Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bulharsko Veliko Tarnovo

Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Kde sa nachádza Veliko Tarnovo?
Veliko Tarnovo sa nachádza v Bulharsku, v severnej časti krajiny.

2. Aké je historické a kultúrne zázemie Veliko Tarnovo?
Veliko Tarnovo je dôležité historické a kultúrne centrum Bulharska. Bola hlavným mestom Druhej bulharskej ríše a je známa svojou bohatou históriou, architektúrou a kultúrnymi pamiatkami.

3. Aké turistické atrakcie môžem navštíviť v Veliko Tarnovo?
Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Veliko Tarnovo patrí hrad Carevec, ktorý je známy svojou impozantnou polohou a históriou. Ďalšie zaujímavé miesta sú napríklad Samovodský námestie, Asensova štvrť, Kláštor Sv. Petra a Pavla a mnoho ďalších.

4. Aké aktivity môžem podnikať v Veliko Tarnovo?
V meste a jeho okolí je možnosť podnikať rôzne aktivity vrátane prechádzok po historickom centre, návštevy múzeí, plavby po rieke Jantra, turistiky v okolitých horách a mnoho ďalších.

5. Aké sú miestne kulinárske špeciality, ktoré by som mal ochutnať v Veliko Tarnovo?
V Bulharsku je obľúbená tradičná kuchyňa a v Veliko Tarnovo je možnosť ochutnať rôzne bulharské špeciality, ako napríklad šišky (kebapčeta), múčniky (banici), ajvars (paprikovú pastu) a mnoho ďalších.

6. Má Veliko Tarnovo dobré dopravné spojenie?
Ano, Veliko Tarnovo má dobré dopravné spojenie s inými časťami Bulharska. Mesto je dostupné cez cestné a železničné spojenie a má aj vlastné letisko v blízkom meste Gorna Orechovica.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Veliko Tarnovo?
Ideálny čas na návštevu Veliko Tarnovo je na jar a na jeseň, keď sú teploty príjemné a mesto je najkrajšie. V lete je tiež možné navštíviť mesto, ale môžu byť vyššie teploty a väčšie množstvo turistov.

8. Je možné navštíviť okolité dedinky a prírodné parky z Veliko Tarnovo?
Áno, v blízkosti Veliko Tarnovo sa nachádzajú rôzne okolité dedinky a prírodné parky, ako napríklad Arbanasi, Gabrovo, Etara a mnoho ďalších, ktoré stojí za návštevu.


Ubytovanie Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo, ležiace na severozápade Bulharska, je objaté zelenými kopcami a nachádza sa na brehu rieky Jantra. Mesto má bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre a pamiatkach. Ak sa plánujete zastaviť v tomto fascinujúcom meste, bude pre vás dôležité mať dobré ubytovanie, kde si oddýchnete a nabijete sily pre ďalší deň plný objavovania.

Mnohé hotely a apartmány sa nachádzajú v samotnom meste, ale pre tých, ktorí sa chcú ubytovať mimo ruchu, sa ponúkajú aj možnosti v okolitých dedinkách a horských chatách. Celkovo je dostatok možností pre každého, či už preferujete luxusné hotely s bohatou ponukou alebo skromnejšie, no útulné ubytovania.

Ak máte radi historickú atmosféru a súčasne si chcete užiť všetky pohodlia moderného hotela, niekoľko možností pre vás máme. Hotel Gurko s jedinečným výhľadom na mesto a lokalitu v centre, alebo Hotel Tsarevets s vysoko moderným vybavením a veľmi priateľským personálom.

Pre tých, ktorí hľadajú útulné a romantické ubytovanie izby v penzióne pri Jantrinom brzde budú ideálne, a to aj preto, že izby sú ponúkané za prijateľné ceny. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa ubytovať mimo mesta, môžu si vybrať aj z viacerých chatiek a záhradných domčekov, ktoré sú vo vlastníctve miestnych obyvateľov.

Ak si chcete ušetriť trošku peňazí pri ubytovaní a zároveň byť blízko centra, hostel Camelot bude pre vás tou správnou voľbou. Ponúka ubytovanie v izbách s možnosťou výberu medzi spoločnými alebo súkromnými kúpeľňami a privátnymi posteľami alebo izbami s poschodovými posteľami.

Kamkoľvek sa rozhodnete ubytovať, budete mať prístup k množstvu zaujímavých aktivít, ktoré si môžete vybrať. Od prechádzok po meste, návštev muzeí a sídiel histórických vládcov až po pohodlné výlety do okolia, kde môžete jesť v malých taverňach, pozerať divokú prírodu a odkryť krásu tamojších kopcov.

Celkovo je ubytovanie v Veliko Tarnovo dostupné pre každého a ponúka množstvo možností, ktoré umožňujú cestovať podľa každého vkusu a rozpočtu. Ak sa chystáte na dovolenku v tejto časti Bulharska, určite vám odporúčame preskúmať všetky možnosti ubytovania, ktoré vám ponúka toto kútik krásnej krajiny.


Dovolenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásna krajina plná histórie a prírodného bohatstva. Ak plánujete dovolenku v tejto časti sveta, mali by ste zvážiť návštevu Veliko Tarnovo, jedného z najkrajších miest v krajine.

Veliko Tarnovo, bývalé hlavné mesto Bulharska, sa nachádza na pobreží rieky Jánes. Toto mesto je známe svojou bohatou a fascinujúcou históriou, ktorá siaha až do 3. tisícročia pred naším letopočtom. Hrad Tsarevets je jednou z najväčších atrakcií a symbolom mesta. Nachádza sa na vrchu kopca a ponúka úžasný panoramatický výhľad na okolitú krajinu. Hrad je obklopený hradbami, v ktorých môžete nájsť múzeum a chrám.

Okrem historických pamiatok je Veliko Tarnovo tiež známe svojou starou časťou mesta, ktorá je plná úzkych uličiek, trhov a tradičných domov. Toto miesto je ideálne na prechádzky a objavovanie miestnych obchodov s remeselnými výrobkami a reštaurácií, kde si môžete vychutnať autentickú bulharskú kuchyňu.

Ak máte radi prírodu, Bulharsko vám poskytuje bohaté možnosti na turistiku a objavovanie. V okolí Veliko Tarnovo sa nachádzajú kopce, jazerá a krásne prírodné parky, ktoré stoja za návštevu. Jedným z najznámejších prírodných parkov je Balkánsky park, v ktorom nájdete divokú a nezničenú prírodu.

Po náročnom dni plnom objavovania sa môžete oddýchnuť a osviežiť na pláži pri rieke Jánes, ktorá je ideálna na piknik alebo len na relaxáciu. Môžete si vychutnať slnečné lúče a skočiť do čistej vody, ktorá sa ochladzuje v horúcich letných mesiacoch.

Veliko Tarnovo je tiež známe svojím aktívnym nočným životom. Môžete sa vybrať do mnohých barov, klubov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať živú hudbu a tradičný bulharský tanec. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť živý bulharský štýl.

Bulharsko a najmä Veliko Tarnovo je skvostné miesto na dovolenku. Toto miesto vám ponúka bohatú históriu, nádhernú prírodu a pohostinných ľudí. Bez ohľadu na to, či máte radi kultúru, prírodu alebo nočný život, Veliko Tarnovo vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Letenka do Bulharska: Objavte krásy Veliko Tarnovo

Ak túžite po jedinečnom zážitku zo svojho dovolenkového pobytu, nie je nič lepšie ako objavovanie malebných miest a ich pokladov. V srdci Bulharska sa týmito pokladmi môže pýšiť aj historické mesto Veliko Tarnovo. Naša cesta začína letenkou do Bulharska, presnejšie do tohto fascinujúceho miesta, ktoré zanechá jasnú stopu vo vašom srdci.

Veliko Tarnovo je jedným z najstarších miest v Bulharsku a ponúka bohatú históriu a malebnú krajinu, ktorá uchváti lásku každého návštevníka. Letecká doprava je jednou z najkomfortnejších a najrýchlejších možností dostať sa do tohto nádherného mesta. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Bulharska, čo vám umožní presne naplánovať svoju dovolenku podľa vlastných predstáv.

Po prílete do Bulharska, a najmä do Veliko Tarnova, budete nadšení atmosférou a otvorenosťou miestnych obyvateľov. Po obnovení sídla za prvotnú kultúuru Bulharska sa Veliko Tarnovo stalo centrom vzdelania, kultúry a tradícií. Pre návštevníkov to znamená, že sem môžu prísť a objaviť bohatú históriu mesta, vitajúcu ich otvorenými rukami.

Jedným z najväčších lákadiel Veliko Tarnova je hrad Tsarevets, ktorý sa týči nad mesto a ponúka úchvatné panoramatické výhľady na okolitú krajinu. Prechádzka po hradbách a návšteva historických budov vám umožní preniknúť do hlbín minulosti a pocítiť atmosféru, ktorá tu kedysi panovala. V blízkosti hradu Tsarevets sa nachádza aj chrám Svätého Ducha, ktorý preslávili svojou nádhernou architektúrou a dekoráciou.

Ak ste zvedaví na tradície, mali by ste sa vybrať do mestského centra, kde nájdete zrúcaniny starých domčekov, príjemné kaviarne a malé obchodíky s tradičnými výrobkami. Popri prechádzke uličkami sa určite zastavte na Samovodskej ulici, kde si môžete vychutnať typickú bulharskú maškrtnosť - rakiju. Je to tradičné bulharské destilát s vysokým obsahom alkoholu, ktorý je obľúbeným nápojom miestnych obyvateľov.

Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva má Veliko Tarnovo aj prírodné krásy, ktoré stoja za objavenie. Rieka Jantra pretína mesto a poskytuje možnosti na krásne vodné aktivity, ako je vodný lyžovanie alebo jazda na kanoe. Okolitá príroda je tiež vhodná na prechádzky a turistiku, kde sa môžete stratiť v zelene a oddýchnuť si od mestského ruchu.

Ak túžite po jedinečnej dovolenke, letenka do Bulharska smerujúca do Veliko Tarnova je najlepším spôsobom, ako zažiť autentické bulharské pohostinné prostredie a objaviť históriu a kultúru tohto úchvatného mesta. Nech sa rozhodnete, že navštívite pamiatky alebo sa len prechádzate po uličkách a poznáte miestnych, Veliko Tarnovo vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a určite vás očarí.


Počasie Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je známe svojou rôznorodosťou počasia a krásnymi scenériami. Mesto Veliko Tarnovo, bývalé hlavné mesto Bulgarska, je jedným z najatraktívnejších miest v krajine, ktoré ponúka zaujímavú kombináciu kultúry, histórie a prírody. Poďme sa teda pozrieť na počasie v tomto fascinujúcom meste.

Veliko Tarnovo sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska, v blízkosti pohoria Stara planina, čo z neho robí skvelé miesto na návštevu počas celého roka. Mesto má viac kontinentálne podnebie s miernymi zimami a teplými letami.

Začnime teda zimou. V zimných mesiacoch, teda od decembra do februára, teploty v meste klesajú a môžu dosahovať priemerné maximálne teploty okolo 5 stupňov Celzia. V noci sa teploty môžu pohybovať pod bodom mrazu, čo znamená, že sa tu často tvorí sneh. Zimné obdobie v meste je preto časom, kedy turisti môžu navštíviť mnoho obchodov so suvenírmi a užiť si krásne výhľady na zasnežené kopce a údolia.

Na jar prichádza oživenie do mesta. Mesiac apríl je často najúžasnejším obdobím, keď sa po zime začína prebúdzať príroda. Teploty začínajú stúpať a dosahujú priemerné maxima okolo 15 stupňov Celzia. Jar je veľmi príjemným obdobím na prechádzky a objavovanie miesta, ako aj na návštevu historických pamiatok, ktoré sú roztrúsené po celom meste.

Leto je veľmi príjemné v meste Veliko Tarnovo. Teploty v júli a auguste sú najvyššie a dosahujú priemerné maximá okolo 30 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú vhodné na návštevy mnohých vonkajších aktivít, ako je návšteva pláží pri veľkých vodných nádržiach, napríklad pri vodnom nádrži Gorchivka. Turisti môžu tiež navštíviť archeologické nálezy alebo si užiť večerné prechádzky po úzky mestičiek, ktoré v letných mesiacoch žijú až do neskorých večerných hodín.

Jeseň je opäť časom zmenu v prírode. Teploty klesajú a nádherné farebné lístie sa objavuje na stromoch. Teploty v septembri a októbri dosahujú priemerné maximá okolo 20 stupňov Celzia, čo je príjemné počasie na turistiku a vychutnanie si prírodných krás mesta.

Všeobecne platí, že Veliko Tarnovo je atraktívnym miestom na návštevu počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, mesto ponúka niečo pre všetkých. Od histórie a kultúry až po prírodu a aktivity vo voľnej prírode. Nezabudnite si vziať vhodné oblečenie, aby ste boli pripravení na všetky možnosti počasia.

Ak planujete svoju návštevu do Veliko Tarnovo, je vždy dobré skontrolovať predpoveď počasia pred odchodom, aby ste mohli plánovať svoje aktivity a vybrať si správne oblečenie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky