Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Dubrovník

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Dubrovník


Otázky:

1. Ako sa dostanem do Dubrovníka z letiska?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Dubrovníka?
3. Aký je najlepší spôsob ako preskúmať Dubrovník?
4. Kde sa nachádza najlepší výhľad na Dubrovník?
5. Aké sú typické jedlá v Chorvátsku a kde ich môžem ochutnať v Dubrovníku?
6. Kde je najlepší miestny trh v Dubrovníku?
7. Môžem plávať v mori v Dubrovníku?
8. Má Dubrovník pláže?
9. Aké sú najlepšie exkurzie v Dubrovníku?
10. Kde si môžem kúpiť suveníry v Dubrovníku?

Odpovede:

1. Dubrovník je cca 20 km od letiska a najlepšie je ísť taxíkom, shuttle busom alebo si prenajať auto.
2. Najlepší čas na návštevu Dubrovníka je medzi májom a septembrom.
3. Najlepším spôsobom, ako preskúmať Dubrovník, je peši prechádzky. Môžete sa tiež dostať k moru električkou, lanovkou alebo autobusom.
4. Najlepšími miestami s výhľadom na Dubrovník sú Múrach, Srđ a reštaurácie a bary na brehu mora.
5. Typickými jedlami v Chorvátsku sú plody mora, grilované mäso a zelenina. Môžete ich ochutnať v miestnych reštauráciách alebo na trhoch.
6. Najlepší miestny trh v Dubrovníku sa nachádza v starom meste a ponúka pestrofarebné ovocie a zeleninu, ryby a suveníry.
7. Áno, môžete plávať v mori v Dubrovníku.
8. Áno, Dubrovník má niekoľko pláží, ako napríklad Copacabana Beach alebo Banje Beach.
9. Najlepšie exkurzie v Dubrovníku sú prechádzky po Múrach, návšteva ostrova Lokrum, kajakovať na mori alebo ísť na plavbu po útesoch.
10. Suveníry v Dubrovníku si môžete kúpiť v miestnych obchodoch v starom meste alebo na trhoch. Najpopulárnejšími suvenírmi sú keramika s miestnymi vzormi, medovina, olivový olej a tradičné ručne vyrobené výrobky.


Letenka Chorvátsko Dubrovník


Jednou z najobľúbenejších letných destinácií pre mnohých cestovateľov je Chorvátsko a medzi najkrajšie miesta v tejto krajine patrí bezpochyby Dubrovník. Mesto, známe tiež ako "Perla Jadrana", sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka svojim návštevníkom krásne pláže, bohatú kultúru a jedinečnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dubrovník, prvým krokom je vybrať si ideálnu letenku. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tohto exotického miesta, z ktorých si môžete vybrať. Je dôležité si ujasniť svoje preferencie a nájsť letenku, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Existujú priame lety z veľkých európskych miest, ako je Paríž, Londýn alebo Berlín, ktoré vám umožnia prísť priamo do Dubrovníka. Tieto lety sú často pohodlné a pohodlné, a preto sú populárne medzi cestovateľmi. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete sa tiež rozhodnúť pre prestupový let alebo vybrať obľúbenú leteckú spoločnosť s nízkym rozpočtom.

Ceny leteniek do Dubrovníka sa môžu líšiť v závislosti od sezóny. Letenky sú obvykle drahšie počas letných mesiacov, keď je najväčšia návštevnosť. Ak si chcete ušetriť peniaze, môžete zvážiť cestovanie v pred- alebo popôrodnom období.

Po prílete do Dubrovníka vám ostáva veľa možností, čo robiť a vidieť. Staré Mesto, ktoré je zaznamenané na zozname svetového dedičstva UNESCO, je hlavnou atrakciou pre turistov. Môžete sa prechádzať po úzkych kamenných uliciach, navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Dubrovnícky hrad alebo Stradun - hlavnú ulicu. Skvelou aktivitou je aj prechádzka po hradbách, kde môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto a more.

Pre milovníkov pláží ponúka Dubrovník množstvo možností. Môžete si vybrať medzi rušnými plážami s plážovými barmi a vodnými športami alebo tichšími a odľahlými miestami, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Dúbravnik je známy aj svojimi skvelými potápačskými možnosťami, takže ak túžite po objavovaní podmorského sveta, nebudete sklamaní.

Ak máte radi prírodu, určite by ste nemali vynechať návštevu Národného parku Mljet. Nachádza sa v blízkosti Dubrovníka a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat. Môžete si prenajať bicykel alebo čln a preskúmať krásy parku, vrátane krásneho jazera s ostrovom so benediktínskym opátstvom.

Dubrovník je tiež známy svojou bohatou gastronomickou ponukou. Môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čierne rizoto, morské mušle alebo grilované ryby. Neváhajte ochutnať miestne víno alebo skvelú chorvátsku kávu.

Ak máte chuť na oddych a dovolenku plnú krásnych pláží, bohaté histórie a vynikajúcej kuchyne, vydajte sa do Dubrovníka. Vyberte si tú najlepšiu letenku a začnite plánovať svoju výnimočnú dovolenku v tomto kúzelnom chorvátskom meste.


Počasie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník, ležiaci na juhu Chorvátska, je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest na pobreží Jadranu. Jeho krásne počasie robí z tohto mesta ideálne miesto pre dovolenku.

Dubrovník má stredomorské podnebie, čo znamená, že sa tu tešia na miernu zimu a teplé a suché leto. Vďaka teplému prúdu Stredozemného mora a horským pohoriam, ochraňuje Dubrovník pred horúcimi vetrami a extrémnymi teplotami.

Letá v Dubrovníku sú slnečné a horúce. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 28 °C a môže stúpať až na 30 °C v horúcich letných mesiacoch, ako je júl a august. Tieto mesiace sú ideálne pre plážové aktivity a vychutnávanie si jadranského mora. Úrovne vlhkosti sú nízke, čo prispieva k príjemnému a suchému pocitu.

Jeseň v Dubrovníku je príjemná, s teplotami okolo 20 °C a miernou vlhkosťou. Toto je obdobie, kedy sa turisti môžu vyhnúť davom a vychutnávať si pokojnejšie tempo mesta. Príroda okolo Dubrovníka je v tejto fáze žiarivá, keď sa listy stromov menia na červené a oranžové farby.

Zima v Dubrovníku je mierna, s priemernými teplotami okolo 10-15 °C. Teploty tu zriedkavo klesajú pod bod mrazu a sneh je vzácny. Toto obdobie môže byť ideálne pre tých, ktorí preferujú pokojnejšiu atmosféru a menej turistov.

Jar v Dubrovníku je zase obdobím, keď sa mesto prebúdza z zimného spánku a príroda sa začína prejavovať v plnej sile. Teploty stúpajú na úrovne okolo 15-20 °C a začínajú sa objavovať prvé kvety a zelené rastliny. Toto obdobie je ideálne pre prechádzky po starom meste a objavovanie jeho historických pamiatok.

Závisle od vášho preferovaného počasia, Dubrovník dokáže ponúknuť dokonalé podmienky pre dovolenku počas celého roka. Príjemné počasie, krásne pláže, historické pamiatky a autentická atmosféra tohto chorvátskeho mesta robia z Dubrovníka jedno z najobľúbenejších miest pre turistov z celého sveta.


Dovolenka Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník - slnečné mesto na pobreží Chorvátska

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky v Európe. V rámci tejto krajiny je Dubrovník jedným z najkrajších a najexkluzívnejších miest, ktoré treba navštíviť. Dubrovník, známy aj ako „perla Jadrana“, láka každý rok tisíce turistov svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a úžasnou atmosférou.

Dubrovník sa nachádza na južnom pobreží Chorvátska a je obklopený modrou Jadranského mora. Jeho stredoveké opevnené hradby z 16. storočia pôsobia dojmom ako by čas v tomto meste utíkal pomalšie. V roku 1979 bola Dubrovník zaradená na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.

Prechádzka po staromeste Dubrovníka je ako cesta do minulosti. Jeho úzke úzke kamenné uličky vás zavedú do stredoveku, kde si môžete obdivovať impozantné historické budovy, kaštieľ, paláce a kostoly. Taktiež sa tu nachádzajú múzeá a galérie, ktoré vám ponúknu prehľad o histórii a kultúre mesta.

Jedným z najznámejších miest v Dubrovníku je Stradun – hlavná ulica so svojimi množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov. Tu si môžete vychutnať skvelú chorvátsku kuchyňu a ochutnať miestne špeciality ako sardinky, dalmatinský pršut alebo domáci rakija.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Dubrovník ponúka množstvo aktivít. Môžete sa vydať na výlety do blízkych prírodných rezervácií alebo si sadnúť na loď a ísť na objavovanie okolitých ostrovov. Neďaleko sa nachádza aj národný park Mljet, kde si môžete vychutnávať krásnu prírodu a prechádzky krištáľovo čistou vodou.

Dubrovník je tiež známy svojimi krásnymi plážami. Ak máte radi dovolenky u mora, určite si tu prídete na svoje. Môžete sa vyhrievať na slnku na piesočnatých plážach alebo sa kochať výhľadom na malé zátoky, ktoré sú ideálne na piknikovanie alebo potápanie. Nezabúdajte si so sebou vziať opaľovací krém, pretože slnko tu môže byť veľmi silné.

Chorvátsko je tiež známe svojim bohatým kultúrnym dedičstvom a Dubrovník nie je výnimkou. Počas návštevy si môžete vychutnať rôzne festivaly, koncerty a divadelné predstavenia. Najznámejšou kulturnou udalosťou je Dubrovníkske letné hry, ktoré sa konajú každoročne od konca júna do polovice augusta. Tento festival prináša divadelné predstavenia, koncerty a iné kultúrne podujatia do ulíc a parkov mesta.

Dovolenka v Dubrovníku je pre každého, kto si chce užiť slnečné počasie, krásnu prírodu a bohatú kultúru. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete objavovať úzke uličky starého mesta alebo relaxovať na pláži, jedno je isté – budete mať nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník je jedným z najkrajších miest na pobreží Jadranského mora v Chorvátsku a je veľmi obľúbeným turistickým cieľom. Jeho historické centrum, ktoré je zároveň zapísané ako svetové dedičstvo UNESCO, je plné úzkych uličiek, skrytých námestíčok a nádherných historických budov. Ak si plánujete návštevu Dubrovníka, bude vám potrebné vhodné ubytovanie a v tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti, ktoré toto mesto ponúka.

Dubrovník je známy svojimi elegantnými historickými hotelmi, ktoré často pochádzajú z 19. a 20. storočia. Tieto hotely sú zvyčajne umiestnené v centre mesta a ponúkajú vynikajúce služby a luxusné ubytovanie. Niektoré z najznámejších hotelov v Dubrovníku sú Hotel Excelsior, Hotel Bellevue a Pucić Palace. Tieto hotely majú krásne výhľady na more a staré mesto a zaručujú nezabudnuteľný pobyt v Dubrovníku.

Ak preferujete nezávislosť a väčšiu slobodu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Dubrovník má veľký výber týchto typov ubytovania, ktoré často ponúkajú lacnejšie možnosti v porovnaní s hotelmi. Súkromné apartmány a penzióny sú zvyčajne vybavené všetkým potrebným vybavením pre komfortný pobyt, ako je kuchynka, kúpeľňa a spoločenská miestnosť. Mnohé z týchto ubytovaní sú situované v blízkosti centra mesta a poskytujú jedinečný pohľad na historickú časť Dubrovníka.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v blízkosti mora. Dubrovník má niekoľko plážových letovísk, ktoré ponúkajú ubytovanie priamo na pláži. Tieto hotely a rezorty sú obľúbené nielen kvôli svojej poloha, ale tiež vďaka svojim službám a zariadeniam. Mnohé z týchto ubytovaní majú vlastné bazény, reštaurácie a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po celodennom objavovaní mesta.

V neposlednom rade, ak preferujete intímnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v malých rodinných penziónoch alebo ubytovaní v blízkosti Dubrovníka. Tieto rodinné podniky ponúkajú príjemnú a domácu atmosféru a majitelia vedia ponúknuť tipy a odporúčania na najlepšie miesta na návštevu a reštaurácie na mieste.

Výber ubytovania v Dubrovníku závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, súkromné apartmány alebo malé rodinné penzióny, v Dubrovníku si určite vyberiete to pravé ubytovanie pre nezabudnuteľnú dovolenku. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek druh ubytovania, nezabudnite si naplánovať dostatok času na objavovanie krás tohto historického mesta a oddychu na jadranskej pláži.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky