Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Tu je zoznam niektorých najčastejších otázok a odpovedí o ostrove Hvar v Chorvátsku:

1. Aké je hlavné mesto ostrova Hvar?
Hlavné mesto ostrova Hvar sa volá Hvar.

2. Ako sa dostanem na ostrov Hvar?
Existujú niekoľko možností, ako sa dostať na ostrov Hvar. Môžete sa tam dostať trajektom z niektorého z prístavov v Chorvátsku (napr. Split, Drvenik) alebo pomocou rýchleho katamaránu. Tiež je možné použiť súkromný čln alebo vrtuľník.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Hvar?
Najlepší čas na návštevu ostrova Hvar je typicky od mája do septembra. Počas týchto mesiacov je príjemné počasie a voda dosahuje teplotu na pláži.

4. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Hvar?
Na ostrove Hvar je mnoho krásnych pláží. Niektoré z najlepších pláží sú Pláž Dubovica, Pláž Zavala a Pláž Pakleni otoci.

5. Ako sa môžem presunúť po ostrove Hvar?
Na ostrove Hvar môžete použiť miestnu dopravu, ako sú autobusy a taxíky. Tiež je populárne prenajať si auto, skúter alebo bicykel, čo vám umožní preskúmať ostrov na vlastnú päsť.

6. Aké sú najlepšie pamiatky na ostrove Hvar?
Niekedy z najlepších pamiatok na ostrove Hvar sú Hvarský hrad, Benediktínsky opát v Starom Gradu a Tvrdalj v Stari Grad.

7. Čo môžem robiť na ostrove Hvar?
Na ostrove Hvar je veľa aktivít, ktoré môžete robiť. Môžete si užívať opaľovanie a plávanie na plážiach, vychutnávať si miestnu kuchyňu, navštíviť historické pamiatky a tiež si môžete užívať nočný život v meste Hvar.

Toto je len pár otázok a odpovedí o ostrove Hvar. Ak máte konkrétnejšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Dovolenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších chorvátskych ostrovov, ktorý ponúka krásne pláže, nádherné prírodné scenérie a bohatú históriu. Nachádza sa v strede Dalmácie a je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Chorvátsku.

Pláže na Hvar sa radia medzi najkrajšie v Chorvátsku. Pláže z jemnej kamenistej alebo bielkovitej štrkovej drťe, ktoré sú pozdĺž celej obdĺžnikovej oblasti sú ideálne na plávanie, potápanie sa a slnenie. Najobľúbenejšie sú pláže Zlatni Rat, Dubovica a Vela Garška.

Okrem pláž, turisti sa môžu tešiť na nádherné výhľady na chránenú národnú prírodnú rezerváciu, najmä na svahu Vidova Hora, z ktorého je možné vidieť všetky zátoky a od ďaleka kontinentálne Čierna Hora. Navštíviť môžete aj niekoľko starobylých miest a pamiatok, ako napríklad pevnosť Fortica a kláštor benediktínov.

Hvar je známy aj svojím bohatým nočným životom. Množstvo reštaurácií s kvalitným jedlom, kaviarň s tradičnými zákuskami a barov s osviežujúcimi nápojmi, pokiaľ hľadáte niečo zábavy a dobrého času po celú noc, Hvar vám určite splní vaše predstavy.

Hvar je úžasné miesto na strávenie dovolenky. Je plné krásnych pláží, historických pamiatok a množstva zábavy. Milovali ho turisti z celého sveta a je to určite skvelá voľba pre kvalitnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších a najpopulárnejších chorvátskych ostrovov. Svojou krásou priláka ročne tisíce turistov, ktorí hľadajú pobyt v luxusných rezortoch alebo v menších, často prenajímaných domčekoch. V článku sa pozrieme na niektoré z ubytovacích možností, ktoré ostrov Hvar ponúka.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nájdete niekoľko nádherných hotelov. Jediný 5-hviezdičkový hotel na Hvore je Hotel Adriana, ktorý sa nachádza v prístavnom meste Hvar. Hotel disponuje bazénom, spa a fitness centrom a ponúka nádherný výhľad na okolitý mor. Ďalší hotel, ktorý sa nachádza v prístavnom meste, je Amfora Hvar Grand Beach Resort. Tento hotel má na svojom pozemku 3 bazény a bezplatný prístup na pláž.

Nie vždy však musíte hľadať najdrahšie možnosti. Na ostrove nájdete aj množstvo menších hotelov a apartmánov. Ak plánujete dlhšiu dovolenku s rodinou alebo priateľmi, možno by ste mohli zvážiť prenájom domčeka. Na Hvore môžete prenajať malý byt, alebo luxusnejší dom s bazénom. Ubytovanie v domčeku sa môže ukázať ako skvelá voľba, najmä ak plánujete stráviť na ostrove veľa času.

Ak ste fanúšikom turistických ubytovní, na Hvore nájdete niekoľko možností. Turistické ubytovne sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré nezaťaží príliš ich peniaženku. Turistické ubytovne sú často situované v tichších a menej preplnených oblastiach ostrova, takže sa môžete cítiť ako doma.

Napokon, ak hľadáte neformálnejšie ubytovanie, možno by ste mohli zvážiť ubytovanie v stane. Na ostrove nájdete niekoľko turistických kempov, kde si môžete prenajať stan a užiť si noc pod holým nebom. Kempy sú veľmi lacné a poskytujú možnosť stráviť noc v prírode.

V závere článku by sme mali poznamenať, že bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, mali by ste si užiť svoj pobyt na Hvore. Ostrov ponúka množstvo aktivít, od turistiky až po plávanie a potápanie, takže sa určite nebudete nudiť. A s krásnym ubytovaním, ktoré ostrov Hvar ponúka, si môžete oddýchnuť a užívať si dokonalú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je chorvátsky ostrov ležiaci v Jadranskom mori, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a čarovnou atmosférou. Ak hľadáte letenku do tejto destinácie, rozhodne sa nebudete nudiť.

Ostrov Hvar je dostupný letecky z mnohých krajín a môžete si vybrať medzi niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame lety. Let zo Slovenska, Českej republiky či Poľska trvá približne dve hodiny, čo znamená, že po krátkom letu sa môžete dostať do kúzelného prostredia ostrova Hvar.

Hvar je známy svojimi úchvatnými plážami s čistou azúrovou vodou a jemným bielym pieskom. K najnavštevovanejším plážam patrí Zlatni rat, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží v celom Stredozemí. Táto pláž s nezameniteľným tvarom menej pripomína útes a je ideálnym miestom na relaxáciu, opalovanie a rôzne vodné aktivity.

Okrem pláží môžete na ostrove navštíviť aj historické pamiatky, ako je napríklad Hvarský hrad. Tento majestátny hrad stojí na vrchu kopca nad mestským prístavom a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov. Pri prechádzke historickým centrom Hvaru budete mať možnosť vidieť aj množstvo ďalších pamiatok, ako sú kostoly, kaštiele a paláce.

Hvar je tiež známym miestom pre zábavu a nočný život. Po zátmení slnka sa mestá na ostrove pohrúžia do života s množstvom reštaurácií, kaviarní a nočných klubov. Ak máte radi živú hudbu, môžete sa pripojiť k miestnym obyvateľom pričinčiť sa o atmosféru večerných hudobných podujatí, ktoré sa pravidelne konajú.

Okrem toho, ostrov Hvar je známy aj svojimi vinicami a olivovými hájmi. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa na výlet po ostrove, kde si môžete vychutnať miestne víno a olivový olej priamo od miestnych producentov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hvar, nezabudnite si vziať so sebou opravdu dobrý fotoaparát, pretože vám ostrov ponúkne veľa nezabudnuteľných momentov. Letenka Chorvátsko Hvar je preto výbornou voľbou pre všetkých milovníkov plážového relaxu, dobrej zábavy a pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do bohatej histórie a kultúry tohto krásneho chorvátskeho ostrova.


Počasie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je krajina, ktorá je známa prekrásnymi plážami, krásnymi zátokami a jasným modrým morom. Ostrov Hvar je jedným z najpopulárnejších ostrovov v Chorvátsku, ktorý je obľúbeným destináciou pre turistov z celého sveta.

Počasie na ostrove Hvar je obvykle veľmi príjemné, najmä počas letných mesiacov. Júl a august sú zvyčajne najteplejšie mesiace a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Neskôr v lete obyčajne teploty klesajú, ale stále sú teplé a príjemné.

Máj a jún sú tiež skvelé mesiace na návštevu ostrova Hvar, čo predstavuje začiatok turistickej sezóny. Teploty sú príjemné a ešte nie je príliš veľa turistov. Septembra a októbra sa na ostrove Hvar teploty stávajú trochu chladnejšie, ale stále sú veľmi príjemné a dobré na návštevu.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Hvar, je dobré sledovať predpovede počasia, najmä ak plánujete vodné aktivity alebo iné aktivity na otvorenom priestranstve. V lete môže byť pri zemetraseniach a silných vetroch riziko rozhorúčenia, preto by ste sa mali chrániť pred slnkom a piť dostatok vody.

Celkovo gľedano, ostrov Hvar je fantastickou destináciou na dovolenku po celý rok. Teploty na ostrove sú priemerné, ale jasné nebo a krásne pláže urobí vašu dovolenku nezabudnuteľnou. Vychutnajte si ten krásny ostrov a nájdite si tie správne aktivity pre vašu dovolenku, a bude to skutočne unikátny zážitok.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky