Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Šumava National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Šumava National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Niektoré časti parku, ako napríklad návštevné centrá, muzeá a podobne majú však vlastné otváracie hodiny.

2. Kde sa nachádza Národný park Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava sa nachádza v západnej časti Českej republiky, v blízkosti hraníc s Nemeckom a Rakúskom. Jeho územie sa nachádza vo vyšších polohách Šumavy a obsahuje široké spektrum prírodných krás.

3. Koľko stojí vstup do Národného parku Šumava?
Odpoveď: Vstup do Národného parku Šumava je bezplatný. Niektoré aktivity alebo návštevné atrakcie, ako napríklad exkurzie, prehliadky alebo detské programy, si môžu vyžadovať vstupné poplatky.

4. Aké aktivity sa dajú v Národnom parku Šumava podnikať?
Odpoveď: Národný park Šumava ponúka široké možnosti aktívneho oddychu a relaxácie v prírode. Medzi najčastejšie aktivity patrí turistika, cykloturistika, lyžovanie, vodné športy, exkurzie, prehliadky, rybolov a podobne.

5. Aké zvieratá sa vyskytujú v Národnom parku Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava je domovom mnohých druhov zvierat, medzi ktoré patrí medveď, vlk, rysovc, los, jeleň, dabing, sova a ďalšie. Sú to zvieratá, ktoré žijú v prírodnom prostredí a návštevníci by sa mali k nim správať s maximálnou opatrnosťou.

6. Je v Národnom parku Šumava povolené táboriť?
Odpoveď: V Národnom parku Šumava sa táboriť nesmie. Návštevníci môžu využiť niekoľko kempov a ubytovacích zariadení v okolí parku alebo využiť možnosti ubytovania v blízkych mestách a obciach.

7. Aké sú najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Šumava?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Šumava patrí Modrava - Březník, Pěticestí - Velká a Malá Mokřina, Modravské slatě - Jezerní slať a dalšie. Sú to trasy s krásnymi výhľadmi a množstvom prírodných zaujímavostí.

8. Je v Národnom parku Šumava povolené mať so sebou psa?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu mať so sebou psa, avšak musia dodržiavať pravidlá Národného parku Šumava. Psy musia byť na vodítku, nesmú sa pohybovať mimo značených trás a iných obmedzených oblastí, kde je povolený pobyt psov a musia sa im vyhnúť chráneného územia.

9. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Národného parku Šumava?
Odpoveď: Najlepšie obdobia na návštevu Národného parku Šumava sú jar a jeseň, keď sú počasie a podmienky vhodné pre turistiku, cykloturistiku a iné vonkajšie aktivity. Zimné mesiace sú obzvlášť vhodné pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. Letné mesiace sú tiež populárne, ale v týchto mesiacoch sa môže park stotožniť s turistami.

10. Aké sú dôležité informácie, ktoré by som mal vedieť pred návštevou Národného parku Šumava?
Odpoveď: Pred návštevou Národného parku Šumava sa uistite, že máte dostatok informácií o parku a jeho pravidlách. Myslite na to, že sa jedná o chránené územie a správajte sa k nemu v súlade s prírodnými zákonmi. Tiež si získať informácie o počasí, vhodnom oblečení a obuvi, aby ste mohli užiť prírodné krásy parku bez problémov.


Letenka Česko Šumava National Park


Letenky do Česka sú v súčasnosti cenovo dostupné pre turistov z celého sveta. Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku v prírode, tak vám môže byť veľmi zaujímavým cieľom Šumava National Park. Nachádza sa v juhozápadnej časti Českej republiky, s rozlohou 690 km². Je to jedno z najväčších chránených území v strednej Európe, kde nájdete pôvodnú prírodu s mnohými endemickými druhmi.

Cestou letom na letisko Praha si užijete krásny pohľad na množstvo zaujímavých miest, ktoré vám Česko ponúka. Po prílete si môžete prenajať auto a vyraziť do Šumavy. V oblasti národného parku nájdete množstvo výstupov na vrcholy, cyklotrasy a zimné strediská.

Jednou z najmäjšímefascinujúcich častí parku je Železná Ruda. Nachádza sa na západnom okraji Šumavy a ponúka široký výber možností trávenia voľného času a ochutnávania miestnych špecialít. Môžete si navštíviť aj lyžiarske centrum, ktoré ponúka tie najlepšie lyžiarske zážitky. Mnoho lyžiarskych tras udržiava svetovú úroveň a ponúka vám nezabudnuteľné zážitky.

Na západe Šumavy sa nachádza Kaplice. Mestečko sa vyznačuje prekrásnymi kostolmi a historickými objektmi. Po neďalekej cyklotrase sa môžete vybrať do mestečka Český Krumlov, ktoré vás uchváti svojou architektúrou a romantickou atmosférou.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Šumave, nezabudnite navštíviť množstvo kultúrnych a histórických pamiatok, ktoré vám dajú veľa zaujímavých informácií o tejto časti Európy. Taktiež by ste nemali prezrieť zaujímavé miestne špeciality a hospodárske produkty, ktoré vám poskytnú skvelú chuťovej súčasť českej kuchyne.

Ak hľadáte miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky, tak by ste mali zvážiť letenku do Čiech a navštíviť miesto, ktoré vám poskytne neopakovateľné prírodné krásy, zvuky prírody a množstvo zaujímavých aktivít v Šumava National Park.


Počasie Česko Šumava National Park


Šumava je jedným z najkrajších prírodných území v Českej republike a národný park Šumava je jednou z najvýznamnejších oblastí v rámci tohto kraja. Tento národný park sa nachádza v južnej časti Česka, pri hraniciach s Nemeckom a Rakúskom, a rozkladá sa na ploche takmer 70 000 hektárov.

Počasie v Šumave je ovplyvnené horským charakterom tejto oblasti. Hory vytvárajú určité klimatické podmienky, kde sa môže počasie rýchlo meniť. V zime môže byť veľmi chladno a snežiť, zatiaľ čo v lete môže byť teplo a slnečno. Niektoré časti parku sú na vyššej nadmorskej výške, čo spôsobuje, že teploty sú celoročne chladnejšie a zimy sú tu vo väčšom rozsahu.

Počas zimy je Šumava považovaná za skvelé miesto pre zimné športy. Snehové podmienky v oblasti parku sú často ideálne na lyžovanie, bežky, sánkovanie a ďalšie outdoorové aktivity. Teploty môžu dosiahnuť pod nulu a môže tu byť aj hustá hmla, čo robí zimné športy o to viac nezabudnuteľnými.

V lete sa počasie často mení medzi slnečnými a daždivými dňami. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia, čo je ideálne na turistiku a objavovanie krás prírody parku. Šumava ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú cez lesy, horské lúky a okolo jazier. Táto oblasť je domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a zvierat, vrátane rysa ostrovida a tetreba hôrneho.

Jesenná atmosféra v Šumave je úchvatná. Farby sa menia na červené, oranžové a žlté odtiene, čo vytvára nádherný scenár pre prechádzky. Teploty sa začínajú ochladzovať a dažde môžu byť častejšie. Napriek tomu sa jesenné obdobie považuje za ideálny čas na návštevu Šumavy a objavovanie jej prírodných pokladov.

Vzhľadom na náročné podmienky počasia v Šumave je dôležité, aby návštevníci mali vhodné oblečenie a vybavenie. Pripraviť sa na studené zimy a teplé letá je nevyhnutné, aby sa ľudia mohli pohodlne pohybovať v prírode parku.

Šumava National Park je miestom, kde môžete zažiť skutočnú krásu prírody s každým ročným obdobím. Jeho divoká a nekonečná krajina ponúka jedinečný zážitok pre všetkých, ktorí sem prídu. Nech už ide o zimné športy, letné dobrodružstvá alebo jesenné prechádzky, Šumava vždy vyčaruje úsmev na tvári návštevníkov.


Ubytovanie Česko Šumava National Park


Česko Šumava National Park patrí medzi jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Českej republike. Nachádza sa v jihozápadnej časti krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 700 kilometrov štvorcových. Tento národný park je zaujímavý najmä svojimi prírodnými krásami a pestrou faunou a flórou.

Jedným z najpopulárnejších aspektov návštevy Česko Šumava National Parku je ubytovanie. V parku a jeho okolí nájdete širokú škálu rôznych typov ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných a dobre vybavených hotelov a penziónov až po jednoduché chatky a kemphy, všetky tieto možnosti ubytovania poskytujú návštevníkom komfortné a príjemné prostredie.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a luxus, sú k dispozícii luxusné hotely, ktoré ponúkajú špičkové vybavenie a služby. Tieto hotely často disponujú wellness centrami, reštauráciami s vybranou kuchyňou a sú situované v nádhernom prostredí s výhľadom na prírodné krásy parku.

Pre tých, ktorí uprednostňujú rodinné prostredie a domáci pohodlne, sú ideálnym riešením penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú útulné izby a tiež bežne základné vybavenie pre hostí, ako je WiFi pripojenie, televízia a vlastná kúpeľňa. Priateľskí a pohostinní majitelia penziónov sú vždy pripravení pomôcť hostom s akýmkoľvek otázkami, ktoré by mohli mať.

Pre tých, ktorí sa radi vyberajú na dobrodružné výlety a stretávajú sa s prírodou, je ideálnou voľbou ubytovanie v chatkách. Tieto chatky sú často situované priamo v národnom parku a ponúkajú hostiteľom jedinečný zážitok z pobytu v prírode. Mnohé z týchto chatiek majú vlastné kuchynky, kde si hostia môžu pripraviť jedlo, a sú ideálne pre rodiny, ktoré chcú stráviť dovolenku spolu.

Pre tých, ktorí preferujú skúsenosť s kempovaním a prímou interakciou s prírodou, sú k dispozícii kempy. Tieto kempy poskytujú jednoduché a cenovo dostupné ubytovanie v stanoch alebo karavanoch a často majú základné zariadenia ako sprchy, toalety a spoločné kuchyne. Kempy sú ideálnym miestom pre tých, ktorí milujú táborák a chcú stráviť čas vonku.

Česko Šumava National Park ponúka ubytovanie pre každého, či už ste luxusný hotelový host, rodina hľadajúca pokojné penzióny, dobrodruhovia si vyberajúci chatky alebo kempistovia hľadajúci kempy. Nech akýkoľvek je váš očakávaný štýl pobytu, Česko Šumava National Park poskytuje výnimočné a neustále meniace sa príležitosti na pripojenie sa k prírode a objavovanie jej kúzla.


Dovolenka Česko Šumava National Park


Šumava National Park: Prírodný div na dovolenku v Česku

Ak túžite po dovolenke v prírode spojenej so skvelými turistickými možnosťami a nádhernými scenériami, Česko Šumava National Park je tou správnou destináciou pre vás. Nachádza sa na pomedzí Českej republiky a Nemecka a svojou rozlohou približne 700 km2 je najväčším národným parkom na území Česka. Je to miesto, kde nájdete nielen nedotknutú prírodu, ale aj bohatú históriu a kultúrne dedičstvo.

Prírodné bohatstvo parku je úchvatné. Šumava je domovom pre množstvo druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených. V parku žije napríklad sýkorovcovitý driemotavec, čierny jeleň, los či vzácný orol skalný. Ak máte radi vtáctvo, môžete sa tešiť na pozorovanie orola mořcového, sýkor s úzkym pásom a ďalších vzácnych druhov. Prechádzky a turistika sú obľúbenou aktivitou v parku a nechýba ani množstvo cyklistických trás.

Okrem prírodných krás ponúka park aj bohaté kultúrne dedičstvo. V rámci parku sa nachádza niekoľko historických dedín a miest, ktoré stojí za to navštíviť. Napríklad mestečko Český Krumlov, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho staré mesto je skutočnou pamiatkou s úzkymi uličkami, zachovalou gotickou architektúrou a nádherným hradom, ktorý dominuje nad mestom.

Vyhraďte si čas aj na návštevu historických hradov a zrúcanín v okolí parku. Hrad Rožmberk je jedným z najzachovalejších hradov v Česku a ponúka pohľad na rieku Vltavu. Hrad Vyšší Brod je ďalšou zaujímavou zastávkou so svojim kláštorom, ktorý je jedným z najstarších v Česku.

Ak preferujete aktívnu dovolenku, môžete si v parku vychutnať aj rôzne adrenalínové športy. Obliekanie si tenisiek a prechádzkových palíc stačí na to, aby ste mohli prejsť 242-kilometrovými turistickými chodníkmi. Jeho najznámejším časťou je Cesta Českým lesem, ktorá vás zavedie cez nádhernú prírodu a ponúka úchvatné výhľady.

Ak preferujete vodu, Vltava je perfektnou destináciou pre splavy na kánoch alebo kajakoch. Môžete sa pokochať scenériou rieky, ktorá preteká cez zelené listnaté lesoch. Šumava ponúka aj možnosť prieskumu podzemných jaskýň, žijúcich miest pre medveďov a vlkov.

Aby vaša dovolenka v parku Šumava bola dokonalá, nemali by ste vynechať ochutnávku miestnej kuchyne. Šumava je známa svojimi tradičnými jedlami, ako je šumavský kapr, šumavský kaštany, vojenský mus, tradičné šumavské špagety a desiatky druhov špeciálnych pív.

Park Šumava National Park je teda dokonalou destináciou pre dovolenku v prírode. Ponúka nádherné scenérie, bohatú faunu a flóru, históriu a kultúrne dedičstvo, a zároveň množstvo možností na turistiku a adrenalinové športy. Zahŕňajte ho do svojho cestovného plánu a zážite jedinečnú dovolenku v nádhernom prostredí Šumavy.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky