Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Zlín

Dovolenka Česko Zlín


Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku v Česku, nemôžete prehliadnuť Zlín. Tento príjemný mesto, nachádzajúci sa v moravsko-sliezskej časti krajiny, ponúka široké možnosti pre aktívnu dovolenku, kultúrne aktivity a relaxáciu.

Začnime prvým lákadlom mesta - Zlínskym Baťovom kanále. Tento historický kanál, ktorého výstavba sa začala v 40. rokoch minulého storočia, je dnes obľúbeným miestom pre turistov i obyvateľov. Okolo kanála sa nachádza krásna príroda a voda, ideálne pre prechádzky, bicyklovanie alebo plavbu na kanoe. Počas letných mesiacov si tu môžete užiť aj rôzne kultúrne podujatia, ako sú koncerty či divadelné predstavenia.

Ak ste fanúšikmi architektúry, určite navštívte funkcionalistické budovy v centre mesta. Vďaka Tomášovi Baťovi, zakladateľovi firmy Baťa, je Zlín domovom mnohých unikátnych stavieb. Obdivovať môžete napríklad Baťovu vilu, Svit, Kino Čas alebo Baťovu školu. Tieto budovy boli postavené v inovačnom funkcionalistickom štýle a dodnes sú ikonami architektúry.

Prechádzka po historickom centre mesta je tiež nevyhnutná. Ulice plné zaujímavých obchodíkov, malých kaviarní a reštaurácií vytvárajú príjemnú atmosféru. Navštívte kostol svätého Filipa a Jakuba, ktorý je dominantou mesta, alebo si pozrite múzeum obuvi, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii obuvníctva v Zlíne.

Ak hľadáte aktivitu v prírode, môžete vyraziť do Horčičného údolia. Tento chránený prírodný park ponúka prechádzky po zelených lúkach a lesoch, pričom sa môžete tešiť na úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Horolezci si tu môžu vyskúšať rôzne steny a horolezecké zážitky.

Po dni plnom aktivity si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých wellness centier v meste. Masáže, sauny a bazény vám poskytnú úľavu a relaxáciu. Potom si môžete vychutnať skvelé jedlo v jednej z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú českú kuchyňu alebo medzinárodné špeciality.

Zlín je skutočne skvostným miestom na dovolenku v Česku. Ponúka pestrosť aktivít, kultúry a prírody, a to všetko v príjemnej atmosfére. Nech už cestujete so svojou rodinou, partnerom alebo priateľmi, Zlín vás určite očarí svojou jedinečnosťou a krásou.


Letenka Česko ZlínLetenka Česko - Zlín: Cesta do malého města plného překvapení

Česko, země s bohatou historií a malebnou krajinou, skýtá mnoho zajímavých míst ke vzkříšení vašich dovolených plánů. Jestliže cestování je vaší vášní, nezapomeňte na Zlín, malebné město ležící ve střední části země. Toto město láká turisty svou unikátní architekturou, příjemnou atmosférou a místními památkami. A co je nejlepší - je tu také letiště, které vám umožní snadno se sem dostat pomocí letenky Česko - Zlín.

Letět do Zlína je skvělý způsob, jak zažít pohodlnou a rychlou cestu do tohoto malebného města. Můžete vyjít z hlavního mezinárodního letiště v Praze a během chvilky dorazit na svůj cíl. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky Česko - Zlín za dostupné ceny, což zajišťuje, že váš výlet bude cenově příznivý.

Jakmile přistanete na letišti ve Zlíně, budete okamžitě okouzleni krásou tohoto města a jeho okolí. Zlín je známý svou architekturou, kterou nechal vytvořit slavný brněnský architekt Tomáš Baťa, zakladatel Zlínské obuvi. Město je situováno mezi dvěma řekami, Dřevnicí a Moravou, což dodává Zlínu ráz romantické lokality.

Kromě své architektury má Zlín také mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří Bataův mrakodrap, který je jedním z největších funkcionalistických staveb v Evropě. Nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Dalšími zajímavými památkami jsou Baťova škola, kterou navrhl známý architekt František Lýdie Gahura, a také městské divadlo, které hostí různá představení a akce.

Zlín je také ideálním výchozím bodem pro prozkoumání okolních přírodních krás. Můžete se vydat na túru po okolních horách, navštívit přírodní rezervace či se projít po malebných zákoutích města. Pro milovníky sportu je zde místní fotbalový klub FC Fastav Zlín, u kterého si můžete užít živého sportovního zážitku.

Navštěvovat Zlín vás naučí ocenit malé město a jeho nekonečně bohatou historii. Letenka Česko - Zlín je skvělou volbou, která vám umožní snadno a pohodlně se dostat do tohoto kouzelného místa. Při plánování vaší příští dovolené nezapomeňte zahrnout Zlín na seznam cílů, které musíte navštívit.


Ubytovanie Česko Zlín


Česko, konkrétne mesto Zlín, je známe svojou bohatou históriou, krásnou architektúrou a rôznorodými turistickými atrakciami. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť toto čarovné mesto, je dôležité mať informácie o možnostiach ubytovania, aby si mohli užiť všetky jeho zázraky bezstarostne a pohodlne.

Zlín ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja potreby každého návštevníka. Od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny a ubytovne - tu nájdu odpovedajúci výber pre každý rozpočet.

Ak preferujete ubytovanie v centre mesta, nájdete tu niekoľko známych hotelov a apartmánov. Tieto ubytovacie možnosti vám ponúknu moderné a pohodlné izby, často s výhľadom na námestie alebo iné turisticky atraktívne lokality. Tieto hotely sú tiež ideálne pre tých, ktorí majú radi luxusné vybavenie a služby, ako sú reštaurácie, bazény, kaviarne a fitnescentrá.

Pre tých, ktorí uprednostňujú útulnosť a rodinnú atmosféru, môže byť lepšou voľbou pobyt v malých penziónoch alebo súkromných apartmánoch. Tieto zariadenia sú často pokojnejšie a ponúkajú nielen ubytovanie, ale aj príjemné prostredie a možnosť stráviť čas s miestnymi majiteľmi, ktorí vám radi poskytnú odporúčania na miestne atrakcie a reštaurácie.

Ak je vaša cesta viac rozpočtovo orientovaná, v Zlíne nájdete aj viacero cenovo výhodných ubytovacích možností. Ubytovne a hostely sú rozšírené a ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, ale čisté a pohodlné ubytovanie s možnosťou stretuť iných cestovateľov a získať nové priateľstvá.

Nezávisle na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, Zlín ponúka množstvo miestnych atrakcií, ktoré stojí za to preskúmať. Môžete navštíviť Tomášovu Baťu veže, ktoré sú ikonou mesta a ponúkajú krásny výhľad na okolie, alebo navštíviť jedinečný Baťov mestský štýl architektúry.

Prechádzka historickým centrom mesta je tiež nezabudnuteľným zážitkom. Vychutnajte si prechádzku po uličkách plných funkčných budov z 20. storočia, ktorých dizajn je unikátny pre Zlín.

Zlín je tiež obklopený krásnou prírodou, a tak môžete využiť príležitosť na pešie túry či cykloturistiku. V okolí mesta sa nachádza niekoľko prírodných rezervácií, kde si môžete vychutnať kľud a pokoj.

Ak sa chystáte navštíviť mesto Zlín, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, najlepšie s dostatočným predstihom. Nech už si vyberiete hotel, penzión alebo hostel, Zlín vás privíta s otvorenou náručou a ponúkne vám príjemný a bezstarostný pobyt. Takže neváhajte a pripravte sa na objavovanie tohto nádherného českého mesta a jeho úžasných atrakcií.


Počasie Česko Zlín


Česko Zlín sa nachádza v západnej časti Českej republiky a patrí do kraja Zlínsky kraj. Je to mesto s 75-tisícovým obyvateľstvom, ktoré má veľa zaujímavostí pre turistov a navštevujúcich.

Počasie v Zlíne ponúka zaujímavý mix vplyvov kvôli svojej polohe a pohoriam okolo mesta. V lete tu môže byť veľmi teplo a suché, s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. V zime tu môže byť studené a môže prísť aj sneh. Priemerná teplota v Zlíne je okolo 10 stupňov Celzia počas jari a jesene.

Zlín sa môže pýšiť krásnymi lesmi a pohoriami v okolí, ktoré ponúkajú nádhernú prírodu. V lete je výbornou aktivitou pohybovať sa po týchto okolitých horách, napríklad na bicykli alebo pešo. V zime je mesto obdarené zimnými športami, ako napríklad lyžovaním.

Ak navštívite Zlín, nezabudnite si zobrať so sebou vhodné oblečenie podľa súčasného počasia, aby ste vaše zážitky z pobytu v tomto nádhernom meste si užili plnými dúškami, bez ohľadu na to či bude svietiť slnko alebo pršať.

Dúfame, že vám tento krátky prehľad o počasí v Zlíne pomohol pri plánovaní vašej návštevy a že si užijete všetky krásy, ktoré toto mesto ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Zlín


1. Aké je hlavné mesto Česka?
Odpoveď: Hlavné mesto Česka je Praha.

2. Kde sa nachádza Zlín?
Odpoveď: Zlín sa nachádza na východe Česka, v kraji Zlínskom.

3. Aké je významné podnikateľské odvetvie v Zlíne?
Odpoveď: Zlín je známy svojou obuvníckou výrobou a spoločnosťou Baťa, ktorá tu v minulosti pôsobila.

4. Aký je počet obyvateľov Zlína?
Odpoveď: Podľa odhadu z roku 2021 má Zlín približne 75 000 obyvateľov.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Zlíne?
Odpoveď: V Zlíne nájdete napríklad Baťovu elektráreň, zámok Lešná, Masarykovu nemocnicu či jeho Muzeum obuvi.

6. Aký je najbližší letisko v blízkosti Zlína?
Odpoveď: Najbližšie letisko je letisko Leoša Janáčka v Ostrave, vzdialené približne 80 km od Zlína.

7. Aké je typické jedlo v Zlíne?
Odpoveď: Vo Zlíne je obľúbená tradícia grilovania a zákuskov, ako napríklad Marlenka alebo zlínskej klobásy.

8. Kedy sa slávi Deň nezávislosti v Česku?
Odpoveď: Deň nezávislosti sa slávi 28. októbra.

9. Ktorá rieka preteká cez Zlín?
Odpoveď: Rieka Dřevnice preteká cez Zlín.

10. Aké sú známe osobnosti z Zlína?
Odpoveď: Medzi známe osobnosti z Zlína patrí zakladateľ spoločnosti Baťa - Tomáš Baťa, herec Tomáš Hanák, fotbalista Tomáš Necid a mnoho ďalších.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky