Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque: Symbol pokoja a náboženskej harmónie

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je nádhernou mešitou nachádzajúcou sa v sultanáte Brunej na ostrove Borneo. Táto majestátna mešita je považovaná za jedno z najpôsobivejších náboženských miest v juhovýchodnej Ázii a je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi z celého sveta.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1994 a je jednou z najväčších mešít na svete. Je venovaná islamskému náboženstvu a slúži nielen ako miesto modlitieb, ale aj ako centrum pre kultúrnu a náboženskú výmenu. Jej názov je poctou sultánovi Hassanal Bolkiahovi, ktorý je súčasným sultánom Bruneja.

Táto nádherná mešita sa nachádza na rozsiahlej ploche s výhľadom na krásne okolie. Je obklopená kvetinovými a zelenými záhradami, ku ktorým vedie prekrásna šíria a zároveň majestátna cesta volajúca návštevníkov dovnútra. Je to miesto, kde môžete zakúsiť pokoj a harmóniu, a to aj keď nie ste veriaci.

Architektúra mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah je okúzľujúca. Je postavená v tradičnom arabskom štýle, so zlatými kupolami a vysokými minaretmi. Vonkajšie steny sú zdobené komplexnými vzormi a detailmi, ktoré svedčia o majstrovstve miestnych remeselníkov a umelcov. Vnútorné priestory sú elegantné a ponúkajú návštevníkom úžasné výhľady na výzdobu s jemnými tónmi čierneho, zlatého a bieleho.

V mešite Jame' Asr Hassanil Bolkiah existuje priestor pre modlitby pre všetkých veriacich. Je tu rozsiahla modlitebná dvorana, ktorá dokáže pojať až 5 000 ľudí naraz. Okrem modlitby môžu návštevníci tiež objaviť knižnicu, múzeum a kancelárie, ktoré slúžia ako miesta pre vzdelávanie a štúdium islamskej kultúry a histórie.

V mešite sa konajú rôzne podujatia ako sú prednášky, semináre a diskusie pre šírenie understandingu o islamskej viere a tradíciách. Mnoho návštevníkov si tiež zvolí túto mešitu na svadobné obrady, kvôli jej nádhernému prostrediu a duchu pokoja, ktorý tu vládne. Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je vzácnym miestom, kde sa môže ukázať záhrada rastlín na svadobných obradoch.

Ak sa rozhodnete navštíviť Brunej, mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jedno miesto, ktoré nesmie chýbať vo vašom zozname. Je to skutočný symbol pokoja a náboženskej harmónie, ktorý ponúka návštevníkom vzácnu príležitosť zažiť bohatstvo islamskej kultúry a krásu architektúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Otázka: Kedy bola masjid postavená?

Odpoveď: Masjid Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992.

Otázka: Aký je veľký areál masjid?

Odpoveď: Areál masjidu má rozlohu 29 700 m2, z čoho 7 200 m2 tvoria budovy a 22 500 m2 sú záhrady.

Otázka: Aký je kapacita masjidu?

Odpoveď: Masjid môže ubytovať až 4 500 veriacich, z toho 1 500 v hlavnej modlitebni a ostatní v modlitebniach pre mužov a ženy.

Otázka: Aká je architektúra masjidu?

Odpoveď: Masjid má modernú architektúru s kombináciou tradičných brunejských a islamských prvkov. Stavba sa skladá z dvoch veží, ktoré sú vysoké 44 metrov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny masjidu?

Odpoveď: Masjid bol zatvorený pre návštevníkov v období pandémie COVID-19. Predtým bol masjid otvorený denne, vrátane verejných sviatkov a sú aby otvorené pre návštevníkov počas všetkých modlitieb.

Otázka: Aké sú pravidlá návštevy masjidu?

Odpoveď: Návštevníci musia byť vhodne oblečení a obutí. Pokyny týkajúce sa modlitby sa musia dodržiavať a návštevníci nesmú mať žiadne jedlo alebo nápoje. Fotografovanie je povolené len v stanovených oblastiach a po predchádzajúcom povolení od správcov masjidu.


Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jednou z najkrajších mešít na svete a je situovaná v hlavnom meste Brunej - Bandar Seri Begawan. Mešita bola postavená v roku 1988 a môže ubytovať až 5000 veriacich naraz.

Ak hľadáte ubytovanie pri Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, tu je niekoľko možností.

Prvou možnosťou je ubytovanie priamo v hoteli Rizqun International Hotel. Tento hotel sa nachádza iba 2 km od Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a ponúka hostiteľské priestory pre návštevníkov. Rizqun International Hotel je tiež v blízkosti ďalších turistických atrakcií vrátane obchodného centra The Mall, Musée de l'Ouest Borneo a niekoľkých parkov.

Ďalšou možnosťou sú hotely v blízkosti Moslimkhan Hotel. Jedným z nich je hotel Badiah Hotel, ktorý sa nachádza iba 10 minút peši od mešity a ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. V blízkosti hotela je tiež niekoľko reštaurácií a obchodov.

Inou možnosťou je výber ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú v turistickej oblasti mesta, ktorá sa nachádza v blízkosti mešity. Niektoré z týchto hotelov patria k najluxusnejším na svete, ktoré určite zabezpečia prvotriedne ubytovanie.

V závislosti od vášho rozpočtu a koľko ste ochotní investovať v ubytovaní v Brunej, existuje veľa možností, ktoré by sa mohli zdať prístupné vo vašej cenovej kategórii.

Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si zvolíte, bude vám umožnené vidieť všetky hlavné pamiatky v okolí. Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a jej krása je dôvodom, prečo sa mnohí turisti rozhodnú zvoliť Brunej ako úvodnú atrakciu. S množstvom možností pre ubytovanie v blízkosti mešity, nemusí byť vaša cesta pre návštevu tejto krásnej mešity vyslovene ťažká.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je nádhernou mešitou nachádzajúcou sa v Bruneji, malom sultanáte v juhovýchodnej Ázii. Okrem svojej náboženskej dôležitosti priláka aj turistov z celého sveta svojou ohromujúcou architektúrou a umiestnením v jednoducho úchvatnej scenérii.

Pokiaľ ide o počasie v okolí mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, môžeme očakávať typické tropeické podnebie, ktoré je charakteristické pre túto oblasť. Toto podnebie je charakterizované vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas väčšej časti roka.

V období medzi aprílom a októbrom, čo je obdobie leta a dažďového obdobia v Bruneji, môžu byť teploty veľmi vysoké. Dobyvačným slnkom sa teploty pohybujú okolo 30 °C a pridáva sa k nim vysoká vlhkosť, ktorá môže spôsobiť, že sa budeš cítiť oveľa horúcejšie než je skutočnosť. V týchto mesiacoch možno očakávať aj pravidelné zrážky, z ktorých niektoré môžu byť silné.

Obdobie medzi novembrom a marcom predstavuje suché obdobie v Bruneji. Teploty v tomto období sú trochu príjemnejšie a pohybujú sa okolo 27 °C. Vlhkosť je stále prítomná, ale nie taká intenzívna ako počas leta. Toto obdobie je tiež ideálne pre návštevu mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a okolitého prostredia, pretože sa môžete vyhnúť silným dažďom.

Pri plánovaní návštevy mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque nezabudnite vziať do úvahy počasie. Je dôležité sa dobre pripraviť na teploty a vlhkosť, napríklad si vziať oblečenie vyrobené z ľahkých, priedušných materiálov a pamätať na dostatočné množstvo vody pre hydratáciu.

Okrem počasia si tiež všimnite otváracie hodiny mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, keďže niektoré časti mešity môžu byť prístupné len v určitých časoch. Pred svojou návštevou sa uistite, že ste zistili aktuálne informácie o otváracích hodinách, aby ste mohli čo najlepšie využiť svoju návštevu.

Návšteva mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je určite nezabudnuteľným zážitkom. Nielenže je dôležitou a nádhernou náboženskou stavbou, ale tiež ponúka príležitosť spojiť sa s miestnou kultúrou a zázemím. Preto si užite svoju návštevu a priam magickú atmosféru tejto ohromujúcej mešity.


Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej je krásna a pôvabná krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá láka mnoho turistov z celého sveta. Krajina je obklopená tropickými dažďovými pralesmi a ponúka veľa turistických atrakcií. Jedným z hlavných turistických miest je Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jednou z najväčších mešít vo východnej Ázii a je významným miestom islamského uctievania v Bruneji. Mešita sa nachádza v hlavnom meste Bander Seri Begawan a bola postavená v roku 1992 na počesť nástupu na trón sultána Hassanal Bolkiah. Mešita je jedinečným príkladom štýlu architektúry Mughál.

Návšteva tejto mešity je skutočne jedinečný zážitok. Po prejdení úchvatnou záhradou vás privíta pôsobivá mešita so svojím veľkým komplexom budov. Mešita je obklopená vodou a je k dispozícii pre verejnosť pri modlitbe a tiež pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu islamskej architektúry. Vnútri mešity sa nachádza hlavný modlitebný sál a niekoľko menších modlitebných miestností.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je otvorená celý týždeň, ale návštevy sú obmedzené. V piatok je mešita zavretá, pretože tamojší moslimovia si vyhradili tento deň pre zhromaždenie a modlitbu. Návštevy sú možné v iných dňoch v týždni, ale je nevyhnutné dodržiavať prísne kódexy oblečenia a etiky. Turisti by mali nosiť dlhé nohavice a košele s dlhými rukávmi, aby boli úctiví k náboženstvu domácich obyvateľov. Prechádzka po záhrade mešity a poznávanie architektúry, kultúry a náboženských tradícií je nepoznaný pocit.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jedným z turistických miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Bruneju. Prechádzať sa po záhrade, pozerať na vnútorné zdobenie zlata a kamenných reliéfov, vidieť, kedy začína aj končí posvätná modlitba, to všetko vytvára neopakovateľnú atmosféru. Prejsť po mešite je ako spomaliť čas a byť viac v kontakte s náboženskou kultúrou miestnych obyvateľov. Ak sa chystáte na dovolenku do Bruneja, Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita by mala byť na vašom zozname návštev najvyššie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky