Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Cavtat

Počasie Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a ponúka nádherné pláže, historické pamiatky a bohaté kultúrne dedičstvo. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v tomto krásnom krajine, je Cavtat.

Cavtat je malebné pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od Dubrovníka. Miesto je obklopené nádhernou prírodou a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na more a okolité ostrovy. Cavtat je tiež známe svojimi historickými pamiatkami a starým mestom, ktoré je plné úzkych uličiek, kostolov a palácov.

Ak plánujete navštíviť Cavtat, je veľmi dôležité mať na pamäti predpovede počasia. Mesto leží v stredomorskom podnebí, čo znamená, že jeho klíma je všeobecne teplá a suchá. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Teploty v auguste, najteplejšom mesiaci v roku, môžu dosahovať až 35 stupňov Celzia. Je však dôležité mať na pamäti, že v oblastiach na pobreží sa môže cítiť ešte teplejšie kvôli morskému vetru.

Jesenné a jar sú tiež pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 20 až 25 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je tiež možné zažiť niekoľko dažďových sprch, preto odporúčam vziať so sebou pršiplášť alebo dáždnik.

V zime sa teploty v Cavtate pohybujú okolo 10 stupňov Celzia, čo je stále pomerne mierna teplota. Aj keď je zima, stále prídu mnohí návštevníci do Cavtatu, aby si užili pokojnejší atmosféru a krásne výhľady na more.

Ak plánujete navštíviť Cavtat, odporúčam si prečítať si predpovede počasia pred vašou cestou a pripraviť sa na vhodné oblečenie. Nezabudnite si so sebou priniesť krém na opaľovanie a klobúk, pretože slnko môže byť veľmi silné aj v menej horúcich mesiacoch.

Návšteva Cavtatu je skutočným zážitkom nielen pre jeho krásne pláže a historické pamiatky, ale aj pre jeho priaznivé podnebie. Nech sa rozhodnete navštíviť Cavtat v lete alebo v zime, určite si užijete jedinečné a nezabudnuteľné zážitky v tomto nádhernom chorvátskom meste.


Letenka Chorvátsko Cavtat


Letenky do Chorvátska sú čoraz populárnejšie, a medzi obľúbenými destináciami je aj kúpeľné mestečko Cavtat. Toto malebné letovisko sa nachádza v južnej časti krajiny, len niekoľko kilometrov od Dubrovníka. Cavtat je obľúbeným cieľom turistov, ktorí túžia po oddychu v príjemnom prostredí a chcú objaviť krásy azúrového Jadranského mora.

Cavtat je známe pre svoje nádherné pláže s jemným pieskom a čistou vodou. Stredomestská pláž je obľúbená najmä pre svoju blízkosť k historickému centru a prístavu. Pre tých, ktorí preferujú upršaný pobyt, existuje niekoľko pláží na okraji mesta, kde si môžu návštevníci vychutnať oddych v tichu a súkromí. Cavtat je tiež výbornou destináciou pre milovníkov potápania a ďalších vodných športov.

Okrem pláží ponúka Cavtat aj bohatú historickej a kultúrnej dedičstva. V centre mesta sa nachádza niekoľko pamiatok a historických budov, ktoré stoja za návštevu. Medzi najvýznamnejšie z nich patrí kostol Sv. Nikoly a mausóleum Rodiny Racicovcov, ktoré je postavené na vrchole kopca a ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť Dom Obala, miestne múzeum, kde si môžete prezrieť výstavu umenia a historických artefaktov.

V Cavtate je tiež bohatý výber reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentickú chorvátsku kuchyňu. Lokálne špeciality zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú chobotnice a krevety, a slávne chorvátske víno. Nezabudnite ochutnať aj tradičné chorvátske dezerty, ako sú rozmanité zmrzliny a palačinky.

Budhisti, ktorí si radi užívajú nočný život, sa budú v Cavtate určite cítiť ako doma. Mesto ponúka niekoľko barov a klubov, kde môžete tancovať a zabávať sa do rána. Pre tých, ktorí túžia po pokojnejšom zážitku, je tu aj možnosť prechádzky po nábreží s romantickým výhľadom na západ slnka.

Ak hľadáte dokonalé letovisko na chorvátskom pobreží, Cavtat je ideálna voľba. S malebnými plážami, bohatým kultúrnym dedičstvom a vynikajúcou gastronómiou vás toto príjemné mestečko určite očarí. Naplánujte si dovolenku do Chorvátska a navštívte Cavtat, miesto, kde môžete zažiť kľud a relaxáciu v spoločnosti azúrového mora a jadranského slnka. Stačí si nájsť letenku a vydať sa na nezabudnuteľnú dovolenku!


Dovolenka Chorvátsko Cavtat


Cavtat, malebné a pokojné prímorské mesto v Chorvátsku, je ideálnou destináciou pre dovolenku plnú relaxu, kultúry a prírodných krás.

Situované len niekoľko kilometrov južne od Dubrovníka, Cavtat sa tiahne pozdĺž krásneho Jadranu a ponúka úchvatné výhľady na pobrežie. To je hlavný dôvod, prečo sa stalo obľúbeným miestom medzi turistami, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku mimo rušných centier.

Cavtat je plné historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré sa datujú až do staroveku. Mnohé z týchto pamiatok si môžete prezrieť v miestnom Archeologickom múzeu, ktoré sa nachádza v centre mesta. V múzeu nájdete výstavy archeologických artefaktov z rímskeho a gréckeho obdobia, ako aj zvyšky starovekého amfiteátra.

Samotné mesto Cavtat je malebné a atmosféra je tu príjemne pokojná. Môžete si vychutnať prechádzky po úzkych uličkách navštevujúc miestne obchody so suvenírmi a tradičnými rukodielkami. Počas výletu objavte miestne trhy, ktoré ponúkajú čerstvé plody mora a miestne špeciality.

Pre milovníkov prírody je Cavtat ideálnym miestom na objavovanie okolitých prírodných krás. Neďaleko sa nachádza Národný park Mljet, ktorý je domovom mnohých vzácnych rastlín a zvierat. Môžete tiež navštíviť mnohé zátoky a pláže v okolí, ktoré sú známe svojou čistou vodou a krásnymi panoramatickými výhľadmi.

Jednou z najväčších výhod Cavtatu je jeho blízkosť k Dubrovníku. Za necelých 30 minút autom sa môžete dostať do tejto historického mesta, ktoré je zároveň aj jedným z najznámejších turistických miest v Chorvátsku. Tu môžete navštíviť pamiatky, ako je Dubrovnícky hrad a Stradun – hlavná ulica s množstvom obchodov a reštaurácií.

Dovolenka v Cavtate je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relaxujúci prímorský únik s bohatou históriou a kultúrou. S malebnými plážami, úžasnými výhľadmi a pestrou ponukou aktivít, môžete si byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná.


Ubytovanie Chorvátsko Cavtat


Cavtat je krásne prímorské mesto, ktoré sa nachádza na juhu Chorvátska. Svojou bohatou históriou, malebným prostredím a nádhernými plážami patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v tejto krajine. Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Cavtate.

Mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v príjemnom prostredí. Cavtat je menšie ako niektoré iné turistické destinácie na pobreží a ponúka atmosféru tradičného chorvátskeho mesta. Malebné uličky so zachovalou architektúrou, čarovné námestie a príjemné kaviarne a reštaurácie vytvárajú neodolateľné prostredie pre relaxáciu.

Pokiaľ ide o ubytovanie v Cavtate, máte na výber viacero možností, ktoré sa prispôsobia vašim predstavám a rozpočtu. V meste nájdete hotely rôznych kategórií, ako aj súkromné apartmány a ubytovanie v rodinných domoch. Pre tých, ktorí preferujú intímnejšie prostredie a domácu atmosféru, je ubytovanie v súkromných apartmánoch skvelou voľbou. Tieto apartmány sú často vybavené vlastnou kuchyňou, čo znamená, že si môžete pripraviť vlastné jedlá a ušetriť tak peniaze na reštauráciách.

Okrem pekného ubytovania je Cavtat tiež známy svojimi nádhernými plážami. Pláž Uvala Tiha je jednou z najpopulárnejších pláží v meste. Je to piesočná pláž so čistou vodou a pohodlnými lehátkami. Ak preferujete skálne pláže, mali by ste sa vybrať na pláž Srebreno, kde si môžete užiť súkromie a pokoj. Okrem týchto hlavných pláží nájdete v Cavtate aj mnoho menších a tichších zátok, kde si môžete vychutnať opaľovanie alebo skákať do vody.

Cavtat je tiež výbornou základňou pre objavovanie okolia. V blízkosti mesta nájdete Dubrovník, známe svojimi historickými pamiatkami a opevnenými múrmi. Cesta z Cavtatu do Dubrovníka trvá len niekoľko minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na Jadran počas celej cesty. Inými zaujímavými miestami v blízkosti sú Konavle, kde môžete ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, a Elafitské ostrovy, ktoré sú ideálne pre výlety loďou.

Cavtat je skutočným pokladom v Chorvátsku. Ponúka pokojnú atmosféru, nádherné pláže a skvelé možnosti pre objavovanie okolia. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v Cavtate, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cavtat


Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy z letiska do Cavtatu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom dopravy je autobusová preprava, ktorá je lacná a spoľahlivá. V Cavtate sú aj taxislužby, no sú drahšie.

Otázka: Ktoré pláže sú najlepšie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sú najlepšie pláže pláž na Schergeru, Mala Agava a Tiha. Tieto pláže sú čisté, majú jasne modrú vodu a vodné športy.

Otázka: Kde sa dajú kúpiť suveníry v Cavtate?
Odpoveď: Suveníry sa dajú kúpiť v centre mesta Cavtat, v turistickej zóne. V meste sa nachádza množstvo predajní s tradičnými chorvátskymi suvenírmi.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sú najlepšie reštaurácie Konoba Kamen Mali, Croccantino a Bugenvilija. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a majú skvelý výhľad na more.

Otázka: Kde sa nachádza letisko v blízkosti Cavtatu?
Odpoveď: Letisko Dubrovník sa nachádza vzdialené približne 5 km od Cavtatu. Z letiska do Cavtatu sa dá dostať autobusom alebo taxíkom.

Otázka: Aké pamiatky sa dajú vidieť v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sa dajú vidieť rôzne pamiatky, napríklad kostol Sv. Mikuláša, dominikánsky kláštor a mnoho iných historických budov. Navyše, Cavtat má aj bohatú kultúru, ktorú súvisí s námornou históriou.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky