Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Kutná Hora

Ubytovanie Česko Kutná Hora


Kutná Hora je malebné historické mesto v Českej republike, ktoré patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v krajine. Jeho bohatá históriu a unikátne historické pamiatky pritahujú veľké množstvo návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Kutnej Hore, máte na výber z viacerých možností.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, je tu niekoľko štvorhviezdičkových hotelov s vynikajúcimi službami a statnými izbami. Tieto hotely sa nachádzajú v historickom centre mesta a ponúkajú nádherné výhľady na pamiatky, ako je napríklad chrám sv. Barbory a talianska radnica. Môžete si tu vychutnať vynikajúce jedlá v reštauráciách s michelinskou hviezdou a relaxovať v luxusnom spa.

Pre tých, ktorí preferujú menšie rodinné hotely alebo penzióny, je v Kutnej Hore dostatok možností. Tieto ubytovacie zariadenia vás privítajú s teplým rodinným prostredím a ponúknu vám komfortné izby a výbornú domácu kuchyňu. Niektoré z týchto penziónov sa nachádzajú v historických budovách s originálnymi prvkami, čo vytvára autentickú atmosféru.

Pre tých, ktorí preferujú tradičné a cenovo dostupné ubytovanie, je tu možnosť ubytovať sa v hosťovských domoch alebo apartmánoch. Tieto ubytovacie možnosti poskytujú základné a pohodlné zariadenie bez luxusu. Hosťovské domy sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú atmosféru mesta.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie mimo centra, môžete si vybrať z niekoľkých vidieckych penziónov alebo súkromných chatiek. Tieto ubytovacie možnosti vám umožnia preskúmať okolité prírodné krásy a zároveň byť blízko historického mesta. Môžete si naplánovať cyklistické alebo pešie túry po okolitom kopcovitom teréne a užiť si pokoj a ticho.

Kutná Hora ponúka širokú škálu ubytovacích možností, či už preferujete luxusné hotely alebo cenovo dostupnejšie možnosti. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, určite budete mať možnosť zažiť bohatú históriu a kultúru tohto nádherného mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Kutná Hora


1. Aké pamiatky stojí za návštevu v Kutnej Hore?

- Kutná Hora je plná historických pamiatok, medzi najznámejšie patrí chrám sv. Barbory, kostol sv. Jakuba, chrám Nanebovzatia Panny Márie a Kostnica.

2. Ako sa dostať do Kutnej Hory?

- Kutná Hora sa nachádza asi hodinu cesty od Prahy. Môžete sa tam dostať vlakom, autobusom alebo autom.

3. Koľko stojí vstup do pamiatok v Kutnej Hore?

- Vstupné sa líši podľa jednotlivých pamiatok a závisí od toho, či sa jedná o dospelého alebo zľavnený vstup. Priemerne sa cena pohybuje okolo 150-200 Kč.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Kutnej Hore?

- Kutná Hora ponúka rôzne reštaurácie, ktoré sa líšia podľa štýlu kuchyne. Medzi najlepšie patria Restaurace Dačický, U Veverky a U Vlašského dvora.

5. Je nutné si objednať vstupenky vopred?

- Nie je nutné si objednať vstupenky vopred, no v období letných prázdnin a v najväčších turistických sezónach môžu byť čakacie doby na vstup do pamiatok dlhšie.

6. Aké iné aktivity sa dajú v Kutnej Hore robiť?

- Okrem návštevy historických pamiatok, môžete sa prejsť po meste a obdivovať jeho krásy, navštíviť múzeá a galérie, ale aj sa vybrať na cykloturistiku alebo vyzvať priateľov na paintball.


Letenka Česko Kutná Hora


Letenka Česko - Kutná Hora: Objavte jedinečné historické bohatstvo

Ak ste milovník histórie a chcete sa preniesť späť do minulosti, Česko je skvelou destináciou pre vás. Medzi jedno z najzaujímavejších historických miest, ktoré by ste mali navštíviť, patrí aj malebné mestečko Kutná Hora. Nachádza sa v stredních Čechách, iba krátku cestu autom od Prahy. A čo je lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cez letenku Česko - Kutná Hora.

Cesta z Prahy autom trvá iba približne hodinu, ale cez letenku si môžete užiť výhody rýchlej a pohodlnej cesty. Letenky z Prahy do Kutnej Hory sú k dispozícii za veľmi príjemné ceny a let trvá iba pár minút.

Po prílete na malé letisko pri Kutnej Hore sa môžete hneď pustiť do objavovania tohto fascinujúceho historického miesta. Jedným z hlavných lákadiel Kutnej Hory je jej stredoveké historické centrum, ktoré patrí na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto je bohaté na historické pamiatky a zachováva prítomnosť minulosti v každom zákutí.

Jedným z hlavných vrcholov návštevy v Kutnej Hore je Kostnice Sedlec. Táto kostnica je považovaná za jedno z najpozoruhodnejších historických miest na svete. Keď vstúpite do kostnice, ocitnete sa v svete, v ktorom sú kosti a lebky súčasťou dekorácie. Rodinné erbý, kríže a dokonca i jedinečný lustr sú vytvorené zo kostí, čo vytvára pôsobivý a až mierne dychberúci vzhľad.

Ďalšou neprehliadnuteľnou atrakciou je Katedrála sv. Barbory. Táto majestátna gotická katedrála je dominantou Kutnej Hory a často je považovaná za najkrajšiu katedrálu v Česku. Jej veža patrí medzi najvyššie veže gotických katedrál na svete a ponúka úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie.

Po návšteve historického centra a najdôležitejších pamiatok si môžete oddýchnuť v reštauráciách a kaviarňach, ktoré ponúkajú tradičné české jedlá a nápoje. Tiež si môžete dopriať príjemnú prechádzku po okolitej prírode, a to buď pešo alebo na bicykli.

Letenka Česko - Kutná Hora je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí chcú objaviť bohatú históriu a architektúru. Mesto ponúka zážitky pre každého, od histórie až po prírodnú krásu. Tak prečo sa nenecháte okúzliť týmto fascinujúcim miestom a rezervujte si letenku na váš nasledujúci dovolenkový alebo výletný plán.


Dovolenka Česko Kutná Hora


Kutná Hora je krásne historické mesto, ktoré sa nachádza v Česku. Toto mesto bývalo nekedy druhým najvýznamnejším mesto v krajine a je známe svojou krásnou gotickou architektúrou. Ak plánujete navštíviť Kutnú Horu, potom máte správnu voľbu, pretože dovolenka v tomto meste vám prinesie skvelé zážitky.

Kutná Hora je známa svojou históriou a preto si nemôžete nechať ujsť návštevu kostola sv. Barbory, ktorý je známy svojou krásnou gotickou architektúrou a bol postavený na počesť patrónky banských pracovníkov. Pri prehliadke tohoto kostola vás určite zaujmú krásne vitráže a dekoratívne prvky. Okrem toho, návštevu si nezabudnite dobre naplánovať a nenechajte si ujsť návštevu chrámu Panny Márie v Sedlci, ktorý je známy svou kostnicou.

Okrem pamätihodností, môžete si v Kutnej Hore prenajať bicykle a vyskúšať si cyklistiku v údolí Vrchlice alebo si užiť prechádzku po historickom centre a poobzerať si krásne budovy a ulice plné obchodíkov a reštaurácií s českými špecialitami.

Čo sa ubytovania týka, v Kutnej Hore nájdete mnoho možností, od hotelov po privátne apartmány. Ak hľadáte niečo veľmi luxusné, môžete sa zastaviť v jednom z mnohých historických palácov, ktoré sú teraz konvertované na hotely.

Dovolenka v Kutnej Hore vám určite poskytne krásne zážitky a možnosti spoznávať krásy českých dejín. Ak teda hľadáte miesto na víkendový výlet alebo plnú dovolenku, určite si navštíviť toto krásne mesto na Českom uzemi.


Počasie Česko Kutná Hora


Česko Kutná Hora je malebné a historicky bohaté mesto, ktoré sa nachádza v stredních Čechách v Českej republike. Jeho poloha prispieva k unikátnej klíme a počasiu, ktoré sa v tomto regióne vyskytuje.

Kutná Hora sa nachádza v mírnym podnebnom pásme, s teplými letami a chladnými zimami. Letné mesiace sú zvyčajne teplé a slnečné s priemernými dennými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Avšak môžu sa vyskytnúť aj horúce dni s teplotami prekračujúcimi 30 stupňov Celzia. Teploty môžu byť v noci mírnym spôsobom príjemné, okolo 15 až 20 stupňov Celzia.

Zimy v Kutnej Hore sú chladné a zima sa obvykle začína v decembri a končí v marci. Pravidelne padať sneh, ktorý vytvára krajinné scenérie ako z maľby. Priemerná denná teplota v zimných mesiacoch je okolo 0 až 5 stupňov Celzia, pričom teploty v noci môžu klesnúť až pod bod mrazu.

Jeseň a jar sú obdobím prechodu, ktoré môže byť dosť nepredvídateľné. Počas jarných mesiacov sa teploty začínajú zvyšovať, pričom sa zelenejú stromy a kvitnú kvety. Hoci sa teploty môžu výrazne meniť, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Jesenné mesiace sú zvyčajne mierne chladné s teplotami okolo 5 až 10 stupňov Celzia. Príroda v okolí Kutnej Hory sa v tomto období mení na pestrú oázu farieb, čo je zážitkom pre turistov i miestnych obyvateľov.

Česko Kutná Hora je známa aj svojimi miernymi zrážkami, ktoré sa rovnomerne rozkladajú počas celejšen v jednotlivých ročných obdobiach. Pravidelné dažde sú tu očakávané a vytvárajú úrodné pôdy pre poľnohospodárstvo v okolí.

Celkovo môžeme povedať, že počasie v Česku Kutnej Hore je charakteristické teplými letami, chladnými zimami a zmenlivými jarou a jeseňou. Kombinácia týchto faktorov poskytuje návštevníkom a miestnym obyvateľom dokonalý pôdu pre aktivity, ako sú turistika, prechádzky a objavovanie histórie a krásy mesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky