Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Moravský Krumlov

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malé město v jižních Čechách. I když je město malé, je zde mnoho zajímavostí a atrakcí. Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Česko Moravském Krumlově:

1. Jak se dostat do Česka Moravského Krumlova?
- Česko Moravský Krumlov se nachází asi 15 km od města Český Krumlov. Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je autem. Lze sem také dojet autobusem nebo vlakem.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Česku Moravském Krumlově?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Česku Moravském Krumlově je zámek, který je jedním z největších a nejkrásnějších zámků v České republice. Dalšími atrakcemi jsou kostel sv. Jiljí, klášter augustiniánů, historické budovy a památníky.

3. Kde se dá ubytovat v Česku Moravském Krumlově?
- V Česku Moravském Krumlově je možnost ubytování v několika hotelech, penzionech a apartmánech. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

4. Co je nejlepší čas na návštěvu Česka Moravského Krumlova?
- Nejlepším časem na návštěvu Česka Moravského Krumlova je jaro a léto, kdy je zde příjemné počasí a mnoho kulturních akcí a festivalů.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Česka Moravského Krumlova?
- Délka prohlídky závisí na tom, kolik času chcete věnovat jednotlivým atrakcím. Prohlídka zámku obvykle trvá asi 2 hodiny.

6. Existují nějaké restaurace a obchody v Česku Moravském Krumlově?
- Ano, v Česku Moravském Krumlově je několik restaurací, kaváren a obchodů. Naleznete zde tradiční české i mezinárodní kuchyně.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Česku Moravském Krumlově. Město má mnohem více nabídek a informací, které můžete získat při návštěvě.


Dovolenka Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov: Klenot na jihu Českej republiky

Ak plánujete dovolenku v Európe, určite by ste mali zvážiť návštevu Česka. Táto malá, no pôsobivá krajina ponúka širokú paletu zážitkov a pamiatok, ktoré sa len tak ľahko vyrovnajú iným destináciám. Jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, je malebné mesto Moravský Krumlov.

Moravský Krumlov je historické mesto, ktoré sa nachádza v Jihočeskom kraji, približne 25 km južne od Českých Budějovíc. Mesto je známe svojím zachovaným historickým centrom, ktoré je zapsané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Práve táto skutočnosť robí z Moravského Krumlova dôležitú turistickú destináciu.

Viac ako 300 budov a domov, ktoré sú postavené v gotickom, renesančnom a barokovom štýle, vytvárajú unikátnu atmosféru tohto mesta. Prechádzka uličkami starého mesta je ako cesta do minulosti. Každý roh prinesie nové prekvapenia a očarí vás romantickou atmosférou. Pokochajte sa kaštieľom Zámek, ktorý je hlavnou dominantou mesta, alebo navštívte kostol sv. Tomáša, v ktorom sa ukrýva jeden z najväčších barokových oltárov v Česku.

Pre milovníkov kultúry je Moravský Krumlov rajom. Mesto je domovom rôznych umelcov, galérií a múzeí. Ak ste zvedaví na bohatú históriu tohto regiónu, určite by ste mali navštíviť Múzeum Česko Moravského Krumlova. Toto múzeum ponúka návštevníkom možnosť spoznať históriu mesta a regiónu formou exponátov, artefaktov a dokumentov.

Okrem kultúry je v Krumlove možné vychutnať si aj prírodu. Mesto sa nachádza na brehu rieky Vltavy a okolie je ideálne pre prechádzky, cyklistiku a korčuľovanie. Môžete si prenajať kajak a preskúmať rieku, alebo sledovať západ slnka z nedeľných záhradí, ktoré sa nachádzajú v neďalekom parku.

Ak plánujete návštevu Moravského Krumlova, nezabudnite si vychutnať aj miestne jedlá. Moravský Krumlov ponúka rôzne reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú českú kuchyňu. Skúste miestnu špecialitu "řízek", ktorá je známa v celej Českej republike.

Moravský Krumlov je ideálnou destináciou na výlet s rodinou alebo na romantický víkend s partnerom. Jeho krása a históriu vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vás vtiahne do minulosti. Bez ohľadu na to, či ste milovník histórie, kultúry, prírody alebo len chcete relaxovať v jednom z najkrajších miest v Čechách, Moravský Krumlov je miestom, ktoré by ste určite nemali vynechať.


Počasie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov, alebo jednoducho Krumlov, je malebné mestečko nachádzajúce sa v juhozápadnej časti Česka. Jeho nádherné historické centrum sa krásne vine okolo rieky Vltavy, ktorá poteší nielen turistov, ale aj rybárov, kajakárov a vodákov. Ale ako je to s počasím v tomto krásnom meste?

Krumlov sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím, kde sú typické studené a suché zimy a horúce letá s občasnými búrkami. Zimné mesiace, ktoré trvajú od decembra do marca, sú často pokryté snehom a teploty sa pohybujú okolo -5 °C až 0 °C. Nie je neobvyklé, že západné časti mesta, ktoré sú vystavené severnej strane a teda majú menej slnečného svitu, zostanú pokryté snehom až do apríla.

Jar prichádza pomaly, ale istotne. Temperature začnú stúpať a teploty sa vyrovnávajú okolo 10-15 °C. Mesto sa začína zobúdzať k životu a turisti sa začínajú plniť ulicami. Večery sú ešte chladné a vyžadujú si vhodné oblečenie.

Leto je v Krumlove najpríjemnejším obdobím. Teploty sa dostávajú nad 25 °C, s vysokými teplotami sa ale často spája aj vysoká vlhkosť, ktorá sa zdá zhoršovať pocit z tepla. To ale nezabraňuje státisícom turistov, ktorí prichádzajú, aby si užili letnej atmosféry.

Jeseň do mesta prináša ochladenie a obdobie častých zrážok. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a slnko sa postupne stáva menej energickým. To ale neznamená, že Krumlov počas tejto ročnej obdobia nemá čo ponúknuť. Je to obdobie, kedy mesto zažíva svoju poslednú turistickú sezónu, s podujatiami ako sú Krumlovské barokové slávnosti alebo Lynx Open Open Air Festival.

Celkovo by sme mohli povedať, že Krumlov je možné navštíviť kedykoľvek počas roka, no najlepšie obdobie na návštevu by bola jar alebo jeseň, kedy sa mesto preslní krásnymi farbami listov a turistov tam nebude až tak veľa. Ktoré obdobie si ale nakoniec vyberiete, nezabudnite si prichystať vhodné oblečenie podľa ročného obdobia a stavu počasia.


Letenka Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov: Magická destinácia pre milovníkov histórie a kultúry

Keď je reč o návšteve Českej republiky, mnohým turistom sa zoči-voči vybaví Praha. Avšak, máloktorý zahraničný návštevník si uvedomuje, že mimo hlavného mesta sa nachádza množstvo ďalších pôvabných a kultúrne bohatých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným takýmto skrytým pokladom je Česko Moravský Krumlov, malebné mestečko nachádzajúce sa v južnej časti krajiny.

Prečo by ste mali navštíviť Česko Moravský Krumlov? Pretože je to miesto, kde sa čas doslova zastavil. Jeho úchvatná architektúra a dobové atmosféry vás prenesú späť do stredoveku, keď sa Krumlov stal dôležitým strediskom kultúry a umenia.

Prvá vec, ktorou si turista všimne po príchode do Krumlova, je nádherná zrekonštruovaná hradná komplex, ktorý je dokonalou ukážkou gothickej a renesančnej architektúry. Hrad Krumlov je druhým najväčším hradom v Česku a jeho návšteva je naozaj skúsenosťou na celý život. V päťpodlažných hradných budovách nájdete niektoré z najkrajších a najzachovalejších nábytkov, fresiek a objektov umeleckého remesla z obdobia 16. a 17. storočia. Nevynechajte prehliadku hradných záhrad, kde si vychutnáte krásne výhľady na malé mestečko a rieku Vltavu.

Okrem návštevy hradu je možné si prezrieť aj mnohé iné historické pamiatky v centre mesta, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Svojou malebnou atmosférou a úzkymi uličkami vás prevedie ulica Latrán, ktorá je plná bohatých remeselníkov, galérií a reštaurácií. Nevynechajte návštevu kostola Sv. Víta, kde sa nachádza jednoduchý, ale krásny interiér.

Česko Moravský Krumlov je však oveľa viac ako iba historické miesto. Je to aj centrum kultúry a umenia, kde sa počas celého roka konajú rôzne festivaly, koncerty a divadelné predstavenia. Najznámejším a najobľúbenejším podujatím je Český Krumlov Festival, ktorý sa v lete koná na nádvorí hradu. Návštevníci môžu počúvať hudobné koncerty, sledovať divadelné predstavenia či účinkovanie súborov na verejných priestranstvách mesta. Tento festival priláka návštevníkov nielen z celého Česka, ale aj zo zahraničia.

Ako sa dostať do Česko Moravského Krumlova? Najjednoduchším spôsobom je cesta letecky. Existuje množstvo letovísk v blízkosti Krumlova, ktoré sú vhodné pre medzinárodné lety. Po príchode môžete využiť verejnú dopravu alebo prenajať si auto, aby ste sa pohodlne presunuli do centra mesta a objavovali okolie.

Takže, ak hľadáte kúzelnú destináciu plnú histórie a kultúry, Česko Moravský Krumlov je pre vás to pravé miesto. Navštívte toto malebné mestečko a prežite jedinečný zážitok, ktorý vám zaručene vytvorí nezabudnuteľné spomienky.


Ubytovanie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je krásne historické mesto nachádzajúce sa v Južných Čechách v Českej republike. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, jedným z dôležitých faktorov, ktoré treba zvážiť, je vybrať si vhodné ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v Česko Moravskom Krumlove a čo mesto ponúka.

Česko Moravský Krumlov je známy pre svoje historické centrum, ktoré je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Preto nie je prekvapením, že mnoho turistov prichádza do mesta, aby si vychutnalo jeho atmosféru a krásne pamiatky. Aby ste mohli maximálne vychutnať svoju návštevu, je dôležité nájsť si ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a pohodlie.

V meste Česko Moravský Krumlov si môžete vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania. Ak preferujete luxusný pobyt, môžete si vybrať z niekoľkých štvorhviezdičkových hotelov, ktoré ponúkajú služby vrcholnej kvality a sú zvyčajne umiestnené v historickom centre. Tieto hotely často disponujú elegantnými izbami, reštauráciami a wellness centrami, kde sa môžete zrelaxovať po náročnom dni.

Mesto však ponúka aj možnosti pre turistov s obmedzenejším rozpočtom. Na výber sú rôzne penzióny a hostely, ktoré poskytujú cenovo dostupné ubytovanie. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti historického centra, čo zabezpečuje pohodlný prístup k hlavným turistickým atrakciám.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosť, je možné si prenajať apartmán alebo domek. Tieto možnosti ubytovania sú ideálne pre rodiny alebo skupiny ľudí, ktorí chcú mať väčšiu súkromie a príležitosť si pripravovať vlastné jedlá.

Pri výbere ubytovania v Česko Moravskom Krumlove je tiež dôležité zvážiť jeho umiestnenie. Keďže mesto je pomerne malé, všetky hlavné atrakcie sú v pešej dostupnosti. Vybrať si ubytovanie v blízkosti hradu Krumlov, ktorý je jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta, môže umožniť krásne výhľady na historické centrum.

V českom meste Česko Moravský Krumlov si teda môžete vybrať z rôznych typov ubytovania, či už ide o luxusné hotely, cenovo dostupné penzióny alebo nezávislé apartmány. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, budete mať príležitosť ponočiť v blízkosti krásneho historického centra a vychutnať si atmosféru a pamiatky tohto úžasného mesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky