Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve

Počasie Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri Reserve je národný park nachádzajúci sa v krajine Burkina Faso v západnej Afrike. Tento park je známy svojou bohatou faunou a flórou a je domovom mnohých druhov vzácnych a ohrozených živočíchov.

Burkina Faso má celoročne podnebie typu týchohorúceho sucha. Väčšinu roka tu panuje suché a teplé počasie s minimálnymi zrážkami. V období od mája do októbra sa však krajina zmení, keď nastáva obdobie dažďov, známe ako dažďové obdobie.

Dažďové obdobie v Tanghin Dassouri Reserve môže byť obdobím veľkých premenlivých zrážok. V tomto období padajú veľké kvantá dažďa, čo prispieva k vytváraniu vodných tokov a jazier v parku. Tieto vodné plochy sú dôležitými zdrojmi pre množstvo živočíchov, ktoré tu žijú.

Počas dažďového obdobia je teplota v Tanghin Dassouri Reserve miernejšia a vzduch je vlhkejší, čo vytvára ideálne prostredie pre rozvoj rastlín a tvorov. Táto zmena počasia prináša so sebou veľký príliv vtákov, ktorí sem prichádzajú, aby tu hnili a rozmnožovali sa. Je to obdobie, keď park ožíva farebnými perami a spevom vtákov.

Naopak, počas suchého obdobia, ktoré trvá väčšinu roka, je minimalizovaná prítomnosť zrážok. V tomto období sa teplota zvyšuje a mnoho stromov a rastlín stráca svoje listy, čo prináša pocit sucha a pustatiny. Pôda sa vďaka nedostatočnej vlhkosti vysušuje a zvieratá túžia po vode, hľadajúc ju v najbližších oázach alebo vodných tokoch.

Tanghin Dassouri Reserve je známy svojimi endemickými a vzácnymi druhmi živočíchov ako slony, paviány, krokodíly, antilopy a viac. Vďaka jedinečnému počasiu, ktoré je typické pre túto oblasť, majú tieto druhy prístup k vode, potrave a útočisku počas celého roka.

Vo všeobecnosti je počasie v Tanghin Dassouri Reserve premenlivé a závisí od ročného obdobia. Nachádza sa v oblasti, kde sa stretávajú rôzne klimatické zóny, čo vytvára rôznorodé podnebie. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento národný park, by mali mať na pamäti tieto zmeny počasia a prispôsobiť svoje plány tomu, aby si mohli vychutnať najlepšie, čo tento park ponúka v každom období.


Letenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo, neváhajte navštíviť Burkina Faso a objaviť jeho poklady. Jedným z najfascinujúcejších miest na návštevu je rezervácia Tanghin Dassouri, ktorá je domovom rôznych zvierat, vzácnych rastlín a úchvatnej prírody.

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Ouagadougou, čo z nej robí ideálne miesto pre jednodňový výlet. Pre svoje výnimočné a vzácne biologické územie bola rezervácia vyhlásená chráneným územím v roku 1952.

Keď sa stanete súčasťou tejto dobrodružnej jazdy, budete ohromení diverzitou fauny a flóry, ktoré tu nájdete. Medzi najvýraznejšie obyvateľov rezervácie patria zebry, impaly, antilopy, krokodíly, opice, orly a mnoho ďalších endemických druhov. Každý z týchto živočíšnych druhov hrá úlohu pri udržiavaní ekologického rovnováhy v rezervácii a ich spoločné pozorovanie je jednoducho fascinujúce.

Ak ste milovníkmi vtáctva, rezervácia ponúka aj vzácne možnosti na pozorovanie rôznych druhov vtákov. Môžete sa stretnúť s chameleónmi, pančuchovými paviánmi a ohromili vás krásou motýľov, ktoré sú tu zastúpené v rôznych farebných odrodách.

Okrem fauny je rezervácia bohatá aj na flóru. Čo ju robí ešte zaujímavejšou, sú vzácne druhy stromov a rastlín, ktoré sú tu hojne zastúpené. Môžete sa prechádzať medzi zložitými labirintmi machov a lišajníkov alebo ho obdivovať z vyhliadkových miest.

Ak sa rozhodnete navštíviť rezerváciu Tanghin Dassouri, nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát a neustrácajte žiadne príležitosti na zachytenie úžasného okamihu. Aby ste naplne vychutnali toto dobrodružstvo, je dobré mať so sebou pohodlné oblečenie a obuv, ochranný krém proti slnečnému žiareniu a dávať pozor na hmyz a divé zvieratá.

Výlet do rezervácie Tanghin Dassouri je nielen pre milovníkov prírody a dobrodružstva, ale aj pre každého, kto si túži oddýchnuť od mestského zhonu a každodenného stresu. Je to miesto, kde si môžete užiť pokoj a harmóniu s prírodou, pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a získavať nové poznania o biodiverzite a ochrane životného prostredia.

Ak ste pripravení na nezabudnuteľné dobrodružstvo a stráviť pár dní v objavovaní nádhery rezervácie Tanghin Dassouri, neváhajte si rezervovať letenku do Burkina Faso. Skúste túto úžasnú krajinu s bohatou kultúrou, priateľskými ľuďmi a nesmrteľnou prírodou, ktorá vás určite očarí.


Ubytovanie Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri Reserve v Burkina Faso je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré si môžete vybrať na prenocovanie. Táto rezervácia ponúka úžasné možnosti na ubytovanie s nezabudnuteľným zážitkom.

Rezervácia sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Ouagadougou a je domovom bohatej divokej fauny a flóry. Má veľké množstvo druhov zvierat, ako napríklad antilopy, kozy, pávi, krokodíly a mnoho ďalších. Táto rezervácia je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, ktorí si chcú užiť jedinečné scenérie a pozorovať divoké zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Existuje niekoľko možností ubytovania v Tanghin Dassouri Reserve, ktoré uspokoja potreby a preferencie každého návštevníka. Môžete sa rozhodnúť pre pobyt v luxusných horských chatách alebo si vybrať jednoduchšie stanovanie pod holým nebom. Vzhľadom k tomu, že rezervácia ponúka aj aktivity ako turistiku, cyklistiku a rybolov, existuje tiež možnosť ubytovať sa v blízkej okolitej dedine a zažiť autentickú kultúru a tradície miestnych obyvateľov.

Luxusné horské chaty sú skvelou voľbou pre tých, ktorí preferujú pohodlné a komfortné ubytovanie. Tieto chaty sú dobre vybavené, s moderným nábytkom a sú vybudované tak, aby ponúkali úžasné výhľady na okolitú prírodu. Ubytovanie v týchto chatách vám umožní relaxovať na terase, pozorovať zvieraťa, aj keď ste ešte v pyžame.

Na druhej strane, ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa rozhodnúť pre stanovanie pod holým nebom. Táto možnosť je skvelou príležitosťou na skúmanie noci Burkina Faso a pozorovanie hviezd na oblohe. Väčšina staní má základné vybavenie, ako sú matrace a spacáky.

Okrem ubytovania ponúka Tanghin Dassouri Reserve aj rôzne aktivity, ktoré vám umožnia vychutnať si krásy tejto oblasti. Môžete sa zapojiť do prechádzok s miestnymmi vodcami, ktorí vám ukážu najkrajšie miesta v rezervácii a predstavia vám miestnu faunu. Ak máte radi adrenolínové športy, môžete si vyskúšať cyklistiku po horských chodníkoch alebo si ísť zaplávať do jazier a riek, ktoré sa nachádzajú v blízkosti rezervácie.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v dedine v blízkosti Tanghin Dassouri Reserve, budete mať jedinečnú príležitosť zažiť autentický život miestnych obyvateľov. Môžete sa zúčastniť miestnych osláv, ktoré sú plné hudby, tancov a tradičných obyčajov. Môžete sa tiež zúčastniť miestnych trhov a zakúpiť si rukodielky miestnych umelcov.

Tanghin Dassouri Reserve v Burkina Faso je miesto, ktoré má tak veľa ponúk. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v horských chatách alebo pre stanovanie pod holým nebom, garantujem vám, že budete mať nezabudnuteľný zážitok. Táto rezervácia je miestom, kde sa môžete pripojiť k prírode a zároveň sa zblížiť s miestnou kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso:

1. Aké druhy zvierat môžem vidieť v rezervácii Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

V rezervácii Tanghin Dassouri môžete vidieť rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, lesových prasat, antilop, hydín, krokodílov a opíc.

2. Ako sa dostanem do rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza asi 30 km juhozápadne od Ouagadougou, hlavného mesta Burkina Faso. Najlepší spôsob, akým sa dostanete do rezervácie, je autom alebo taxíkom.

3. Koľko stojí vstup do rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Vstupné do rezervácie Tanghin Dassouri stojí okolo 1000 XOF (asi 1,5 EUR) pre miestnych obyvateľov a okolo 5000 XOF (asi 7,5 EUR) pre turistov.

4. Ako dlho trvá prehliadka rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Prehliadka rezervácie Tanghin Dassouri zvyčajne trvá asi 2 až 3 hodiny.

5. Musím si zabezpečiť sprievodcu, aby som mohol vidieť zvieratá v rezervácii Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Áno, potrebujete sprievodcu, aby ste mohli vidieť zvieratá v rezervácii Tanghin Dassouri. Sú to zvyčajne skúsení miestni sprievodcovia, ktorí vám ukážu najlepšie miesta na náš džungle.

6. Aké je vhodné oblečenie na návštevu rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Vhodné oblečenie je pohodlné a krycí, pretože sa budete pohybovať v oblastiach s hustým porastom. Odporúčame nosiť aj košeľu s dlhým rukávom a oblečenie, ktoré vás chráni pred komármi a inými hmyzom.

7. Môžem si zarezervovať pobyt v rezervácii Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Áno, niektoré miestne ubytovanie vám môže zabezpečiť pobyt v rezervácii Tanghin Dassouri. Treba si u nich zarezervovať izbu dopredu.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Najlepšími mesiacmi na návštevu rezervácie Tanghin Dassouri sú obdobie od decembra do marca, pretože je tam nižšia vlhkosť a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

9. Mám sa báť pre bezpečnosť pri návšteve rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza v pomerne bezpečnej oblasti, ale stále je potrebné dodržiavať zdravý rozum a opatrnosť. Odporúčame cestovať v skupine a nechávať cennosti v hoteli alebo inde, kde sú v bezpečí. Okrem toho by ste sa mali zarezervovať cez licencovanú cestovnú kanceláriu.

10. Môžem v rezervácii Tanghin Dassouri kempovať?

Nie, neodporúča sa kempovať v rezervácii Tanghin Dassouri. Môžete si v zblízka nachádzajúcich sa dedinách nájsť miesto na dovolenku alebo ubytovanie.


Dovolenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je africká krajina bohatá na kultúru a prírodné scenérie. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Tanghin Dassouri Rezervát, ktorý je skutočným pokladom pre turistov hľadajúcich dobrodružstvo a jedinečné zážitky.

Tanghin Dassouri Rezervát sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Ouagadougou a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín. Rezervát je známy pre svoj exotický a pôsobivý prales, kde sa nachádzajú vzácne druhy ako napríklad zlatohlav mýval, hadi hlavák alebo kapucínka mesiacok. Toto bohatstvo biodiverzity prináša turistom jedinečnú príležitosť na pozorovanie a fotografovanie rôznych živočíšnych druhov.

Rezervát ponúka aj množstvo možností pre dobrodružné aktivity. Jednou z najpopulárnejších je jazda na slonoch, ktorá je obľúbená najmä medzi mladšími turistami. Pre tých, ktorí preferujú trochu adrenalínu, je možné vyraziť na štvorkolke a preskúmať okolitú prírodu. Počas tejto adrenalínovej jazdy navštívite skryté jaskyne a krásne vodopády, kde môžete zaplávať v tropických vodách a pozorovať rôzne druhy rýb.

Okrem dobrodružstva a pozorovania zvierat ponúka Tanghin Dassouri aj jedinečný pohľad na miestnu kultúru. Turisti majú možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich životný štýl a tradičné zvyklosti. Môžu sa tiež zúčastniť rôznych miestnych osláv a festivalov, kde sa dozvedia viac o miestnej hudbe, tanci a umení.

Aj keď je Tanghin Dassouri Rezervát výnimočným miestom na dovolenku, je dôležité zachovať rešpekt a ochranu prírody. Turisti by mali dodržiavať pokyny a pravidlá, ktoré sú v mieste platné, aby sa minimalizovalo rušenie a jedenie voľne žijúcich zvierat.

Vzhľadom na stále väčšiu obľubu afrických turistických cieľov je Tanghin Dassouri Rezervát skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo originálne a nezabudnuteľné. Príroda, dobrodružstvo a kultúra sa tu spájajú do jedinečného zážitku, ktorý návštevníci budú pamätať na celý život. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Burkina Faso, nezabudnite si rezervovať dostatočný čas na návštevu Tanghin Dassouri Rezervátu, kde vás čaká úžasná dovolenková skúsenosť.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky