Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Lednice-Valtice

Počasie Česko Lednice-Valtice


V České republice sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z nich sú Lednice-Valtice, ktoré sa nachádzajú v južnej časti krajiny a sú súčasťou chránenej krajinného oblasti Pálava. Okolie Lednice-Valtice je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj nádhernými vinicami, jazerami a zámkami. Poďme sa však pozrieť, aké počasie v tejto oblasti sa často vyskytuje a ako ho využiť pri plánovaní výletu.

Jarné počasie

Po prvých príznakoch zimy prichádza jarné obdobie, ktoré v Lednicko-Valtickom areáli trvá od marca do mája. Väčšinou sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, no občas sa môže stať, že bude chladnejšie. Výhodou návštevy v tomto období je to, že príroda sa prebúdza k životu a okolité vinice a záhrady už pomaly kvitnú. To robí z tejto oblasti skvelé miesto na prechádzky a cykloturistiku.

Letné počasie

Počas letného obdobia, od júna do augusta, sa teploty v Lednice-Valtice často pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Občas tu môže prísť aj k silným búrkam, avšak počasie sa vzápätí upokojí a návštevníci si môžu užiť krásne letné dni. Ak máte radi vodu, môžete sa vybrať na jazero Milotice, kde si môžete užiť kúpanie a relaxovať na pláži. V týchto mesiacoch sa tiež často organizujú vinohradnícke slávnosti, kde sa môžete zoznámiť s tradičným vínom a jedlami tejto oblasti.

Jeseň a zima

Jeseň v Lednickej oblasti je obdobím, kedy sa príroda mení na žlté a červené farby. Teploty sú miernych a pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia. Ak máte radi víno, je ideálne obdobie na návštevu miestnych viníc a ochutnávanie nových ročníkov.

Zima v Lednicko-Valtickom areáli prichádza v decembri a trvá do februára. Teploty sú nízke a mrazivé, ale môžete si vychutnať krásu zimy v historickej zámeckej záhrade s fontánami a sochami, ktoré sú zakryté snehom. V decembri sa tu tiež organizuje vianočný jarmok, kde môžete kúpiť tradičné vianočné dekorácie a pochutnať si na tradičnej vianočnej pečeni.

Celkovo platí, že každé obdobie má svoje čaro a využitie. Lednice-Valtice sú krásnym miestom poznať počas celého roka a každá návšteva ti môže priniesť nový zážitok. Takže neváhajte a vyrazte na poznávanie tohto nádherného kúta Česka!


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Lednice-Valtice


1. Kde sa nachádza Lednice-Valtice?
- Lednice-Valtice sa nachádza na juhu Moravy, v Česku.

2. Aký je hlavný dôvod, prečo by som mal(a) navštíviť Lednice-Valtice?
- Lednice-Valtice je známe svojím nádherným parkom a zámkom, ktoré je zahrnuté do svetového dedičstva UNESCO.

3. Ako sa tam dostanem?
- Lednice-Valtice je dostupné autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie väčšie mestá s medzinárodným letiskom sú Viedeň (57 km) a Brno (71 km).

4. Koľko stojí vstupné do Lednice-Valtice?
- Vstupné do parku a zámku sa líši v závislosti od sezóny a typu vstupenky. Ceny sa pohybujú približne od 100 Kč do 300 Kč pre dospelých.

5. Aké sú otváracie hodiny Lednice-Valtice?
- Park je otvorený celoročne, avšak otváracie hodiny sa menia v závislosti od ročného obdobia. Zámok je väčšinou otvorený od apríla do októbra, niekedy aj počas vianočných sviatkov.

6. Môžem sa vybrať na prehliadku zámku?
- Áno, prehliadky zámku sú dostupné pre verejnosť. Môžete si zvoliť medzi prehliadkami s vedením alebo samostatnou prehliadkou.

7. Môžem si zámocký park len prejsť samostatne?
- Áno, zámocký park je otvorený pre verejnosť a môžete si ho prejsť samostatne. Existuje však aj možnosť využiť prehliadky parku s odborným sprievodcom.

8. Kde sa nachádzajú ubytovacie možnosti v Lednice-Valtice?
- V Lednice-Valtice a v okolí sa nachádza veľa hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Oplatí sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

9. Aké iné atrakcie a aktivity sú v blízkosti Lednice-Valtice?
- Okolie Lednice-Valtice ponúka množstvo ďalších turistických atrakcií, ako sú vinice, pamiatky, cyklotrasy, golfové ihriská a termálne kúpaliská.

10. Ako dlho by som mal(a) plánovať návštevu do Lednice-Valtice?
- Na základnú prehliadku parku a zámku by ste mali mať vyhradený deň. Ak chcete preskúmať aj okolité atrakcie, odporúčame plánovať pobyt aspoň na dva až tri dni.


Dovolenka Česko Lednice-Valtice


Česká dovolenka je čoraz populárnejšou voľbou medzi turistami, ktorí radi objavujú krásy strednej Európy. Jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Lednice-Valtice v Česku. Tento regionálny park, zakotvený v okrese Břeclav, ponúka nádherné prírodné scenérie a historické pamiatky, ktoré určite zaujmú každého návštevníka.

Lednice-Valtice je známy aj ako „zámky a záhrady“, a s dobrým dôvodom. Tento región je domovom niekoľkých ohromujúcich zámkov a palácov, ktoré stoja za to vidieť. Medzi najznámejšie patria Zámok Lednice a Zámok Valtice, ktoré boli vybudované v 17. a 18. storočí. Sú to skutočné architektonické poklady, ktoré nájdete uprostred rozľahlých parkov, jazier a záhrad. Navštívenie týchto zámkov a ich okolia vás prenesie do inej éry a ponúkne vám jedinečný pohľad na históriu.

Okrem zámkov Lednice a Valtice je tu aj mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Napríklad Minaret, ktorý je vzácnou orientálnou stavbou v centre Európy. Návštevníci môžu vyliezť na jeho vrchol a vychutnať si panoramatický výhľad na celý región. Ďalšou atrakciou je zámok Janohrad, ktorý je známy svojím gotickým a renesančným štýlom. Tento zámok sa tiež nachádza v nádhernom prírodném prostredí, čo robí jeho návštevu naozaj jedinečnou.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túžia po aktívnom oddychu, je však Lednice-Valtice ideálnou voľbou. Okrem prechádzok po parkoch a jazerách, môžete sa tiež vydať na cyklo túry a vychutnať si scenériu okolitých vinohradov a vínnych pivníc. Región je známy svojimi kvalitnými vínom a organizujú sa tu aj rôzne vínné túry a degustácie.

Množstvo turistov sa do tohto regiónu vracia práve kvôli jeho jedinečnej atmosfére a mixu histórie a prírody. Česko je bohaté na kultúrne dedičstvo a Lednice-Valtice je živým dôkazom toho, ako sa to dá spojiť s krásou prírody. Bez ohľadu na to, či ste dovolenkár, ktorý túži spoznať históriu, alebo prírodovec, ktorý sa chce pohrabať v prírode, Lednice-Valtice vás určite nezklame.

Dovolenka v Lednice-Valtice je jedinečným zážitkom, ktorý by ste nemali vynechať, ak navštívite Česko. Tento región je plný krásy, histórie a prírodných pokladov, ktoré si zamilujete. Zároveň je dostupný a ponúka možnosti pre rôzne záujmy a zážitky. Takže, čo ešte čakáte? Naplánujte si svoju dovolenku v Lednice-Valtice a zažite čarovný svet tohto krásneho českého regiónu.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Výlet do Lednice-Valtic býva pre mnohých turistov skvelým spôsobom, ako sa oboznámiť s krásami českej kultúry a histórie. A pre tých, ktorí sa chcú tam dostať rýchlo a pohodlne, je tu možnosť cestovať letom z Prahy do Brna.

Letenku Česko Lednice-Valtice nájdete na webe rôznych aerolínií, ako napríklad Ryanair a ČSA. Cesta trvá približne 1 hodinu a 15 minút, čo je oveľa kratšie ako cesta autom alebo vlakom.

Po príchode do Brna môžete pokračovať na miesto určenia vlakom alebo autobusom. Lednica-Valtice sa nachádza v južnej časti Moravskej časti Dolných Rakúsk, asi 60 km juhozápadne od Brna.

Mestá Lednica a Valtice sú veľmi zaujímavými turistickými miestami, ktoré sa nachádzajú v krásnej krajine plnej vinohradov, zámkov a parkov prechádzajúcich riek. Vhodné pre rodiny s deťmi alebo romantickú dovolenku pre dvoch.

V Lednici si môžete pozrieť zámok, v ktorom sa nachádza muzeum kultúrneho života a záhrady, ktoré si môžete prejsť.

Valtice je viac zameraná na vinohradníctvo a vinárstvo. Tu si môžete vyskúšať miestnu výrobu a návštevu miestnych vinobraní a ochutnávkou vín.

Pre tých, ktorí sa chcú zbaviť stresu veľkomesta a oddýchnuť si v prírode, návšteva Lednice-Valtic je dokonalý výletový cieľ. Výhodou letenky Česko Lednice-Valtice je, že sa z Prahy dostanete na miesto určenia oveľa skôr a môžete ušetriť čas cestovaním.

Ak sa chystáte na romantickú dovolenku alebo výlet s rodinou na Moravu, neváhajte a využite letenku Česko Lednice-Valtice. Určite Vás toto historické miesto nadchne a bude sa z nej dlho ukrývať v pamäti.


Ubytovanie Česko Lednice-Valtice


Úchvatné a malebné prostredie Lednicko-valtického areálu v Česku každoročne pritiahne tisíce turistov z celého sveta. Ak patríte medzi nich a zaujíma vás ubytovanie v tejto oblasti, nájdete tu množstvo možností pre každý rozpočet a vkus.

Ak ste dovolenkárom, ktorý preferuje tradičné hotely, určite sa budete tešiť z ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Hotel Otavský dvůr ponúka komfortné izby, kvalitný servis a vynikajúcu polohu v tesnej blízkosti zámku. Zo svojho balkóna sa môžete rozlúčiť s úchvatným výhľadom na Lednické rybníky.

Okolie Lednického zámku je plné historických zámkov, reštaurácií a vinoték, čo robí z neho ideálne miesto na relaxačnú dovolenku pre milovníkov vína. Ak hľadáte niečo trochu osobitejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Hostia si tu môžu užívať domácu atmosféru a čerstvý vzduch, pričom majú vždy blízko k atrakciám areálu.

Pre rodiny s deťmi môžu byť najlepšou voľbou rodinné hotely a chatky priamo na brehu rybníkov. Okolie vám ponúka množstvo aktivít, ako napríklad cyklistiku, prechádzky, jazdu na koni, kúpanie a vodné športy. V centrálnej časti areálu nájdete aj detské ihriská, ktoré si vaše deti určite zamilujú.

Napriek tomu, ktoré ubytovanie si vyberiete, Lednicko-valtický areál v Česku vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a dovolenku plnú pamiatok, kultúry a prírody. Ak hľadáte ideálne miesto na uvoľnenie a oddych, Lednice-Valtice vám určite neklamú.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky