Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Hradčany a Pražský hrad

Počasie Česko Hradčany a Pražský hrad


V posledných týždňoch bolo počasie v oblasti Hradčian a Pražského hradu veľmi variabilné. Teploty sa pohybovali od chladných ráno s teplotami pod nulou až po teplé dni s teplotami okolo 10 stupňov Celzia.

Dlhodobé prognózy počasia naznačovali, že sa v nadchádzajúcich týždňoch môže očakávať ďalšie zhoršenie počasia s možnostou výraznejších snehových zrážok. Pre tých, ktorí sa s plánovaním svojej cesty snažia zohľadniť počasie, to znamená pripraviť sa na zmiešané podmienky.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vybrať na prechádzku a vychutnať si krásne scenérie, prechádzka cez Hradčianske námestie a nádvorie Pražského hradu je vždy dobrý nápad. V teplejších dňoch môžete nájsť množstvo turistov, ale stojí to za to, keď sa tešíte na krásne výhľady z vyvýšeného miesta.

Ak sa však rozhodnete pozrieť sa na Pražský hrad v menej priaznivom počasí, pamäťové body vám ešte stále poskytnú množstvo zážitkov. Napríklad katedrála sv. Víta, architektonický skvost so svojimi dlhými hrebeňmi a ostrými špičkami, zdobí oblohu aj v zimnom období.

Celkovo je klima na oblasti Hradčian a Pražského hradu skôr mierna, ale variabilná. Preto by ste mali mať vždy pripravené rôzne vrstvy oblečenia, aby ste mohli rýchlo reagovať na zmenu počasia. Najlepšie je, ak si môžete pred návštevou kontrolovať predpovede počasia, aby ste sa mohli plánovať podľa toho, aké bude počasie. Pre mnohých cestovateľov to však neznamená, že sa nebudú môcť tešiť z krásnych pamiatok, ktoré mesto ponúka, bez ohľadu na počasie.


Ubytovanie Česko Hradčany a Pražský hrad


Česko Hradčany a Pražský hrad sú symbolom hlavného mesta Českej republiky a majú v sebe ukryté množstvo histórie a architektúry. Ak plánujete navštíviť tento úžasný kus pamiatok, musíte sa rozhodnúť, kde sa ubytovať.

Na výber máte niekoľko možností. Jednou z najpopulárnejších volieb je ubytovanie priamo v historickej časti Prahy - v Hradčanoch. Prečo si teda nevybrať ubytovanie priamo v centre?

Ak si chcete užiť atmosféru Pražského hradu aj po zatvorení turistickej sezóny, môžete si zarezervovať ubytovanie priamo v jeho okolí. Tam nájdete množstvo historických budov, kaviarní a top reštaurácií.

V Hradčanoch nájdete rôzne typy ubytovania pre rôzne rozpočty. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov ako je napríklad Hotel Questenberk, až po útulné hostely, kde si môžete užiť príjemnú atmosféru za prijateľné ceny.

Ak si plánujete pobyt v Hradčanoch, môžete sa tešiť na prekrásne výhľady na Prahu a Prážsky hrad. Priamym sousedom hradu je Belvedere a jeho čarovné terasy. Takže sa môžete kochat panoramatickým pohľadom na mesto s pohárom vína.

Ak hľadáte jedinečnú atmosféru, môžete sa ubytovať aj v jednom z historických palácov alebo reštaurácii s dlhou tradíciou. Tak či onak, v Hradčanoch si určite nájdete to, čo Vám vyhovuje.

Navyše, ďalším neskutočným benefitom je skutočnosť, že v Hradčanoch sa nachádza veľa známych turistických atrakcií, ako napríklad Starý Kráľovský palác, Katedrála Sv. Vita, Zlatá ulička a ďalšie.

Väčšina týchto pamiatok je prístupná aj neskoro večer, čo Vám umožní vyjsť si na prechádzku a nechať sa unášať krásou starobylého mesta.

V úplnom závere môžeme povedať, že ak hľadáte dokonalú kombináciu histórie a krásy, ubytovanie v Hradčanoch a Pražskom hrade je pre vás tou najlepšou voľbou. Tešíme sa na vás!


Dovolenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Český Krumlov a Karlovy Vary sú síce ako turistické ciele v Česku nadmieru populárne, no Praha nikdy nestráca svoje čaro a atraktívnosť. Ak ste teda rozhodnutí stráviť svoju dovolenku v Česku, odporúčame navštíviť Hradčany a Pražský hrad.

Hradčany je krásna a historická súčasť Prahy, ktorá je charakteristická svojimi malebnými uličkami obklopenými nádhernými barokovými budovami. Nachádza sa na kopci nad mestom a ponúka návštevníkom pohľad na nádherný výhľad na Prahu, kde môžete zostatok dňa obdivovať slávne pražské mesto. Medzi významné pamiatky Hradčianskeho námestia patria Kostol Svätého Mikuláša, Zlatá ulička, Starožitnícky kráľovský palác a Loretánsky chrám.

Samozrejme, že tá najvýznamnejšia pamiatka, ktorá sa v Hradčanoch nachádza, je Pražský hrad. Hrad, ktorý sa ťahá na viac ako 70 hektároch v krásnej zelene, je najväčšou a najvýznamnejšou stavbou v celom Česku. Do hradu vás privíta kráľovská záhrada, po ktorej sa môžete prechádzať a obdivovať jej krásu. Hrad sa skladá z viacerých palácov a miestností, v ktorých sa nachádzajú veľké zbierky umeleckých a histórických predmetov.

Medzi najznámejšie turistické atrakcie tohto miesta patria katedrála Sv. Víta, bazilika Sv. Jiří, Starý kráľovský palác, Nový kráľovský palác a Zahrady pod hradem. Ak si prajete vidieť najlepší výhľad na Prahu, odporúčame navštíviť Vyšehrad, ktorý ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto.

Okrem úžasnej krásy je Hradčany a Pražský hrad aj historickým miestom s rôznymi príbehmi. Človek sa tu môže stráviť celým dňom a preto je to miesto, ktoré je určite treba navštíviť počas dovolenky v Česku. Takže neváhajte a naplánujte si dovolenku v Česku, kde si budete môcť vychutnať krásy Pražského hradu a Hradčan.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Hradčany a Pražský hrad


1. Ako sa dostanem na Pražský hrad?
- Na Pražský hrad sa dá dostať pokojne peši z centra mesta alebo metrom na zastávku Malostranská. Z Malostranského o následně pokračuje cesta po Nerudově ulici a dále na Loretánské náměstí, odkud se pak jde přímo na Hrad.

2. Koľko stojí vstupné na Pražský hrad?
- Cena vstupného na Pražský hrad sa líši v závislosti od toho, aké časti chcete navštíviť. Napríklad vstup na Hrad samotný vstúpenie do Katedrály sv. Víta, Vysokého hradu, Zlaté uličky a historických interiérov paláců stojí 350 Kč.

3. Koľko krokov je potrebných, aby som sa dostal na Hradčany?
- Cesta na Hradčany závisí od toho, kde sa nachádzate. Ak sa nachádzate v centre Prahy, je to len krátky výjazd na Malostranské námestí a ďalšie kroky by mali viesť k Hradu už na základe návodu popísaného v prvom bode.

4. Kedy sa najlepšie navštevuje Pražský hrad?
- Pražský hrad sa dá navštíviť počas celej sezóny, no najlepšie je ho navštíviť mimo letnej sezóny, kedy nie je tak preplnený turistami.

5. Aké pamiatky nájdem na Hradčanoch a Pražskom hrade?
- Na Hradčanoch a Pražskom hrade nájdeš mnoho rozličných historických budov, kostolov a pamiatok. Napríklad Katedrálu sv. Víta, Zlatú uličku, Starý kráľovský palác, Lobkovický palác alebo Hradný park.


Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Česko a jeho hlavní město Praha lákají turisty ze všech koutů světa. A mezi nejnavštěvovanější památky patří jistě Hradčany a Pražský hrad, které poutají pozornost svou historickou hodnotou a architektonickou krásou.

Jestliže plánujete návštěvu této kouzelné části Prahy, může se vám hodit letenka. Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad vám umožní snadné a rychlé cestování z jiných evropských měst do Prahy.

Pražský hrad je největší hrad na světě a ukrývá v sobě mnoho paláců, kostelů a dalších historických budov. Je to skutečná perla architektury a místo s mnoha tajemstvími a legendami. Hradčany jsou pak sousedním historickým a kulturním okruhem, který nenechá nikoho chladným. Nachází se zde například gotická svatyně sv. Víta, která je nejen krásnou památkou, ale také místem korunovace českých králů.

Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad je skvělým způsobem, jak si ušetřit čas a peníze během svého pobytu v Praze. Nástupiště letů se nachází především na letišti Václava Havla, které se nachází 17 km od centra Prahy. Letenky můžete rezervovat online na různých webových stránkách a ceny se liší podle termínu a dostupnosti.

Jakmile vystoupíte z letadla v Praze, můžete se vydát po stopách historie, a tisíc let starých památek. Procházejte se uličkami, nádvořími a vychutnávejte si místní gastronomii a kulturu. Vydejte se na prohlídku Pražského hradu s jeho krásnými zahradami, nebo navštivte tajemný hřbitov, na němž má svůj poslední odpočinek nejedna významná osobnost.

Výlet do Prahy, s prohlídkou Hradčan a Pražského hradu, se může stát nevšedním zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Využijte tedy možnosti a kupte si letenku Česko Hradčany a Pražský hrad a nechte se uchvátit jedinečnou atmosférou tohoto kouzelného města.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky