný celkový ročný úhrn zrážok v Pantanale je približne 1,400 mm, pričom najväčšiu časť z toho tvoria letné dažde. Počas dažďov sa cez celé mokrade rozlievajú obrovské rieky a vytvárajú tým obrovské jazera, ktoré prilákajú množstvo vtákov a iných vodných živočíchov.

Celkovo možno povedať, že počasie v Brazília Pantanal je veľmi dynamické. Turisti si preto musia naplánovať svoju návštevu s ohľadom na počasie, aby mohli vychutnať krásy tejto oblasti plne a bezpečne. Bez ohľadu na ročné obdobie, každá návšteva v Brazília Pantanal je vždy nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Brazília Pantanal


Brazília Pantanal je jedno z najkrajších a najdivokejších miest v Južnej Amerike a dáva vám možnosť objavovať ríšu zvierat, prírody a kultúry. Pantanal je svetovým prírodným dedičstvom a biosférickým rezervátom UNESCO a je to najväčší mokradla na svete.

Pantanal sa nachádza v západnej časti Brazílie a zahrňuje široké údolie rieky Paraguay, ktorá sa rozprestiera v oblasti 140,000 štvorcových kilometrov. Ako najväčšie mokradla na svete, Pantanal je domovom obrovského množstva endemických plazov, vtákov a zvierat, vrátane jaguára, capivar, ocelotov a podobne.

Päť mesiacov v roku, od decembra do apríla, sa Pantanal zaplní dažďovými vodami, ktoré vytvárajú nekonečné jazierka a priehlbiny v ktorých žijú zvieratá ako krokodíly alebo lachtani. V suchom období sa všetky druhy zvierat zhromažďujú okolo málo vodných zdrojov. Pre turistov, ktorí chcú objavovať Pantanal, to znamená, že každé ročné obdobie prináša rôzne zážitky.

Pantanal ponúka návštevníkom rôzne možnosti ako napríklad prehliadky zvierat z vodnej dopravy, rybolov, turistika, jazda na koni, plávanie, alebo špeciálnu prechádzku, či noc v praveku v dešťovom lese.

Najlepší spôsob, ako preskúmať Pantanal, je cez set na lodí alebo kanoe, aby ste sa mohli dostať do tých najdivokejších častí tejto oblasti. Tí, ktorí sa rozhodnú vydať sa na túru, by sa mali pripojiť k miestnym sprievodcom, aby sa vyhli nebezpečným situáciám a aby mohli získať detailné informácie o flóre a faune Pantanalu.

V oblasti sa nachádza aj niekoľko obcí a dedín, kde turisti môžu získať autentický odkaz o kultúre a živote miestneho ľudu, ktorí žijú v súlade s prírodou. Návštevníci môžu navštíviť niekoľko historických pamiatok, nehnuteľností a dedinských trhov.

Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako súčasť Pantanalu, existuje aj možnosť noci v práveku. To znamená, že sa budete môcť prebudíť medzi početnou faunou a zažiť skutočný dych prírody.

Brazília Pantanal je teda ideálne miesto pre tých, ktorí chcú objavovať nádhernú prírodu a zvieratá, kde sa stretneva zvieratá, kultúra a dobrodružstvo. Všimnite si, že tieto zážitky sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, takže sa uistite, že plánujete svoju dovolenku v správnom čase.


Ubytovanie Brazília Pantanal


Brazília je známa svojou bohatou faunou a flórou, a jedným z miest, kde môžete zažiť jedinečné dobrodružstvo v prírode, je Pantanal. Pantanal je najväčší močiar na svete a nachádza sa na juhu Brazílie v štátoch Mato Grosso do Sul a Mato Grosso. Je známy svojou rozmanitosťou druhov a je domovom mnohých ohrozených živočíchov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pantanal, budete mať na výber viacero možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť túto jedinečnú divočinu zblízka.

Jednou z možností je ubytovať sa v jednom z mnohých eko-ubytovacích zariadení, ktoré sú rozmiestnené v rôznych častiach Pantanalu. Tieto zariadenia sú zväčša postavené tak, aby minimalizovali negatívny vplyv na životné prostredie a ponúkali hostiteľskú atmosféru. Mnohé z nich sú vedené miestnymi rodinami, ktoré vám poskytnú príležitosť naučiť sa viac o miestnej kultúre a tradíciách. Okrem komfortného ubytovania vám tieto zariadenia ponúkajú aj rôzne aktivity, ako napríklad prehliadky prírody, rybolov, jazdu na koni a pozorovanie vtákov.

Ak sa radšej ubytujete v hoteli, nájdete v oblasti Pantanal viacero možností. Mnohé hotely sa nachádzajú v blízkosti prírodných rezervácií, čo vám umožní ľahký prístup k rôznym druhom divokých zvierat. Niektoré hotely ponúkajú aj profesionálne vedené prehliadky a organizujú výlety, ktoré vám umožnia dosiahnuť aj najvzdialenejšie a najmenej preskúmané časti Pantanalu.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú autentickú skúsenosť s Pantanalom, je možné sa ubytovať aj v miestnych komunitách a rodinách. Týmto spôsobom budete mať možnosť vidieť, ako domorodci žijú a pracujú v tejto divočine. Budete sa môcť zapojiť do ich každodenného života, ako napríklad do rybolovu, farmárskej práce alebo prípravy tradičných jedál.

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania, Pantanal vám ponúkne nezabudnuteľnú skúsenosť s prírodou. Budete mať možnosť vidieť vzácne druhy vtákov, obojživelníkov, plazov a cicavcov, ako sú jaguáre, tapíry a gigantické riečne hladkopytníky. Okrem toho sa môžete tešiť aj z príjemného tropického počasia a krásnych východov a západov slnka.

Ak ste pripravení stráviť niekoľko dní v tichu a pokoji Pantanalu, budete sa môcť oddýchnuť od rušného mestského života a spojiť sa s prírodou. Pantanal je jedinečné miesto, ktoré si zaslúži byť súčasťou zoznamu každého milovníka prírody. Takže neváhajte a naplánujte si dobrodružnú dovolenku v Brazílii Pantanal!


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Pantanal


1. Čo je Pantanal?
Pantanal je najväčšé bažinaté nížinné oblasť na svete, nachádzajúca sa v južnej časti Brazílie.

2. Ako sa tam dostať?
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Pantanalu je cez hlavné mesto štátu Mato Grosso do Sul - Campo Grande. Z tohto mesta je možné si zorganizovať prepravu do Pantanalu.

3. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Pantanalu?
Najlepším obdobím na návštevu Pantanalu je obdobie od mája do októbra, kedy je suché obdobie a voda je dostupná pre rôzne druhy zvierat.

4. Koľko času by som mal stráviť v Pantanale?
Odporúča sa stráviť minimálne 3-4 dni v Pantanale, aby ste stihli objaviť a vychutnať si všetky jeho atrakcie.

5. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v Pantanale?
V Pantanale môžete vidieť rôzne druhy divokých zvierat, vrátane jacaré (kajmanský), kapibary (najväčší hlodavec na svete), obrovskej rôznokrídelnej piranhe, ibisov, arasov, prekývaní, iguan a mnoho ďalších.

6. Sú nejaké nebezpečné zvieratá v Pantanale?
Pantanal je domovom niektorých nebezpečných zvierat, vrátane jaguárov, pútavskej solifúgy a niektorých druhov hadov. Je však nepravdepodobné, že by ste sa s nimi stretli, ak budete nasledovať bezpečnostné smernice a správne správate.

7. Aké aktivity sa dajú v Pantanale robiť?
V Pantanale je možné robiť rôzne aktivity vrátane nočných safari, rybolovu, jazdy na koni, turistiky, kajakovania, kanoistiky a pozorovania vtákov.

8. Aký je najlepší spôsob, ako pozorovať divé zvieratá v Pantanale?
Najlepší spôsob, ako pozorovať divé zvieratá v Pantanale, je cez safari. Môžete si vybrať medzi safari v aute, na koni, na bicykli alebo na lodi.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Pantanale?
V Pantanale sú rôzne typy ubytovania, vrátane luxusných rezortov, hostincov, lodí na rieke a turistických farmách.

10. Čo by som mal vedieť o miestnej kultúre v Pantanale?
Miestna kultúra v Pantanale je bohatá a odráža spojenie s prírodou. Turisti majú možnosť objaviť tradície, ako je napríklad tanec sípky, miestnu kuchyňu a remeslá.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky