Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brazília Rio de Janeiro

Počasie Brazília Rio de Janeiro


Rio de Janeiro, známe aj ako Veľký breh, je jedným z najznámejších miest v Brazílii. Môže sa pochváliť nielen svojimi krásnymi plážami, ale aj svojím unikátnym a zaujímavým podnebím.

Rio de Janeiro je známe svojím pestrým a subtropickým podnebím. Toto mesto je obklopené tropickými daždovými pralesmi a pohoria Tijuca. Tieto prírodné prvky majú veľký vplyv na počasie v Rio de Janeiro.

Celoročne je tu teplé podnebie s vysokou vlhkosťou vzduchu. Letá sú horúce, priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C. V niektorých obdobiach môže teplota stúpať až na 40 ° C. Práve v tejto dobe je mesto plné turistov, ktorí vyhľadávajú pláže a letné aktivity. Slnečné počasie a teplé teploty vytvárajú ideálne podmienky pre opaľovanie a vodné športy.

Avšak v Rio de Janeiro máme aj svoje obdobie daždov. Od decembra do marca je obdobie s najvyšším zrážkami, ktoré sú často prudké a prebiehajú v podobe búrok. Tieto dažde často vyvolávajú aj prehánky, ktoré môžu spôsobovať záplavy. Miestni obyvatelia a turisti sú preto vyzývaní, aby boli obozretní a sledovali predpovede počasia.

Jeseň a zima v Rio de Janeiro sú miernymi a suchšími obdobiami. Teploty sa môžu pohybovať okolo 20 ° C, ale môže sa aj ochladiť na približne 15 ° C. To je ideálne obdobie na objavovanie mesta alebo akčnosti na pláži, pretože nie je tak preplnené ako v lete.

Počasie v Rio de Janeiro je teda veľmi pestré a rôznorodé. Turisti by mali byť pripravení na horúce letá a vlhké obdobie, ale aj na občasné dažďové búrky. Dokonca aj v daždivých dňoch je však veľa možností, ako si užiť toto úchvatné mesto.

Ak plánujete svoju návštevu Rio de Janeiro, nezabudnite sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje aktivity tomu. Nech už je akékoľvek počasie, toto mesto ponúka bezpočet zážitkov a krás, ktoré si môžete vychutnať.


Letenka Brazília Rio de Janeiro


Praždývateľov dobrodružstva a krásnych pláží láka Brazília. Krajinka plná prírodných divov, tanečnej hudby a pôvabných miest. Jedným z najpopulárnejších cieľov v tejto juhoamerické krajine je Rio de Janeiro. Toto veľké mesto je známe svojou energiou, kultúrou a jedinečným scenériom.

Ak ste v pláne navštíviť Rio de Janeiro, váš prvý krok je nájsť vhodnú letenku. Množstvo leteckých spoločností ponúka spojenie medzi rôznymi mestami a Rio de Janeiro, čo vám umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť z hľadiska ceny a pohodlia.

Keď hovoríme o letenkách do Rio de Janeiro, stojí za zmienku hlavné medzinárodné letisko v tomto meste, ktoré sa nazýva Galeão Antonio Carlos Jobim International Airport. Toto letisko je dôležitým uzlom, cez ktorý prechádza množstvo medzinárodných letov. Môžete si vybrať medzi priamymi letmi alebo letmi s prestupom z rôznych svetových letísk. Odporúča sa plánovať si cestu vopred a získať letenku aspoň niekoľko mesiacov vopred, pretože najvyhľadávanejšie obdobia môžu byť drahšie a ťažšie zohnateľné.

Po prílete do Rio de Janeiro budete ohromení jeho úchvatnou scenériou. Mesto je obklopené húštinami pohorí Tijuca a Corcovado. Na Corcovade sa nachádza svetoznámy „Cristo Redentor“, ktorého socha je jednou z hlavných ikon Brazílie. Tento pamätník stojí na vrchole kopca a ponúka neuveriteľný výhľad na celé mesto.

Okrem toho sa nemôžete vyhnúť prechádzke po slávnej pláži Copacabana. Táto pláž je známa svojou širokej piesočnou plážou, modrým morom a kaviarňami, ktoré ju obklopujú. Na pláži môžete relaxovať, hrať si plážové volejbal alebo jednoducho sledovať ľudí. Je tiež miestom, kde sa koná známy festival v Riu, karneval. Karneval je najväčšou udalosťou v krajine, plnou tanečnej hudby, farebných kostýmov a príťažlivých tančiari.

Pokiaľ ste prírodným nadšencom, určite nevynechajte návštevu národného parku Tijuca. Tento park sa považuje za najväčší mestský prales na svete a domov pre množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat. Môžete si vziať prechádzku po jeho chodníkoch a obdivovať krásu prírody.

Aby ste zažili jedinečný nočný život v Riu de Janeiro, navštívte štvrť Lapa. Toto miesto je známe svojou živou hudbou, tanečnými klúbmi a trhmi. Môžete si tu vypočuť rôzne žánre hudby od samby až po salsu a jednoducho sa pustiť do tanca.

Rio de Janeiro je jedinečným miestom, ktoré ponúka kombináciu prírody, kultúry a zábavy. S veľkým množstvom leteniek do tohto mesta z rôznych destinácií môžete zažiť tento fascinujúci kúsok Brazílie. Ak máte chuť objaviť krásu Južnej Ameriky, neváhajte a užite si letenku do Rio de Janeiro!


Ubytovanie Brazília Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Brazílii a ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, či ste backpacker alebo hľadáte luxusné ubytovanie, v tejto exotické destinácii nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak si chcete užiť atmosféru mesta a byť v blízkosti hlavných atrakcií, v centre mesta Rio de Janeiro je veľa možností pre vás. Môžete si vybrať medzi rôznymi hotelmi, ktoré ponúkajú pohodlné izby za prijateľné ceny. Mnoho z nich je situovaných v blízkosti známej pláže Copacabana, čo je ideálne pre tých, ktorí užívajú plážový život.

Či už sa vám páči výhľad na oceán, pre ktorý je táto pláž známa, alebo chcete skúsiť miestny život, nájdete tu rôzne možnosti. Okrem hotelov sú tu aj hostely a penzióny, ktoré sú viac cenovo dostupné a sú ideálne pre mladých cestovateľov.

Ďalšou obľúbenou časťou Rio de Janeiro je časť Ipanema. Táto časť mesta je známa svojou krásnou plážou a luxusnými ubytovacími možnosťami. Môžete si vybrať buď z luxusných hotelov alebo elegantných apartmánov, ktoré vám poskytnú skutočne exkluzívne ubytovanie. Tieto možnosti sú obľúbené medzi náročnejšími cestovateľmi a tými, ktorí si radi doprajú luxus počas svojho pobytu.

Ďalšou možnosťou je Bairro Santa Teresa, ktorý sa nachádza v kopcovitej oblasti mesta. Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie prostredie, môže byť toto miesto ideálnou voľbou. Tu nájdete historické rezidencie a penzióny s charakterom. Toto miesto tiež ponúka úžasné výhľady na mesto, čo sa oplatí zažiť.

Okrem uvedených lokalít môžete nájsť aj ďalšie ubytovacie možnosti v rôznych častiach mesta. Od levných výhodných hotelov až po luxusné rezorty, Rio de Janeiro má ponuku, ktorá uspokojí každého cestovateľa.

Je však dôležité mať na pamäti, že bez ohľadu na miesto, kde sa rozhodnete zostať, je dôležité zamerať sa aj na bezpečnosť. Rio de Janeiro je známe pre svoje kriminalitné aktivity a preto je dôležité vyhľadať ubytovanie v bezpečnej časti mesta a dodržiavať všeobecné bezpečnostné opatrenia.

V Brazílii je Rio de Janeiro jedným z najpopulárnejších cestovateľských miest a s jeho krásnymi plážami, exotickými pamiatkami a rôznorodými ubytovacími možnosťami, nemôžete urobiť chybu pri plánovaní svojho pobytu v tomto fantastickom meste.


Dovolenka Brazília Rio de Janeiro


Brazília je jednou z najkrajších a najpopulárnejších exotických dovolenkových destinácií na svete. A jedno z miest, ktoré určite stojí za návštevu, je známe mesto Rio de Janeiro. Toto úchvatné mesto, ktoré je známe svojou slávnou plážou Copacabana a obrovským Betlehemským Kristom, ponúka nekonečné množstvo aktivít a pamiatok, ktoré vás určite očaria.

Jednou z prvých vecí, ktoré sa vám pri návšteve Ria očaria, je úchvatné prírodné prostredie. Mesto leží medzi nádhernými horami a Atlantickým oceánom, čo vytvára nádhernú kombináciu scenérie. Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je tu prechádzka v národnom parku Tijuca, kde môžete objaviť rôznorodú flóru a faunu, vrátane ohromujúcich vodopádov. Niektoré z najkrajších pláží na svete, ako napríklad Copacabana a Ipanema, sú tiež neodmysliteľnou súčasťou Ria. Tu si môžete užívať slnko, jazdiť na surfe alebo sa zaobstarať niektorý zo slávnych plaveckých úsekov.

Ak ste zvedaví na kultúru a históriu mesta, určite by ste nemali vynechať návštevu mnohých pamiatok. Jedným z najznámejších je chrám Svätej Anny, historický katolícky kostol, ktorý sa nachádza na kopci Corcovado. Na vrchole kopca je tiež ikonická socha Christa Spasiteľa, ktorá je obľúbenou atrakciou pre turistov. Iné zaujímavé pamiatky sú napríklad Dedo de Deus - skala v tvare prsta, ktorá vyzerá zlovestne, ale je fascinujúca, alebo Sugarloaf Mountain, známa tvarom peha, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

Okrem prírodných krás a historických pamiatok má Rio de Janeiro aj dynamickú kultúru. Mestský karneval je jedným z najväčších na svete a predstavuje ohromujúce prehliadky tanca, hudby a farieb. Je to skutočný zážitok, ktorý si nesmiete nechať ujsť, ak máte tú možnosť navštíviť mesto v tomto čase. Po celý rok môžete vychutnávať aj tradičné brazílske jedlá, ako je feijoada, ktorá je špeciálnym pokrmom z fazule a mäsa, alebo brigadeiro, sladkú pochúťku z kondenzovaného mlieka a kakaa.

Okrem toho, mesto ponúka aj rôzne možnosti športových aktivít, od futbalu po plážový volejbal a surfovania. A ak ste fanúšikmi nočného života, nebudete sklamaní, pretože Rio de Janeiro je plné klubov, barov a reštaurácií, kde sa môžete baviť po tmavu.

Dovolenka v Riu de Janeiro je skutočným dobrodružstvom, kde sa stretnete s úchvatnými prírodnými krásami, zaujímavou históriou a bohatou kultúrou Brazílie. Nech už ste záujemcom o prírodu, históriu, kultúru alebo jednoducho chcete relaxovať na slnečnej pláži, Rio de Janeiro určite nesklame. Je to miesto, ktoré každý cestovateľ sníva navštíviť a ktoré si určite zamilujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Rio de Janeiro


1. Aké je hlavné mesto Brazílie?
- Hlavné mesto Brazílie je Brasília.

2. Aké je najväčšie mesto v Brazílii?
- Najväčšie mesto v Brazílii je São Paulo.

3. Kde sa nachádza Rio de Janeiro?
- Rio de Janeiro sa nachádza na pobreží Južnej Atlantiku v juhovýchodnej časti Brazílie.

4. Čo je známe v Rio de Janeiro?
- Rio de Janeiro je známe pre svoje ikonické pláže, ako napríklad Copacabana a Ipanema, ale aj pre sochu Krista Spasiteľa na vrchu Corcovado.

5. Kedy sa konali letné olympijské hry v Brazílii?
- Letné olympijské hry sa konali v Brazílii v roku 2016, pričom hlavným hostiteľským mestom bolo Rio de Janeiro.

6. Aká je populácia Rio de Janeiro?
- Populácia Rio de Janeiro je približne 6,7 milióna obyvateľov.

7. Aké sú typické jedlá Rio de Janeiro?
- Typické jedlá v Rio de Janeiro sú napríklad feijoada (koreňová polievka s fazuľou a mäsom) a bobó de camarão (krevety s maniokovým pyré).

8. Čo je carnaval v Rio de Janeiro?
- Carneval v Rio de Janeiro je svetoznámy festival, počas ktorého sa konajú veľké parády, tanečné súťaže a hudobné vystúpenia.

9. Ktoré športy sú populárne v Rio de Janeiro?
- V Rio de Janeiro sú populárne futbal a plážový volejbal.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Rio de Janeiro?
- Najlepší čas na návštevu Rio de Janeiro je počas zimy (jún až septembra), keď je nižšia vlhkosť a teploty nie sú extrémne vysoké.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky