Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Jeseníky

Počasie Česko Jeseníky


Jeseníky sú pohoria, ktoré sa nachádzajú na severe Moravy, na území Českej republiky. Sú známe svojou krásnou prírodou a pestrosťou ročného obdobia. Počasie v Jeseníkoch býva často nevyspytateľné a náročné na predpovedanie.

V zime sa Jeseníky stanú výzvou pre lyžiarov, ktorí sa radi striedajú medzi behom na lyžiach a zjazdovkami. Počasie v zime býva veľmi chladné a často sa vyskytujú snehové prehánky. Pre turistov sú výlety na snežniciach a snežnom štíte nezabudnuteľným zážitkom. Napriek náročnejšiemu počasiu je zima v Jeseníkoch veľmi atraktívna.

Jar v Jeseníkoch je charakteristická pestrosťou počasia. V tomto období možno vidieť ako sa príroda začína prebúdzať a kvitnúť. Počasie v jarných mesiacoch býva teplé a slnečné. Turisti si užívajú najmä turistiku a cykloturistiku za krásneho slnečného počasia.

Leto je pre Jeseníky obdobím najväčšieho počtu turistov. Návštevníci si najviac užívajú jazdu na bicykli, vodné športy v blízkom okolí a zážitkové atrakcie v parkoch. Počasie v lete býva veľmi teplé a vlhké, s častými zrážkami. To však nebráni v tom, aby si turisti užili svoje dovolenky.

Jesen v Jeseníkoch sa vyznačuje nádhernými farbami lístia a malebnou krajinou. Počasie býva značne chladné a veterno, často prší a neskôr sneží. Turisti si však stále môžu vychutnať krásne farby jesene a navštíviť miesta, ako napríklad rozhľadne, kde majú unikátne výhľady na celé územie Jeseníkov.

Zhrnutie: Počasie v Jeseníkoch býva rôznorodé a náročné na predpovedanie, ale napriek tomu s ponukou rôznych činností a zážitkov je to oblasť, ktorú milovníci prírody radi navštevujú v každom ročnom období.


Ubytovanie Česko Jeseníky


Jeseníky jsou malebné pohoří, které se nachází na severovýchodě České republiky. Kromě svých překrásných přírodních scenérií a bohatých možností pro outdoorové aktivity, jsou Jeseníky také vyhledávaným místem pro relaxaci a odpočinek. Pokud plánujete návštěvu tohoto kraje, je nezbytné vybrat si vhodné ubytování, které vám zajistí komfort a příjemný pobyt.

Jeseníky nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a dalších druhů ubytování, které uspokojí potřeby i náročnějších hostů. Mnoho z těchto zařízení se nachází přímo v blízkosti přírodních rezervací a horských středisek, což je velkou výhodou pro milovníky turistiky a zimních sportů.

Pokud preferujete ubytování v hotelu, můžete si vybrat ze široké nabídky luxusních hotelů s prvotřídními službami. Tyto hotely často nabízejí wellness centra, bazény, sauny a další vybavení, které vám pomůže uvolnit se po náročném dni stráveném venku. Pokud si přejete zažít autentickou atmosféru Jeseníků, můžete se ubytovat v jednom z tradičních horských penzionů, které zachovávají původní architekturu a nabízejí příjemné ubytování se skvělým servisem.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Jeseníkách k dispozici levné ubytovací možnosti v podobě rodinných penzionů nebo levnějších hotelů. Tyto zařízení nabízejí základní vybavení a často mají také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni.

Nezapomeňte si při výběru ubytování zjistit otevírací dobu a aktuální informace o rezervaci. V období letních prázdnin a během zimní sezóny bývá v Jeseníkách vyšší poptávka po ubytování a je proto vhodné si své místo v hotelu či penzionu rezervovat dopředu.

Jeseníky nabízejí nádhernou přírodu a mnoho možností pro aktivní a relaxační dovolenou. Nezapomeňte si proto vybrat ubytování, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt, a vychutnejte si všechny krásy tohoto horského regionu.


Letenka Česko Jeseníky


Letenka do Česka Jeseníků vás zavedie do krásnej oblasti východní části Moravy, kde nájdete rušné strediska aj malebné horské dedinky. Prírodou obklopené mesto Jeseník vás očarí svojou atmosférou a ponúkne množstvo zaujímavých zážitkov.

Na letisku Praha-Kbely vás privíta bezpečnostná kontrola a potom sa už môžete vydať na palubu lietadla. Po krátkej ceste poletíte nad Čechami a Moravou a už pomaly začnete vidieť hory, ktoré vás čakajú.

Po prílete na letisko v Ostrave si môžete požičať auto a vydať sa na prekrásne výlety po okolí. Okolie Jeseníku ponúka veľa možností pre turistiku a cykloturistiku, alebo sa môžete vydať na návštevu strediska Karlova Studánka alebo na výlet k Hukvaldám. Na skalnatých útesoch parku Praděd nájdete malebné horské obce a prijemné horské chaty, kde sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Pri návšteve mesta Jeseník si nenechajte ujsť návštevu kúpeľov alebo prechádzku po historickom centre mesta. Jeseník ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať českú kuchyňu a regionálne špeciality.

Ak máte radi prírodu, česko Jeseníky sú ten správny tip na dovolenku. Letenku nájdete už za skvelú cenu a na mieste sa môžete tešiť z krásnej prírody spojenej s tradičným českým pohostinnosťou. Jeseník vás na čas vtiahne do svojej príťažlivej atmosféry a zanechá vám množstvo spomienok a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Jeseníky


1. Kde sa nachádzajú Jeseníky v Česku?
- Jeseníky sa nachádzajú v severovýchodnej časti Českej republiky, pri hranici s Poľskom.

2. Aká je výška najvyššieho vrchu v Jeseníkoch?
- Najvyšším vrchom Jeseníkov je Praděd, ktorý meria 1 491 metrov nad morom.

3. Môžete mi odporučiť niektoré turistické trasy v Jeseníkoch?
- Určite odporúčame túru na vrchol Pradědu, ktorá je veľmi populárna. Ďalšie zaujímavé trasy sú napríklad okruh okolo hôr Orlík a Petrovy kameny, alebo cesta ku skalám Malé Moravky.

4. Sú v Jeseníkoch nejaké termálne kúpaliská?
- Áno, v Jeseníkoch sú niektoré termálne kúpaliská, napríklad kúpalisko Karlova Studánka alebo termálne kúpalisko v Jeseníkoch.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Jeseníkov?
- Jeseníky sú krásne počas celého roka. Leto je ideálne na turistiku a cykloturistiku, zatiaľ čo zima je obľúbeným miestom pre zimné športy ako lyžovanie alebo snowboardovanie.

6. Je v Jeseníkoch možné ubytovať sa?
- Áno, v Jeseníkoch je množstvo rôznych ubytovacích možností - hotely, penzióny, apartmány, chaty, kempy atď.

7. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí Jeseníkov?
- V okolí Jeseníkov sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako napríklad kúpele Velké Losiny s unikátnou manufaktúrou papiera, hrad Sovinec, zrúcanina hradu Rabštejn, alebo jaskyňa Na Pomezí.

8. Môžete mi odporučiť niektoré typické jedlá z regiónu Jeseníky?
- V Jeseníkoch je populárne jedlo "hrebeniok" (zemiaková kaša s oškvarkami) alebo "frgále" (listové cesto plnené nasekanými zemiakmi a kapustou).

9. Kde môžem získať viac informácií o Jeseníkoch a ich okolí?
- Informácie o Jeseníkoch a ich okolí môžete získať na webových stránkach cestovných kancelárií, turistických informačných centier alebo na webe obce Jeseník.


Dovolenka Česko Jeseníky


Letná dovolenka v Česku môže byť skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú stráviť čas vonku v prírode. Ak hľadáte miesto, kde spojíte krásnu prírodu s outdoorovými aktivitami, Jeseníky by mohli byť tou pravou voľbou.

Jeseníky sú pohorie nachádzajúce sa na severovýchode Moravy a v dolinách okolo rieky Odra. Je to jeden z najvyšších a najkrajších kúskov Českej republiky. Krajina sa vyznačuje divokými lesmi, zelenými lúkami, turistickými chodníkmi a horskými potokmi. Pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako sa odreagovať, nájsť kľud a zrelaxovať sa, Jeseníky sú ideálnym miestom.

Najlepší spôsob, ako objaviť krásy tohto miesta, je po pešej turistike. Existuje množstvo značených chodníkov, ktoré vedú návštevníka od jedného útočiska po druhé. Tu si môžete obzrieť krásu horských lúk, zhluky smrekov a borovíc, kamenné obydlia a malé horské námestia. Okrem peších túr sú k dispozícii rôzne atrakcie ako horolezectvo, jazda na koni, cykloturistika a mnoho ďalších.

Počas letných dní môžete svoj čas stráviť u ďalších aktivít. Pripravte si plavky a vyskúšajte si niektoré z mnohých kúpalísk a termálnych kúpeľov, ktoré Jeseníky ponúkajú. Vyberte si napríklad kúpele v Tepliciach nad Bečvou alebo kúpele Karlova Studánka s úžasným výhľadom.

Vztýčený vysoko medzi horami, nájdete terénny park, kde si môžete vyskúšať adrenalinové zážitky ako železnica, zorbing, lanové centrum a mnoho ďalších.

V zime si oblasť turistických chodníkov pretvorí do zimnej krajiny, čím poskytuje turistom čarovné miesto počas zimných mesiacov. Okolie Jezeří a Ski areál Kouty sú ideálnymi miestami na turistiku, bežecké trate a zjazd na lyžiach.

Takže poďte priestoru kde sa stretáva príroda a aktivita. Poďte cestovať, objavovať, skúmať a relaxovať. V Jeseníkoch si užijete dokonalú harmoniu a relax, ktoré ponúka krásna príroda a rôzne outdoorové aktivity. Jeseníky sú dokonalým miestom pre rodiny, páry a jednotlivcov, ktorí si chcú urobiť prestávku od každodenného zhonu. Okúsite tam pravý zdroj zdravia a novej energie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky